0

معرفی ارز دیجیتال استاتوس Status (SNT)

ارز دیجیتال استاتوس status

ارز دیجیتال استاتوس (Status – SNT) به عنوان یک سیستم عامل موبایل و دسکتاپ و مرورگر غیرمتمرکز که دارای یک سیستم پیام‌رسانی است طبقه‌بندی می‌شود. به این ترتیب، استاتوس Status به شما امکان می‌دهد در هر زمان و از هر مکان با یک شبکه تعامل داشته باشید. استاتوس در تاریخ ژوئن 2017 منتشر شده است.

استاتوس یک گره اتریوم Ethereum کلاینت سبک است و این توانایی را دارد که به شما امکان دسترسی به تمام برنامه‌های غیرمتمرکز اتریوم (که به عنوان برنامه‌های غیرمتمرکز DApps شناخته می‌شود) از برنامه‌ای که روی تلفن همراه یا تبلت شما نصب شده است را دارد. این بدان معناست که کاربران می‌توانند پیام‌های رمزگذاری شده ارسال کنند و همچنین به برنامه‌های غیرمتمرکز از جمله کیف پول رمزنگاری شده دسترسی داشته باشند.

بنیانگذاران وضعیت چه کسانی هستند؟

شبکه استاتوس Status توسط کارل بنتز و جراد هوپ تأسیس شد. هر دوی آنها قبلاً یک شرکت توزیع نرم افزار را اداره می‌کردند. آنها در رابطه کاری قبلی خود بیش از شش سال روی پروژه‌های مختلف با یکدیگر همکاری داشتند و سه سال از آن سال‌ها متعهد به راه‌اندازی یک شبکه توزیع نرم‌افزار بودند که بیش از 20 میلیون نصب را در بسیاری از نرم‌افزارها انجام داد. تمام سودها برای تامین مالی پروژه‌های آینده آنها استفاده شد. در طول این مدت آنها در موقعیت منحصر به فردی برای مشاهده نحوه خرید و فروش اطلاعات شخصی در اینترنت و نحوه کسب و نگهداری کاربران در نتیجه بودند.

چه چیزی وضعیت را منحصر به فرد می‌کند؟

استاتوس Status یا SNT یک پلتفرم پیام‌رسان منبع باز و همچنین یک رابط تلفن همراه است. این رابط به کاربران خود اجازه می‌دهد تا با برنامه‌های کاربردی در حال اجرا بر روی بلاکچین اتریوم ETH تعامل داشته باشند. در مقابل، کاربران بیش از 2000 DApp دریافت می‌کنند، می‌توانند پیام‌های رمزگذاری شده را به صورت همتا به همتا ارسال و دریافت کنند و می‌توانند پرداخت کنند و همچنین از قراردادهای هوشمند استفاده کنند.

خود شبکه از Status Network Tokens یا SNT استفاده می‌کند که ارز اصلی روی پلتفرم است. هدف Status این است که پذیرش DAppهای اتریوم را سریعتر و کارآمدتر کند.

همچنین یک شبکه کاربران به عنوان سهامداران وجود دارد که اجازه می‌دهد رفتار شبکه و نرم افزار آن با منافع یک کاربر خاص هماهنگ شود. مشارکت‌کنندگان تحقیقاتی را در مورد یک مدل اقتصادی ارز دیجیتال انجام می‌دهند و فناوری‌های همتا به همتا می‌توانند شبکه وضعیت سالم را تضمین کنند.

شبکه استاتوس Status چگونه ایمن است؟

وقتی صحبت از شبکه Status به عنوان یک کل می‌شود، هدف اصلی آن این است که یک ابزار ارتباطی واقعاً غیرمتمرکز باشد که در طول زمان می‌تواند تمام اشخاص ثالث را حذف کند و هرگونه بردار حمله را برای عوامل مخرب به حداقل برساند. پیام‌ها مسدود یا سانسور نمی‌شوند و زمانی که کاربر این مورد را به عنوان یک گزینه انتخاب می‌کند، شبه ناشناس هستند.

شما می‌توانید ارزهای دیجیتال و توکن‌ها را در کیف پول Status ارسال، ذخیره و دریافت کنید، زیرا کلیدهای خصوصی هرگز در معرض دید قرار نمی‌گیرند. شما از طریق Web3 مرور می‌کنید، جایی که هیچ شخص ثالثی به داده‌های کاربر نهایی و اطلاعات مرور دسترسی ندارد.

هویت کاربر در Status با یک جفت کلید رمزنگاری ایجاد شده محلی شروع می‌شود که با یک رمز عبور محافظت می‌شود. Status همچنین از پروتکل Waku برای ارتباط نظیر به نظیر یا P2P استفاده می‌کند و Waku خود به شبکه‌ای از همتاها برای هدایت پیام‌ها به یکدیگر متکی است. به طور پیش‌فرض دارای رمزگذاری سرتاسری و رازداری کامل است که براساس مشخصات X3DH و Double Ratchet از Open Whisper Systems ساخته شده است. این ارز دیجیتال در یک کیف پول غیرقانونی ذخیره می‌شود و عبارت امضاکننده‌ای برای محافظت در برابر هرگونه حمله فیشینگ وجود دارد.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *