0

بورس فروش فرش تهران کجاست؟

بورس فروش فرش تهران کجاست؟

بورس فروش فرش تهران کجاست؟ در تهران برای خرید فرش به کجا مراجعه کنیم؟ برای خرید فرش با مناسب‌ترین قیمت در تهران به کجا برویم؟

فرش ایرانی از دیرباز در سطح ملی و بین‌المللی زبانزد خاص و عام است. شاهکار زیبایی و هنر فرش ایرانی بر کسی پوشیده نیست. فروش فرش ایرانی در میان بخش‌های مختلف درآمد اقتصادی کشور، رتبه مهمی را به خود اختصاص داده است. خوشبختانه فروش فرش در داخل و خارج ایران در طی سال‌های گذشته رشد چشمگیری داشته است.

برای تبلیغات در این صفحه و دریافت قیمت و جزییات با شماره 09122252370 در واتس اپ یا تلگرام تماس بگیرید.

انتخاب و خرید فرش از دیرباز دغدغه خانواده‌ها بوده است. فرش در فضای خانه یا فضاهای دیگر جلوه زیبایی به محیط می‌دهد لذا نمی‌توان به‌راحتی از نقش آن چشم‌پوشی کرد. برای خرید فرش باید مراکز اصلی و بورس فرش مراجعه نمود. شناخت فرش‌کار آسانی نیست که هرکسی از پس آن بر بیاید؛ لذا لازم است برای خرید فرش از فردی که اطلاعات بیشتری دراین‌رابطه دارد کمک گرفت یا به مراکز بورس فروش فرش مراجعه نمود.

 پس سؤال اصلی این خواهد بود که بورس فروش فرش تهران کجاست؟

همان‌طور که می‌دانید بازار فرش تهران نقش کلیدی در پخش و قیمت‌گذاری فرش را برعهده دارد. در سطح شهر به‌راحتی می‌توانید فروشگاه‌ها و مغازه‌های فرش‌فروشی را بیابید. اما بهترین مکان برای تصمیم‌گیری نهایی با درنظرگرفتن قیمت، متناسب با بودجه شما مراکز بورس فروش فرش خواهد بود. در این مقاله تلاش شده تا مراکز بورس فروش فرش تهران به‌صورت کامل با ذکر مزایا و معایب به شما معرفی گردد.

برخی از مراکز اصلی و بورس فروش فرش در تهران عبارت‌اند از:

  • بازار بزرگ فرش تهران
  • خیابان مولوی
  • خیابان هفت‌تیر
  • شهر فرش
  • آقای فرش

در ادامه مقاله به بررسی کامل هر یک از این مراکز خواهیم پرداخت تا شما به‌راحتی امکان مقایسه هر یک از مراکز بورس فرش را در اختیار داشته باشید. پس فقط کافی است مکان مورد نظرتان جهت خرید را انتخاب و از تجربه خرید فرش خود لذت ببرید.

معرفی بهترین مراکز بورس فروش فرش

بازار بزرگ فرش تهران

به‌احتمال بسیار زیاد وقتی در مورد بورس فرش صحبت به میان می‌آید اولین مکانی که به ذهن خواهد رسید، بازار بزرگ فرش تهران است. بازار تهران جزو قدیمی و معروف‌ترین بازارهای فروش فرش ایرانی است. تنوع بسیار زیاد انواع فرش باقیمت‌های متفاوت و قطعاً مناسب برای تمامی اقشار جامعه باعث محبوبیت و معروفیت آن شده است. در راستای فرش‌فروشان بازار بزرگ تهران می‌توانید مغازه‌های تودرتو پر از فرش را ببینید و با تنوع موجود فرصت انتخاب و مقایسه بهتری خواهید داشت.

مسیرهای دسترسی

بازار بزرگ تهران در جنوب شهر در محدوده چهار خیابان مرکزی شهر به نام خیام، مولوی، مصطفی خمینی و 15 خرداد واقع است. البته این وسعت و گستردگی بازار باعث شده دسترسی از هر مسیر به آن به‌راحتی امکان‌پذیر باشد. در مسیر خیابان 15 خرداد با میدان سبزه‌میدان و در انتهای بازار کفاشان شما به راسته فرش‌فروشان بازار بزرگ خواهید رسید.

دسترسی با خودرو: باتوجه‌به محدودیت طرح و ترافیک باید دقت کنید که اگر با ماشین شخصی خود قصد رفتن به بازار بزرگ را دارید حتماً مجوز ورود به طرح را اخذ نمایید. باتوجه‌به چهار خیابان اصلی در اطراف شما می‌توانید به‌راحتی در یکی از خیابان‌ها توقف نمایید. اگر انتخاب شما تاکسی باشد در اکثر میدان‌های اصلی شهر مانند میدان آزادی، صادقیه و چهارراه ولیعصر و غیره میتوایند مستقیم با تاکسی به بازار برسید.

دسترسی با اتوبوس: اگر جزو افرادی هستید که از وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس برای تردد استفاده می‌کنید. کافی است خود را به خط پارک‌وی – راه‌آهن برسانید و در ایستگاه منیریه یا امام خمینی از اتوبوس پیاده شوید. با کمی پیاده‌روی یا سوارشدن مجدد اتوبوس به سمت خیابان 15 خرداد خود را به بازار برسانید.

دسترسی با مترو: مترو یکی از راحت‌ترین و در دسترس ترین وسایل جهت رسیدن به بازار است. زیرا مترو ایستگاه 15 خرداد بر روی خط 1 مترو در مسیرهای قبل و بعد خود تقاطع با تمامی خطوط مترو دارد. کافی است در هر خطی سوار مترو می‌شوید دقت کنید که در یکی از تقاطع اصلی خط مترو که سوار هستید به خط 1 بروید و از آن به‌راحتی به ایستگاه 15 خرداد خواهید رسید.

مزایا و معایب بازار بزرگ فرش

باتوجه‌به مرکزیت و قدمت این بازار یکی از مراکز اصلی و بورس قدیمی فروش فرش است. شما این امکان را دارید که از فروشندگان قدیمی بازار بهترین مشاوره را برای خرید فرش بگیرید. تنوع قیمت و انواع خاص و متفاوت فرش‌هایی که در این بازار یافت می‌شود یکی دیگر از مزیت‌های بازار بزرگ فرش است. از مهم‌ترین معایب بازار بزرگ فرش واقع بودن در محدوده طرح و ترافیک و نیز بودن در شلوغ‌ترین و نیز پررفت‌وآمدترین محله تهران است.

بازار بزرگ فرش تهران

خیابان مولوی

یکی دیگر از بورس‌های قدیمی فروش فرش خیابان مولوی است که می‌تواند مقصد خوبی برای انتخاب و خرید فرش یا فروش فرش‌های قدیمی شما باشد. در برخی از مغازه و فروشگاه‌های خیابان مولوی فروش فرش به‌صورت عمده است. ولی مغازه‌هایی هم خواهید یافت که با اطمینان بتوانید از آن خرید نمایید.

مسیر دسترسی  

خیابان مولوی در ضلع جنوبی بازار بزرگ تهران و در حدفاصل میدان قیام و میدان رازی در جنوب شهر قرارداد.

دسترسی با خودرو: باتوجه‌به موقعیت قرارگیری خیابان مولوی در محدوده بازار و منطقه پر رفت‌وآمد جنوب شهر پیشنهاد می‌شود که از وسیله خودرو شخصی حداقل مقدور استفاده نکنید. به‌راحتی توسط تاکسی‌های می‌توانید از میدان گمرک یا بزرگراه نواب به خیابان مولوی برسید.

دسترسی با اتوبوس: اگر می‌خواهید با اتوبوس به خیابان مولوی بروید از دو مسیر یکی از شرق به غرب از طریق اتوبوس‌های تندرو میدان قیام به سمت ایستگاه سعادت است. مسیر دوم از غرب به شرق از مسیر اتوبوس‌های چهارراه مولوی به سمت مصطفی خمینی به‌راحتی به خیابان مولوی خواهید رسید.

دسترسی با مترو: باتوجه‌به نزدیکی خیابان مولوی به مرکزیت جنوب شهر، این امکان را فراهم کرده است که به دو خط اصلی مترو دسترسی داشته باشید. خط 1 مترو در ایستگاه میدان محمودیه و خط 7 مترو در ایستگاه مترو رازی.

مزایا و معایب خیابان مولوی

همان‌طور که گفته شد اکثر مغازه‌داران و فروشگاه‌های خیابان مولوی عمده‌فروش هستند. اما یک فرصت خوب برای خریداران است که بدانند توزیع و تنوع فرش‌های روی بورس بازار فرش چه نوع از فرش است.

خیابان هفت‌تیر

در خیابان هفت‌تیر یک راسته به نام راسته فرش‌فروشی هفت‌تیر وجود دارد که همه نوع فرش در طرح و مدل‌های متفاوت با رنگ و نقش‌های خاص به فروش می‌رسد. در خیابان هفت‌تیر نمایندگی فروش فرش‌های مطرحی مانند فرش زمرد مشهد، فرش نگین، فرش ستاره طلایی دلیجان، فرش خاطره مهستان، فرش ستاره کویر و غیره وجود دارند. بازار فرش هفت‌تیر مرکز فروش فرش‌های ماشینی تولیدی برندهای معتبر ایرانی در کنار فرش دستبافت است.

مسیر دسترسی 

باتوجه‌به موقعیت خیابان هفت‌تیر و دسترسی به مناطق مختلف شهری، فرصت خوب مکانی جهت دسترسی به آن ایجاد شده است. خیابان‌ها مجاور میدان هفت‌تیر جهت دسترسی خیابان دکتر مفتح، خیابان بهار و خیابان کریم‌خان زند است.

دسترسی با خودرو: باتوجه‌به خیابان‌های قابل‌دسترسی به میدان هفت‌تیر دسترسی با خودرو شخصی بسیار راحت است. اگر هم نیاز است با تاکسی به خیابان هفت‌تیر بروید کافی است از سیدخندان، میدان ولیعصر و میدان انقلاب با تاکسی به‌راحتی به مقصد برسید.

دسترسی با اتوبوس: باتوجه‌به دسترسی خوب این منطقه، اتوبوس به مقصد هفت‌تیر از نقاط مرکزی شهر مانند میدان آزادی، شهرک غرب، صادقیه، پایانه محلاتی وجود دارد.

دسترسی با مترو: ایستگاه مترو میدان شهدای هفتم تیر از نظر دسترسی نزدیک‌ترین ایستگاه مترو در خط 1 است. این ایستگاه در مسیر شمال به جنوب خط مترو شهر قرار دارد. در نتیجه شما از هر مسیر و خطی در مترو امکان رسیدن به هفت‌تیر را خواهید داشت.

مزایا و معایب خیابان هفت‌تیر

باتوجه‌به دسترسی خوب منطقه‌ای هفت‌تیر و وجود وسایل حمل‌ونقل عمومی مانند تاکسی، اتوبوس و مترو دسترسی به آن را برای همه آسان می‌کند. فروشگاه‌های فروش فرش در این منطقه تمرکز بر روی فروش فرش ماشینی با برندهای اعلامی دارد. یکی از معایب آن تراکم بسیار زیاد و تنوع فروش محصولات مختلف در این منطقه است. در عصر روزهای پنج‌شنبه و جمعه دست‌فروشان در همه جای خیابان بساط خود را پهن می‌کنند و باعث تراکم و شلوغی منطقه خواهند بود.

خیابان هفت‌تیر

شهر فرش

یکی از تمرکز ترین مراکز بورس فروش فرش، شهر فرش نام دارد که دارای سه شعبه در سطح شهر تهران است. یکی در ابتدای جاده مخصوص کرج، دیگری در حوالی میدان حر تهران و آخرین شعبه نیز در کیلومتر 15 جاده لشکری تهران قرار دارد. لازم به ذکر است که شهر فرش بورس فروش انواع فرش ماشینی در کنار فرش دستبافت است. هدف و مأموریت شهر فرش ایجاد یک بورس فروش فرش برای عموم مردم و نیز ایجاد امکان خرید اقساطی فرش است. شهر فرش در دو استان شمال و اصفهان دارای شعب دیگری برای فروش خود است.  

مسیر دسترسی 

باتوجه‌به شعب مختلف شهر فرش این فرصت برای شما فراهم است که به شعبه‌ای که به شما نزدیک‌تر است مراجعه نمایید.

مسیر خودرو: برای تمام شعب این امکان فراهم است که شما با خودرو شخصی خود مراجعه نمایید. در دو شعبه جاده مخصوص کرج و اتوبان لشکری پارکینگ جهت مشتریان در نظر گرفته شده است. مسیر تاکسی به‌غیراز میدان حر در بقیه شعب در مسیر ایستگاه‌های اصلی وجود ندارد. اما شما به‌راحتی می‌توانید از تاکسی‌های اینترنتی برای رسیدن به آن بهره ببرید.

مسیر اتوبوس: تنهای شعبه شهر فرش که شما با اتوبوس امکان دسترسی به آن را دارید شعبه میدان حر است. در بقیه شعب این دسترسی به‌راحتی امکان‌پذیر نیست.

مسیر مترو: ایستگاه متروی میدان حر و ایستگاه دانشگاه امام علی بر روی خط 2 نزدیک‌ترین ایستگاه به شعبه میدان حر شهر فرش است که حدود 15 الی 20 دقیقه پیاده تا شهر فرش فاصله است.

مزایا و معایب شهر فرش

در شهر فرش این امکان برای خریداران فراهم است که از نظر کارشناسان متخصص فرش برای انتخاب و خریدشان به‌صورت رایگان بهره ببرند. شناخت تکنیکی فرش‌کار هرکسی نیست و نیاز به کارشناس خبره دارد. البته در مغازه‌های مختلف در شهر فرش با اینکه بورس فرش ماشینی است، فرش دستبافت ایرانی هم به چشم می‌خورد. باتوجه‌به قرار داشتن دو شعبه اصلی در مسیرهای خروجی شهر تهران و دوری مسافت را از مرکز شهر می‌تواند جز معایب این بورس فروش فرش نام برد.

شهر فرش

آقای فرش

یکی دیگر از مراکز بورس فروش فرش در تهران که آن را بررسی خواهیم کرد، فروشگاه آقای فرش است. فروشگاه آقای فرش مانند شهر فرش یک فروشگاه تخصصی فروش فرش‌های ماشینی و دستبافت و نیز تابلوفرش در طرح و اندازه‌های مختلف ایرانی است. آقای فرش در تهران دو شعبه دارد و در حال گشایش شعبه دیگری است تا تعداد شعب خود را در تهران به عدد 3 برساند. بازار مبل یافت‌آباد، حکیمیه و ایران مال شعب آقای فرش در تهران است. شعب خارج از تهران آقای فرش در کرج، قزوین، مشهد و اصفهان فعال است.

مسیر دسترسی 

اولین شعبه آقای فرش در بازار مبل یافت‌آباد در خیابان آیت‌الله سعیدی است. شعبه دوم در خیابان حکیمیه تهران است.

مسیر خودرو: شعبه اول آقای فرش در بازار مبل یافت‌آباد، پاساژ کاسپین است که به‌راحتی از طریق بزرگراه آیت‌الله سعیدی قابل‌دسترسی است و دارای پارکینگ اختصاصی نیز است. در شعبه دوم در محله حکیمیه تهران نیز فضای کافی و امکان دسترسی با خودرو شخصی فراهم است. مسیر دسترسی توسط تاکسی نیز از رسالت و سیدخندان به‌راحتی مهیا است.

مسیر اتوبوس: از پایانه آزادی به‌راحتی می‌توانید با اتوبوس‌های به بازار یافت‌آباد دسترسی داشته باشید. برای شعبه حکیمیه آقای فرش، از ایستگاه اتوبوس مترو حقانی و پایانه اتوبوس رسالت و سیدخندان به سمت حکیمیه به‌راحتی به شعبه دوم آقای فرش خواهید رسید.

مسیر مترو: نزدیک‌ترین ایستگاه مترو خط 3 ایستگاه آزادگان است که در انتهای خط 3 قرار دارد. تا بازار یافت‌آباد حدود یک ربع راه است. برای دسترسی به شعبه حکیمیه دسترسی با مترو به‌صورت مستقیم میسر نیست.  

مزایا و معایب آقای فرش

عدم دسترسی مستقیم به مترو و مسیر اتوبوس از معایب اصلی شهر فرش است. از مزایای آقای فرش دارابودن نمایشگاه دیجیتالی آن جهت خرید آنلاین مشتریان است. باتوجه‌به تنوع و طرح‌های متفاوت مکان مناسبی برای قشر متوسط جامعه است که از آن خرید نمایند.

آقای فرش

در این مقاله از مجله خوبو با جمع‌آوری اطلاعات مفید و کاربردی از بورس فروش فرش تهران تلاش شده است که شما به‌صورت کامل با نحوه دسترسی و معایب و مزایای هر یک از مراکز آشنا سازیم. اگر تجربه خرید از این مراکز را دارید می‌توانید نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *