0

بورس ابزار و یراق آلات تهران کجاست؟

بورس ابزار و یراق آلات تهران کجاست؟

افرادی که در زمینه‌های ساخت و ساز و مشتقات آن فعالیت می‌کنند، از جمله بنا‌ها، کابینت کارها، لوله کش‌ها، برق کارها و…  همیشه به ابزار و یراق آلات مناسب برای کار خود نیاز دارند. حتی افراد معمولی برای تکمیل جعبه ابزار خود یا ایجاد یک تغییر کوچک در وسایل منزل خود نیازمند خرید ابزار و یراق مناسب هستند، اما سوال پیش می‌آید که بورس ابزار و یراق آلات تهران کجاست و باید ابزار مورد نیاز خود را از کجا تهیه کنیم؟

برای تبلیغات در این صفحه و دریافت قیمت و جزییات با شماره 09122252370 در واتس اپ یا تلگرام تماس بگیرید.

همان‌طور که می‌دانید تهران بازارهای بزرگ و گسترده‌ای دارد. هر بخش از این بازارها به صورت تخصصی روی موضوع خاصی فعالیت می‌کنند و به قول معروف بورس آن کالا یا خدمات خاص هستند. در این مقاله تلاش کرده‌ایم مراکز و راسته‌هایی را که به صورت تخصصی در زمینه بورس ابزار و یراق آلات فعالیت می‌کنند را به شما معرفی کنیم. از جمله مراکز خرید ابزار و یراق آلات تهران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میدان حسن آباد (خیابان امام خمینی)
  • میدان امام خمینی (توپ خانه)
  • بازار آهن شاد آباد و محله‌های اطراف
  • میدان حر (گمرک)
  • خیابان سهروردی
  • خیابان احسان

در ادامه به بررسی جامع و کامل هرکدام از این مراکز خواهیم پرداخت.

معرفی بهترین مراکز بورس ابراز و یراق آلات تهران

بازار ابزار و یراق آلات میدان حسن آباد

میدان حسن آباد یکی از میدان‌های قدیمی شهر تهران و پر از ساختمان‌های تاریخی در اطراف آن است. اما معروفیت آن بیشتر به خاطر عنوان بازار ابزار و یراق میدان حسن آباد است تا تاریخچه آن.

این میدان در اطراف خود فروشگاه‌ها و پاساژهای بسیاری دارد که به طور تخصصی در زمینه‌هایی از جمله ابزار، مته، دستگاه برش و یراق فعالیت می‌کنند. تنوع این بازار علاوه بر آن که کالاهای آن را در بر می‌گیرد، شامل مراکز تعمیر و خدمات نیز می‌شود. همین خصیصه آن را به یک گزینه بسیار مناسب برای خرید ابزار و یراق آلات تبدیل کرده است.

دسترسی

میدان حسن آباد واقع در تقاطع خیابان امام خمینی و حافظ قرار گرفته است و برای دسترسی به آن می‌توان از خودرو شخصی، مترو و اتوبوس استفاده کرد.

خودرو شخصی: بهترین مسیر برای دسترسی به مرکز خرید ابزار و یراق آلات میدان حسن آباد تهران از طریق خیابان امام خمینی است. چرا که تعداد زیادی از فروشگاه‌های آن در شرق و غرب میدان یعنی خیابان امام خمینی قرار دارد. البته پیدا کردن جای پارک در این بسیار مشکل است، زیرا در طرح ترافیک شهر تهران قرار دارد.

مترو: یکی از مزایای بسیار خوب این مکان نزدیکی آن به مترو است. به این ترتیب می‌توان با استفاده ایستگاه میدان حسن آباد واقع در خط 2 مترو تهران، مسیر تهران (صادقیه) – فرهنگسرا رسید. این ایستگاه در خود میدان قرار دارد و به راحتی قابل دسترس است.

اتوبوس: نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس به میدان حسن آباد، ایستگاه البرز واقع در خط 7 شبکه BRT تهران است.

مزایا و معایب

مهم‌ترین مزیت این بازار ابزار و یراق تهران وجود تنوع بسیار بالای آن است. تعداد فروشگاه‌ها و برندهایی که در این مکان واقع شده‌اند بسیار زیاد هستند و هر کدام می‌توانند نیاز شما را به راحتی برآورده کنند. اما نبود جای پارک و قرارگیری آن در طرح ترافیک از معایب آن به شمار می‌آید که با استفاده از وسایل عمومی قابل حل است.

معرفی بهترین مراکز بورس ابراز و یراق آلات تهران

بورس ابزار و یراق میدان امام خمینی (توپ خانه)

میدان امام خمینی یا به قول قدیمی‌ها توپ خانه در انتهای خیابان امام خمینی قرار گرفته است. این میدان بیشتر برای لوازم الکتریکی و برقی معروف بوده، اما پاساژها و فروشگاه‌های ابزار و یراق آلات بسیاری در اطراف آن قرار دارد. این مکان بیشتر مورد علاقه افرادی است که در زمینه برق و الکترونیک فعالیت می‌کنند، اما سایر ابزار و وسایل نیز در آن یافت می‌شود.

دسترسی

توپ خانه قدیم یا میدان امام خمینی جدید از مراکز پرتردد شهر بوده و علاوه بر خودرو شخصی، با استفاده از مترو و اتوبوس هم قابل دسترسی است.

خودرو شخصی: برای دسترسی به مراکز خرید ابزار و یراق آلات واقع در میدان امام خمینی می‌توانید از خیابان امام خمینی به سمت شرق، خیابان امیر کبیر به سمت غرب، و خیابان فردوسی به سمت جنوب استفاده کنید. به‌خاطر داشته باشید که این مکان در قلب طرح ترافیک شهر تهران قرار گرفته و برای دسترسی به آن باید در ساعات خاص اقدام کنید.

مترو: میدان امام خمینی از جمله مکان‌هایی است که ایستگاه مترو اختصاصی دارند، برای استفاده راحت‌تر در طول روز می‌توان از ایستگاه مترو امام خمینی در تقاطع خطوط 1 و 2 مترو تهران استفاده کنید تا بدون دردسر به این مکان دسترسی داشته باشید.

اتوبوس: برای دسترسی به این مکان با استفاده از اتوبوس یا BRT پیشنهاد می‌کنیم از ایستگاه فردوسی واقع در خط 1 شبکه بی‌آرتی تهران، مسیر چهارراه تهران پارس – پایانه آزادی یا ایستگاه البرز واقع در خط 7 شبکه BRT تهران، مسیر پایانه تجریش – پایانه معین استفاده کنید.

مزایا و معایب

علاوه بر تنوع، موقعیت و نزدیک این مکان به میدان حسن آباد نیز مزیت محسوب می‌شود. پس اگر قیمت و تنوع برای شما مهم است و می‌خواهید پس از تحقیق تصمیم به خرید بگیرید، می‌توانید پس از بررسی فروشگاه‌های بورس ابزار و یراق حسن آباد به میدان امام خمینی بروید و آن را هم برسی کنید.

البته این مکان نیز نه تنها همچون میدان حسن آباد مشکل جای پارک و طرح ترافیک را دارد، بلکه مشکل شلوغی بیش از حد نیز به آن اضافه شده است.

بازار آهن شاد آباد

بازار آهن شاد آباد واقع در جنوب غربی تهران قرار گرفته، همان‌طور که از اسم آن پیدا است این بازار به‌صورت تخصصی بر روی فروش فلزات و آهن تمرکز دارد. اما برای افرادی که به آن قدم گذاشته باشند مشخص است که ابزار، وسایل و یراق مربوط به کلیه حوضه‌های ساختمانی و غیر ساختمانی را می‌توان در این مکان پیدا کرد.

علاوه بر فروشگاه‌های داخل بازار تعداد زیادی فروشگاه در نزدیکی این مکان و خارج آن قرار دارند. خیابان‌های 17 شهریور، بلوار طاووس و بلوار بهار از جمله این راست‌ها هستند که تنوع بسیاری را در خود جای داده‌اند. به همین علت این مکان در این لیست به عنوان یکی از بازارهای ابزار و یراق آلات غرب تهران قرار گرفته است.

دسترسی

این بازار در ضلع جنوبی اتوبان فتح قرار گرفته، به همین دلیل دسترسی آن فقط با خودرو شخصی و اتوبوس امکان‌پذیر است.

خودرو شخصی: برای دسترسی به آن می‌توانید از اتوبان فتح به خروجی بلوار الغدیر وارد شوید و پس از عبور از میدان جانبازان به آن دسترسی پیدا کنید. اما بهتر است ابتدا به بازارهای اطراف آن یعنی خیابان 17 شهریور، بلوار بهار و بلوار سری بزنید.

این خیابان‌ها جزو محله یافت آباد هستند و می‌توانید علاوه بر بلوار الغدیر از بزرگراه سعید و 45 متری زرند به آن‌ها درسترسی داشت.

اتوبوس: در بلوار الغدیر ایستگاه اتوبوس محلی قرار دارد، برای دسترسی به این مکان باید از خط اتوبوس رانی پایانه صادقیه استفاده نمایید.

مزایا و معایب

بازار آهن شاد آباد در اصل راسته ابزار و یراق آلات غرب تهران نیست، بلکه یک بازار کامل برای رفع نیازهای متنوع شما در زمینه فنی خواهد بود. همچنین به علت قرارگیری در حاشیه شهر معمولاً با ترافیک و شلوغی مواجه نخواهید شد که خود مزیت بسیار بزرگی است.

اما عدم وجود ایستگاه مترو در نزدیکی آن و همچنین پراکندگی بیش از حد مراکز فروش در داخل و خارج از بازار باعث شده که این مکان کمتر مورد توجه قرار بگیرد.

بورس ابزار و یراق آلات میدان حر (گمرک)

میدان حر یا محله گمرک تهران از جمله مکان‌هایی است که بسیاری برای دوری از محله‌های شلوغ و فرار از طرح ترافیک به آن روی می‌آورند. این مکان شاید به تنوع سایر بازارهای ابزار و یراق آلات تهران نباشد، اما نزدیکی آن به خیابان امام خمینی در مرز طرح ترافیک تهران باعث شده بسیاری برای خرید وسایل ایمنی، ابراز و یراق به آن روی بیاورند.

دسترسی

برای دسترسی به این محل می‌توانید با خودرو شخصی و بدون ورود به طرح ترافیک استفاده کنید، ولی دسترسی آن با مترو و اتوبوس کمی دشوار است.

خودرو شخصی: دسترسی میدان حر در تقاطع خیابان‌های کارگر جنوبی و امام خمینی قرار دارد و به‌راحتی از هرکدام می‌توان به آن رسید. البته باید دقت داشت که این مکان در محدوده طرح آلودگی هوا و در مرز شروع طرح ترافیک قرار گرفته است.

مترو: میدان حر جزو مکان‌هایی است که ایستگاه مترو ندارند. اما می‌توان با استفاده از ایستگاه مترو انقلاب و طی مسیر خیابان کارگر به سمت جنوب یا ایستگاه دانشگاه امام علی و طی مسیر خیابان امام خمینی به سمت غرب به آن دسترسی داشت. ایستگاه انقلاب واقع در خط 4 مترو تهران، مسیر شهید کلاه‌دوز – ارم سبز و ایستگاه دانشگاه امام علی در خط 2 مترو تهران، مسیر فرهنگسرا – تهران (صادقیه) قرار گرفته‌اند.

اتوبوس: با استفاده از ایستگاه امام خمینی در خط 4 یا ایستگاه البرز در خط 7 شبکه BRT تهران می‌توان به این محل دسترسی داشت. هر دو این ایستگاه‌ها در خیابان امام خمینی و در دو طرف میدان حر قرار گرفته‌اند.

مزایا و معایب

اصلی‌ترین مزیت میدان حر نزدیکی به خیابان امام خمینی و بورس ابزار و یراق آلات تهران در میدان حسن آباد است؛ بنابراین افرادی که پیش از خرید زمانی را به تحقیق و برسی اختصاص می‌دهند می‌توان به راحتی به هر دو بازار دسترسی داشته باشند. همچنین قرارگیری آن در خارج از طرح ترافیک نیز از مزایای این مکان است. البته تنوع کم و پراکندگی مراکز خرید از معایبی است که باید به آن اشاره کرد.

معرفی بهترین مراکز بورس ابراز و یراق آلات تهران

خیابان سهروردی و خیابان احسان

خیابان سهروردی در منطقه 7 تهران و خیابان احسان در منطقه 4 تهران قرار گرفته‌اند. این مناطق در واقع راسته ابزار فروشی نیستند. اما برای افرادی که به دنبال یراق و وسایل مشابه مربوط به کابینت، کمد، درب و چوب می‌گردند بسیار آشنا است. در این دو محل بسیاری از فروشگاه‌های فروش یراق آلات، دستگیره، ریل، بست و … وجود دارند که تنوع بسیار بالایی را در اختیار خریداران قرار می‌دهند.

دسترسی

برای دسترسی به خیابان سهروردی باید از بزرگراه قاسم سلیمانی پس از اتوبان مدرس و قبل از پل سید خندان به خیابان سهروردی وارد شوید. همچنین این خیابان ایستگاه مترویی به همین نام دارد که در خط 3 مترو تهران واقع شده است.

خیابان احسان واقع در ضلع شمال بزرگراه یاسینی و ضلع جنوب خیابان زین‌الدین قرار گرفته و از هر دو آنها قابل دسترسی است. همچنین ایستگاه مترو تهران پارس واقع در خط 2 مترو تهران در نزدیکی این محله قرار دارد.

مزایا و معایب

هر دو این مراکز در شرق تهران قرار گرفته و برای دسترسی افرادی که در این قسمت از شهر سکونت دارند، بسیار مناسب است، همچنین تنوع محصولات و خدمات در زمینه یراق آلات بسیار چشمگیر است. اما با توجه به این که این مراکز به عنوان بورس یراق کابینت و وسایل چوبی فعالیت می‌کنند، برای افرادی که علاوه بر یراق مناسب برای وسایل چوبی خود به دنبال ابزار و یراق آلات نیز می‌گردند گزینه مناسبی نیستند.

ابزار و یراق وسایلی هستند که چه برای افراد عادی که می‌خواهند نیاز موقتی را رفع کنند و چه برای افرادی که در زمینه‌های فنی به‌صورت تخصصی فعالیت می‌کنند بسیار مهم است. اما پیدا کردن مکانی که بتوان با خیال راحت از تنوع و قیمت‌ها در آن خرید کرد از آن نیز مهم‌تر است. برای پاسخ به سؤال بورس ابراز و یراق آلات تهران کجاست؟ باید به نکاتی همچون تنوع محصولات، نزدیکی محل، دسترسی راحت، و قیمت مناسب توجه کنید تا در زمان و هزینه صرفه‌جویی شود. در این مقاله ما سعی کردیم شما را با بورس ابزار و یراق آلات تهران به صورت کامل و نحوه دسترسی و معایب و مزایای آن آشنا سازیم. امیدواریم که این مقاله نیز مورد توجه شما قرار گرفته باشد. اگر تجربه خرید از این مراکز دارید می توانید با ما در مجله خوبو به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *