2

100 انیمیشن برتر تاریخ سینما

100 انیمیشن برتر

انتخاب 100 انیمیشن برتر با توجه به وجود موضوعات متفاوت و سلایق گوناگون کار دشواری است. انیمیشن‌ها بهترین شکل هنر مدرن را به نمایش می‌گذارند و می‌توانند بیانگر عواطف و احساسات گسترده‌ای باشند.

به گزارش خوبو، فیلم‌های انیمیشن امروزه جزو پرفروش‌ترین فیلم‌های هالیوود هستند. اگرچه بسیاری از این فیلم‌ها عمدتاً کودکان را هدف قرار می‌دهند، اما استودیوهای انیمیشن‌سازی اطمینان می‌دهند که کودکان و بزرگسالان می‌توانند به‌راحتی از آن‌ها لذت ببرند. در سال‌های اخیر، فیلم‌هایی مانند «یخ‌زده»، «داستان اسباب‌بازی» و «در جستجوی نمو» بیش از 400 میلیون دلار در باکس آفیس ایالات متحده فروش داشته‌اند و به یکی از موفق‌ترین فیلم‌های تاریخ تبدیل شده‌اند.

به همین منظور ما در اینجا لیستی از 100 انیمیشن برتر تاریخ سینما به همراه اطلاعاتی مختصر در مورد آن‌ها را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

شیرشاه (The Lion King)

شیرشاه

در صدر لیست 100 انیمیشن برتر تاریخ شیرشاه است. داستان این انیمیشن در مورد شیر جوانی به‌نام «سیمبا» است که فکر می‌کند باعث مرگ پدرش شده و خود را گناهکار می‌داند. او از هویتش به عنوان پادشاه آینده فرار می‌کند…

امتیاز IMDB8.5
سال انتشار1994
موضوعماجراجویی – درام
کارگردانRoger Allers
صدا پیشگانMatthew Broderick, Jeremy Irons, James Earl Jones
اسکاربهترین موسیقی سال

کوکو (Coco)

کوکو

رتبه دوم در بین 100 انیمیشن برتر متعلق به کوکو است. پسری به نام میگوئل که مشتاق نوازندگی است و با ممنوعیت موسیقی توسط اجداد خانواده‌اش روبه‌رو می‌شود. او وارد سرزمین مردگان می‌شود تا پدر بزرگش، خواننده افسانه‌ای را بیابد.

امتیاز IMDB8.4
سال انتشار2017
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانLee Unkrich
صدا پیشگانAnthony Gonzalez, Gael García Bernal, Benjamin Bratt
اسکاربهترین انیمیشن سال – بهترین موسیقی سال

داستان اسباب بازی (Toy Story)

داستان اسباب بازی 1

رتبه سوم در میان 100 انیمیشن برتر مربوط به سری انیمیشن‌های داستان اسباب بازی است. «اندی» پسر بچه‌ای شش ساله است که اسباب‌بازی‌هایش را خیلی دوست دارد. اما دانستن این موضوع که اسباب بازی‌ها زنده می‌شوند کمی عجیب به‌نظر می‌رسد. «وودی»، گاو چرانی قدیمی و اسباب بازی مورد علاقه اندی، رهبر تمامی اسباب‌بازی‌ها در اتاق اندی است. دوستان وودی یک دایناسور، خوک، سگ و سیب زمینی هستند. اندی در جشن تولدش، تکاوری فضایی به نام «باز لایتیر» هدیه می‌گیرد و این اسباب بازی جدید جای وودی را تا حدی تنگ می‌کند.

امتیاز IMDB8.3
سال انتشار1995
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانJohn Lasseter
صدا پیشگانTom Hanks, Tim Allen, Don Rickles
اسکاربهترین جلوه‌های تصویری سال

داستان اسباب بازی 2 (Toy Story 2)

داستان اسباب بازی 2

داستان این انیمیشن از این قرار است که «اندی» به اردوی تابستانی می‌رود. «ال» شخصی که مسئول یک انبار اسباب بازی است و «وودی» را می‌رباید و ماجراهای تازه‌ای شروع می‌شوند. «باز لایتیر» اسباب بازی فضایی و دوست قدیمی «وودی» و دیگر اسباب بازی‌های اتاق «اندی» شامل یک سیب زمینی، سگ، دایناسور و خوک برای نجات «وودی» به دنبال او می‌روند.

امتیاز IMDB7.9
سال انتشار1999
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانJohn Lasseter
صدا پیشگانTom Hanks, Tim Allen, Joan Cusack
اسکار

داستان اسباب بازی 3 (Toy Story 3)

داستان اسباب بازی 3

اندی حالا ۱۷ ساله است و کمتر از سه روز تا رفتن به دانشگاه فاصله دارد. اسباب بازی‌هایش، درباره آینده نامعلومشان نگرانند. اندی، وودی را انتخاب می‌کند تا با خود به کالج ببرد، ولی دوستانش یعنی بقیه اسباب بازی ها به‌ طور ناخواسته سر از جایی درمی‌‌آورند که توسط گروهی اسباب بازی تبهکار اداره می‌شود.

امتیاز IMDB8.3
سال انتشار2010
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانLee Unkrich
صدا پیشگانTom Hanks, Tim Allen, Joan Cusack
اسکار

داستان اسباب بازی 4 (Toy Story 4)

داستان اسباب بازی 4

هنگامی که بانی در «کارگاه هنر و مهارت» یک اسباب بازی جدید به نام فورکی را می‌سازد، وودی، باز و دیگر اسباب‌بازی‌ها با مشکل جدیدی روبرو می‌شوند. فورکی با یک بحران وجودی مواجه شده و درک درستی از اسباب بازی بودن ندارد. او گمان می‌کند یک زباله است؛ به همین خاطر، بقیه به او کمک می‌کنند تا یاد بگیرد چگونه یک اسباب بازی باشد.

امتیاز IMDB7.7
سال انتشار2019
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانJosh Cooley
صدا پیشگانTom Hanks, Tim Allen, Annie Potts
اسکار

بالا (Up)

بالا

چهارمین انیمیشن از لیست 100 انیمیشن برتر متعلق به اثری دیگر از دیزنی است. انیمیشن درمورد پیرمردی است که در شهری بزرگ زندگی می‌کند و از کل جامعه فاصله گرفته است و در تنهایی به سر می‌برد. خانه کوچک او در میان آسمان‌خراش‌هایی است که هر روز بلندتر می‌شوند و اکنون شهرداری می‌خواهد خانه او را تخریب کند و تخلیه کند. اما پیرمرد حاضر نیست خانه اش را به هیچ وجه ترک کند به همین علت با هزاران بادکنک که به خانه‌اش وصل کرده است به پرواز در می‌آید تا سفر پر ماجرایی را آغاز کند. اما بر حسب اتفاق پسر شش ساله همسایه نیز با او همراه می‌شود و آن‌ها در سفری به جنگل‌ها و طبیعت دور افتاده ماجراهای جالبی را تجربه می‌کنند و …

امتیاز IMDB8.3
سال انتشار2009
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانPete Docter
صدا پیشگانEd Asnerm, Jordan Nagai, John Ratzenberger
اسکاربهترین انیمیشن سال

در جستجوی نمو (Finding Nemo)

در جستجوی نمو

پنجمین انیمیشن از لیست 100 انیمیشن برتر مربوط به اثری خاطره انگیز است. داستان انیمیشن در مورد یک دلقک‌ ماهی به نام مارلین است که در مورد پسرش نمو زیادی حساس است و او را در اقیانوس گم می‌کند. درپی آن با کمک یک ماهی به نام دوری به جستجوی نمو می‌‌پردازد. به تدریج و پس از یافتن نمو او متوجه می‌شود که نباید آنقدر مته به خشخاش بگذارد.

امتیاز IMDB8.2
سال انتشار2003
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانAndrew Stanton
صدا پیشگانAlbert Brooks, Ellen DeGeneres, Alexander Gould
اسکاربهترین انیمیشن سال

در جستجوی دوری (Finding Dory)

در جستجوی دوری

دوری به یاد دارد که در گذشته‌ دور خانواده‌ای داشته و از همین‌ رو جستجو را برای یافتن خانواده خود آغاز می‌کند. نمو و مارلین هم از آنجا که حافظه کوتاه مدت دوری مشکل دارد، او را همراهی می‌کنند تا گم نشود.

امتیاز IMDB7.3
سال انتشار2016
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانandrew stanton
صدا پیشگانEllen DeGeneres, Albert Brooks, Ed O’Neill
اسکار

وال ای (WALL·E)

وال ای

ششمین انیمیشن از لیست 100 انیمیشن برتر متعلق به اثری احساسی از دیزنی است. در آینده‌ای دور، زمانی که انسان از زمین رفته‌اند، یک ربات کوچک جمع‌آوری زباله ناخواسته راهی سفری فضایی می‌شود که در نهایت سرنوشت بشر را رقم می‌زند.

امتیاز IMDB8.4
سال انتشار2008
موضوعماجراجویی – خانوادگی
کارگردانAndrew Stanton
صدا پیشگانBen Burtt, Elissa Knight, Jeff Garlin
اسکاربهترین انیمیشن سال

کارخانه هیولاها (Monsters, Inc)

کارخانه هیولاها

کارخانه هیولاها از دیگر آثار در میان 100 انیمیشن برتر است. داستان انیمیشن در مورد کارخانه‌ای است که هیولاهای موجود در آن برای تامین انرژی دنیای خود، کودکان را ترسانده تا جیغ بزنند.

امتیاز IMDB8.1
سال انتشار2001
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانPete Docter
صدا پیشگانBilly Crystal, John Goodman, Mary Gibbs
اسکاربهترین موسیقی سال

دانشگاه هیولاها (Monsters University)

دانشگاه هیولاها

داستان این فیلم که قبل از ماجرای انیمیشن کارخانه هیولاها رخ می‌دهد در مورد رابطه بین «مایک» و «سالی» در دانشگاه هیولاها است.

امتیاز IMDB7.2
سال انتشار2013
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانDan Scanlon
صدا پیشگانBilly Crystal, John Goodman, Steve Buscemi
اسکار

شرک (Shrek)

شرک

مجموعه شرک قطعا جایی در 100 انیمیشن برتر تاریخ خواهد داشت. شرک غولی است که در یک جنگل سرسبز در آرامش و سکوت زندگی می‌کند، تا اینکه مأموران پادشاه به منطقه‌ای نزدیک او می‌آیند.

امتیاز IMDB7.9
سال انتشار2001
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانAndrew Adamson
صدا پیشگانMike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz
اسکاربهترین انیمیشن سال

شرک 2 (Shrek 2)

شرک 2

شرک و فیونا تصمیم می‌گیرند که به سرزمین بسیار بسیار دور “فارفاراوی” برای ماه عسل بروند. شرک و فیونا به فارفاراوی می‌روند تا خبر خوشحال کننده ازدواج‌شان را به پدر و مادر فیونا که شاه و ملکه آن سرزمین بودند، بدهند.

امتیاز IMDB7.2
سال انتشار2004
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانAndrew Adamson
صدا پیشگانMike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz
اسکار

شرک 3 (shrek 3)

شرک 3

وقتی پدر فیونا (زن شرک) در حال مرگ است از شرک درخواست می‌کند تا پادشاه شود اما شرک نمی‌خواهد که چنین مسئولیتی را قبول کند و دوست دارد که آزاد باشد و آزاد زندگی کند. برای همین شرک به همراه فیونا، دانکی (الاغ) و پاس (گربه چکمه پوش) به دنبال یک پادشاه مناسب می‌گردند.

امتیاز IMDB6.1
سال انتشار2007
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانChris Miller
صدا پیشگانMike Myers, Cameron Diaz, Eddie Murphy
اسکار

شرک 4 (shrek 4)

شرک 4

غول سبز سرزمین «خیلی دور» حالا دیگر به میانسالی پا گذاشته است. وی به همراه همسرش فیونا و بچه‌هایشان زندگی بسیار خوب و شادی را سپری می‌کنند. همه چیز به خوبی و خوشی پیش می‌رود اما ناگهان با ورود یک موجود پلید، همه چیز به‌هم می‌ریزد و …

امتیاز IMDB6.3
سال انتشار2010
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانMike Mitchell
صدا پیشگان Mike Myers, Cameron Diaz, Eddie Murphy
اسکار

عصر یخبندان (Ice Age)

عصر یخبندان

جایگاه نهم در میان 100 انیمیشن برتر تاریخ مربوط به انیمیشن های جذاب عصر یخبندان است. داستان با رسیدن عصر یخبندان شروع می شود. یک شیر دندان تیز، یک موجود تنبل و یک ماموت بزرگ، نوزاد یک انسان را پیدا می‌کنند. آن‌ها سعی در بازگرداندن این نوزاد به پدرش می‌کنند و در این راه با مشکلات زیادی برخورد می‌کنند و …

امتیاز IMDB7.5
سال انتشار2002
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانChris Wedge
صدا پیشگانDenis Leary, John Leguizamo, Ray Romano
اسکار

عصر یخبندان 2: ذوب (Ice Age2: The Meltdown)

عصر یخبندان 2: ذوب

عصر یخبندان در حال پایان یافتن است. سه قهرمان قسمت پیشین (سید، مانی و دیگو) که متوجه خطر زیر آب رفتن منطقه زیست خود و در نتیجه نابودی حیوانات شده اند، تصمیم می‌گیرند تا قبل از آب شدن یخ ها خود را به منطقه‌ای امن برسانند. آن‌ها در طول راه با الی (یک ماموت ماده) و دو همراه وی کرش و ادی برخورد می‌کنند و …

امتیاز IMDB6.8
سال انتشار2006
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانCarlos Saldanha
صدا پیشگانDenis Leary, John Leguizamo, Ray Romano
اسکار

عصر یخبندان 3: ظهور دایناسورها (Ice Age: Dawn Of The Dinosaurs)

عصر یخبندان 3: ظهور دایناسورها

مندی و الی به‌زودی صاحب بچه می‌شوند. مندی به قدری از این بابت هیجان زده است که دیگر به چیزی اهمیت نمی‌دهد. دیگو نیز دچار تغییری در بدن خود شده است و حالا که مندی صاحب یک خانواده شده است می‌خواهد او را ترک کند. سید فهمیده است که گروه به‌زودی متلاشی می‌شود می‌خواهد برای خودش گروهی مستقل تشکیل دهد.

امتیاز IMDB6.9
سال انتشار2009
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردان Carlos Saldanha
صدا پیشگانDenis Leary, John Leguizamo, Ray Romano
اسکار

عصر یخبندان 4: شکاف قاره ها (Ice Age 4: Continental Drift)

عصر یخبندان 4: شکاف قاره ها

این فیلم وقـایع چند سال بعد از نسخه سـوم فیلم و ظهورِ دایناسورها را به نمایش می‌گذارد. جایی که اسکرات و تعقیب و گریزِ همیشگی‌اش با یه بلوط موجب تغییرات بزرگی در سطح کره زمین می‌شود و مانی، سید و دیگو رو به ماجراجویی جدیدی می‌فرستد …

امتیاز IMDB6.5
سال انتشار2012
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانSteve Martino
صدا پیشگانDenis Leary, John Leguizamo, Ray Romano
اسکار

عصر یخبندان 5: دوره برخورد (Ice Age 5: Collision Course)

عصر یخبندان 5: دوره برخورد

“اسکرات” وارد یک سفینه فضایی می‌شود و به خاطر عدم کنترل سفینه فضایی منظومه شمسی را دچار آشفتگی می‌کند و تهدیدی جدی برای مانی، اعضای گله و کره زمین به وجود می‌آورد …

امتیاز IMDB5.7
سال انتشار2016
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانMike Thurmeier
صدا پیشگانDenis Leary, John Leguizamo, Ray Romano
اسکار

پاندای کونگ فو کار (Kung Fu Panda)

پاندای کونگ فو کار

کونگ فو نیز جایگاهی در بین 100 انیمیشن برتر تاریخ دارد. داستان در چین باستان رخ می‌دهد. یک پاندای فربه به نام “پو” آرزو دارد که استاد کونگ‌فو شود. هنگامی که پیش‌بینی می‌شود یک جنگجوی خطرناک “تای‌لانگ” از زندان می‌گریزد، جشنی برپا می‌شود تا جنگجوی اژدها در آن برگزیده شود. پس از رخدادهایی پو به عنوان جنگجوی اژدها برگزیده می‌شود.

امتیاز IMDB7.6
سال انتشار2008
موضوعاکشن – ماجراجویی
کارگردانMark Osborne
صدا پیشگانJack Black, Ian McShane, Angelina Jolie
اسکار

پاندای کونگ فو کار 2 (Kung Fu Panda 2)

پاندای کونگ فو کار 2

“پو”، نقش اصلی این داستان پس از اینکه به عنوان جنگجو در قسمت قبل انتخاب شد به دنبال هویت و پدر و مادر اصلی خود می‌گردد. در این راه شاهزاده‌ای که قصد حکومت بر چین را دارد سد راه او می‌شود و پو باید این شاهزاده را شکست دهد و …

امتیاز IMDB7.2
سال انتشار2011
موضوعاکشن – ماجراجویی
کارگردانJennifer Yuh Nelson
صدا پیشگانJack Black, Angelina Jolie, Jackie Chan
اسکار

پاندای کونگ فو کار 3 (Kung Fu Panda 3)

پاندای کونگ فو کار 3

در ادامه ماجراجویی های پاندای کونگ فو کار، او با دو چالش بزرگ اما متفاوت روبه‎رو می‌شود؛ یکی رویارویی با پدر واقعی‌اش و دیگری مقابله با یک رقیب شکست ناپذیر …

امتیاز IMDB7.1
سال انتشار2016
موضوعاکشن – ماجراجویی
کارگردانAlessandro Carloni
صدا پیشگانJack Black, Bryan Cranston, Dustin Hoffman
اسکار

رنگو (Rango)

رنکو

رتبه 11 در میان 100 انیمیشن برتر متعلق به رنگو است. رنگو یک آفتاب پرست معمولی است که به‌صورت تصادفی به شهری به‌نام «خاک» می‌رسد. یک شهر دور افتاده و بی قانون در غرب وحشی، در انتظاری ناامیدانه برای یک کلانتر جدید.

امتیاز IMDB7.2
سال انتشار2011
موضوعاکشن – ماجراجویی
کارگردانgore verbinski
صدا پیشگانJohnny Depp, Isla Fisher, Timothy Olyphant
اسکاربهترین انیمیشن سال

ماشین ها (Cars)

ماشین ها

مجموعه ماشین ها رتبه دوازدهم در میان 100 انیمیشن برتررا به خود اختصاص می‌دهد. لایتینگ مک‌ کوئین ماشین مسابقه ‌ای خوش‌ عکس همیشه برای پیروز شدن مسابقه می‌دهد. مک‌ کوئین در راه رسیدن به محل مسابقات قهرمانی جام پیستون در کالیفرنیا برای مسابقه دادن با دو رقیب دیرینه، به طور غیر منتظره خود را در جاده 66 شهر رادیاتور اسپرینگ می‌یابد و با شخصیت‌های این شهر آشنا می‌شود و می‌فهمد که زندگی همانند یک سفر است نه خط پایان.

امتیاز IMDB7.1
سال انتشار2006
موضوعماجراجویی- کمدی
کارگردانJohn Lasseter
صدا پیشگانOwen Wilson, Bonnie Hunt, Paul Newman
اسکار

ماشین ها 2 (Cars 2)

ماشین ها 2

«لایتینگ مک کوئین» به همراه دوستش «میتر» برای شرکت در مسابقات جهانی پا به آن سوی اقیانوس‌ها می‌گذارد. اما زمانی که میتر درگیر ماجراجویی های خودش می‌شود، مسیر رسیدن به قهرمانی برای مک کوئین ناهموار می‌شود.

امتیاز IMDB6.1
سال انتشار2011
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانJohn Lasseter
صدا پیشگانOwen Wilson, Larry the Cable Guy, Michael Caine
اسکار

ماشین ها 3 (Cars 3)

 ماشین ها 3

مک کوئین عنوان قهرمانی خود را در خطر می‌بیند، چراکه به تازگی ماشین‌های نسل جدید وارد بورس قهرمانی شده‌اند و این زنگ خطری است که او خود را بیش از بیش آماده رقابت کند. مک کوئین در این راه از مارلین یاری می‌گیرد. این دوست جدید با فوت و فن‌های مدرن دنیا آشنا است و آماده آموزش آن‌ها به مک است. حال باید دید که سرنوشت برای این قهرمان جوانمرد کاپ پیستون چه خوابی دیده است …

امتیاز IMDB6.7
سال انتشار2017
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانBrian Fee
صدا پیشگانOwen Wilson, Cristela Alonzo, Chris Cooper
اسکار

ماداگاسکار (Madagascar)

ماداگاسکار

ماداگاسکار یکی دیگر از آثار کمدی در میان 100 انیمیشن برتر است. چهار حیوان که دیگر از بودن در باغ وحش خسته شده‌اند، تصمیم به فرار می‌گیرند و به‌طور ناخواسته با چهار پنگوئن همراه می‌شوند. بعد از گذراندن ماجراهایی، آن‌ها خود را در ماداگاسکار می‌یابند.

امتیاز IMDB6.9
سال انتشار2005
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانEric Darnell
صدا پیشگانChris Rock, Ben Stiller, David Schwimmer
اسکار

ماداگاسکار 2: فرار به آفریقا (Madagascar 2: Escape 2 Africa)

ماداگاسکار 2: فرار به آفریقا

حیوانات قصد دارند به باغ وحش نیو یورک بازگردند، اما با سقوط هواپیما در طبیعت وحشی آفریقا، آن‌‌ها با حیواناتی از نوع خودشان آشنا می‌شوند و الکس والدینش را ملاقات می‌کند.

امتیاز IMDB6.6
سال انتشار2008
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردان Eric Darnell
صدا پیشگانBen Stiller, Chris Rock, David Schwimmer
اسکار

ماداگاسکار 3: تحت تعقیب در اروپا (Madagascar 3: Europe’s Most Wanted)

ماداگاسکار ۳ – تحت تعقیب در اروپا

این انیمیشن درباره 4 حیوان به نام «آلکس (شیر)»، «مارتی (گورخر)»، «ملمن (زرافه)» و «گلوریا (اسب آبی)» است. این حیوانات در قسمت جدید هم در تلاش هستند تا به باغ وحش نیویورک برگردند و در راه برگشت در حالی که از اروپا می‌گذرند برای اینکه کمتر جلب توجه کنند،‌ به یک سیرک سیار می‌پیوندند …

امتیاز IMDB6.8
سال انتشار2012
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردان Eric Darnell
صدا پیشگانBen Stiller, Jada Pinkett Smith, Chris Rock
اسکار

ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی (Cloudy with a Chance of Meatballs)

ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی

مجموعه ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی نیز در بین 100 انیمیشن برتر قرار دارد. فلینت از کودکی عاشق اختراع کردن است. وقتی هم‌کلاسی‌هایش او را دست انداختند و او ناامید شد، مادرش او را تشویق می‌کند که پی خواسته‌هایش برود. سال‌ها می‌گذرد و فلینت جوانی می‌شود که تمام اختراعاتش به مشکل بر می‌خورد. مادر ده سال است که مرده و او با پدر قوی هیکل و سیبیل کلفتش، که علیرغم هیکلش مردی بسیار آرام است زندگی می‌کند و یک میمون دوست نزدیک او است. فلینت در شهری زندگی می‌کند که اقتصاد، غذا، و همه چیزش بر اساس ساردین می‌گردد. درست روزی که قرار بود شهر، صنعت توریست خود را بر مبنای ساردین اعلام کند فلینت به خود جرات می‌دهد که آخرین آزمایش خود را امتحان کند …

امتیاز IMDB6.9
سال انتشار2009
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانPhil Lord
صدا پیشگانAnna Faris, Bill Hader, Bruce Campbell
اسکار

ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی 2 (Cloudy with a Chance of Meatballs 2)

ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی

داستان انیمیشن ادامه‌ای بر شماره قبلی آن «ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی» است. در این قسمت بعد از طوفان بزرگ غذاها که در قسمت اول پیش آمده بود فلینت (Flint) و دوستانش مجبور به ترک شهر می‌شوند و راهی جزیره‌ای می‌گردند که در آن …

امتیاز IMDB6.4
سال انتشار2013
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانCody Cameron
صدا پیشگانBill Hader, Anna Faris, Will Forte
اسکار

هتل ترانسیلوانیا (Hotel Transylvania)

هتل ترانسیلوانیا

داستان‌های جذاب هتل ترانسیلوانیا رتبه 15 در میان 100 انیمیشن برتر را دارا است. هیولاها سال‌ها است که از ترس انسان‌ها خواب و خوراک ندارند. کنت دراکولا هتلی مخصوص هیولاها می‌سازد که بدون نگرانی می‌توانند در آنجا اقامت داشته باشند اما با ورود یک انسان همه چیز به هم می‌ریزد …

امتیاز IMDB7.1
سال انتشار2012
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانGenndy Tartakovsky
صدا پیشگانAdam Sandler, Kevin James, Andy Samberg
اسکار

هتل ترانسیلوانیا 2 (Hotel Transylvania 2)

هتل ترانسیلوانیا 2

درهای هتل ترنسیلوانیا اکنون به روی انسان های معمولی هم باز شده، اما در کنار این تغییرات دراکولا نگران نوه نیمه انسان و نیمه خون‌آشامش است که هیچ نشانی از خون آشام ها در آن دیده نمی‌شود …

امتیاز IMDB6.7
سال انتشار2015
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردان Genndy Tartakovsky
صدا پیشگانAdam Sandler, Andy Samberg, Selena Gomez
اسکار

هتل ترانسیلوانیا 3: تعطیلات تابستانی (Hotel Transylvania 3: Summer Vacation)

هتل ترانسیلوانیا 3: تعطیلات تابستانی

در سومین قسمت هتل ترانسیلوانیا دراکولا و خانواده هیولایی اش به یک سفر لوکس با قایق تفریحی خیلی شیک می‌روند. اما انگار این تعطیلات رویایی قرار است تبدیل به یک تعطیلات جهنمی بشه. مشکلات از جایی شروع میشه که میویس دختر دراکولا متوجه می‌شود که شخصیت دراکولا در دام عشق مرموز کاپیتان کشتی گرفتار شده است. اریکا Ericka کاپیتان کشتی راز و نفرتی را در سینه‌اش دارد که ممکن است کل نسل هیولاها را از بین ببرد.

امتیاز IMDB6.3
سال انتشار2018
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردان Genndy Tartakovsky
صدا پیشگانAdam Sandler, Andy Samberg, Selena Gomez
اسکار

هتل ترانسیلوانیا 4: ترانسفورمانیا (Hotel Transylvania 4: Transformania)

هتل ترانسیلوانیا 4: ترانسفورمانیا

با اختراع جدید «ون هلسینگ» هیولاها به انسان و جانی به هیولا تبدیل می‌شود. وضعیت جدید بسیار غیرقابل تحمل است و آن‌ها باید راهی برای بازگشت به وضعیت اولیه پیدا کنند.

امتیاز IMDB6
سال انتشار2022
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانDerek Drymon – Jennifer Kluska
صدا پیشگانAndy Samberg, Selena Gomez, Kathryn Hahn
اسکار

چگونه اژدهای خود را تربیت کنید (How to Train Your Dragon)

چگونه اژدهای خود را تربیت کنید

فیلمی مربوط به اژدها رتبه شانزدهم 100 انیمیشن برتر را در اختیار دارد. یک وایکینگ جوان که علاقه زیادی به شکار اژدها دارد، اما بر خلاف انتظار خودش با یک اژدهای جوان دوست می‌شود و …

امتیاز IMDB8.1
سال انتشار2010
موضوعاکشن – ماجراجویی
کارگردانDean DeBlois
صدا پیشگانJay Baruchel, Gerard Butler, Christopher Mintz-Plasse
اسکار

چگونه اژدهای خود را تربیت کنید 2 (How to Train Your Dragon 2)

چگونه اژدهای خود را تربیت کنید 2

هیکاپ حالا در سن نوجوانی است. او و دوست اژدهایش بی‌ دندان، همیشه با هم هستند. آن ها در آسمان پرواز می‌کنند، در مناطق ناشناخته می‌ گردند و دنیاهای جدید را کاوش می‌‌کنند. یکی از ماجراهای این دو به کشف یک غار یخی مخفی می‌‌انجامد که خانه صدها اژدهای وحشی است.

امتیاز IMDB7.8
سال انتشار2014
موضوع اکشن – ماجراجویی
کارگردانDean DeBlois
صدا پیشگانJay Baruchel, Cate Blanchett, Gerard Butler
اسکار

چگونه اژدهای خود را تربیت کنید 3 (How to Train Your Dragon 3)

چگونه اژدهای خود را تربیت کنید 3

هیک‌کاپ و بی دندون وارد ماجراجویی جدید و هیجانی می‌شوند و پا به دنیای جدیدی از اژدهاها می‌گذارند که خطرات و عواقب خود را به دنبال دارد …

امتیاز IMDB7.5
سال انتشار2019
موضوع اکشن – ماجراجویی
کارگردانDean DeBlois
صدا پیشگانJay Baruchel, America Ferrera, F. Murray Abraham
اسکار

موش سرآشپز (Ratatouille)

موش سرآشپز

داستان مربوط به آشپزی نیز نماینده‌ای در میان 100 انیمیشن برتر دارد. «رمی» موشی عاشق آشپزی است و الگوی او «گوستو»، سرآشپز یکی از معروف‌ترین رستوران‌های پاریس است. روزی «رمی» از مرگ «گوستو» باخبر می‌شود و اتفاقی به پاریس می‌رسد. پس از چندی نیز در رستوران «گوستو» که حالا رونق خود را از دست داده، مخفیانه مشغول به کار آشپزی می‌شود …

امتیاز IMDB8.1
سال انتشار2007
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانBrad Bird
صدا پیشگانBrad Garrett, Lou Romano, Patton Oswalt
اسکاربهترین انیمیشن سال

زوتوپیا (Zootopia)

زوتوپیا

زوتوپیا رتبه هجدهم در میان 100 انیمیشن برتر را کسب کرده است. در شهری که کاملاً تحت کنترل حیوانات است، یک افسر پلیس خرگوش و یک روباه کلاهبردار باید با همکاری یکدیگر پرده از یک پرونده فساد بردارند.

امتیاز IMDB8
سال انتشار2016
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانByron Howard
صدا پیشگانGinnifer Goodwin, Jason Bateman, Idris Elba
اسکاربهترین انیمیشن سال

شگفت انگیزان (The Incredibles)

شگفت انگیزان

انیمیشن پر طرفدار شگفت انگیزان رتبه نوزدهم در بین 100 انیمیشن برتر را دارد. نقش اول کارتون “باب” با دریافت یک نامه محرمانه مامور می‌شود تا به جزیره‌ای دور افتاده سفر کند و به مبارزه با جنایتکاران مشغول شود. خانواده باب که استثنایی هستند کمک می‌کنند تا باب به مبارزاتش بپردازد و در طول این مبارزات حوادثی رخ می‌دهد که تماشای آن ها خالی از لطف نیست و …

امتیاز IMDB8
سال انتشار2004
موضوعاکشن – ماجراجویی
کارگردانBrad Bird
صدا پیشگانCraig T. Nelson, Samuel L. Jackson, Holly Hunter
اسکاربهترین انیمیشن سال

شگفت انگیزان 2 (The Incredibles 2)

شگفت انگیزان 2

آقای شگفت انگیز برای مراقبت از جک جک، خانه را ترک کرده است و این در حالی است که هلن در حال نجات دادن دنیا است. روند داستان در ادامه قسمت اول است که حال با اضافه شدن عضو جدید خانواده یعنی جک جک به جمع شگفت انگیزان، شاهد ماجراجویی‌های بسیار هیجان انگیز در این خانواده ابرقهرمان هستیم.

امتیاز IMDB7.6
سال انتشار2018
موضوع اکشن – ماجراجویی
کارگردانBrad Bird
صدا پیشگانCraig T. Nelson, Holly Hunter, Sarah Vowell
اسکار

کابوس پیش از کریسمس (The Nightmare Before Christmas)

کابوس پیش از کریسمس

رتبه بیستم مربوط به 100 انیمیشن برتر متعلق به کابوس پیش از کریسمس است. داستان از این قرار است که در شهر هالوین که کار تک تک شهروندان آن‌ها ساختن شوخی‌های ترسناک مخصوص شب هالوین است، جک که پادشاه کدوتنبل‌ های ترسناک و شوخی‌ ساز محبوب شهر است از یکنواختی هالووین احساس خستگی می‌کند و هنگامی که تصادفاً وارد شهر مخصوص عید خوش کریسمس می‌شود، با استفاده از ایده‌‌های عجیب، تصمیم می‌گیرد که کریسمس و هالوین را با هم پیوند بزند. او بابانوئل را می‌رباید و خودش را به جای او می‌گذارد.

امتیاز IMDB8
سال انتشار1993
موضوعخانوادگی – فانتزی
کارگردانHenry Selick
صدا پیشگانDanny Elfman, Chris Sarandon, Catherine O’Hara
اسکار

روح (Soul)

روح

روح، این انیمیشن زیبا رتبه بیست و یکم را در میان 100 انیمیشن برتر به دست می‌آورد. انیمیشن روح، دریاره جو گاردنر، معلم و نوازنده یک گروه موسیقی در دبیرستان است که همیشه آرزو داشت روی صحنه به اجرای موسیقی جاز بپردازد. حالا بالاخره این فرصت را پیدا کرده است اما یک حادثه باعث می‌شود تا روح وی از بدنش جدا شود و …

امتیاز IMDB8.1
سال انتشار2020
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانPete Docter
صدا پیشگانJamie Foxx, Tina Fey, Graham Norton
اسکاربهترین انیمیشن سال

مری و مکس (mary and max)

مری و مکس

رتبه بیست و دوم در میان 100 انیمیشن برتر متعلق به انیمیشن مری و مکس است. داستان که در سال ۱۹۷۶ تا ۱۹۹۴ اتفاق می‌افتد. انیمیشن درباره دوستی یک دختر کوچولوی ۸ ساله و مرد یهودی ۴۴ ساله است که در نیویورک زندگی می‌کند. داستان بیشتر حول زندگی این دو نفر است، از وقتی دخترک ۸ ساله است تا وقتی ۲۶ ساله شود و نامه هایی که بین این دو نفر رد و بدل می‌شود. این انیمیشن بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است.

امتیاز IMDB8.1
سال انتشار2009
موضوعکمدی – درام
کارگردانAdam Elliot
صدا پیشگانToni Collette, Philip Seymour Hoffman, Eric Bana
اسکار

ظاهر و باطن (Inside Out)

ظاهر و باطن

انیمیشن ظاهر و باطن یک انیمیشن مربوط به احساسات است که جایگاه بیست و سوم در میان 100 انیمیشن برتر را از آن خود می‌کند. رایلی دختر 11 ساله و شادی است که بخاطر شرایط خانوادگی، مجبور می‌شود به همراه پدر و مادرش به شهر سان فرانسیسکو نقل مکان کند. رایلی در این شهر جدید باید دوستان جدید پیدا کرده و وضعیت خودش را با این محیط تطبیق دهد. با این‌حال 5 احساس مهم ذهن او شامل “خوشی”، “ناراحتی”، “خشم”، “ترس” و “انزجار” قادر نیستند در موقعیت جدیدی که رایلی در آن قرار گرفته مدیریت همیشگی‌شان را بر ذهن او داشته باشند و دائما در حال کشمکش هستند.

امتیاز IMDB8.1
سال انتشار2015
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانPete Docter
صدا پیشگانAmy Poehler, Bill Hader, Lewis Black
اسکاربهترین انیمیشن سال

غول آهنی (The Iron Giant)

غول آهنی

انیمیشنی متعلق یه شرکت وارنر رتبه بیست و چهارم در لیست 100 انیمیشن برتر را دارا است. داستان انیمیشن در سال 1957 اتفاق می‌افتد و درباره پسری 9 ساله به نام هوگارث هاگس (Hogarth Hughes) است که رابطه دوستی صمیمانه‌‌ای با یک غول آهنی از سرزمینی بیگانه می‌‌سازد. موجودی غول‌ پیکر و ترسناک اما بی‌‌آزار و با قلبی بزرگ. اما ماموران دولتی سعی در نابودسازی او دارند تا اینکه …

امتیاز IMDB8
سال انتشار1999
موضوعاکشن – ماجراجویی
کارگردانBrad Bird
صدا پیشگانEli Marienthal, Harry Connick Jr., Jennifer Aniston
اسکار

شش ابر قهرمان (Big Hero 6)

شش ابر قهرمان در جایگاه بیست و پنجم در لیست 100 انیمیشن برتر قرار دارد. یک طراح ربات نابغه به‌نام هیرو هامادا خود را در مقابل یک تهدید شرورانه برای از بین بردن شهری که در آن زندگی می‌کند، می‌بیند. به کمک یکی از بهترین ربات‌هایش بنام بی‌مکس او به مبارزه با این توطئه می‌پردازد …

امتیاز IMDB7.8
سال انتشار2014
موضوعاکشن – ماجراجویی
کارگردانDon Hall
صدا پیشگانRyan Potter, Scott Adsit, Jamie Chung
اسکاربهترین انیمیشن سال

رالف خرابکار (Wreck-It Ralph)

رالف خرابکار

یک انیمیشن دیگر از دیزنی در رتبه بیست و ششم در میان 100 انیمیشن برتر قرار دارد. یک شخصیت منفی در بازی‌های ویدیویی، می‌خواهد که یک قهرمان باشد و رویای خود را به واقعیت تبدیل کند. اما جستجوی او برای تحقق رویایش، تمام دنیای او و مکانی که زندگی می‌کند را در خطر ویرانی قرار می‌دهد و…

امتیاز IMDB7.7
سال انتشار2012
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانRich Moore
صدا پیشگانJohn C. Reilly, Jack McBrayer, Jane Lynch
اسکار

رالف اینترنت را خراب می‌کند (Ralph Breaks the Internet)

رالف اینترنت را خراب می‌کند

قسمت دوم رالف خرابکار، شش سال بعد از وقوع اتفاقات قسمت اول رخ می‎دهد. “رالف” و “ونلوپ” که حالا به شدت باهم خو گرفته‌اند، ردیاب یک WiFi را پیدا می‌کنند که آن‌ها را به یک ماجراجویی جدید می‌برد …

امتیاز IMDB7
سال انتشار2018
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانPhil Johnston
صدا پیشگانJohn C. Reilly, Sarah Silverman, Gal Gadot
اسکار

فیلم لگو (The Lego Movie)

فیلم لگو

انیمیشن لگو نیز در بین 100 انیمیشن برتر قرار می‌گیرد. داستان درباره یکی از کاراکترهای معمولی لگو است که به اشتباه جایگزین یک کاراکتر ساختمان ساز می‌شود و به ماموریتی می‌رود که با پیوستن به گروهی دیگر از لگوها در مقابل اهریمنی که قصد نابودی جهان را دارد بایستد و …

امتیاز IMDB7.7
سال انتشار2014
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانChristopher Miller
صدا پیشگانChris Pratt, Will Ferrell, Elizabeth Banks
اسکار

فیلم لگو 2: قسمت دوم (The LEGO Movie 2: The Second Part)

 فیلم لگو 2: قسمت دوم

انیمیشن لگو 2 داستان نسخه اول این سری را درست پنج سال بعد روایت می‌کند. شهروندان متوجه تهدید جدیدی برای شهر خود می‌شوند. مهاجمینی با نام Lego Duplo از فضا به شهر حمله کرده‌اند و همه چیز را که سر راهشان می‌بینند نابود می‌کنند.

امتیاز IMDB6.6
سال انتشار2019
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانMike Mitchell
صدا پیشگانChris Pratt, Elizabeth Banks, Will Arnett
اسکار

من نفرت انگیز (Despicable Me)

انیمیشن من نفرت انگیز رتبه 28ام در بین 100 انیمیشن برتر را دارا است. در مجاورت خانه‌ای واقع در یک منطقه شاد بیرون شهر که با چوب‌های پرچین سفید و بوته‌های پر از گل رز احاطه شده است، خانه‌ای سیاه با حیاطی بدون چمن قرار گرفته که هویت آن برای اهالی محل و همسایگان مجهول و نامعلوم است. این خانه یک پناهگاه بزرگ مخفی در قسمت زیرزمین خود دارد.

امتیاز IMDB7.6
سال انتشار2010
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانPierre Coffin
صدا پیشگانSteve Carell, Jason Segel, Russell Brand
اسکار

من نفرت انگیز 2 (Despicable Me 2)

من نفرت انگیز 2

گرو که دیگر مانند گذشته خبیث نیست، تصمیم می‌گیرد گروهی بسازد و یک جنایتکار تازه که آرامش را از همه سلب کرده است، ادب کند اما…

امتیاز IMDB7.3
سال انتشار2013
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانPierre Coffin
صدا پیشگانSteve Carell, Kristen Wiig, Benjamin Bratt
اسکار

من نفرت انگیز 3 (Despicable Me 3)

من نفرت انگیز 3

“گرو” که به همراه سه دخترش، زندگی جدیدی را با “لوسی” آغاز کرده، قصد دارد تا تمام شرارت‌های پیشین خود را کنار بگذارد و به زندگی‌اش بطور عادی ادامه دهد. همه چی به خوبی پش می‌رود تا اینکه سر و کله برادر دوقلواش که سال ها پیش او را گم کرده است پیدا می‌شود و…

امتیاز IMDB6.3
سال انتشار2017
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانPierre Coffin
صدا پیشگانSteve Carell, Kristen Wiig, Trey Parker
اسکار

ماجراهای وینی پوه (The Many Adventures of Winnie the Pooh)

ماجراهای وینی پوه

این خرس محبوب، جایگاهی در بین 100 انیمیشن برتر دارد. این انیمیشن شامل مجموعه‌ای از کارتون‌های کوتاه از “وینی پو” خرسی با مغز بسیار کوچک است که هر کدام داستانی جالب را بازگو می‌کنند…

امتیاز IMDB7.6
سال انتشار1977
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانJohn Lounsbery
صدا پیشگانSebastian Cabot, Junius Matthews, Barbara Luddy
اسکار

وینی پوه (Winnie the Pooh)

وینی پوه

در یک روز معمولی، «پو» مثل همیشه به‌دنبال عسل است. جغد با دستکاری در خواندن یک نامه از «کریستفر رابین» به ببر، خرگوش، «پیگلت»، «پو» و بقیه دوستانش می گوید که جانوری بنام «بک سون» کریستفر رابین را دزدیده است. با همین چاخان جغد آن‌ها تصمیم می‌گیرند برای نجات دوستشان کاری بکنند…

امتیاز IMDB7.2
سال انتشار2011
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانStephen J. Anderson
صدا پیشگانJim Cummings, Craig Ferguson, John Cleese
اسکار

وینی پو: یک سال خیلی خوب برای پو (Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh)

وینی پو: یک سال خیلی خوب برای پو

پو که یک خرس مهربان و بازیگوش بوده همیشه با دوستان خود مشغول گردش و تفریح است. با گذشت زمان و نزدیک شدن به فصل کریسمس، پو هر سال با دوستان خود به جشن و تفریح می‌پردازد و امسال نیز با دوستان خود تصمیم گرفته است که یکی از بهترین کریسمس‌های عمر خود را برگزار کند…

امتیاز IMDB6.8
سال انتشار2002
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانGary Katona
صدا پیشگانJim Cummings, Peter Cullen, John Fiedler
اسکار

وینی خرسه: بهار با روو (Winnie the Pooh: Springtime with Roo)

وینی خرسه: بهار با روو

قصه این فیلم اقتباسی از رمان معروف “چارلز دیکنز” یعنی “سرود کریسمس”، است. وینی پو، روو، پلنگ و تمامی دوستان جنگلی برای برگزاری جشن عید پاک به خانه خرگوش می‌روند اما به جای میهمانی…

امتیاز IMDB6.4
سال انتشار2003
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانSaul Blinkoff
صدا پیشگانJim Cummings, Ken Sansom, Jimmy Bennett
اسکار

زندگی جدید امپراطور (The Emperor’s New Groove)

زندگی جدید امپراطور

رتبه سی ام در بین 100 انیمیشن برتر متعلق به زندگی جدید امپراطور است. امپراطور کوزکو (Emperor Kuzco) توسط مکر و حیله وزیر بدجنسش تبدیل به شتر شده است و اکنون باید به کمک شتربانی مهربان به نام پاچا دوباره امپراطوری از دست رفته‌اش را بازیابد و به تاج و تخت بنشیند…

امتیاز IMDB7.4
سال انتشار2000
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانMark Dindal
صدا پیشگانDavid Spade, John Goodman, Eartha Kitt
اسکار

رایا و آخرین اژدها (Raya and the Last Dragon)

رایا و آخرین اژدها

محصول جدید دیزنی نیز در بین 100 انیمیشن برتر قرار می‌گیرد. داستان انیمیشن در سرزمینی به اسم کوماندرا جریان دارد، جایی که 5 قبیله توسط یک اژدها خلق شده و قبایل در آرامش زندگی می‌کنند. تا اینکه سر و کله فردی شرور و شیطان صفت پیدا می‌شود که قصد نابودی این سرزمین را دارد. جنگجویی تنها به اسم رایا تصمیم می‌گیرد با پنهان کردن آخرین اژدهای بازمانده، به مردم این سرزمین کمک کند تا در برابر این فرد پلید بایستند…

امتیاز IMDB7.4
سال انتشار2021
موضوعاکشن – ماجراجویی
کارگردانDon Hall
صدا پیشگانKelly Marie Tran, Awkwafina, Gemma Chan
اسکار

پینوکیو (Pinocchio)

پینوکیو

این انیمیشن قدیمی و محبوب رتبه سی و دوم در بین 100 انیمیشن برتر را کسب می‌کند. پیرمرد نجارى به نام “ژپتو” آرزو مى‌کند که کاش عروسک چوبى‏ اش (پینوکیو) تبدیل به پسرى واقعى مى‏‌شد. یک پرى جادویى “پینوکیو” را زنده مى‏‌گرداند؛ اما این آغاز دردسرهاى ژپتو است…

امتیاز IMDB7.4
سال انتشار1940
موضوعکمدی – خانوادگی
کارگردانNorman Ferguson
صدا پیشگانDickie Jones, Christian Rub, Mel Blanc
اسکاربهترین موسیقی سال

والاس و گرومیت (Wallace & Gromit)

والاس و گرومیت

«والاس» و «گرومیت» در محله‌ی «وست والابی» کسب و کاری جدید راه انداخته‌اند. «آنتی پستو» (ضد آفت) نوعی خدمات انسانی ردیابی آفت‌ها است که «والاس» و «گرومیت» به کمکش، خرگوش‌ها و سایر جانورانی را که محصولات باغچه‌های محله را می‌خورند، به دام می‌اندازند و به جایی دیگر منتقل می‌کنند…

امتیاز IMDB7.4
سال انتشار2005
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانSteve Box
صدا پیشگانPeter Sallis, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes
اسکاربهترین انیمیشن سال

خوش قدم (Happy Feet)

داستان سی و چهارمین انیمیشن در میان 100 انیمیشن برتر، در قطب و در جایی که پنگوئن های امپراطور و آوازخوان زندگی می‌کنند به وقوع می‌پیوندد. رهبر این پنگوئن‌ها به تازگی صاحب فرزندی به نام مامیل شده است که با سایر پنگوئن‌ها تفاوت‌های زیادی دارد، چراکه او نمی‌تواند مانند آن‌ها به خوبی آواز بخواند و اینکه او می‌تواند پاهایش را به طرز شگفت‌انگیزی به حرکت درآورد و با آن موسیقی تولید کند. سایر پنگوئن‌ها که صدای بد مامیل را یک نشانه شوم برای خود تصور می‌کنند، او را از محل زندگی‌شان طرد می‌کنند و …

امتیاز IMDB6.4
سال انتشار2006
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانGeorge Miller
صدا پیشگانElijah Wood, Brittany Murphy, Hugh Jackman
اسکاربهترین انیمیشن سال

خوش قدم 2 (Happy Feet 2)

خوش قدم 2

پس از آنکه مامیل توانست با استفاده از توانایی‌هایی که در درونش نهفته است، زندگی پنگوئن‌های امپراطور را از خطر گرسنگی نجات دهد، اکنون با دختر مورد علاقه‌اش که گلوریا نام دارد ازدواج کرده است و صاحب دو فرزند شده است. مامیل متوجه می‌شود که دو فرزندش نیز مانند خودش توانایی‌های خاصی دارند که هنوز شکوفا نشده است ولی این امر برای آن‌ها دردسر می‌شود …

امتیاز IMDB5.9
سال انتشار2011
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانGeorge Miller
صدا پیشگانElijah Wood, Robin Williams, Pink
اسکار

پرندگان خشمگین (The Angry Birds Movie)

پرندگان خشمگین

سی و پنجمین انیمیشن از میان 100 انیمیشن برتر به دلیل محبوبیت بازی آن ساخته شد. داستان انیمیشن در جزیره‌ای جریان دارد که مملو از پرندگان شاد و سرخوش است که با آرامش در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. اما زمانی‌که خوک‌های سبز مرموز به جزیره می‌آیند، سه پرنده به نام‌های: “قرمز”، “چاک” و “بمب” باید بفهمند خوک‌ها در آن جزیره به دنبال چه چیزی هستند…

امتیاز IMDB6.3
سال انتشار2016
موضوعاکشن – ماجراجویی
کارگردانClay Kaytis
صدا پیشگانJason Sudeikis, Josh Gad, Danny McBride
اسکار

پرندگان خشمگین 2 (The Angry Birds Movie 2)

پرندگان خشمگین 2

در قسمت دوم این انیمیشن، پرندگان خشمگین وارد یک ماجراجویی جدید می‌شوند، درحالیکه پادشاه خوک‌ها در حال طراحی نقشه‌ای برای انتقامی سخت از آن‌ها است و…

امتیاز IMDB6.4
سال انتشار2019
موضوع اکشن – ماجراجویی
کارگردانThurop Van Orman
صدا پیشگانJason Sudeikis, Josh Gad, Leslie Jones
اسکار

فصل شکار (Open Season)

فصل شکار

داستان انیمیشن درباره یک خرس قهوه‌ای به نام بوگ است که اهلی شده و برای یک محیط بان کار می‌کند. او با یک گوزن به نام الیوت آشنا می‌شود و همین گوزن زندگی متمدن او را به هم می‌ریزد. طوری که محیط بانان مجبور می‌شوند هر دوی آن‌‌ها را به جنگل بازگردانند و آن‌ها در تلاشی کورکورانه هستند تا از این جنگل فرار کرده و به شهر بازگردند. در این میان یک شکارچی به دنبال آن‌‌ها است…

امتیاز IMDB6.1
سال انتشار2006
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانRoger Allers
صدا پیشگانAshton Kutcher, Martin Lawrence, Debra Messing
اسکار

فصل شکار 2 (Open Season 2)

فصل شکار 2

“الیوت” پس از اینکه عاشق “گیسل” می‌شود مجبور است ازدواج خود را به تعویق بیاندازد تا “آقای وینی” را که توسط گروهی از حیوانات خانوادگی ربوده شده آزاد کند…

امتیاز IMDB5.6
سال انتشار2008
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانMatthew O’Callaghan
صدا پیشگانJoel McHale, Mike Epps, Jane Krakowski
اسکار

فصل شکار 3 (Open Season 3)

فصل شکار 3

اکنون “الیوت” عیال وار شده است و صاحب بچه و دیگر نمی‌تواند با “بوگ” به خوش‌گذرانی بپردازد. بوگ هم که دیگر ناامید است و تنها، به یک سیرک روسی ملحق می‌شود و آنجا یک خرس گریزلی مونث اصیل روسی را ملاقات می‌کند و به او علاقه‌مند می‌شود و…

امتیاز IMDB5.1
سال انتشار2010
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانCody Cameron
صدا پیشگانMatthew J. Munn, Nika Futterman, Maddie Taylor
اسکار

فصل شکار 4: ترس احماقانه (Open Season 4: Scared Silly)

فصل شکار 4: ترس احماقانه

“الیوت” داستان ترسناکی را تعریف می‌کند که باعث ترسیدن “بوگ” میشود. “بووگ” از کمپ تابستانی بیرون می‌رود و می‌گوید تا زمانیکه افسانه‌ای که “الیوت” درباره اش گفته از بین نرود، به کمپ باز نمی‌گردد. “الیوت” که مصمم است به بوگ کمک کند، با همکاری دیگر حیوانات جنگل کاری می‌کنند ترس او بریزد و…

امتیاز IMDB5.1
سال انتشار2015
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانDavid Feiss
صدا پیشگانWill Townsend, Donny Lucas, Melissa Sturm
اسکار

مینیون ها (Minions)

مینیون ها

یکی دیگر از 100 انیمیشن برتر برگرفته از مینیون های انیمیشن من نفرت انگیز است. سه مینیون به نام‌های استوارت، کوین و باب توسط اسکارلت اوورکیل، یک ابر جانی، که به همراه شوهر مخترعش، هر دو، به دنبال تصرف کل دنیا هستند، استخدام می‌شوند و …

امتیاز IMDB6.5
سال انتشار2016
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانKyle Balda
صدا پیشگانSandra Bullock, Jon Hamm, Michael Keaton
اسکار

ترول‌ها (Trolls)

ترول ها

بعد از اینکه برگن‌ها به روستای ترول‌ها حمله می‌کنند، پاپی شاد‌ترین ترولی که تابه‌حال به دنیا آمده است، به همراه دوستش برنچ عازم سفری می‌شوند تا دوستانشان را نجات دهند، ولی …

امتیاز IMDB6.5
سال انتشار2016
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانMike Mitchell
صدا پیشگانAnna Kendrick, Justin Timberlake, Zooey Deschanel
اسکار

تور جهانی ترول‌ها (Trolls World Tour)

تور جهانی ترول‌ها

پاپی و برنچ و دوستانشان برای بازگرداندن نظم و متحد کردن ترول‌ها به یک ماموریت فوق‌العاده به تمامی سرزمین‌های دیگر می‌روند. اما در این مسیر با مشکلات فراروانی مواجه می‌شوند که…

امتیاز IMDB6.1
سال انتشار2020
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانWalt Dohrn
صدا پیشگانAnna Kendrick, Justin Timberlake, Rachel Bloom
اسکار

مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی (Spider-Man: Into the Spider-Verse)

مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی

چهلمین انیمیشن برتر از لیست 100 انیمیشن برتر متعلق به استدیو فیلم سازی مارول است. مایلز مورالز یک نوجوان اهل محله بروکلین شهر نیویورک است. پیتر پارکر در دنیای مایلز از دنیا رفته اما مایلز متوجه می‌شود که پیتر پارکر دیگری در بعد دیگری وجود دارد و از او درخواست می‌کند تا به او آموزش دهد که او چگونه به مرد عنکبوتی تبدیل شود …

امتیاز IMDB8.4
سال انتشار2018
موضوعاکشن – ماجراجویی
کارگردانBob Persichetti
صدا پیشگانShameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld
اسکاربهترین انیمیشن سال

کلاوس (Klaus)

کلاوس

این انیمیشن داستان یک پستچی را روایت می‌کند که در هنگام انجام ماموریت خود در یک شهر یخ زده واقع در شمال متوجه می‌شود که بابانوئل خود را مخفی کرده است و …

امتیاز IMDB8.2
سال انتشار2019
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانSergio Pablos
صدا پیشگانJason Schwartzman, J.K. Simmons, Rashida Jones
اسکار

دیو و دلبر (Beauty and the Beast)

دیو و دلبر

“بل” برخلاف خواسته‌های “دیو”، قصر را آماده کریسمس کرده و تلاش می‌کند شادی را در این فصل به ارمغان بیاورد. “فورت” می‌ترسد کارهای “بل” در نهایت به نفرین پایان دهد و…

امتیاز IMDB8
سال انتشار1991
موضوعخانوادگی – فانتزی
کارگردانGary Trousdale
صدا پیشگانPaige O’Hara, Robby Benson, Jesse Corti
اسکاربهترین موسیقی سال

علاءالدین (Aladdin)

علائدین

علاءالدین بچه شرور خیابانی است. او روزی پرنسس جاسمین را می‌بیند که در شهر مخفیانه زندگی می‌کند. آن‌ها به هم دل می‌بندند اما مشکلی وجود دارد و پرنسس حتما باید با یک شاهزاده ازدواج کند. آن‌ها برای ازدواج با هم ماجراهای هیجان‌انگیزی را پشت سر می‌گذارند و…

امتیاز IMDB8
سال انتشار1992
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانRon Clements
صدا پیشگانScott Weinger, Robin Williams, Linda Larkin
اسکاربهترین موسیقی سال

گیسو کمند (Tangled)

گیسوکمند

این انیمیشن داستان دختری زیبا و جوان با موهای جادویی به نام راپونزل را روایت می‌کند که تمام زندگی‌اش را در یک قلعه کوچک به همراه یک زن که اظهار می‌کند مادرش است، زندگی می‌کند. راپونزل تمایل زیادی دارد تا دنیای اطرافش را ببیند ولی مادرش این اجازه را به او نمی‌دهد. ولی هنگامی که از او خانه بیرون می‌آید تصادفا با یک دزد مواجه می‌شود و این امر موجب می‌شود که راپونزل به دنبال او برود تا بفهمد کیست و از کجا آمده است …

امتیاز IMDB7.7
سال انتشار2010
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانNathan Greno
صدا پیشگانMandy Moore, Zachary Levi, Donna Murphy
اسکار

کورالاین (Coraline)

کورالین

کورالاین دختری یازده ساله است که به همراه پدر و مادرش به یک خانه عجیب و دورافتاده 150 ساله نقل مکان کرده‌ است. او که هیچگاه پدر و مادرش درکش نمی‌کنند و دیگر دوستانش را نمی‌تواند ببیند و دور و برش نیز همسایه‌های عجیبی زندگی می‌کنند، بداخلاق شده است. کورالاین از یک دریچه کوچک وارد یک دنیای دیگر می‌شود….

امتیاز IMDB7.7
سال انتشار2009
موضوعدرام – خانوادگی
کارگردانHenry Selick
صدا پیشگانDakota Fanning, Teri Hatcher, John Hodgman
اسکار

چه کسی برای راجر رابیت پاپوش دوخت؟ (Who Framed Roger Rabbit)

چه کسی برای راجر رابیت پاپوش دوخت؟

داستان به هالیوود و سال 1947 باز می‌گردد. جایی که راجر رابیت ستاره فیلم‌های نقاشی متحرک نسبت به وفاداری همسرش، جسیکا  تردید دارد. رئیس کمپانی تهیه‌کننده فیلم‌های او، به یک کارآگاه خصوصی به‌نام ادی مأموریت می‌دهد شواهدی علیه جسیکا جمع‌‌آوری کند تا راجر را به جدائی از همسرش قانع کند. ادی عکس‌هائی از جسیکا در کنار یکی از ثروتمندان بزرگ شهر، ماروین می‌‌گیرد. راجر با دیدن عکس‌ها به شدت عصبانی می‌شود و…

امتیاز IMDB7.7
سال انتشار1988
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانRobert Zemeckis
ستارگانBob Hoskins – Christopher Lloyd – Joanna Cassidy
اسکاربهترين جلوه‌های ويژه سال – بهترين جلوه‌های ويژه صوتی سال – بهترين تدوين سال

فانتازیا (Fantasia)

فانتازیا

جاودگری به دنبال کسی می‌گردد تا فوت و فن‌های مربوط به جادوگری را به او آموزش دهد. او کسی را به جز میکی موس قصه ما پیدا نمی‌کند. روزی جادوگر کارگاه را ترک می‌کند و میکی موس می‌خواهد که با جادوگری کارهایش را انجام دهد ولی متاسفانه هنوز چیز زیادی یاد نگرفته است…

امتیاز IMDB7.7
سال انتشار1940
موضوعخانوادگی – فانتزی
کارگردانJames Algar
ستارگانLeopold Stokowski – Deems Taylor – The Philadelphia Orchestra
اسکار

فانتازیا 2000 (Fantasia 2000)

فانتازیا 2000

در ادامه نسخه قبلی این انیمیشن، تفسیرهای جدیدی از موزیک‌های کلاسیک به روایت تصویر نمایش داده می‌شوند…

امتیاز IMDB7.2
سال انتشار1999
موضوع خانوادگی – فانتزی
کارگردان James Algar
صدا پیشگانJames LevineSteve – MartinItzhak Perlman
اسکار

میچل‌ها در برابر ماشین‌ها (The Mitchells vs. the Machines)

میچل‌ها در برابر ماشین‌ها

این انیمیشن داستان خانواده‌ای عجیب و غریب را دنبال می‌کند که یک سفر جاده‌ای را آغاز می‌کنند اما در مسیر با قیام ربات‌هایی مواجه می‌شوند که که قصد پاکسازی زمین از انسان‌ها را دارند و حالا خانواده میچل باید با آن‌ها مبارزه کنند…

امتیاز IMDB7.7
سال انتشار2021
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانMichael Rianda
صدا پیشگانAbbi Jacobson, Danny McBride, Maya Rudolph
اسکار

موانا (Moana)

موانا

رئیس یک قبیله، سفر به خارج از جزیره‌ای که در آن ساکن هستند را ممنوع کرده است اما دخترش تصمیم می‌گیرد دل به دریا بزند تا بتواند وضعیت زندگی قبیله‌شان را نجات دهد. او در اقیانوس آرام با مرد قدرتمندی بنام “دمیگا” آشنا می‌شود که همراه هم با قایق بادبانی یک ماجراجویی بزرگی را آغاز می‌کنند…

امتیاز IMDB7.6
سال انتشار2016
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانRon Clements
صدا پیشگانAuli’i Cravalho, Dwayne Johnson, Rachel House
اسکار

پری دریایی کوچولو (The Little Mermaid)

پری دریایی کوچولو

در دنیای زیر دریاها پری دریایی کوچولو «اریل» دختر شانزده ساله «تریتون» پادشاه دریاهاست. اریل وقت خود را به جمع کردن اشیاء مربوط به انسان‌ها و کشف دنیای آن‌ها می‌گذراند. در یک شب طوفانی کشتی شاهزاده «اریک» دچار حادثه می‌شود و اریل، اریک را نجات می‌دهد و به دریا باز می‌گردد. از اریل تصویری محو و صدایی زیبا و دلنشین در ذهن اریک نوزده ساله نقش می‌بندد. از سوی دیگر اریل دلبسته اریک می‌شود و به دنبال راهی برای زندگی در خشکی می‌گردد…

امتیاز IMDB7.6
سال انتشار1989
موضوعخانوادگی – فانتزی
کارگردان Ron Clements
صدا پیشگانJodi Benson, Samuel E. Wright, Rene Auberjonois
اسکاربهترین موسیقی متن سال

لایواکشن انیمیشن پری دریایی کوچولو در سال 2023 منتشر شد و نمره 7.2 را از IMDB کسب کرد. می‌توانید از لینک‌های زیر آن را دانلود کنید.

سفید برفی و هفت کوتوله (Snow White and the Seven Dwarfs)

سفید برفی و هفت کوتوله

«سفید برفى» یتیم در خدمت نامادری‌اش، ملکه‌اى شریر و شیطان صفت است. ملکه می‌خواهد «سفید برفى» را سر به نیست کند. اما سفید برفى نجات می‌یابد و در کلبه‏ هفت کوتوله پناه می‌گیرد.

امتیاز IMDB7.6
سال انتشار1937
موضوع خانوادگی – فانتزی
کارگردانWilliam Cottrell
صدا پیشگانAdriana Caselotti, Harry Stockwell, Lucille La Verne
اسکار

رابین هود (Robin Hood)

رابین هود

داستان این انیمیشن برگرفته از افسانه رابین هود و درباره یک روباه مهربان و دادرس به نام رابین هود است که در جنگل‌های شروود به همراه دوستانش زندگی می‌کند. رابین هود از افراد پولدار و سرشناس دزدی می‌کند تا به فقرا کمک کند. یک روز بر حسب اتفاق داروغه متوجه می‌‌شود که این دزد معروف رابین هود است و با تمام افرادش سعی می‌‌کند تا رابین هود را دستگیر کند. همین موضوع باعث می‌شود تا اتفاقات جالبی در طی داستان رقم بخورد …

امتیاز IMDB7.6
سال انتشار1973
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانWolfgang Reitherman
صدا پیشگانBrian Bedford, Phil Harris, Roger Miller
اسکار

یخ زده 1 (Frozen 1)

یخ زده 1

انیمیشن فروزن درباره سفر حماسی آنا (Anna) و کریستوف (Kristoff) است. در سفر، شرایط آب و هوایی سخت (همانند کوهستان اورست) برای آن‌‌ها پیش می‌‌آید و همچنین با یک آدم‌برفی به نام اولاف (Olaf) آشنا می‌‌شوند که…

امتیاز IMDB7.4
سال انتشار2013
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانChris Buck
صدا پیشگانKristen Bell, Idina Menzel, Jonathan Groff
اسکار

یخ زده 2 (Frozen 2)

یخ زده 2

السا، آنا، کریستوف و اولاف به اعماق جنگل می‌‌روند تا از حقیقت در مورد رمز و راز باستانی قلمروی پادشاهی خود مطلع شوند. اما…

امتیاز IMDB6.8
سال انتشار2019
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانChris Buck
صدا پیشگانKristen Bell, Idina Menzel, Josh Gad
اسکار

آلیس در سرزمین عجایب (Alice in Wonderland)

آلیس در سرزمین عجایب

« آلیس » به دنبال خرگوش سفیدى مى‌رود و به داخل سوراخى سقوط مى‏‌کند. از این‏جا به بعد مجموعه‌اى از حادثه‌هاى عجیب و نامعقول براى او رخ مى‌‏دهند…

امتیاز IMDB7.4
سال انتشار1951
موضوع ماجراجویی – خانوادگی
کارگردانClyde Geronimi
صدا پیشگانKathryn Beaumont, Ed Wynn, Richard Haydn
اسکار

به پیش (Onward)

به پیش

این انیمیشن داستان دو برادر الف به نام‌های یان و بارنی را در در حومه‌ جهانی فانتزی دنبال می‌کند که یک ماجراجویی فوق‌العاده را برای اینکه دریابند آیا هنوز کمی جادو در این دنیا وجود دارد یا خیر آغاز می‌کنند و…

امتیاز IMDB7.4
سال انتشار2020
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانDan Scanlon
صدا پیشگانTom Holland, Chris Pratt, Julia Louis-Dreyfus
اسکار

صد و یک سگ خالدار (One Hundred and One Dalmatians)

صد و یک سگ خالدار

دو سگ خالدار به نام‌های پانگو و پردیتا صاحب 15 توله می‌شوند. زن شیطان صفتی به نام کرولا که به شدت به پوست آن‌ها علاقه دارد به زیر دستانش دستور می‌دهد تا توله ها را بربایند و از پوستشان پالتو درست کنند…

امتیاز IMDB7.3
سال انتشار1961
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانClyde Geronimi
صدا پیشگانRod Taylor, Betty Lou Gerson, J. Pat O’Malley
اسکار

هرکول (Hercules)

هرکول

«هرکول» فرزند ایزدان یونانی، در کودکی به دست افراد «هادس»، فرمانروای دنیای مردگان، ربوده و مجبور به زندگی با انسان‌ها می‌شود. او پس از نوشیدن معجونی، به موجودی نیمه ایزد و نیمه انسان بدل می‌شود که به رغم داشتن نیرویی ایزدی در کالبدی انسانی گرفتار آمده است. برای بازگشت به کوه المپ و ایزد کامل شدن، او باید شجاعت و قدرت خود را در زمین اثبات کند…

امتیاز IMDB7.3
سال انتشار1997
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانRon Clements
صدا پیشگانTate Donovan, Susan Egan, James Woods
اسکار

لیلو و استیچ (Lilo & Stitch)

لیلو و استیچ

دختری جوان و تنها اهل هاوایی به نام “لیلو” با موجودی ماورای زمینی شبیه سگ مواجه می‌شود. او این موجود کوچک زشت را برای نگهداری قبول می‌کند و او را استیچ می‌نامد…

امتیاز IMDB7.3
سال انتشار2002
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانDean DeBlois
صدا پیشگانDaveigh Chase, Chris Sanders, Tia Carrere
اسکار

لیلو و استیچ 2: مشکل استیچ (Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch)

لیلو و استیچ 2: مشکل استیچ

در ادامه قسمت اول، حالا دیگر لیلو و استیچ با هم زندگی می‌‌کنند اما اتفاق عجیبی برای استیچ رخ می‌‌دهد که ممکن است رابطه دوستی او با لیلو را به هم بزند…

امتیاز IMDB6.3
سال انتشار2005
موضوع درام – کمدی
کارگردانMichael LaBash
صدا پیشگانChris Sanders, Dakota Fanning, Tia Carrere
اسکار

عروس مرده (Corpse Bride)

عروس مرده

ویکتور فن دورت و ویکتوریا دورگلات بنا به ملاحضات مالی و اجتماعی خانواده‌هایشان می‌‎خواهند با هم ازدواج کنند. در هنگام تمرین مراسم عروسی، ویکتور مدام خطابه‌‌ای را که باید بگوید فراموش می‌‌کند. او به جنگل می‌‌رود و در حالی که خطابه‌اش را با خود تکرار می‌‌کند، حلقه را به شاخه درختی که مانند یک دست از زمین بیرون آمده است قرار می‌دهد. شاخه در حقیقت دست عروس مرده‌ای است که از خاک بیرون مانده است. ماجراهای ویکتور، سرگردانیش در دنیای مردگان و عشق یک طرفه عروس مرده به او از این جا آغاز می‌‌شود…

امتیاز IMDB7.3
سال انتشار2005
موضوع درام – خانوادگی
کارگردانTim Burton
صدا پیشگانJohnny Depp, Helena Bonham Carter, Emily Watson
اسکار

تارزان (Tarzan)

تارزان

داستان فیلم در مورد زندگی تارزان، پسرکی کوچک است که در دوران نوزادی در جنگل های آفریقا گم می‌شود. تا اینکه بوزینه‌‌ای به نام منگانی او را پیدا کرده و همانند بچه خود تارزان را بزرگ می‌کند.

امتیاز IMDB7.3
سال انتشار1999
موضوع ماجراجویی – درام
کارگردانChris Buck
صدا پیشگانTony Goldwyn, Minnie Driver, Brian Blessed
اسکاربهترین موسیقی سال

تارزان 2 (Tarzan II)

تارزان (2)

این انیمیشن روایت کننده زمان کودکی تارزان است که بسیار شیطون و پر دردسر است و پس از اتفاقاتی از خانواده خود دور می‌شود و به دنبال حقیقت واقعی خودش می‌گردد …

امتیاز IMDB5.6
سال انتشار2005
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانBrian Smith
صدا پیشگانHarrison Chad, George Carlin, Brad Garrett
اسکار

سیندرلا (Cinderella)

سیندرلا

نامادرى ظالم سیندرلا به او اجازه نمى‌دهد در جشن باشکوه قصر پادشاه براى برگزیدن عروس خانواده‏ى سلطنتى، شرکت کند. در اینجا، پرى مهربانى بر سیندرلا ظاهر مى‌شود و او را به کمک جادو با ظاهرى آراسته به جشن می‌فرستد و…

امتیاز IMDB7.3
سال انتشار1950
موضوع خانوادگی – فانتزی
کارگردانClyde Geronimi
صدا پیشگانIlene Woods, James MacDonald, Eleanor Audley
اسکار

کوبو و دو ریسمان (Kubo and the Two Strings)

کوبو و دو ریسمان

داستان در مورد پسرکی به نام کوبو و در ژاپن باستان روایت می‌‌شود. او در دهکده‌‌ای از مادرش مراقبت می‌‌کند تا اینکه یک شبح از گذشته با احیا کردن انتقامی بسیار قدیمی زندگی وی را زیر و رو می‌‌کند.

امتیاز IMDB7.8
سال انتشار2016
موضوعاکشن- ماجراجویی
کارگردانTravis Knight
صدا پیشگانCharlize Theron, Art Parkinson, Matthew McConaughey
اسکار

غارنشینان (The Croods)

غارنشینان

داستان این انیمیشن، درباره یک خانواده غارنشین در دوره ماقبل تاریخ است که تا کنون از محل زندگی خود خارج نشده‌اند. پدر همیشه نگران خانواده است و اجازه خروج از غار را به آن‌‌ها نمی‌دهد و با تعریف کردن داستان‌های ترسناک از دنیای خارج اهل خانواده را از بیرون رفتن منع می‌‌کند. اما کرودها با خراب شدن غارشان مجبور می‌‌شوند پا به دنیایی فراتر از آنچه فکر می‌‌کردند و همیشه می‌‌دیدند بگذارند و چیزهای تازه‌ای را تجربه کنند …

امتیاز IMDB7.2
سال انتشار2013
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانKirk DeMicco
صدا پیشگانNicolas Cage, Emma Stone, Ryan Reynolds
اسکار

غارنشین‌ها: عصر جدید (The Croods 2: A New Age)

غارنشین‌ها 2: عصر جدید

این انیمیشن دنباله قسمت قبلی خود است و خانواده غارنشین قسمت قبل توسط یک خانواده رقیب که ادعا می‌کنند بهتر و تکامل یافته‌تر هستند، به چالش کشیده می‌شوند.

امتیاز IMDB7
سال انتشار2020
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانJoel Crawford
صدا پیشگانNicolas Cage, Emma Stone, Ryan Reynolds
اسکار

لوکا (Luca)

لوکا

انیمیشن لوکا قصه‌ی یک پسر جوان در ایتالیا را دنبال می‌کند که با بهترین دوست جدید خود در ریویرا ایتالیا آشنا می‌شود. اما یک راز پنهان در مورد هویت واقعی این شخص وجود دارد که این دوستی را تهدید می‌کند! او ظاهرا یک هیولای دریایی از دنیای دیگر است که دقیقا در زیر سطح آب قرار دارد…

امتیاز IMDB7.5
سال انتشار2021
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانEnrico Casarosa
صدا پیشگانJacob Tremblay, Jack Dylan Grazer, Emma Berman
اسکار

شازده کوچولو (The Little Prince)

شازده کوچولو

دختر کوچولویی در یک سیاره کوچک واقع در نقطه ای بسیار دور از کهشان زندگی می‌کند. او از این نوع زندگی راضی و خوشحال نیست و هیچ علاقه‌ای نیز به تنهایی ندارد. زندگی او به همین منوال سپری می‌شود تا اینکه یک روز با یک خلبان جوان آشنا می‌شود که ادعا می‌کند از سیاره ای بسیار دور آمده است که در آن سیاره انسان های زیادی با شادی در کنار هم زندگی می کنند و…

امتیاز IMDB7.7
سال انتشار2015
موضوعماجراجویی-درام
کارگردانMark Osborne
صدا پیشگانJeff Bridges, Mackenzie Foy, Rachel McAdams
اسکار

مولان 1 (Mulan 1)

مولان 1

مولان دختر هوشمند دلاوری است که در جامعه مرد سالار چین قدیم، برای مراقبت از پدر و دفاع از کشور ناچار به پنهان کردن جنسیتش می‌شود و با رشادت و شجاعتی که در لباس مردانه به خرج می‌دهد، باعث نجات امپراتور چین می‌شود.

امتیاز IMDB7.6
سال انتشار1998
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانTony Bancroft
صدا پیشگانMing-Na Wen, Eddie Murphy, BD Wong
اسکار

مولان 2 (Mulan 2)

مولان 2

اکنون جنگ با دشمنان پایان یافته و جنرال شانگ از مولان درخواست ازدواج کرده است اما مغول‌ها همچنان در صدد حمله به چین هستند و نداشتن نیروی نظامی کافی در چین برای مبارزه با مغول‌ها آن‌ها را به فکر اتحاد با کشورهای همسایه واداشته است که این اتحاد هزینه‌هایی برای کشور چین و سه پرنسس آن خواهد داشت.

امتیاز IMDB5.7
سال انتشار2004
موضوع اکشن – کمدی
کارگردانDarrell Rooney
صدا پیشگانMing-Na Wen, BD Wong, Mark Moseley
اسکار

کتاب جنگل (The Jungle Book)

کتاب جنگل

داستان درباره نوزادی به نام موگلی (Mowgli) است که در جنگل‌های هندوستان گم می‌شود ولی پلنگی سیاه به نام باگیلا (Bagheera) او را پیدا کرده و از حضور یک بچه آدم شگفت زده می‌شود و بی‌درنگ او را پیش گرگ‌ها می‌برد. پدر و مادر گرگی که چند توله دارند موگلی را به فرزندی قبول می‌کنند اما…

امتیاز IMDB7.6
سال انتشار1967
موضوع ماجراجویی – خانوادگی
کارگردانWolfgang Reitherman
صدا پیشگانPhil Harris, Sebastian Cabot, Louis Prima
اسکار

کتاب جنگل 2 (The Jungle Book 2)

کتاب جنگل 2

داستان انیمیشن در ادامه قسمت قبلی آن است، موگلی (Mowgli) که دلش برای جنگل و دوستان قدیمی‌اش تنگ شده است تصمیم می‌گیرد دوباره به حیاط وحش بازگردد. بی‌خبر از خطراتی که او را تهدید خواهند کرد…

امتیاز IMDB5.4
سال انتشار2003
موضوع ماجراجویی – خانوادگی
کارگردانSteve Trenbirth
صدا پیشگانJohn Goodman, Haley Joel Osment, Tony Jay
اسکار

روباه و سگ شکاری (The Fox and the Hound)

روباه و سگ شکاری

یک روباه جوان و یک سگ شکاری در فصل شکار با هم آشنا و دوست می‌شوند. اما با پایان یافتن فصل تابستان و اتمام فصل شکار از هم جدا می‌شوند و سگ شکاری با صاحب خود به منزل خود می‌روند. در بهار سال آینده، این دو باز هم همدیگر را می‌بینند اما این بار این سگ، تبدیل به یک سگ آموزش دیده شده و ناخود آگاه با روباه و حیوانات دیگر، دشمن شده است و…

امتیاز IMDB7.3
سال انتشار1981
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانTed Berman
صدا پیشگانMickey Rooney, Kurt Russell, Pearl Bailey
اسکار

روباه و سگ شکاری 2 (The Fox and the Hound 2)

روباه و سگ شکاری 2

“تاد” و “کوپر” بهترین دوستان هم هستند. آن‌ها با با وجود غرایزی که در طبیعت حیوانات وجود دارد قصد دارند دوستی خود را حفظ کنند اما وقتی “کوپر” فرصت ملحق شدن به یکی از گله‌های محبوب را به‌دست می‌آورد، رابطه محکم آن‌ها مورد آزمایش سختی قرار می‌گیرد…

امتیاز IMDB5.3
سال انتشار2006
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانJim Kammerud
صدا پیشگانReba McEntire, Patrick Swayze, Jonah Bobo
اسکار

بانو و ولگرد (Lady and the Tramp)

بانو و ولگرد

سگ اسپانیولی به نام “بانر” با دوستانش “جارک” و “تراستى” در محله‏ اعیانى شهر زندگى خوشى دارد. تا این که صاحبان “بانر” به سفرى مى‌روند و او از خانه رانده مى‏‌شود. حالا در مناطق غریبه‏ شهر، “ولگرد”، سگ بى‏ اصل و نسب به کمکش مى‌‏آید…

امتیاز IMDB7.3
سال انتشار1955
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانClyde Geronimi
صدا پیشگانBarbara Luddy, Larry Roberts, Peggy Lee
اسکار

بانو و ولگرد ۲: ماجراجویی اسکمپ (Lady and the Tramp 2: Scamp’s Adventure)

بانو و ولگرد ۲: ماجراجویی اسکمپ

سگ “بانو و ولگرد” که در جستجوی رسیدن به آزادی است، فرار کرده و به گروهی از سگهای ولگرد می‌پیوندد…

امتیاز IMDB5.9
سال انتشار2001
موضوع ماجراجویی – خانوادگی
کارگردانDarrell Rooney
صدا پیشگانScott Wolf, Alyssa Milano, Chazz Palminteri
اسکار

ظهور نگهبانان (Rise of the Guardians)

ظهور نگهبانان

زمانی که نیرویی اهریمنی به نام پیتچ (قیر) حمله‌ای به زمین را تدارک می بیند محافظین فنا ناپذیر، گروهی تشکیل می‌دهند تا از کودکان بی‌گناه سراسر دنیا حفاظت کنند. این گروه شامل سانتا کروز؛ خرگوش؛ جک فراست و… می‌شود.

امتیاز IMDB7.3
سال انتشار2012
موضوعاکشن-ماجراجویی
کارگردانPeter Ramsey
صدا پیشگانHugh Jackman, Alec Baldwin, Isla Fisher
اسکار

بامبی (Bambi)

بامبی (Bambi)

بچه گوزنى به نام بامبی بعد از اینکه مادرش توسط شکارچیان کشته می شود، آرام آرام بزرگ شده و راه و رسم زندگى در جنگل را مى‌آموزد و…

امتیاز IMDB7.3
سال انتشار1942
موضوعدرام – خانوادگی
کارگردانJames Algar
صدا پیشگانHardie Albright, Stan Alexander, Bobette Audrey
اسکار

بامبی 2 (Bambi 2)

بامبی 2

بعد از کشته شدن مادر بامبی توسط یک شکارچی، پدرش که فرمانروای جنگل است هیچ راهی جز نگهداری و تربیت پسر جوان و کنجکاوش ندارد. بامبی نیز در جنگل با دوستان و دشمنان زیادی روبرو می‌شود و می‌خواهد مایه افتخار پدرش باشد و…

امتیاز IMDB6.1
سال انتشار2006
موضوع درام – خانوادگی
کارگردانBrian Pimental
صدا پیشگانPatrick Stewart, Alexander Gould, Keith Ferguson
اسکار

تبدیل شوندگان (The Transformers)

تبدیل شوندگان

ربات‌های تبدیل شونده باید جلوی سیاره عظیم رباتگیر را بگیرند که به دنبال ربات ماتریکس رهبر است…

امتیاز IMDB7.3
سال انتشار1986
موضوعاکشن – ماجراجویی
کارگردانNelson Shin
صدا پیشگانOrson Welles, Robert Stack, Leonard Nimoy
اسکار

بره ناقلا (Shaun the Sheep Movie)

بره ناقلا

هنگامی که “شان” می‌خواهد از روزمرگی خارج شود و مقداری تفریح کند، تصمیم می‌گیرد کشاورز، کاروان و گله را از تپه تند عبور داده و به شهر بزرگ ببرد. در ماجراهایی که برای شان و گله اتفاق می‌افتد تنها فکری که در سر آن‌هاست، بازگشت به چمن سبز خانه است…

امتیاز IMDB7.3
سال انتشار2015
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانMark Burton
صدا پیشگانJustin Fletcher, John Sparkes, Omid Djalili
اسکار

بره ناقلا: فارماگدون (A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon)

بره ناقلا: فارماگدون

یک موجود فضایی وارد مزرعه گوسفندان می‌‎شود و به همین دلیل گروه “شان” تصمیم می‌گیرند تا قبل از دستگیری این موجود فضایی توسط پلیس، او را به خانه‎ خود در فضا بازگردانند و…

امتیاز IMDB6.8
سال انتشار2019
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانWill Becher
صدا پیشگانJustin Fletcher, John Sparkes, Amalia Vitale
اسکار

زندگی یک حشره (A Bug’s Life)

زندگی یک حشره

در هر فصل، مورچه‌ها مجبورند تا برای حشرات بیگانه که قوی‌‌تر از آن‌ها هستند، آذوقه جمع کنند و بیشتر ذخیره‌ خود را به آن‌‌ها بدهند. فلیک که مورچه‌ای جوان و ماجراجو است تصمیم می‌‌گیرد تا به جای دوری برود و کمک بیاورد تا مورچه‌ها بتوانند از پس این حشرات بربیایند…

امتیاز IMDB7.2
سال انتشار1998
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانJohn Lasseter
صدا پیشگانKevin Spacey, Dave Foley, Julia Louis-Dreyfus
اسکار

آناستازیا (Anastasia)

آناستازیا

پس از نفرین خانواده “رومانوف” توسط “راسپوتین“، آناستازیای کوچک را از مادربزرگش “ملکه ماریا” جدا می‌کنند. آناستازیا در یک یتیم خانه بزرگ می‌شود و در جوانی با کسانی آشنا می‌شود که به امید گرفتن جایزه‌ای از ملکه ثروتمند پیر به دنبال دختری هستند که شبیه آناستازیا باشد تا او را به پاریس ببرند…

امتیاز IMDB7.2
سال انتشار1997
موضوع ماجراجویی – درام
کارگردانDon Bluth
صدا پیشگانMeg Ryan, John Cusack, Christopher Lloyd
اسکار

نابغه (ابر ذهن) (Megamind)

ابر ذهن

مگامایند (نابغه) که یک تبهکار نابغه است، بعد از کشتن قهرمان محبوب شهر، کم کم حوصله‌اش سر می‌رود، زیرا دیگر حریفی برایش باقی نمانده تا با او بجنگد. از این رو تصمیم به ساختن یک قهرمان جدید، بنام تیتان می‌گیرد. اما تیتان به‌جای اینکه از قدرتش در راه خیر استفاده کند، کمر به نابود کردن دنیا می‌بندد و مگامایند مجبور می‌شود برای اولین بار در عمرش دنیا را نجات دهد.

امتیاز IMDB7.2
سال انتشار2010
موضوع اکشن – کمدی
کارگردانTom McGrath
صدا پیشگانWill Ferrell, Jonah Hill, Brad Pitt
اسکار

زیبای خفته (Sleeping Beauty)

زیبای خفته

قرن چهاردهم “شاه استفان” و همسرش صاحب دخترى مى‌شوند. پرى شیطان‏ صفتى از این که به جشن تولد نو رسیده دعوت نشده به خشم مى‌آید و شاهزاده خانم را طلسم مى‏‌کند که در شانزده ‏سالگى بر اثر لمس سوزن نخ‏ریسى جوان مرگ شود. اما یک پرى خوش‏ قلب مقدر مى‏‌کند که شاهزاده خانم با بوسه‏ محبوب به زندگى بازگردد…

امتیاز IMDB7.2
سال انتشار1959
موضوع درام – خانوادگی
کارگردانClyde Geronimi
صدا پیشگانMary Costa, Bill Shirley, Eleanor Audley
اسکار

دامبو (Dumbo)

دامبو

دامبو بچه فیلى در یک سیرک است که به خاطر گوش‏‌هاى بیش از حد بزرگش مسخره و تحقیر مى‌شود. او به کمک بهترین دوستش، تیمونى و چند کلاغ، متوجه می‌شود که مى‌‏تواند با این گوش ‏ها پرواز کند، ستاره سیرک شود و…

امتیاز IMDB7.2
سال انتشار1941
موضوع ماجراجویی – درام
کارگردانSamuel Armstrong
صدا پیشگانSterling Holloway, Edward Brophy, Herman Bing)
اسکاربهترین موسیقی سال

آواز (Sing)

آواز

این انیمیشن داستان حیواناتی را روایت می‌کند که قصد دارند برای افزایش تعداد بازدیدکننده های تئاترشان یک مسابقه خوانندگی بین مردم برگزار کنند تا هم بتوانند از میان آن‌ها یک خواننده حرفه‌ای پیدا کنند و هم اینکه در تئاترشان مشغول به کار شوند. ولی این این حیوانات احمق‌تر از آن هستند که حتی…..

امتیاز IMDB7.1
سال انتشار2016
موضوع کمدی – خانوادگی
کارگردانGarth Jennings
صدا پیشگانMatthew McConaughey, Reese Witherspoon, Seth MacFarlane, Bono
اسکار

آواز 2 (Sing 2)

فیلم «آواز 2» انیمیشن سه بعدی و در ژانر موزیکال- کمدی است. در این قسمت «باستر مون» و همراهانش به دنبال راهی هستند تا ستاره‌ راک معروف، «کلی راک»؛ برای اجرای افتتاحیه یک نمایش به آن‌ها ملحق شود.

امتیاز IMDB7.4
سال انتشار2021
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانGarth Jennings – Christophe Lourdelet
صدا پیشگانMatthew McConaughey, Reese Witherspoon, Scarlett Johansson
اسکار

دلیر (Brave)

دلیر

این انیمیشن درباره یک شاهزاده به نام مریدا است که مهارت‌های بالایی در تیراندازی با کمان دارد. روزی او از خانه فرار می‌کند و به دنبال سرنوشت زندگی‌اش می‌رود و در این راه به طور کاملا اتفاقی باعث ایجاد هرج و مرج در قلمرو پدرش می‌شود. او تصمیم می‌گیرد با تکیه بر مهارت‌های خودش این مشکل را حل کند…

امتیاز IMDB7.1
سال انتشار2012
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانMark Andrews
صدا پیشگانKelly Macdonald, Billy Connolly, Emma Thompson
اسکاربهترین انیمیشن سال

شاهزاده خانم و قورباغه (The Princess and the Frog)

شاهزاده خانم و قورباغه

داستان این فیلم درباره شاهزاده‌ای به نام ناوین است که توسط جادوگری معروف به مرد سایه‌ای به قورباغه تبدیل می‌شود و برای رهایی از این جادو باید توسط شاهزاده خانمی‌ بوسیده شود. شاهزاده به اشتباه دختر پیشخدمتی به نام تیانا را به منظور شکستن طلسم به جای یک شاهزاده خانم می‌‌بوسد. طلسم کار نمی‌‌کند و تیانا نیز به یک قورباغه تبدیل می‌‌شود. شاهزاده برای پیدا کردن شاهزاده خانم به سفری خطرناک و هجان انگیز رهسپار می‌‌شود و در مسیر به دلیل اینکه به شکل قورباغه است ماجراهای متنوعی را تجربه می‌‌کند…

امتیاز IMDB7.1
سال انتشار2009
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانRon Clements
صدا پیشگانAnika Noni Rose, Keith David, Oprah Winfrey
اسکار

ریو (Rio)

ریو

یک طوطی اهلی بنام بلو از یک شهر کوچک، پرنده‌ای مستقل بنام جول را ملاقات می‌کند. بلو همراه این پرنده رویاهایش، به دنبال ماجراجویی های جدیدی می‌رود…

امتیاز IMDB6.9
سال انتشار2011
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانCarlos Saldanha
صدا پیشگانJesse Eisenberg, Anne Hathaway, George Lopez
اسکار

ریو 2 (Rio 2)

ریو (2)

آبی و جواهر به همراه سه فرزند خود در شهر ریودوژانیرو زندگی می‌کنند. زمانی فرا می‌رسد که جواهر تصمیم می‌گیرد به بچه‌هایشان پرواز کردن و زندگی به مانند دیگر پرندگان را یاد دهد. او به این نتیجه می‌رسد که باید بچه‌ها را به جنگل‌های آمازون برای آموزش ببرد. آبی در تلاش است تا خانواده را با وضعیت جدید و همسایگان جدید در جنگل آمازون آشنا کند…

امتیاز IMDB6.3
سال انتشار2014
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانCarlos Saldanha
صدا پیشگانJesse Eisenberg, Anne Hathaway, Jemaine Clement
اسکار

تیزپا (Bolt)

تیزپا

داستان انیمیشن درباره یک سگ سفید آمریکایی از نژاد شفرد به نام تیزپا است، که بیشتر زندگی خودش را در یک سریال تلویزیونی در نقش یک سگ قهرمان بازی کرده است ولی بر اثر یک حادثه از گروه جدا شده و در خیابان‌های نیویورک سرگردان می‌شود. او به همراه یک گربه و یک همستر در جستجوی راه خانه است و در همین راه است که تیزپا متوجه می‌شود که او واقعاً یک قهرمان قدرتمند نیست و قادر به انجام دادن کارهای خارق‌العاده نیست اما …

امتیاز IMDB6.8
سال انتشار2008
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانByron Howard
صدا پیشگانJohn Travolta, Miley Cyrus, Susie Essman
اسکار

ویوو (Vivo)

ویوو

انیمیشن ویوو در مورد یک کینکاجوی منحصر به فرد به نام ویوو است که روزهای خود را با پخش موسیقی در میان جمعیت در یک میدان پر جنب و جوش در هاوانا همراه با مالک محبوبش، آندرس سپری میکند. اگرچه ویوو و آندرس به یک زبان صحبت نمی‌کنند اما از طریق عشق مشترکشان به موسیقی، به خوبی با یکدیگر ارتباط برقرار کرده‌اند. در این میان آندرس از همکار قدیمی خود مارتا ساندوال معروف، نامه‌ای دریافت کرده که او را به کنسرت خداحافظی خود در میامی دعوت کرده است. حال ویوو به این فکر می‌‌افتد پیامی که آندرس هرگز موفق به ارسال آن نشده است را برای مارتا ارسال کند، نامه‌ای عاشقانه که آندرس مدت‌ها پیش در قالب یک آهنگ زیبا برای مارتا نوشته بود و…

امتیاز IMDB6.7
سال انتشار2021
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانKirk DeMicco
صدا پیشگانLin-Manuel Miranda, Ynairaly Simo, Zoe Saldana
اسکار

گربه های اشرافی (The Aristocats)

گربه های اشرافی

داستان در شهر پاریس و سال 1910 اتفاق می‌افتد. زنی دارای یک گربهٔ مادر و چندین بچه‌گربه است که در بهترین شرایط زندگی می‌‌کنند. وی علاوه بر این گربه‌ها خدمتکاری به نام ادگار نیز دارد و این اشخاص تنها کسانی هستند که همراه وی هستند. وی با فراخواندن وکیلش و تنظیم وصیت‌نامه‌اش مبنی بر اعطای کل اموالش پس از مرگ به گربه‌ها و متوجه‌شدن این موضوع از سوی ادگار باعث می‌‌شود که ادگار به فکر نابودی گربه‌ها بیفتد و آنان را در شبی می‌ دزد و به مکان دوردستی در بیرون از شهر می‌‌برد. این گربه‌ها پس از این درصدد بازگشت به پاریس و خانهٔ صاحبشان بر می‌‌آیند و در راه با گربهٔ نری به‌نام اومالی (O’Malley) آشنا می‌‌شوند که…

امتیاز IMDB7.1
سال انتشار1970
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانWolfgang Reitherman
صدا پیشگانPhil Harris, Eva Gabor, Sterling Holloway
اسکار

باب اسفنجی (The SpongeBob SquarePants Movie)

باب اسفنجی

باب اسفنجی شلوار مکعبی به همراه بهترین رفیقش پاتریک، شهر بیکنی باتم را ترک می‌کند تا به دنبال تاج گمشده شاه نپتون بگردد و آن را به شهر باز گرداند …

امتیاز IMDB7.1
سال انتشار2004
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانStephen Hillenburg
صدا پیشگانTom Kenny, Jeffrey Tambor, Rodger Bumpass
اسکار

باب اسفنجی بیرون از آب (The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water)

باب اسفنجی بیرون از آب

باب اسفنجی در جستجوی دستور پخت به سرقت رفته‌ای وارد ماجرایی می‌شود که او را به دنیای انسان‌ها می‌آورد، جایی که با یک دزد دریایی درگیر می‌‌شود و…

امتیاز IMDB6
سال انتشار2015
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانPaul Tibbitt
صدا پیشگانTom Kenny, Antonio Banderas, Bill Fagerbakke
اسکار

باب اسفنجی: اسفنج در حال فرار (The SpongeBob Movie: Sponge on the Run)

باب اسفنجی: اسفنج در حال فرار

در ادامه ماجراجویی‌هایی باب اسفنجی شلوار مکعبی، این بار باب اسفنجی و پاتریک به یک ماموریت برای نجات گری، که توسط پوزایدون دزدیده شده است، به شهر متروکه و گمشده آتلانتیس سفر می‌‌کنند. این فیلم برای اولین بار منشأ دیدار باب اسفنجی با گری و آشنایی باب اسفنجی با پاتریک و اختاپوس را فاش می‌کند.

امتیاز IMDB6
سال انتشار2020
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردان Tim Hill
صدا پیشگانTim Hill, Clancy Brown, Bill Fagerbakke
اسکار

نه (9)

9

وقتی 9 به زمین آمد به جز موجودات عجیب و غریب هیچ چیز دیگری وجود نداشت. خوشبختانه اوپ توانست یک جامعه کوچیک پیدا کند و در آن زندگی کند و…

امتیاز IMDB7.1
سال انتشار2009
موضوع اکشن – ماجراجویی
کارگردانShane Acker
صدا پیشگانElijah Wood, Jennifer Connelly, Crispin Glover
اسکار

گوژپشت نوتردام (The Hunchback of Notre Dame)

گوژپشت نوتردام

«کازیمودو»، ناقوس زن بدشکل و بی قواره کلیسای نتردام، دل باخته ی دختری کولی به نام «اسمرالدا» می‌شود و جان او را نجات می‌دهد…

امتیاز IMDB7
سال انتشار1996
موضوعدرام – خانوادگی
کارگردانGary Trousdale
صدا پیشگانDemi Moore, Jason Alexander, Mary Kay Bergman
اسکار

فرار مرغی (Chicken Run)

فرار مرغی

خانم توييدی يک مرغ داری را می‌گرداند که اکثر ساکنانش به زندگي کوتاه و يک نواخت شان، يعنی تخم گذاشتن و سرانجام به غذای اصلی روز يکشنبه آدم‌ها تبديل شدن، تن داده‌اند. اما «جينجر» به دنبال زندگی بهتری است و مدت‌ها است به دنبال راهی برای فرار می‌گردد…

امتیاز IMDB7
سال انتشار2000
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانPeter Lord
صدا پیشگانMel Gibson, Julia Sawalha, Phil Daniels
اسکار

آقای روباه شگفت‌انگیز (Fantastic Mr. Fox)

آقای روباه شگفت‌انگیز

آقای فاکس (روباه) به همراه همسر و فرزندانش در دامنه یک تپه در همسایگی خانواده‌‌های گورکن، خز و خرگوش زندگی می‌‌کنند. فاکس هر شب به مزرعه یکی از سه مزرعه‌‌دار پایین تپه دستبرد می‌‌زند. تا اینکه کشاورزها به نام‌‌های باگیس، بانس و بین تصمیم می‌‌گیرند به کمک هم روباه را به دام بیاندازند…

امتیاز IMDB7.9
سال انتشار2009
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانWes Anderson
صدا پیشگانGeorge Clooney, Meryl Streep, Bill Murray
اسکار

جزیره سگ ها (Isle of Dogs)

جزیره سگ ها

آنفولانزای سگی در شهر مگازاکی ژاپن بدجور شیوع پیدا کرده است. شهردار کوبایاشی خواستار فرستادن تمام سگ های شهر به جزیره آشغال‌ها است و در این راه هم پافشاری زیادی می کند. با گذشت زمان، یک پسر جوان به نام آتاری، برای پیدا کردن سگ گمشده‌اش به نقاط مختلفی سفر می‌کند و سعی می‌کند که با همراهی پنج سگ دیگر، موانع مختلف را پشت سر گذاشته و در نهایت سگ گمشده خودش را پیدا کند…

امتیاز IMDB7.9
سال انتشار2018
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانWes Anderson
صدا پیشگانBryan Cranston, Koyu Rankin, Edward Norton
اسکار

زندگی من به عنوان کدو (My Life as a Zucchini)

زندگی من به عنوان کدو

یک پسر نوجوان پس از اینکه مادرش ناپدید شد به یک یتیم خانه فرستاده می شود تا در کنار دیگر بچه‌های بی‌سرپرست هم سن و سال خودش زندگی کند، جائی که در آن معنای واقعیِ اعتماد و عشق را درک می‌کند…

امتیاز IMDB7.8
سال انتشار2017
موضوعکمدی – درام
کارگردانClaude Barras
صدا پیشگانGaspard Schlatter, Sixtine Murat, Paulin Jaccoud
اسکار

پدینگتون (Paddington)

پدینگتون (Paddington)

خرس کوچولویی به نام “پدینگتون” برای پیدا کردن خانه‌ای عازم شهر لندن می‌شود، اما در این شهر گم می‌شود. در همین حال خانواده ای انگلیسی این خرس بی پناه اهل پرو را پیدا می‌کنند و نام ایستگاهی که او را در آن پیدا کردند را بر روی او قرار می‌دهند و از او می‌خواهند به آن‌ها ملحق شود تا وضعیتش سر و سامان بگیرد.

امتیاز IMDB7.2
سال انتشار2014
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانPaul King
ستارگانBen Whishaw, Hugh Grant, Hugh Bonneville
اسکار

پدینگتون 2 (Paddington 2)

 پدینگتون 2 (Paddington 2)

“پدینگتون” که توانسته است پس از گذراندن ماجراهای قسمت اول در خانواده‌ “براون” جایگاهی برای خودش پیدا کند، اکنون در تلاش است تا با انجام دادن شغل‌های مختلف پولی پس‌انداز کند تا هدیه‌ای ویژه برای جشن تولد 100 سالگی عمه‌اش بتواند بخرد. اما…

امتیاز IMDB7.8
سال انتشار2018
موضوعماجراجویی – کمدی
کارگردانPaul King
ستارگانHugh Bonneville, Sally Hawkins, Julie Walters
اسکار

پیتر پن (Peter Pan)

پیتر پن

شبى «آقا و خانم دارلینگ» به مهمانى مى‌روند و دخترشان، «وندى» را تنها مى‌گذارند. در این جا پسر خیالى، «پیتر پن» و پرى وردستش، «تینکر بل»، ظاهر مى‌شوند و «وندى» را با خود به سفرى جادویى به سرزمین رؤیاها مى‏‌برند.

امتیاز IMDB7.3
سال انتشار1953
موضوعماجراجویی – خانوادگی
کارگردانClyde Geronimi
صدا پیشگانBobby Driscoll, Kathryn Beaumont, Hans Conried
اسکار

پیتر پن 2: بازگشت به ناکجا آباد (Peter Pan 2: Return to Never Land)

پیتر پن 2: بازگشت به ناکجا آباد

در لندن و در حین جنگ جهانی دوم، جین، دختر وندی، توسط کاپیتان هوک، دزدیده می‌شود و “پیتر پن” تصمیم می‌‌گیرد که او را نجات دهد…

امتیاز IMDB5.8
سال انتشار2002
موضوع ماجراجویی – خانوادگی
کارگردانRobin Budd
صدا پیشگانBlayne Weaver, Harriet Owen, Corey Burton
اسکار

سیمپسون ها (The Simpsons Movie)

سیمپسون ها

هومر  کچل، چاق و اندکی احمق است و در عین حال به شدت دوستدار خانواده. همسرش مارج که به شدت نگران دور هم نگه داشتن اعضای خانواده است. پسرشان بارت که اگر عقل اش به کاری قد ندهد از انجام آن خودداری می‌کند و دخترشان لیزا که روشنفکری عاشق نواختن ساکسیفون است و فرزند کوچک‌شان مگی خانواده سیمپسون را تشکیل می‌دهند. این خانواده که در شهر کوچک اسپرینگ فیلد زندگی می کنند، دچار دردسری بزرگ می‌شود.

امتیاز IMDB7.3
سال انتشار2007
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانDavid Silverman
صدا پیشگانDan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright
اسکار

بتمن: نقاب شبح (Batman: Mask of the Phantasm)

بتمن: نقاب شبح

بتمن بطور ناخواسته درگیر یک سلسله از قتل رؤسای باندهای خلافکار که به‌وسیله قاتلی جدید انجام شده، می‌شود و…

امتیاز IMDB7.8
سال انتشار1993
موضوعاکشن – جنایی
کارگردانKevin Altieri
صدا پیشگانKevin Conroy, Dana Delany, Hart Bochner
اسکار

ارنست و سلستین (Ernest and Celestine)

ارنست و سلستین

داستان انیمیشن بر اساس دشمنی دیرینه ی موش ها و خرس ها بنا شده است. سلستین موشی جوان است که از بچگی در یتیم خانه پرورش یافته است. مسئولان آنجا همیشه داستان های خوف ناکی درباره ی خرس ها و ذات بدجنس و خون خوار آن ها تعریف می‌کنند. سلستین از این همه کینه و نفرت موش ها نسبت به خرس ها شک دارد و در پی کشف واقعیت ماجرا است.

امتیاز IMDB7.8
سال انتشار2012
موضوع ماجراجویی – کمدی
کارگردانStéphane Aubier
صدا پیشگانLambert Wilson, Pauline Brunner, Anne-Marie Loop
اسکار

من بدنم را گم کردم (I Lost My Body)

من بدنم را گم کردم

این فیلم یک دست قطع شده را دنبال می‌کند که از یک آزمایشگاه کالبدشکافی در پاریس فرار می‌کند و تنها هدف او پیدا کردن و رسیدن به بدن خود است که از آن جدا شده است…

امتیاز IMDB7.6
سال انتشار2019
موضوعدرام – فانتزی
کارگردانJérémy Clapin
صدا پیشگانHakim Faris, Victoire Du Bois, Patrick d’Assumçao
اسکار

شعبده باز (The Illusionist)

شعبده باز

یک شعبده باز فرانسوی مدتی از کار کناره‌گیری کرده و به اسکاتلند سفر می‌کند. او در آنجا با دختری جوان آشنا می‌شود و این آشنایی برای همیشه زندگی آن دو را تغییر می‌دهد…

امتیاز IMDB7.5
سال انتشار2010
موضوعدرام – فانتزی
کارگردانSylvain Chomet
صدا پیشگانJean-Claude Donda, Eilidh Rankin, Duncan MacNeil
اسکار

سرزمین ماقبل تاریخ (The Land Before Time)

سرزمین ماقبل تاریخ

داستان این انیمیشن درباره‌ چند دایناسور یتیم است که خیلی زود خانه خود را طی یک حادثه از دست می‌‌دهند، اکنون آن‌‌ها باهم همسفر می‌‌شوند تا در یک ماجراجویی بزرگ خانه‌ جدیدی را برای خود پیدا کنند، اما…

امتیاز IMDB7.4
سال انتشار1988
موضوعماجراجویی – درام
کارگردانDon Bluth
صدا پیشگانPat Hingle, Gabriel Damon, Judith Barsi
اسکار

ماجراهای تن‌ تن (The Adventures of Tintin)

ماجراهای تن‌تن

داستان انیمیشن از این قرار است که تن تن، به همراه سگش در بازار قدیمی شهر بروکسل، ماکت کوچک یک کشتی قدیمی قرن هفدهمی به نام یونیکورن (اسب شاخدار) را می‌خرد که متعلق به سرفرانسیس است که به دنبال حمله دزدان دریایی به ریاست مرد خبیثی به نام «راکام سرخپوش» (با بازی دانیل کریگ) در دریا غرق شده و گنج گران قیمتی را با خود به قعر اقیانوس برده است. تن تن پی می‌برد که سرفرانسیس، سه ماکت مشابه ساخته و نقشه گنج غرق شده را در آن‌ها جاسازی کرده…..

امتیاز IMDB7.3
سال انتشار2011
موضوعاکشن – ماجراجویی
کارگردانSteven Spielberg
صدا پیشگانJamie Bell, Andy Serkis, Daniel Craig
اسکار

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. کتاب باز گفت:

    بسیار زیبا جذاب

  2. رادین گفت:

    اکثرشان یک مشت چرت و پرت بودن ولی بقیه واقعا انیمیشن های زیبایی هستن