0

شناسه TxID چیست و چگونه میتوان آن را دریافت کرد؟

txid چیست؟

Transaction Hash که به نام‌های دیگری مانند شناسه تراکنش، هش معامله یا Transaction ID نیز شناخته می‌شود، شناسه انتقال TxID یا Transaction ID یا هش انتقال، آدرسی است که با جستجوی آن در بلاکچین اکسپلورر می‌توانید انتقال انجام شده از میزان ارز دیجیتال انتقال داده شده، تا آدرس مبدا و مقصد را مشاهده کنید و انتقال خود را پیگیری کنید و وضعیت انتقال خود را مشاهده کنید.

این شناسه یکتا است و میتوان مانند عملیات بانکی که به شما کد رهگیری داده میشود تا انتقال خود را پیگیری کنید، با استفاده از این شناسه نیز امکان رهگیری وضعیت تراکنش در بلاکچین وجود دارد.

تمام کیف پول ها و صرافی ها و حتی استخرهای مایننیگ و هرجایی که قابلیت انتقال ارزهای دیجیتال وجود داشته باشد و بعد از انجام انتقال میتوانید وارد صفحه جزئیات انتقال شوید و اطلاعات مربوطه به شناسه انتقال یا همان TxID را مشاهده کنید. با کلیک بر روی آن، وارد اکسپلورر بلاکچین میشوید و اطلاعات کامل از نحوه انتقال و اینکه انتقال شما در چه وضعیتی قرار دارد، به طور کامل قابل مشاهده و بررسی است.

پیدا کردن TXID از طریق سایت بلاکچین

با استفاده از تمامی وبسایت ها، کیف پول ها و صرافی های ارزهای دیجیتال بعد از انتقال میتوانید TxID را دریافت کنید. با استفاده از سایت بلاکچین Blockchain.com و گزینه Explorer در منوی اصلی این سایت و با وارد کردن TxID خود میتوانید اطلاعات مربوط به انتقال را در سایت بلاکچین مشاهده کنید. با استفاده از این سایت میتوانید تمامی تراکنش را در تمامی ارزهای دیجیتال را رصد کنید.

پیدا کردن TxID در سایت اتراسکن

سایت اتراسکن به آدرس etherscan.com این امکان را میدهد که تمام تراکنش های موجود در شبکه اتریوم را ببینید. با استفاده از TxID میتوانید انجام تراکنش خود را مشاهده کنید. همچنین با استفاده از آدرس کیف پول اتریومی خود میتوانید وضعیت تراکنش های کیف پول خود را به طور کامل رسد کنید. تصاویر زیر پیگیری انتقال با استفاده از TxID را در این سایت نشان میدهد:

همچنین میتوانید با آدرس کیف پول اتریوم، تمامی انتقال هایی که با استفاده از این کیف پول انجام شده است را مشاهده کنید:

یکی از سوالاتی که گاهی پیشش می آید زمانی است که به عنوان مثال بیت کوین را انتقال داده اید، TxID را دارید اما بیت کوین انتقال نیافته است و به کیف پول مقصد واریز نشده است. در این زمان نگران نباشید، تمام انتقالات در شبکه ارزهای دیجیتال، به ویژگی های آن ارز دیجیتال بستگی دارد. برای مثال بیت کوین بعد از انتقال وارد شبکه بیت کوین میشود و این شبکه محدودیت 7 تراکنش در ثانیه را دارد و بعد از تایید ماینرها این انتقال انجام میگردد. بنابراین انتقال بسته به شلوغی شبکه و تعداد تراکنش های منتظر تایید ممکن است تا 30 دقیقه نیز طول بکشد، این زمان بسته به شلوغی شبکه ارزهای دیجیتال و سازوکار آن شبکه تفاوت داشته باشد.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *