0

معرفی استیبل کوین یورو تتر Tether EURt

ارز دیجیتال و استیبل کوین یورو تتر

یورو تتر EURt یک استیبل کوین متصل به یورو است که توسط تتر، شرکتی که USD Tether (USDT) را اداره می‌کند، پشتیبانی می‌شود. این شرکت مانند یک پلتفرم عمل می‌کند و توکن‌های مبتنی‌بر بلاکچین را منتشر می‌کند که به قیمت پول‌های دولتی مانند یورو، دلار و یوان چین مرتبط هستند. این سکه یورو را از طریق یک شبکه غیرمتمرکز منعکس می‌کند و وسیله‌ای برای تبادل ارزش در ارزهای دیجیتال با استفاده از یک واحد حسابداری آشنا فراهم می‌کند.

به طور خلاصه:

  • استیبل کوین نشان دهنده 1:1 یورو است
  • EURt توسط Tether صادر می‌شود که به نوبه خود توسط Bitfinex اداره می‌شود
  • EURt عمدتاً بر روی بلاک چین اتریوم زندگی می کند، اما در سایرین نیز مستقر است

چه کسی EURt را ایجاد کرد؟

استیبل کوین متصل به یورو توسط شرکت تتر ایجاد شد که به نوبه خود توسط صرافی رمزارز Bitfinex اداره می‌شود. Tether Holdings پلتفرمی را اجرا می‌کند که از جمله موارد دیگر، یک رمپ روشن و خاموش برای ارزهای دولتی فراهم می‌کند. با انجام این کار، این شرکت دنیای مالی سنتی را با جهان کریپتو در حال ظهور وصل می‌کند. 

طبق آخرین بررسی مالی شرکت که توسط Cointelegraph گزارش شده است، ذخایر Tether تا 30 ژوئن 2021 تقریباً 62,773,190,075 دلار برای دوره گزارش بود. علاوه بر این، کل بدهی‌های تلفیقی تتر 62,628,932,116 دلار بود که استیبل کوین USDT 62,610,829,196 دلار از آن را به خود اختصاص داد. این شرکت در سه ماهه دوم سال 21 میلیارد دلار به کل دارایی‌های خود اضافه کرد.

استیبل کوین چگونه کار می‌کند؟

Tether Limited واریز و برداشت فیات را از طرف کاربران می‌پذیرد. این شرکت مسئول ضرب و سوزاندن توکن‌های Tether مطابق با ذخایری است که مدیریت می کند. اغلب تتر و بیتفینکس با بانک‌های مرکزی سنتی مقایسه می‌شوند، اما برای صنعت ارزهای دیجیتال.

در اصل، تتر بر روی بلاکچین بیت کوین از طریق پروتکل لایه Omni – یک پلتفرم غیرمتمرکز که برای ایجاد و تجارت دارایی‌های بیت کوین استفاده می‌شود، صادر شد. امروزه بیشتر توکن‌های تتر بر روی اتریوم (ETH) و سایر بلاکچین‌ها مانند Tron (TRX) و EOSIO (EOS) صادر می‌شوند. 

به طور معمول، این بلاکچین‌ها زمانی استفاده می‌شوند که حافظه اتریوم مسدود شده باشد.

در مجموع، این فناوری امکان برش و سوزاندن توکن‌های Tether را براساس کل ارزش تحت بازداشت فراهم می‌کند. گردش تترها نیز از طریق پروتکل(ها) ردیابی و گزارش می‌شود. 

توکن EURt چیست؟

همانطور که بحث شد، EURt یک نمایش یک به یک از واحد پول یورو است. توکن دیجیتال به ارز فیات متصل شده است و به کاربران امکان می‌دهد به زیرساخت قوی از پول‌های دارای پشتوانه دسترسی داشته باشند. 

استیبل کوین‌هایی مانند EURt به دلایل زیر استفاده می‌شوند:

  • معاملات اهرمی با استفاده از قراردادهای اهرمی تا 100 برابر
  • کار بر روی موانع مالی سنتی برای ورود
  • کار در اطراف ابر تورم در اقتصادهای در حال شکست
  • ارسال پول به خارج از مرزها بدون تشریفات اداری
  • خرید و فروش دارایی در صرافی‌های مختلف، برنامه‌های غیرمتمرکز و بازی‌های مبتنی‌بر بلاکچین

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *