0

پرایس اکشن (Price Action) چیست؟

پرایس اکشن price action

پرایس اکشن (Price Action) عمل قیمت به حرکت قیمت یک دارایی در طول زمان اشاره دارد که بر روی نمودار ترسیم شده است. اقدام قیمت اساس همه تحلیل‌های فنی است، صرف نظر از اینکه در مورد کالاها، سهام، اوراق قرضه، فارکس یا ارزهای دیجیتال صحبت می‌کنیم. معامله گران از اکشن قیمت و تجزیه و تحلیل نمودار استفاده می کنند تا به دنبال شکل گیری‌ها، روندها و الگوهایی در ساختار بازار بگردند که از آنها می‌توانند ایده‌های تجاری ایجاد کنند.

در واقع، هسته تحلیل تکنیکال خود اقدام قیمت است، زیرا از قیمت‌های گذشته برای تلاش و پیش بینی تغییرات قیمت در آینده استفاده می‌کند. معامله گران پرایس اکشن (Price Action) برای ایجاد ایده‌های تجاری به شدت به تحلیل عملکرد قیمت یک ابزار مالی متکی هستند. در واقع، بسیاری از معامله‌گران قیمت کوتاه‌مدت به طور انحصاری از عمل قیمت برای شناسایی تنظیمات تجاری استفاده می‌کنند.

در همان زمان، بسیاری از معامله‌گران ممکن است از ترکیبی از شاخص‌های فنی برای پشتیبانی از تحلیل اقدام قیمتی خود استفاده کنند. ایده پشت این موضوع این است که ترکیبی از تجزیه و تحلیل اقدام قیمت و شاخص‌های فنی ممکن است سیگنال‌های معاملاتی قابل اعتمادتری را ارائه دهد.

عمل قیمت را می‌توان با استفاده از ابزارهای مختلف نمودار و تنظیمات نمودار تجزیه و تحلیل کرد. رایج ترین آنها نمودار شمعدانی ژاپنی، نمودار خطی و نمودار میله‌ای است. همه اینها عملکرد قیمت را به طرق مختلف نشان می‌دهند و معامله گران از آنها برای شناسایی و تفسیر بهتر روندهای بازار استفاده می‌کنند. شایان ذکر است که هر یک از این تنظیمات نمودار می‌تواند مزایای منحصر به فرد خود را داشته باشد، و انتخاب کدام یک برای تجزیه و تحلیل اقدام قیمت به ترجیح شخصی بستگی دارد.

الگوهای شمعدانی بخش مهمی از معاملات قیمت هستند. این الگوهای نمودار اساساً شکل‌های تکراری در عمل قیمت هستند که معامله‌گران می‌توانند آن‌ها را شناسایی کرده و برای ایجاد ایده‌های تجاری عملی از آنها استفاده کنند. ایده پشت این استراتژی معاملاتی این است که این الگوها به روش‌های مشابهی اجرا می‌شوند، بنابراین ایده‌های تجاری ایجاد شده براساس آنها ممکن است احتمال موفقیت بالایی داشته باشند.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *