0

NFTهای ورزشی چیست؟ آیا NFT ورزشی ارزشمند است؟

NFTهای ورزشی دارایی‌های دیجیتالی منحصر به فردی هستند که بر روی یک بلاکچین برای نمایش رویدادهای ورزشی نمادین، خاطرات ورزشی، مصنوعات دیجیتال، کارت‌های معاملاتی دیجیتال و سایر موارد مرتبط با ورزش ساخته شده‌اند. NFT ورزشی می‌تواند به شکل آثار هنری، کارت‌های NFT ورزشی توکن شده یا هر نوع کلکسیون دیجیتال دیگری باشد. اکثر NFTهای ورزشی بخشی از یک باشگاه هستند که مالک NFT می‌تواند به آن ملحق شود.

NBA Top Shot یکی از نمونه‌های NFT در ورزش است. NBA Top Shot یک پلتفرم بسکتبال NFT است که به طرفداران ورزش امکان خرید، فروش و تجارت هنر دیجیتال انحصاری، کارت‌های تجارت دارای مجوز NBA و WNBA برجسته و سایر مجموعه‌های دیجیتالی را می‌دهد. NBA Tap Shot یک بازار دیجیتال کاربرپسند دارد که برای طرفداران ورزش NBA و کلکسیونرهایی که با ارزهای رمزنگاری شده و فناوری بلاکچین آشنایی ندارند و با NBA Top Shot NFT خود آشنا نیستند، ایجاد شده است.

چگونه NFT مشارکت طرفداران را در صنعت ورزش تقویت می‌کند؟

مشارکت هواداران صنعت ورزش را زنده نگه می دارد و ورزش بدون طرفداران نمی تواند وجود داشته باشد. از NFT ورزشی می توان برای تقویت تعامل در باشگاه های ورزشی استفاده کرد و طرفداران می توانند در برخی تصمیم گیری ها به روشی غیرمتمرکز و شفاف رأی دهند. هواداران می توانند با رای دادن به بازیکن مسابقه، بازیکن فصل، کاپیتان باشگاه و غیره تصمیم گیری کنند. با استفاده از ویژگی شفافیت و تغییرناپذیری رکوردها در بلاک چین، توکن های هواداران را می توان در سیستم مالی باشگاه ادغام کرد.

هواداران می‌توانند از این نشانه ها برای پرداخت بلیط، خرید پیراهن و انجام سایر معاملات مالی مربوط به باشگاه استفاده کنند. باشگاه همچنین می‌تواند به طرفداران وفادار با NFT پاداش دهد و از این NFT‌ها می‌توان برای بازخرید کیت‌های ورزشی باشگاه از فروشگاه‌های رسمی باشگاه استفاده کرد. باشگاه‌های ورزشی همچنین می‌توانند چالش‌های جذابی را براساس بازی‌های قبلی، مانند آزمون‌ها، ایجاد کنند تا تعیین کنند که طرفداران چقدر بازی را دنبال می‌کنند. طرفداران می‌توانند برای تکمیل این تست‌ها امتیاز تجربه و NFT کسب کنند، که می‌توان آن‌ها را در فروشگاه‌های باشگاه یا ارزش پولی بازخرید کرد. امتیازات تجربه را می توان در تابلوی امتیازات نشان داد، رقابت سالم و افزایش تعامل طرفداران را افزایش می‌دهد.

آیا NFTهای ورزشی ارزشمند هستند؟

NFTهای ورزشی ارزشمند هستند و می‌توانند در بسیاری از بازارها معامله شوند. Sport NFT را می‌توان در بازار Opensea معامله کرد. Opensea بزرگترین بازار NFT است، با دسته‌بندی متنوعی که شامل هنر دیجیتال، آیتم‌های واقعیت مجازی، نام‌های دامنه رمزنگاری، سوابق مالکیت دارایی‌های فیزیکی و ورزش می‌شود. دسته NFT ورزشی در Opensea با مواردی مانند NBA، فوتبال، کارت های بیسبال و … یک بازار بسیار گسترده NFT است.

NBA با همکاری Dapper Labs بازاری به نام NBA Top Shot ایجاد کرده است، NBA و WNBA NFT در این بازار خریداری و معامله می‌شوند. بازار با همکاری Dapper Labs، NFL اخیراً یک بازار NFT برای خرید و تجارت دارایی‌های دیجیتال NFL ایجاد کرده است. ورزش‌های زیادی وجود دارند که NFT را پذیرفته‌اند و این هنرهای دیجیتال، کارت‌ها و کلکسیون‌ها بسیار ارزشمند هستند، می‌توان آنها را در بازارهای خود و همچنین در بازارهای شخص ثالث مانند Opensea ،Rarible و غیره معامله کرد. فوتبال نیز NFT را پذیرفته است. توپ طلا، معتبرترین مراسم اهدای جوایز فوتبال، به بهترین بازیکن فوتبال مرد و بهترین بازیکن زن فوتبال در سال 2022، NFT ارائه کرد. NFTهایی که به آنها اعطا می‌شود بسیار کمیاب و ارزشمند هستند.

کارت‌های معاملاتی NFT چیست؟

کارت معاملاتی یک کارت کوچک و منحصر به فرد است که معمولاً از مقوا یا کاغذ ضخیم ساخته می‌شود و حاوی تصویر یک شخص، مکان یا چیز خاص و همچنین توضیح مختصری از تصویر و متن دیگر است. انواع مختلفی از کارت‌ها وجود دارد. اگرچه کارت‌های تجاری به طور سنتی با ورزش همراه بوده‌اند، اما کارت‌های تجاری غیر ورزشی نیز وجود دارد. کارت‌های معاملات فیزیکی محدودیت‌های خود را دارند، می‌توان آنها را جعل کرد، دزدید و از بین برد.

با استفاده از تغییر ناپذیری و شفافیت بلاکچین، کارت‌های تجارت دیجیتال اکنون برای جایگزینی کارت فیزیکی ساخته شده‌اند و به‌عنوان NFT‌های نادری وجود دارند که قابل جعل نیستند. این برای کارت‌های معاملاتی که اغلب خرید و فروش می‌شوند ایده آل است. این امر همچنین ردیابی و شناسایی کارت‌هایی را که یک کاربر خاص به دلیل شفافیت بلاکچین دارد، ساده می‌کند. فناوری NFT باعث می‌شود کارت‌های تجاری ورزشی به راحتی برای دوستان و همکاران از هر دستگاهی ارسال شوند. مالکیت کارت‌های NFT قابل تأیید است. این بدان معنی است که شما مطمئن هستید که مالک واقعی کارت هستید. با این کار بحث جعل کارت ورزشی و سرقت فیزیکی از بین می‌رود.

کارت ان اف تی

نادر بودن و کاربرد کارت‌های ورزشی NFT بر ارزش معاملاتی آنها تأثیر می‌گذارد. علاقه‌مندان به ورزش یا متعصبانی که کارت‌های فیزیکی را در همایش‌ها خریداری می‌کنند، تبدیل به جمع‌آوری کارت‌های ورزشی NFT شده‌اند. برخی این کارت‌های معاملاتی NFT را می‌خرند تا مجموعه خود را به رخ بکشند و احترام به دست آورند، در حالی که برخی از کلکسیونرها کارت‌های ورزشی NFT را به عنوان سرمایه‌گذاری جمع‌آوری می‌کنند و زمانی که ارزششان را بالا می‌برند، آنها را می‌فروشند. می‌توانید کارت‌های تجارت ورزشی NFT را از بازارهای NFT مانند Opensea ،Ethernity ،Rarible ،NBA Top Shot، که NFT بازیکنان NBA را می‌فروشد، NFL All Day، که کارت‌های ورزشی NFL می‌فروشد، و موارد دیگر خریداری کنید.

NFT ورزشی را از کجا بخریم؟

Opensea

Opensea بزرگترین بازار NFT است، با دسته‌بندی متنوعی که شامل هنر دیجیتال، آیتم‌های واقعیت مجازی، نام‌های دامنه رمزنگاری، سوابق مالکیت دارایی‌های فیزیکی و ورزش می‌شود. دسته NFT ورزشی در Opensea گسترده است، با مواردی مانند NBA، فوتبال، کارت های بیس بال، و غیره. ورزش‌های NFT در بازار Opensea ضرب و معامله می‌شوند، می‌توانید NFT ورزشی خود را با قیمت پایین لیست کنید و یک تایمر تنظیم کنید و به بالاترین پیشنهاد به فروش برسانید.

Rarible

Rarible یک بازار NFT مبتنی بر اتریوم است که به کاربران اجازه می‌دهد دارایی‌های دیجیتال را به عنوان توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) ایجاد، بفروشند و خریداری کنند. بازار NFT Rarible بازاری است که کاربران را قادر می‌سازد تا دارایی‌های دیجیتال را به صورت غیر متمرکز معامله کنند. هنگامی که صحبت از سرمایه‌گذاری در NFTها می‌شود، Rarible یک انتخاب عالی است زیرا این سایت همچنین راهنماهای مفید و آموزنده‌ای را در جامعه خود برای کسانی که تازه به NFT می‌پردازند ارائه می‌دهد. Sports NFT یکی از مجموعه‌هایی است که Rarible ارائه می‌کند، سازندگان دیجیتال Sport می‌توانند NFT‌های ورزشی را روی rarible طراحی و برش دهند و آنها را برای فروش فهرست کنند. کاربران می‌توانند با شناسایی سازندگان تأیید شده، صحت NFTهای ورزشی را تأیید کنند.

Ethernity Chain NFT Marketplace

Marketplace Ethernity Chain یک بازار هنر دیجیتال است که نسخه‌های محدود NFT و کارت‌های معاملاتی را برای هنرمندان، ورزشکاران و سازمان‌های معروف ایجاد می‌کند. Ethernity Chain با چهره‌های عمومی از ورزش، موسیقی، فیلم و سایر صنایع شناخته شده همکاری می‌کند، Ethernity Chain با شخصیت‌های عمومی مانند لیونل مسی، محمد علی، پله، مرلین مونرو و غیره برای پشتیبانی از NFTهای نادر ایجاد شده همکاری کرده است.

زنجیره اترنیتی دارای یک ویژگی منحصر به فرد است که به عنوان ANFT شناخته می‌شود (Toke غیر قابل تعویض معتبر ANFT بدون شک به کاربران امکان می‌دهد NFTهای ساخته شده در زنجیره اترنیتی را خریداری کنند. مشارکت زنجیره اترنیتی با شخصیت‌های عمومی در صنایع مختلف باعث می‌شود سرمایه‌گذاران و معامله‌گران در هنگام خرید NFTهای گران قیمت اطمینان حاصل کنند.

NBA Top Shot

NBA Top Shot یک پلتفرم بسکتبال NFT است که به طرفداران ورزش امکان خرید، فروش و تجارت هنر دیجیتال انحصاری، کارت‌های تجارت دارای مجوز NBA و WNBA برجسته و سایر مجموعه‌های دیجیتالی را می‌دهد. NBA Tap Shot یک بازار دیجیتال کاربرپسند دارد که برای طرفداران ورزش NBA و کلکسیونرهایی که با ارزهای رمزنگاری شده و فناوری بلاکچین آشنایی ندارند و با NBA Top Shot NFT خود آشنا نیستند، ایجاد شده است.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *