0

ارتقاء Arrow Glacier در اتریوم چیست؟

What Is the Ethereum Arrow Glacier Upgrade
بازدید 612

ارتقای شبکه Arrow Glacier اتریوم، بمب سختی شبکه را تا ژوئن 2022 به تعویق می‌اندازد. بسیاری از به‌روزرسانی‌های قبلی نیز مهلت ساخت بمب سختی را تمدید کرده‌اند. بمب دشواری، با طراحی، استخراج بر روی اتریوم را غیراقتصادی و انجام آن را دشوار خواهد کرد. این ویژگی به توسعه اتریوم 2.0 انگیزه می‌دهد و ماینرها را وادار می‌کند تا به بلاکچین جدید Proof of Stake تغییر کنند. به روز رسانی شامل یک پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) است که بمب سختی را به تاخیر می‌اندازد. EIP یک تغییر پیشنهادی است که توسط انجمن اتریوم ایجاد و بررسی شده است. Arrow Glacier به ویژه هیجان‌انگیز است زیرا به نظر می‌رسد آخرین پسوند بمب سختی قبل از انتشار اتریوم 2.0 باشد.

مقدمه

هنوز زمان زیادی تا انتشار اتریوم 2.0 باقی مانده است. اما در این میان، به‌روزرسانی‌های منظم اتفاق می‌افتد که بلاکچین را در مسیر درست نگه می‌دارد. در حالی که به روز رسانی Arrow Glacier تغییر قابل توجهی برای کاربر معمولی نخواهد بود، در واقع بسیار مهم است. در واقع، شبکه بدون آن تقریباً غیرقابل استفاده خواهد بود. بیایید ببینیم چرا و چه معنایی برای کاربران، استیکرها، استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال و اتریوم 2.0 آینده دارد.

ارتقاء Arrow Glacier اتریوم

ارتقاء یخچال Ethereum Arrow یک به‌روزرسانی نسبتاً ساده است که در بلوک شماره 13,773,000 در 9 دسامبر 2021 پیاده‌سازی شده است. Arrow Glacier بمب سختی شبکه را به تأخیر می‌اندازد و به توسعه‌دهندگان زمان بیشتری برای آماده کردن اتریوم 2.0 می‌دهد. تمدید بمب ساعتی یکی از جنبه های معمول به روزرسانی اتریوم است. قبلاً برای دسامبر 2021 با هارد فورک لندن برنامه ریزی شده بود، اما اکنون انتظار می رود در ژوئن 2022 رخ دهد. Arrow Glacier بسیار شبیه به ارتقاء قبلی Muir Glacier در ژانویه 2020 است که بمب ساعتی را نیز به تعویق انداخت. هر دوی آنها فقط یک پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) دارند که «عصر یخبندان» را به عقب می راند. به روز رسانی‌های قسطنطنیه، بیزانس و لندن نیز شامل الحاقاتی برای بمب دشواری بودند.

difficulty bomb اتریوم چیست؟

بلاکچین اتریوم در حال حاضر از مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند. این بدان معناست که کاربرانی که تراکنش‌ها را تایید می‌کنند باید از قدرت محاسباتی برای حل یک معمای ریاضی استفاده کنند. این فرآیند برای ایجاد اجماع، محافظت از شبکه در برابر عوامل مخرب هزینه ایجاد می‌کند. یک بمب سختی گنجانده شده بود که به تدریج سختی این پازل‌ها را افزایش می‌دهد و ماینینگ موفقیت آمیز یک بلوک را پر هزینه‌تر می‌کند. در نقطه‌ای در آینده، بمب سختی «difficulty bomb» و اعتبارسنجی تراکنش‌ها و افزودن بلاک‌های جدید را تقریباً غیرممکن می‌کند. استخراج آن در بلاکچین بسیار پرهزینه خواهد بود. difficulty bomb به دو دلیل اضافه شد:

1. کمک به ایجاد انگیزه در توسعه اتریوم 2.0 و حرکت به سمت مدل اثبات سهام (PoS).

2. برای وادار کردن ماینرها به ارتقاء به بلاکچین PoS جدید، زیرا قادر به ادامه استخراج اتر (ETH) در نسخه قدیمی PoW اتریوم نیستند. این از ایجاد دو شبکه اتریوم متضاد از طریق هارد فورک جلوگیری می‌کند.

پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) چیست؟

یک EIP می‌تواند هرگونه بهبود یا تغییر در اتریوم را پیشنهاد کند. هر کسی می تواند یک EIP ایجاد کند که انجمن اتریوم، هیئت سردبیران و توسعه دهندگان اتریوم آن را بررسی می‌کنند. برای گنجاندن در یک به روزرسانی، EIP باید فرآیند تایید را پشت سر بگذارد. هر EIP شامل الزامات فنی برای یک تغییر خاص با توجه به فرمت EIP خاص است. به طور خلاصه اشاره کردیم که Arrow Glacier فقط یک EIP دارد، در این مورد EIP-4345. تنها هدف آن افزایش زمان قبل از عصر یخبندان استخراج اتریوم است.

به‌روزرسانی Arrow Glacier اتریوم چه تأثیری بر من خواهد داشت؟

برای کاربر استاندارد، هیچ تفاوت قابل توجهی وجود نخواهد داشت. زمان بلوک برای تأیید تقریباً در حدود 13 ثانیه در سال گذشته ثابت مانده است. اگر از یک گره استفاده می‌کنید یا یک ماینر هستید، باید کلاینت اتریوم خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید. در غیر این صورت، مشتری شما در فورک قدیمی اتریوم خواهد بود که دیگر به طور رسمی توسط انجمن پشتیبانی نخواهد شد.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *