0

معرفی و دانلود فیلم «حرف‌های زنانه» / Women Talking

معرفی و دانلود فیلم «حرف‌های زنانه» / Women Talking

به گزارش سایت خوبو، «حرف‌های زنانه» فیلمی در ژانر درام به نویسندگی و کارگردانی «سارا پلی» محصول سال ۲۰۲۲ می‌باشد. این فیلم بر اساس رمانی به همین نام اثر میریام توئز چاپ سال ۲۰۱۸ ساخته شده است. از بازیگران اصلی این فیلم می‌توان به رونی مارا، کلر فوی، جسی باکلی و جودیت آیوی اشاره کرد. این فیلم پس از اکران محدود اولیه، از جهت کارگردانی، فیلمنامه، موسیقی متن و نقش‌آفرینی بازیگرانش مورد تحسین منتقدان فیلم قرار گرفت.

«حرف‌های زنانه» یکی از فیلمهای نامزد دریافت بهترین فیلم سال در اسکار ۲۰۲۳ می‌باشد. همچنین «حرف‌های زنانه» نامزد دریافت جایزه در بخش بهترین فیلمنامه و موسیقی در هشتادمین مراسم گلدن گلوب در سال ۲۰۲۲ گردید.

دانلود رایگان فیلم «حرف‌های زنانه» / Women Talking

خلاصه داستان

داستان فیلم دربارۀ تعدادی از زنان است که سالها مورد آزار قرار گرفته‌ و اکنون در تلاشند تا برای بهبود اوضاع بکوشند. آنها در تلاشند تا به شکلی مسالمت‌آمیز، اعتراض خود را به تبعیض در جامعه بیان کنند.

فیلم «حرف‌های زنانه» / Women Talking
فیلم «حرف‌های زنانه» / Women Talking

درباره فیلم

نامزدهای جایزۀ اسکار ۲۰۲۳ یک غافلگیری و فیلمی متفاوت با سایر نامزدها دارد. فیلم «حرف‌های زنانه» که نامزد دریافت جایزۀ بهترین فیلم سال برای اسکار شده است، داستان بر اساس رمان «میریام توس» می‌باشد. کتاب نیز به نوبه خود بر اساس یک پرونده واقعی در سال ۲۰۱۰ در یک جامعه منونیت در بولیوی است که در آن هفت مرد به دلیل خوراندن قرص مسکن مخصوص گاوداری به زنها و آزارشان از سوی دادگاه مجرم و محکوم شدند.

«مِنونیت»ها جمعیتی از مسیحیان پیرو کلیسای رادیکال «آناباپتیست» یا «بازتعمیدی‌ها» هستند. پیروان اولیۀ این جنبش مذهبی، غسل تعمید اولیه‌شان در کودکی را مردود و به غسل جدید و در واقع آیین «بازتعمید» معتقد بودند. مِنونیت‌ها هرگونه قانونی جز قانون خدا را مردود می‌دانستند و همین سرآغاز درگیری آنها با دیگران بود.

«میریام توس» که خود در یک کلونی منونیت بزرگ شده است، جزئیات اتفاقی که در سال ۲۰۱۰ افتاده را به رشتۀ تحریر درآورده است. در فیلم به این موضوع اشاره می‌شود که مردان جامعه برای نجات مجرمان به شهر می‌روند و از زنان می‌خواهند که آنان را ببخشند، اما زنان ترجیح می‌دهند که برای گرفتن حقشان در آنجا مانده و مبارزه کنند.

فیلم «حرف‌های زنانه» / Women Talking
فیلم «حرف‌های زنانه» / Women Talking

مِنونیت‌ها چه کسانی هستند؟

آنها یک گروه مسیحی هستند که در قرن شانزدهم در جریان اصلاحات پروتستانی شکل گرفتند. منونیت‌ها به دلیل تعهدشان به پرهیز از خشونت، زندگی جمعی و سبْک زندگیِ ساده شناخته شده‌اند. ایمان منونیت بر اساس آموزه‌های کتاب مقدس مسیحیان و نوشته‌های «مننو سیمونز»، کشیش کاتولیک هلندی است که رهبر جنبش شد.

منونیت‌ها به شاخه‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که هر کدام عقاید و اعمال خاص خود را دارند. منونیت‌های قدیمی و آمیش‌ها سنتی ترین و محافظه کارترین شاخه‌ها هستند و جدایی خود از دنیای مدرن را حفظ می‌کنند. آنها بسیاری از فناوری‌های مدرن مانند اتومبیل و برق را رد کرده و به سبک سنتی و ساده لباس می پوشند.

شاخه‌های لیبرال‌تر، مانند کلیسای منونیت ایالات متحده آمریکا و «برادران منونیت»، رویکرد آرام‌تری نسبت به فناوری دارند و بیشتر در جامعه ادغام شده‌اند. منونیت‌ها سابقه طولانی مهاجرت دارند و امروزه جوامع بزرگ منونیت در بسیاری از کشورهای جهان از جمله کانادا، ایالات متحده، مکزیک و آمریکای جنوبی وجود دارد.

جمع‌بندی

همانطور که از نام فیلم برمی‌آید، «حرف‌های زنانه» اساساً یک صحنه گفتگوی طولانی است زیرا زنان (با بازی بازیگران زن با استعدادی مانند رونی مارا، جسی باکلی و کلر فوی) در کنار هم غصه می‌خورند، با هم گفتگو کرده و از طریق کتاب مقدس و سرودها به یکدیگر دلداری می‌دهند.

این زنان به دلیل اینکه در جامعۀ کوچکشان اجازۀ تحصیل ندارند، قادر به خواندن و نوشتن نیستند اما می‌توانند مخفیانه با یکدیگر صحبت کرده و برای رهایی خود برنامه‌ریزی نمایند. «حرف‌های زنانه» فیلمی است که می‌تواند مخاطب خود را به فکر فرو ببرد و سوالات بیشماری را در ذهن او شکل دهد.

فیلم «حرف‌های زنانه» / Women Talking
فیلم «حرف‌های زنانه» / Women Talking

جدول اطلاعات

عنوانحرف‌های زنانه / Women Talking
کارگردانسارا پلی
بازیگرانرونی مارا
کلر فوی
جسی باکلی
جودیت آیوی
بن ویشاو
فرانسیس مک‌دورمند
ژانردرام
کشورایالات متحده
سال۲۰۲۲
مدت۱۰۴ دقیقه
امتیازIMDb ۷.۵/۱۰
Rotten Tomatoes ۹۰/۱۰۰
Metacritic ۷۸/۱۰۰

منابع

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *