0

نحوه استیک ارز دیجیتال تزوس Tezos (XTZ) در کیف پول تراست Trust Wallet

استیک ارز دیجیتال تزوس در کیف پول تراست how to stake tesoz in trust wallet

نحوه استیک کردن ارز دیجیتال تزوس XTZ در کیف پول تراست دقیقا مانند استیک ارزهای دیگر مانند ترون، آلگورند، بایننس کوین و … است. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید:

1- در مرحله اول تزوس را با استفاده از آیکون بالای صفحه و سمت راست به ارزهای فعال کیف پول تراست خود اضافه کنید.

2- بعد از اضافه شدن تزوس و مشاهده آن در لیست ارزهای خود، بر روی آن کلیک کنید.

3- بر روی گزینه More کلیک کنید در این بخش Stake Details و Stake دیده میشود. با کلیک روی Stake Details میتوانید جزئیات استیک را ببینید و با کلیک بر روی گزینه Stake وارد مراحل استیک میشوید.

4- با کلیک بر روی گزینه Stake ابتدا باید ولیدیتور استیک خود را انتخاب کنید. بعد از انتخاب ولیدیتور و رفتن به مرحله بعد با کلیک بر روی کانفرم Confirm استیک شما نهایی می گردد.

نکاتی که در استیک تزوس باید بدانید

Stake Detailis:

با لمس بر روی این گزینه، اطلاعات استیکینگ خود را می توانید در حال حاضر مشاهده کنید. این اطلاعات شامل اطلاعات مختلفی است که می توانید از آن به صورت کامل استفاده کنید. توجه داشته باشید که این قسمت در صورتی فعال می شود که شما توکن تزوس را استیک کرده باشید.

Stake:

با لمس این گزینه، به صفحه استیک کردن تزوس راه پیدا می کنید و می توانید عملیات استیک نمودن توکن تروس را انجام دهید. این کار بسیار ساده است و به راحتی می توانید آن را انجام دهید. در صورت نیاز به آموزش برای این کار مطالعه ادامه مقاله را از دست ندهید.

Unstake:

شاید تصمیم گرفته اید که دیگر دارایی تان را از حالت استیک خارج کنید. برای انجام این کار باید از این گزینه استفاده کنید.Unstake به شما این امکان را می دهد که دارایی هایی که استیک کرده اید را از این حالت خارج کنید تا بتوانید معاملات را انجام دهید.

  • در این مرحله حال که با گزینه ها آشنا شدید، می دانید که برای انجام عملیات استیکینگ باید بر روی گزینه ” Stake ” کلیک کنید، پس بر روی این گزینه کلیک کنید تا صفحه نهایی برایتان باز شود.
  • در این بخش، دو فیلد وجود دارد که ابتدا باید ولیدیتور و یا همان اعتبار سنج را انتخاب کنید. پس از انتخاب ولیدیتور بر روی گزینه ” Next ” ضربه بزنید. دیگر نیازی به وارد نمودن مقدار همانند مرحله قبل نمی باشد چراکه به صورت پیش فرض بیشترین مقدار انتخاب خواهد شد. ( همانند تصویر ذیل )

سود استیک تزوس چقدر طول میکشد تا واریز شود؟

بعد از اینکه ارز دیجیتال تزوس، توسط شبکۀ تزوس از حالت فریز خارج شوند، پاداش‌ها توزیع خواهند شد. فرآیند خروج توکن‌ها از حالت فریز، هر 7 دوره یک‌بار صورت می‌گیرد. تشکیل هر 4096 بلاک معادل یک دوره یا چرخه است که تشکیل این تعداد بلاک چیزی حدود 3 روز زمان می‌برد. بعد از طی این دوره، پاداش‌ها به بیکرها تعلق می‌گیرد.

بنابراین فراوانی توزیع پاداش دریافتی شما، به بیکر (Baker) انتخابی شما بستگی دارد. بنابراین حداقل 21 روز زمان می‌برد تا اولین پاداش خود را دریافت نمایید. ابتدا کارمزد بیکرها پرداخت و سپس پاداش استیکینگ افراد توزیع می‌شود.

سود استیک ارز تزوس چقدر است؟

چنانچه در more Details مشاهده کنید، سود استیک ارز تزوس حدود 5-6 درصد است که هر 21 روز به والت شما واریز می گردد.

زمان قفل شدن ارز تزوس بعد از استیک چقدر است؟

لاک تایم Lock Time یا زمان قفل شدن ارز تزوس در کیف پول تراست صفر است، بنابراین درصورت برداشت به صورت آنی تراکنش صورت می پذیرد.

بیکینگ (Baking) چیست؟

به فرآیند ثبت و انتشار بلاک‌ها در بلاکچین تزوس بیکینگ می‌گویند. بیکرها (Bakers) بر درستی و اعتبار تراکنش‌های یک بلاک، ترتیب تراکنش‌ها و عدم دو بار خرج کردن یک دارایی نظارت می‌کنند و به همین دلیل یکی از اجزای حیاتی در مکانیزم اجماع گواه اثبات سهام (POS) که یکی از الگوریتم های اجماع است، به شمار می‌روند. بیکر ها در شبکه تزوس تقریباً همان کاری را انجام می‌دهند که نودها در شبکه سایر رمزارز ها انجام می‌دهند.

بیکرها با اعتبارسنجی تراکنش‌ها آنها را تأیید و به بلاکچین اضافه می‌کنند و در ازای این کار، توکن‌های تزوس XTZ را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *