0

دانلود آلبوم آوازهای صد سالگی ابوالحسن اقبال آذر

آلبوم آوازهای صد سالگی ابوالحسن اقبال آذر
بازدید 238

آلبوم آوازهای صد سالگی ابوالحسن اقبال آذر مجموعه‌ای از آثار ابوالحسن اقبال آذر است که به صورت رسمی در سال ۱۳۸۲ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی آوازهای صد سالگی ابوالحسن اقبال آذر اثری از ابوالحسن اقبال آذر است. این آلبوم، شامل ۵ قطعه موسیقی در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۷۶,۰۰۰ تومان است.

آوازهایی هستند که ابوالحسن اقبال آذر در صدسالگی به همراه تار غلامحسین بیگجه خانی و دایره‌ی محمود فرنام اجرا کرده است. این آوازها در دستگاه‌های شور و چهارگاه و آوازهای بیات اصفهان و افشاری اجرا شده‌اند. متن دفترچه‌ سی‌دی، نوشته‌ حسین میثمی، زندگی‌نامه‌ مفصل و مستندی از استاد اقبال آذر ارائه می‌دهد.

آهنگ های آلبوم آوازهای صد سالگی ابوالحسن اقبال آذر

آوازهای صد سالگی ابوالحسن اقبال آذر نام اثری است که توسط ابوالحسن اقبال آذر منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۵ عدد قطعه موسیقی است در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱دستگاه شور
۲آواز بیات اصفهان
۳آواز افشاری
۴دستگاه شور
۵دستگاه چهارگاه

بیوگرافی ابوالحسن اقبال آذر

ابوالحسن قزوینی (متولد ۱۲ آبان ۱۲۴۲ در شهر الوند قزوین − متوفی در ۳ اسفند ۱۳۴۹ در شهر تبریز) فرزند ملا موسی معروف به «اقبال‌السلطان» و «اقبال آذر» خواننده موسیقی اصیل ایرانی و صاحب یکی از قوی‌ترین صداها در آواز ایرانی بود. تندیس یادبود او در سال ۱۳۸۷، ابتدای جاده سلامت الوند قزوین نصب شد. هنرستان موسیقی تبریز به نام او نامگذاری شده است.

اقبال، آموزش ردیف‌های موسیقی را نزد استاد حاج ملا عبدالکریم جناب قزوینی آموخت. خوانندگی را در آیین تعزیه خوانی آغاز نمود. به همراه گروه تعزیه قزوین برای اجرا بارها در تکیه دولت تهران و نیز در تبریز تعزیه خوانی نمود. خوانندگی وی، نمونه‌ای از شیوه آوازی مکتب قزوین است.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *