0

فیلم آقا یوسف

فیلم آقا یوسف

فیلم آقا یوسف فیلمی ایرانی است که توسط علی رفیعی در سال ۱۳۸۹ ساخته شده و در بیست و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به اکران درآمد.

به گزارش خوبو، آقا یوسف یکی از بهترین فیلم‌های اواخر دهه 80 سینمای ایران است که در چند زمینه مورد توجه قرار گرفت. این فیلم از سایت معتبر IMDB، موفق به کسب نمره متوسط 6.1 شده است. 853 نفر به این فیلم نمره داده‎اند.

عوامل و بازیگران فیلم آقا یوسف

آقا یوسف فیلمی است که در ژانر درام و خانوادگی توسط علی رفیعی ساخته شده است. علی رفیعی از کارگردانان مطرح تئاتر کشورمان است که پس از ساخت فیلم مطرح ماهی ها عاشق می شوند، اقدام به ساخت فیلم آقا یوسف کرد، تا در عرصه سینما فقط دو فیلم ساخته باشد و هر دو فیلمش ماندگار باشد.

مهدی هاشمی در این فیلم بازی بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت که این موضوع مورد توجه جشنواره فیلم فجر نیز قرار گرفت.

کارگردانعلی رفیعی
تهیه کنندهمرتضی متولی
نویسندهعلی رفیعی
بازیگرانمهدی هاشمی
هانیه توسلی
شاهرخ فروتنیان
پگاه آهنگرانی
مریم سعادت
ستاره اسکندری
سهیلا رضوی
لیلا بلوکات
مینا خسروانی
لادن مستوفی
صابر ابر
رویا میرعلمی
تدوینحسن حسندوست
موسیقیعلی صمدپور
سال ساخت1389
مدت زمان94 دقیقه
نمره IMDB6.1
پوستر فیلم آقا یوسف

خلاصه داستان

آقا یوسف (مهدی هاشمی)، کارمندی بازنشسته است که با دخترش رعنا (هانیه توسلی) زندگی می‌کند. پسرش خانه و زندگی خود را رها و به کانادا مهاجرت کرده است. آقا یوسف برای برآمدن از مخارج زندگی خود و عروسش (لیلا بلوکات) از پنج سال پیش، پنهان از چشم دخترش در خانه‌های مردم نظافت می‌کند. او به شدت به دختر خود علاقه‌مند است. حوادثی در این خانه‌ها رخ می‌دهد که مستقیماً به او ربط پیدا می‌کند و زندگی او را دگرگون می‌سازد…

این فیلم درباره بی‌ارتباطی آدم‌ها در دنیای امروز و زندگی بشر امروزی است. اولین نشانه‌های این بی‌ارتباطی، تنها شدن آدم‌ها و دامن زده شدن به تراژدی تنهایی انسان است.

مهدی هاشمی و هانیه توسلی در فیلم آقا یوسف

فهرست جوایز فیلم آقا یوسف

در بیست و نهمین دوره برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در سال 1389، فیلم آقا یوسف نامزد دریافت 3 سیمرغ بلورین جشنواره برای بهترین فیلمنامه (علی رفیعی)، بهترین بازیگر نقش اول مرد (مهدی هاشمی) و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (شاهرخ فروتنیان) شد، که در پایان موفق به کسب یک سیمرغ بلورین شد.

  • برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد (مهدی هاشمی)، دوره ۲۹ جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۸۹
مهدی هاشمی و لیلا بلوکات در فیلم آقا یوسف

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *