0

دانلود آلبوم افتاب ته از احمد محسن پور، نورالله علیزاده و ابوالحسن خوشرو

آلبوم افتاب ته از احمد محسن پور، نورالله علیزاده و ابوالحسن خوشرو

آلبوم افتاب ته اثری است با آهنگسازی احمد محسن پور و خوانندگی نورالله علیزاده و ابوالحسن خوشرو که به صورت رسمی در سال ۱۳۶۸ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی اِفتاب تِه از آثار مازندرانی منتشر شده توسط احمد محسن پور و گروه شواش است. این آلبوم دارای ۹ قطعه موسیقی در سبک فولکلور را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۷۶,۰۰۰ تومان است.

موسيقی مازندران، به روايت گروه شِواش، به سرپرستی احمد محسن‌پور و با خوانندگی ابوالحسن خوشرو و نورالله عليزاده. شعرهای اين مجموعه سروده‌ جهانگير نصری اشرفی است و اعضای گروه عبارتند از: نصير شيردل (دوتار)، لطف‌الله سيفی (دف)، بهمنيار شريفی (نقاره)، ابوالحسن خوشرو (لَـله‌وا) و احمد محسن پور (کمانچه).

در اين مجموعه برداشت‌های تازه‌ای، بدون دور شدن از کيفيت‌های اصيل موسيقی مازندرانی، از قطعاتی همچون «چاربيداری حال»، «کَرزنی» (خرمن‌کوبی)، «بينجِ سما» (رقص برنج)، «نشاکاری»، «انگِشت کِلو»، «اِنه اويا»، «اِسّاره سو»، «راداری» و «اِفتابِ ‌ تِه» ارائه شده است.

آهنگ های آلبوم افتاب ته

افتاب ته نام موسیقی محلی مازندرانی است که توسط احمد محسن پور، نورالله علیزاده و ابوالحسن خوشرو منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۹ عدد قطعه موسیقی است در سبک فولکلور منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگمدت زمان
۱چاربیداری حال۱۰:۱۲
۲کَرزنی (خِرمن کوبی)۰۳:۵۴
۳بینج سما (رقص برنج)۰۱:۴۸
۴نشا کاری۰۴:۳۵
۵انگشِت کِلو (حقانی)۰۴:۵۴
۶اِنِه اویا۱۰:۱۸
۷اِساره سو۰۵:۲۹
۸راداری۰۵:۴۳
۹اِفتاب تِه (تیغ آفتاب)۰۳:۵۳
  • گروه شواش
  • خواننده: نورالله عليزاده و ابوالحسن خوشرو
  • آهنگساز و سرپرست گروه: احمد محسن پور
آلبوم افتاب ته از احمد محسن پور، نورالله علیزاده و ابوالحسن خوشرو

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *