0

معرفی ارز دیجیتال آکاش نتورک Akash Network

آکاش نتورک akash network

ارز دیجیتال آکاش نتورک Akash توسط یک تیم جهانی از توسعه‌دهندگان مشهور منبع باز، ابری، بلاک‌چین و همچنین متخصصان با تجربه از شرکت‌های برجسته پلتفرم فناوری ساخته و نگهداری می‌شود. شبکه Akash اولین ابر منبع باز غیرمتمرکز در جهان است که برنامه‌های کاربردی سریعتر، کارآمدتر و کم هزینه‌تری را برای صنایع با رشد بالا از جمله حوزه دیفای DeFi، سازمانها و برنامه‌های غیر متمرکز و یادگیری ماشین / AI ارائه می‌دهد. Akash Token (AKT) توکن بومی این پلتفرم است که به عنوان ابزار اصلی برای مدیریت، ایمن سازی بلاک‌چین، ایجاد انگیزه برای شرکت کنندگان و ارائه مکانیزم پیش فرض برای ذخیره و تبادل ارزش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دارندگان توکن AKT می توانند به ارتقاء شبکه و تخصیص بودجه و منابع بنیاد ابر غیرمتمرکز رای دهند. توکن آکاش AKT برای تشویق ارائه دهندگان به ارائه قیمت‌های پایین‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد و مشوقان را تشویق می‌کند تا با شرط‌بندی در طولانی مدت در شبکه مشارکت کنند.

AKT یک مکانیزم پیش فرض برای ذخیره و مبادله ارزش ارائه می‌دهد و به عنوان ارز ذخیره در اکوسیستم چند ارز و چند زنجیره‌ای کازماس Cosmos عمل می کند. هنگامی که شبکه به ارزش ناخالص قابل توجهی از کالاها (GMV) دست یافت، پاداش‌ها شامل پاداش‌های تورمی و شامل سهم کل هزینه‌های شبکه (Take Income) است که کاربران پرداخت می‌کنند.

شبکه آکاش نتورک Akash دنیایی را تصور می کند که در آن رایانش ابری بدون اجازه، مستقل و متن‌باز است، جایی که سازندگان اینترنت از آزادی بیشتری برای گسترش تجربه انسانی برخوردارند. شبکه آکاش این آینده را می‌سازد. شبکه آکاش Akash که به عنوان “Airbnb برای محاسبه ابری” شناخته می شود، یک راه حل استقرار سریع، کارآمد و کم هزینه ارائه می‌دهد.

توسعه دهندگان با استفاده از بستر آکاش نتورک Akash می‌توانند تا سه برابر کمتر از هزینه ارائه‌دهندگان ابر متمرکز مانند خدمات وب آمازون، Google Cloud و Microsoft Azure به محاسبات ابری دسترسی داشته باشند. شبکه آکاش نتورک Akash با استفاده از کانتینریشن و فن‌آوری منبع باز، 85 درصد از ظرفیت ابری استفاده نشده را در 8.4 میلیون مرکز داده جهانی به کار می‌گیرد و هرکسی را قادر به خرید و فروش محاسبات ابری می‌کند.

آکاش چگونه کار می‌کند؟

Akash یک بازار غیرمتمرکز محاسبات ابری است که قدرت پردازش محاسباتی بیکار را به مشتریانی که به آن نیاز دارند، تجمیع و تخصیص مجدد می دهد. «SuperCloud» آکاش مشتریان را با ارائه دهندگان از طریق یک سرویس لیزینگ شفاف و توزیع شده متصل می کند و از مزایای محاسبات غیرمتمرکز از طریق بلاک چین آکاش محافظت می کند.

انعطاف‌پذیری پروتکل امکان جابه‌جایی بین ارائه‌دهندگان را فراهم می‌کند و در عین حال مزایای عملکردی را که از استقرار جهانی ناشی می‌شود، ارائه می‌کند. ارائه دهندگان به نوبه خود از ظرفیت استفاده نشده سود کسب می کنند.

از طریق یک فرآیند مجازی سازی، منابع کامپیوتری به برنامه های کاربردی کانتینری تقسیم می شوند. سپس این «کانتینرها» به « مستأجرین» ، خریداران خدمات ابری در شبکه، اجاره داده می‌شوند. «ارائه‌دهندگان» برای این درخواست‌ها پس از تأیید اعتبار به عنوان سفارش پیشنهاد می‌دهند، با کمترین پیشنهاد برای منابع درخواستی برنده اجاره‌نامه. 

از طریق این فرآیند، فعالان بازار هر کدام یک انگیزه مالی برای استفاده از شبکه دریافت می کنند. ارائه دهندگان از درآمدزایی از منابع بیکار خود سود می برند و مستاجران از هزینه های کمتر سود می برند. تراکنش‌های بازار همگی در بلاک چین آکاش انجام می‌شوند.

بلاک چین آکاش توسط مکانیزم اجماع اثبات سهام (DPoS) ایمن شده است. به این ترتیب، شبکه به سیستمی از تایید کننده ها و نمایندگی ها وابسته است. اعتبار سنجی‌ها در شبکه Akash، بلوک‌های جدیدی را از طریق یک فرآیند رأی‌گیری، با استفاده از توکن‌هایی که توسط نمایندگان برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، به بلاک چین متعهد می‌کنند. نمایندگان بر اساس اطلاعات عمومی ارائه شده در پلتفرم، توکن های خود را به اعتبارسنجی های انتخابی خود می گذارند. 

این پروتکل همچنین یک الگوریتم Tendermint را برای افزایش سرعت و مقیاس پذیری پیاده سازی می کند. Akash با فرآیند شفاف و بدون مجوز خود، اولین پلتفرم ابری منبع باز و غیرمتمرکز را نشان می دهد. 

استیک آکاش نتورک

ارز دیجیتال آکاش نتورک از الگوریتم اثبات سهام PoS که یکی از الگوریتم های اجماع است، برای به اجماع رسیدن استفاده می‌کنند و در نتیجه کاربران می‌توانند با نگهداری و قفل دارایی‌های خود بر روی شبکه این ارز دیجیتال، از سود حاصل از استیک برخوردار شوند. بوسیله دو روش زیر می‌توانید این ارز دیجیتال را استیک کنید:

شناسنامه ارز دیجیتال آکاش نتورک

نامآکاش نتورک، Akash Network
اختصارAKT
آدرس سایتakash.network
رتبه251
تعداد کل توکن ها388,539,008
حجم بازار$280,709,071
توییترakashnet
تلگرامAkashNW
اینستاگرامakash.network
ردیتakashnetwork

قیمت آکاش نتورک

ارز دیجیتال آکاش نتورک در زنجیره خود 388,539,008 توکن دارد که از این تعداد 76,834,842.34 AKT در حال گردش می باشد. حجم بازار آکاش نتورک در زمان نگارش این مقاله حدود 280 میلیون دلار است و این ارز دیجیتال را در رتبه 251 بازار رمزارزها قرار داده است. اطلاعات کامل این ارز دیجیتال را می‌توانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

نحوه خرید آکاش نتورک

ارز دیجیتال آکاش نتورک را می‌توانید از صرافی‌های زیر خریداری کنید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *