0

ارز دیجیتال الگورند Algorand چیست؟

آلگوراند algorand چیست؟

الگورند ارز دیجیتال ALGO متن باز Open Source است که امکان سرمایه گذاری بدون دردسر را فراهم کرده است. شبکه الگورند بر اساس الگوریتم PPoS یا Pure Proof Of Stake کار میکند و به عنوان اولین پروتکل آزاد و بدون اجازه، اطمینان از مشارکت تمام و کمال را تضمین می کند. الگورند بدون هیچ فورکی توانسته است امنیت و مشکل مقیاس پذیری ارزهای دیگر همچون بیت کوین را برطرف کند. سرعت انجام تراکنش ها در شبکه آلگوراند یکی از مزیت های این شبکه است و توانایی مدیریت 1000 تراکنش در ثانیه را دارد. شبکه الگورند برای مقاومت در برابر نتورک پارتیشن (network partitions) و بازیابی سریع، طراحی شده است.

نتورک پارتیشن یک حمله در سطح شبکه است که تعامل در شبکه را برای کاربران دشوار یا حتی غیرممکن می‌کند. رقیب اصلی الگورند، شبکه آیاس است که همچون الگورند بر مقیاس پذیری و سرعت تراکنش ها تمرکز کرده است.

پروتکل اجماع الگورند چیست؟

در بلاک چین الگورند از موافقت‌نامه بیزانس بهره برده می‌شود، این الگوریتم برای عملکرد بالا و مقیاس گسترده بهینه شده است. این الگوریتم تا زمانی کار می‌کند که بیشتر از دو سوم جواب صادقانه وجود داشته باشد و شرکت کنندگان نیازی به همگام سازی نداشته باشند.

این پروتکل در برابر نتورک پارتیشن‌های قراردادی که از طول نامعلومی نیز برخوردار هستند، مقاوم است. با حل مشکل پارتیشن شبکه نیز به سرعت بازیابی می‌شود. این سرعت بهبود و بازیابی بالای شبکه باعث می‌شود هزینه حمله برای حمله کننده زیاد شود چون باید به طور پیوسته حمله جدیدی تدارک ببیند و عملا حمله به این شبکه را غیرممکن میکند. به منظور مقیاس پذیری نودها، بلاک چین الگورند مکانیسم منحصر به فردی را مبتنی بر عملکردهای تصادفی قابل تأیید ایجاد کرده است.

پروتکل الگورند نیازی ندارد که کاربرانش به غیر از کلیدهای خصوصی خود، هیچ چیز خصوصی دیگری داشته باشند. این بدان معناست که شبکه بلافاصله پس از ارسال پیام شبکه می‌تواند شرکت کنندگان را جایگزین کند و از حملاتی که می‌تواند علیه افراد صورت بگیرد جلوگیری کند.

به این ترتیب می‌بینید که بلاک چین الگورند برای کار ایمن و کارآمد در یک محیط بدون اجازه متشکل از تعداد تصادفی از شرکت کنندگان طراحی شده است. همه شرکت کنندگان می‌توانند در هر زمان به شبکه بپیوندند یا از آن خارج شوند.

الگوریتم Pure Proof of Stake یا PPOS چیست؟

Pure Proof of Stake امنیت را ارتقاء می دهد، زیرا دارندگان توکن به صورت تصادفی انتخاب می شوند و مسلما مهاجم نمی داند که فرد انتخابی چه کسی خواهد بود. همچنین تمرکززدایی افزایش می یابد، زیرا هر کسی می تواند در این فرایند مشارکت داشته باشد و نیازی به حل مسائل سخت و پیچیده مانند استخراج در الگوریتم اثبات کار که یکی از الگوریتم های اجماع است، نیست.

در این الگوریتم پردازش تراکنش ها به سرعت انجام می شود و بلاک ها در چند ثانیه بررسی و نهایی می شوند. سرعتی برابر با شبکه های بزرگ پرداخت. علاوه بر این کارمزد تراکنش ها بسیار پایین است.

مزیت های شبکه الگورند

به لطف بهره وری از الگوریتم اجماع Pure Proof of Stake توسط الگورند، شبکه الگورند دارای مزیت های زیر است:

 • با استفاده از مکانسیم استفاده شده در بلاکچین الگورند، سرعت انجام تراکنش ها بسیار بالا است و کمتر از 5 ثانیه انجام می شود.
 • الگورند کاملا غیرمتمرکز است و از امنیت بالایی برخوردار است.
 • توزیع توکن های الگورند، به صورت تصادفی و براساس الگوریتم هلندی صورت میپذیرد.
 • کارمزد تراکنش پایین
 • ارز دیجیتال الگورند، یک نود را به صورت تصادفی انتخاب می کند.

عرضه اولیه الگورند

در سال 2019 الگورند توانست با یک عرضه اولیه ICO سرمایه ای معادل 60 میلیون دلار دریافت کند و طی آن 25 میلیون توکن الگورند به فروش رفت. الگورند قصد دارد سالانه 600 میلیون توکن را به فروش برساند. تاکنون 2,698,188,614  معادل 27% از کل 10,000,000,000 توکن الگورند به فروش رفته است.

دارایی استاندارد ASA

علاوه بر توکن بومی الگورند که ALGO نام دارد، در این بلاک چین ارزهای رمزنگاری دیگری نیز وجود دارند که دارایی های استاندارد الگورند یا به اختصار ASA نامیده می شوند. این ارزها مانند توکن های ERC20 بر روی بلاک چین اتریوم هستند.

استفاده و انتقال دارایی های استاندارد الگورند(ASA) سریع و ایمن است، زیرا بر روی لایه 1 الگورند قرار دارند. بعلاوه انتقالات آنها نیز با کارمزد پایین انجام می شود.

نحوه استیک الگورند در کیف پول تراست

برای استیک کردن الگورند مراحل زیر را انجام دهید:

 • خرید الگورند از صرافی بیت 24
 • انتقال الگورند به کیف پول تراست
 • کلیک بر روی گزینه more
 • انتخاب گزینه استیک
 • انتخاب ولیدیتور و مشاهده جزئیات استیک در گزینه Stake details

قیمت الگورند

در زمان نگارش این مقاله قیمت الگورند 1.48 دلار است و این درحالی است که الگورند در یکسال گذشته در محدوده قیمت 0.16 دلار تا 1.82 دلار نوسان داشته است. الگورند با حجم بازار 3.989 میلیارد دلار در رتبه 36 ارزهای دیجیتال قرار گیرد. تاکنون 27 درصد از کل توکن های موجود در شبکه الگورند ارائه شده است. میتوانید اطلاعات کامل قیمت این ارز دیجیتال را در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

بهترین کیف پول های الگورند

برای انتخاب کیف پول الگورند، به امنیت و اعتبار کیف پول باید دقت کنید. در زیر لیستی از بهترین کیف پول های الگورند را شرح میدهیم:

نحوه خرید الگورند

برای خرید الگورند میتوانید به دو روش عمل کنید. استفاده از صرافی های ایرانی که لیست آنها را در این پست میتوانید مشاهده کنید. همچنین صرافی های بین المللی که در سطر اول بایننس قرار دارد و میتوانید در صرافی های ایرانی تتر خریداری کرده و آن را به بایننس انتقال داده و در آنجا به الگورند تبدیل کنید. لیستی از صرافی های خارجی خرید الگورند را مشاهده میکنید:

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *