0

دانلود آلبوم مزامیر از علی بهرامی فرد و مرتضی گودرزی

آلبوم مزامیر از علی بهرامی فرد و مرتضی گودرزی

آلبوم مزامیر اثری است بی کلام حاصل دونوازی مرتضی گودرزی نوازنده دوتار و علی بهرامی فرد نوازنده سنتور که به صورت رسمی در آذر ۱۳۹۹ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی مزامیر اثری از علی بهرامی فرد و مرتضی گودرزی است. این آلبوم شامل ۱۱ قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی و فولکلور را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۷۶,۰۰۰ تومان است.

درباره‌ این اثر، به قلم علی بهرامی‌فرد می‌خوانیم:

“مزامیر منظومه‌ای است از درهم‌تنيدگی خنياهای كهن و زايش نغمه‌های نو بر بستر موسيقی يكی از غنی‌ترين مهدهای هنر اين سرزمين. گاه نغمات و بخش‌هايی از مقام‌ها با روايتی برگرفته از ادراك شخصی مجريان اثر نواخته شده و گاه قطعاتی بر اساس زيبايی‌شناسی و فواصل و جمله‌بندی موسيقی شمال خراسان و تركمن‌صحرا خلق و اجرا شده است. به هر روی، هدف از اين تركيب لزوما بازنوازی سنتی مقام‌ها نبوده، چراكه آنها بارها توسط استادان والامرتبه‌ی موسيقی اين نواحی روايت و اجرا شده‌اند. بلكه رويكرد اصلی اثر عيان‌كردن ظرفيت‌های بالقوه‌ی دو ساز برآمده از دو سيستم موسيقی متفاوت و بر‌هم‌نهی امكانات آنها در امتزاجی متناسب و متعادل است. در اين راستا، انتخاب سنتور دو كوك بم يازده خرك و دوتار معاصر در جهت نيل به همين مقصود بوده است، تا در عين پای‌بند بودن به ريشه‌های برآمده از سنت، تركيب صوتی نامتعارف و نوينی شنیده شود.”

آهنگ های آلبوم مزامیر

مزامیر نام اثری است که توسط علی بهرامی فرد و مرتضی گودرزی منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۱۱ عدد قطعه موسیقی است در سبک فولکلور و کلاسیک ایرانی منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱حضور
۲دُنِم دُنِم، درنا جان
۳ققنوس
۴بی مرزی
۵حاجی قولاق، آلاقائیش
۶گرایلی
۷ضربی گرایلی
۸زارنجی
۹عشق می تازد
۱۰دیگر نمی توانم
۱۱رنگین کمان

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *