0

معرفی ارز دیجیتال ایپ‌کوین ApeCoin

ایپ‌کوین ApeCoin یک توکن حکومتی و ابزاری است که با استاندارد ERC20 ایجاد شده است که در اکوسیستم APE برای توانمندسازی و ایجاد انگیزه یک ساختمان اجتماعی غیرمتمرکز در خط مقدم وب3 استفاده می‌شود. دارندگان ایپ‌کوین ApeCoin خود را از طریق چارچوب حاکمیت غیرمتمرکز کنترل کننده ApeCoin DAO اداره می‌کنند و در مورد نحوه استفاده از ApeCoin DAO Ecosystem Fund رای می‌دهند. بنیاد APE پیشنهادهای مورد توافق دارندگان ApeCoin را مدیریت می‌کند.

Bored Ape Yacht Club یا BAYC، مجموعه‌ای از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) که در تاریخ 17 مارس، رمز ارز دیجیتال جدید خود ApeCoin (APE) را معرفی کرد که باعث جلب توجه قابل توجهی به بازار ارزهای دیجیتال شد. مدت کوتاهی پس از عرضه، قیمت APE به سرعت به حدود 40 دلار رسید، قبل از اینکه مدت کوتاهی بعد به طور ناگهانی به تقریباً 8.50 دلار سقوط کرد.

شایان ذکر است که Bored Ape NFT – که در حال حاضر هر کدام از این توکن‌های NFT چند صد هزار دلار ارزش دارند – تقاضای زیادی برای خرید دارند. در اوایل ماه مارس ۲۰۲۲ ، Finbold گزارش داد که مجموعه Bored Ape Yacht Club NFT با میانگین 59000 جستجوی ماهانه در گوگل در بین 10 مجموعه برتر NFT توسط جستجوی گوگل قرار دارد.

بنیانگذاران ApeCoin چه کسانی هستند؟

ApeCoin یک پروژه غیرمتمرکز است که از پروژه Bored Ape Yacht Club توسط Yuga Labs الهام گرفته شده است. ApeCoin برای استفاده در اکوسیستم در حال رشد APE، که توسط بنیاد APE پشتیبانی می‌شود، تأسیس شد. هدف ApeCoin DAO ایجاد و حفظ اکوسیستم APE به روشی منصفانه و فراگیر است و زیرساختی را برای دارندگان ApeCoin فراهم می‌کند تا از طریق فرآیندهای حاکمیتی باز و بدون مجوز با یکدیگر همکاری کنند. یک شورای اداری در بنیاد APE (“هیئت مدیره”)، تصمیمات اعضای ApeCoin DAO را اجرا خواهد کرد. هیئت مدیره مسئول اداره روزانه، حسابداری، مدیریت پروژه و سایر وظایفی است که تضمین می‌کند ایده‌های جامعه از پشتیبانی لازم برای تحقق بخشیدن برخوردار است. اعضای ApeCoin DAO به اعضای هیئت مدیره رأی می‌دهند. از اعضای تیم ApeCoin می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • الکسیس اوهانیان (از بنیانگذاران Reddit؛ شریک عمومی و موسس Seven Seven Six)
 • امی وو (رئیس سرمایه گذاری و بازی در FTX)
 • Maaria Bajwa (مدیر در Sound Ventures)
 • یات سیو (هم بنیانگذار و رئیس برندهای انیموکا)
 • دین اشتاین بک (رئیس و مشاور در آزمایشگاه هوریزن)

برخی از افراد مشهوری که از این توکن‌ها استفاده کرده و از این پروژه حمایت کردند عبارتنداز:

 •  Eminem
 • Gwyneth Paltrow
 • Shaquille O’Neal
 • Snoop Dogg
 • Mark Cuban
 • Post Malone
 • Stephen Curry
 • Paris Hilton
 • Jimmy Fallon
 • Serena Williams
 • و …

چه چیزی ApeCoin را منحصر به فرد می‌کند؟

ApeCoin توکن حاکمیتی اکوسیستم APE است که به دارندگان توکن اجازه می‌دهد در ApeCoin DAO شرکت کنند و به شرکت‌کنندگان آن یک ارز مشترک و آزاد می‌دهد که می‌تواند بدون واسطه‌های متمرکز استفاده شود. 62 درصد از کل ApeCoin به صندوق اکوسیستم تخصیص داده شد، که از ابتکارات جامعه محور که توسط اعضای ApeCoin DAO رأی داده شده است، حمایت می‌کند. ApeCoin همچنین به بخش‌های خاصی از اکوسیستم دسترسی می‌دهد که در غیر این صورت در دسترس نیستند، مانند بازی‌ها و خدمات انحصاری.

برای توسعه دهندگان شخص ثالث، ApeCoin ابزاری برای مشارکت در اکوسیستم با ترکیب ApeCoin در خدمات، بازی ها و پروژه های دیگر است. به بنیاد APE یک NFT 1 از 1 توسط Yuga Labs، خالق Bored Ape Yacht Club اهدا شد. آزمایشگاه یوگا همه حقوق و امتیازات این NFT و آثار هنری زیربنایی آن را به بنیاد APE منتقل کرده است. اعضای ApeCoin DAO می‌توانند تصمیم بگیرند که چگونه از این مالکیت معنوی استفاده شود.

شبکه ApeCoin چگونه امن است؟

ApeCoin یک توکن با استاندارد ERC20 است که بر روی بلاکچین اتریوم راه اندازی شده است. در نتیجه، توسط مکانیزم اجماع اثبات کار (POW) اتریوم ایمن می‌شود. کدهای این پروژه توسط سرتیک Certik بازبینی شده و دارای تایید این شرکت می‌باشد.

ایپ‌کوین APE چگونه کار می‌کند؟

APE برای استفاده در اکوسیستم در حال رشد APE تاسیس شد. این ارز دیجیتال توسط ApeCoin DAO اداره می‌شود و توسط بنیاد APE پشتیبانی می‌شود. ApeCoin DAO یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) برای همه دارندگان توکن APE است تا در تصمیمات حاکمیتی شرکت کنند. آنها می‌توانند درباره نحوه تخصیص صندوق اکوسیستم، وضع قوانین حاکمیتی، انتخاب پروژه‌ها، مشارکت‌ها و غیره تصمیم بگیرند.

بنیاد APE مباشر قانونی DAO است. این رشد و توسعه اکوسیستم APE را به روشی منصفانه و فراگیر تسهیل می‌کند. در بنیاد یک شورای ویژه به نام هیئت وجود دارد. وظیفه آن تضمین اجرای دیدگاه‌های جامعه است. هیئت مدیره متشکل از 5 عضو از جامعه فناوری و رمزنگاری است، از جمله الکسیس اوهانیان، بنیانگذار Reddit. به عنوان یک هیئت غیرمتمرکز، اعضای اولیه هیئت به مدت 6 ماه قبل از اینکه دارندگان APE برای اعضای هیئت مدیره جدید به صورت سالانه رأی دهند، خدمت خواهند کرد. مجموعه NFTهای این پروژه عبارتند از:

Bored Ape Yacht Club (BAYC)

Bored Ape Yacht Club (BAYC) که در آوریل 2021 راه اندازی شد، اولین مجموعه NFT از اکوسیستم APE است. دارای 10000 میمون منحصر به فرد در بلاکچین اتریوم است. هر میمون ظاهر، سبک و نادری منحصر به فرد دارد.

Mutant Ape Yacht Club (MAYC)

(MAYC) Mutant Ape Yacht Club (MAYC) یک مجموعه NFT از حداکثر 20000 نسخه جهش یافته از میمون‌های اصلی BAYC است. MAYC همچنین ابزاری برای استقبال از اعضای جدید بیشتر در جامعه APE بود. به همین دلیل است که 10000 میمون جهش یافته نیز برای فروش عمومی در آگوست 2021 پس از ایردراپ ساخته شد.

Bored Ape Kennel Club (BAKC)

Bored Ape Kennel Club (BAKC) مجموعه ای از NFTهای سگ است که در دسترس تک تک اعضای BAYC قرار گرفته است. برای هر Bored Ape NFT که دارند، دارندگان می‌توانند یک Club Dog NFT تصادفی را به صورت رایگان و فقط با پرداخت هزینه گاز، پذیرش کنند. مانند Apes میمون‌ها، مجموعه سگ‌های BAKC دارای ویژگی‌ها و موارد کمیاب هستند.

شناسنامه توکن ApeCoin

نامایپ‌کوین، ApeCoin
قراردادمشاهده
تعداد توکن1,000,000,000
آدرس سایتapecoin.com و yuga.com
اینستاگرامapecoindao
توییترapecoin

کیف پول‌های ApeCoin

ارز دیجیتال ApeCoin را می‌توانید در کیف پول‌های مطرح ارزهای دیجیتال به شرح زیر نگهداری کنید:

قیمت ایپ‌کوین ApeCoin

ارز دیجیتال ApeCoin در زنجیره خود 1,000,000,000 توکن دارد. حجم بازار ApeCoin در زمان نگارش این مقاله حدود ۷.۷ میلیارد دلار است و این ارز دیجیتال را در رتبه ۴۲ بازار رمزارزها قرار داده است. اطلاعات کامل این ارز دیجیتال را می‌توانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

نحوه خرید ایپ‌کوین ApeCoin

توکن ApeCoin را می‌توانید از بهترین صرافی ارزهای دیجیتال به شرح زیر خریداری کنید:

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *