0

دانلود آلبوم سه تار ارسلان درگاهی

آلبوم سه تار ارسلان درگاهی

آلبوم سه تار ارسلان درگاهی اثری است از ارسلان درگاهی که به صورت رسمی در سال ۱۳۸۱ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی سه‌تار ارسلان‌‌ درگاهی از آثار منتشره توسط ارسـلان درگاهی است. این آلبوم شامل ۶ قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۴۰,۰۰۰ تومان است.

مجموعه‌ای از نواخته‌های ارسلان درگاهی با سه تار در دستگاه ماهور، دستگاه شور، آواز دشتی، دستگاه نوا و آواز افشاری. درگاهی از شاگردان درویش خان و مرتضی نی داوود بوده و از تار وی چندین صفحه همراه آواز قمرالملوک وزیری ضبط شده است. از آنجا که تحصیل نوازندگی سه تار را نزد هیچ یک از استادان زمان ادامه نداد، هیچگاه خود را نوازنده‌ حرفه‌ای سه تار نمی‌دانست و ارائه ذوق خود را منحصر به مجالس دوستانه و محافل انس می‌نمود. در سه تار نوازی درگاهی عناصری از موسیقی ردیف مشاهده می‌شود اما سرعت و حالت مضراب و پایه‌های چهار مضراب او به تکنیک تارنوازی نزدیک است.

در سن پانزده سالگی یادگیری تار و سه تار را با درویش خان آغاز نمود و موفق به دریافت نشان تبرزین طلایی از وی شد. بعدها صفحاتی را با آواز قمرالملوک وزیری و تاج اصفهانی ضبط کرد و شهرت بسیار یافت.

آهنگ های آلبوم سه تار ارسلان درگاهی

سه‌تار ارسلان‌درگاهی اثری از ارسلان درگاهی است. این آلبوم شامل ۶ قطعه موسیقی در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگمدت زمان
۱دستگاه ماهور۰۸:۱۴
۲دستگاه شور۲۱:۴۳
۳آواز دشتی۰۵:۵۲
۴دستگاه نوا۱۰:۴۴
۵آواز افشاری۱۱:۰۰
۶دستگاه ماهور۰۶:۰۰

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *