0

دانلود آلبوم ردیف نوازی سه تار (ردیف میرزا عبدالله) از حسین علیزاده

آلبوم ردیف نوازی سه تار (ردیف میرزا عبدالله) از حسین علیزاده

آلبوم ردیف نوازی سه تار (ردیف میرزا عبدالله) به روایت نورعلی برومند اثری است از حسین علیزاده که به صورت رسمی در سال ۱۳۷۱ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی ردیف نوازی سه تار (ردیف میرزا عبدالله) از آثار منتشره توسط حسین علیزاده است. این آلبوم شامل پنج سی‌دی و ۲۴۶ قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت هر یک از پنج لوح این آلبوم، ۴۸,۰۰۰ تومان است.

بررسی آلبوم ردیف نوازی سه تار (ردیف میرزا عبدالله)

ردیف «میرزا عبدالله» از مهمترین و متدوال‌ترین روایت‌های موسیقی کلاسیک ایرانی است. این مجموعه زیبا در انتقال مبانی زیبایی شناسی، اصول و چهارچوب‌های موسیقی ایرانی نقش مهمی را دارد. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

استاد حسین علیزاده یکی از مهمترین موسیقیدان‌های ایرانی است. وی از محضر اساتیدی چون محمود کریمی، علی اکبر شهنازی، داریوش صفوت، نورعلی برومند، سعید هرمزی، یوسف فروتن و عبدالله دوامی» بهره برده است و از راویان مهم ردیف محسوب می‌شود. در این اجرا با اینکه چهارچوب و ساختمان اصلی ردیف حفظ شده اما می‌توان بیان و شیوه نوازندگی علیزاده را نیز مشاهده کرد و از این نظر از اجراهای منحصربه‌فرد است.

در این مجموعه آموزشی و تحلیلی اجرای کاملی از ردیف موسیقی کلاسیک ایران، بر اساس روایت نورعلی برومند از ردیف میرزاعبدالله، با سه‌تار حسین علیزاده در قالب پنج سی دی به تفکیک گوشه‌ها ارائه شده است. توضیحاتی نیز درباره وجوه اشتراک و شباهت‌های میان گوشه‌های مختلف ردیف همراه با اجرای نمونه‌ها ارائه شده است که علاوه بر روایت گفتاری و اجرایی در سی‌دی‌های چهارم و پنجم، به  صورت مکتوب و همراه با نغمه نگاری انگاره‌های گوشه‌های موردنظر در متن دفترچه سی‌دی پنجم نیز آمده است.

در متن یادشده، پس از سخنی کوتاه پیرامون مفاهیم ردیف و دستگاه، برخی از عناوین و اصطلاحات رایج در موسیقی کلاسیک ایران، همچون درآمد، شاهد، ایست، گوشه و انواع و نقش گوشه‌ها به اختصار تشریح شده است.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *