0

بازی مانستر هانتر رایز (Monster Hunter Rise)

بازی مانستر هانتر رایز

بازی مانستر هانتر رایز یک بازی اکشن نقش آفرینی است. این بازی توسط Capcom توسعه یافت و منتشر شد.

به گزارش خوبو، مانستر هانتر رایز ششمین قسمت اصلی از سری Monster Hunter است که در سال 2021 برای نینتندو سوییچ و در سال 2022 برای ویندور عرضه شد.

داستان بازی مانستر هانتر رایز

داستان بازی مانستر هانتر رایز

بازی‌‌های Monster Hunter به دلیل روایت داستان‌‌های جذاب شناخته نمی‌‌شوند و بازی مانستر هانتر رایز نیز از این قاعده جدا نیست. انگیزه برای اینکه چرا هیولاها را در Monster Hunter Rise شکار می‌کنید این است که خود را برای آماده شدن جهت یک رویداد فاجعه بار که به عنوان “Rampage” شناخته می‌شود مسلح کنید. هر 50 سال، هیولاهایی که با یکدیگر می‌‌جنگند، ناگهان این میل غیرقابل توضیح را پیدا می‌‌کنند که در گروه‌‌های انبوهی گرد هم آیند و هر چیزی را که در سر راهشان است نابود کنند.

محل زندگی شما، روستای کامورا، 50 سال پیش توسط این پدیده غیرطبیعی ویران شد و اکنون علائمی نشان می‌دهد که “Rampage” به زودی دوباره تکرار خواهد شد. به عنوان یکی از شکارچیان تازه منصوب کامورا، این شما هستید که باید از دهکده کامورا در برابر “هجوم هیولاها” دفاع کنید. بنابراین، اگر به‌ دنبال یک بازی اکشن با روایتی عمیق و پیچیده با داستان‌های جدید و ارزش‌ آفرین شخصیت هستید، آن را در اینجا پیدا نخواهید کرد.

گیم پلی بازی مانستر هانتر رایز

بازی مانستر هانتر رایز از ساختاری خطی و مبتنی بر ماموریت پیروی می‌کند که در آن شما وظیفه دارید یک هیولا را در یک محدودیت زمانی شکار کنید. شما هیولاها را شکار می‌کنید تا زره‌های بهتری بسازید تا بتوانید جانوران قدرتمندتری را در اختیار بگیرید. این امر ساده به نظر می رسد، اما نحوه بازی شکار چیزی است که آن را از حالت یکنواخت باز می‌دارد. هیچ دو هیولایی رفتار یکسانی ندارند و الگوها و واکنش‌‌های دائمی در حال تغییر آن‌ها در طول نبردها باعث می‌‌شود که شما را مشتاق بازی نگه دارد.

وقتی با گروهی از شکارچیان تیم می‌ شوید، هیولاها تهاجمی‌‌تر می‌‌شوند و تاکتیک‌‌های جدیدی را به کار می‌‌گیرند تا شکار را هیجان‌ انگیزتر و خطرناک‌ تر کنند. این ماموریت‌‌ها در اکوسیستم‌‌های مختلف با ارتفاعات متعدد انجام می‌‌شوند که اگر می‌خواهید طعمه خود را پیدا کنید، باید از آن‌ها عبور کنید. برای کمک به انجام تکالیف خود، می‌‌توانید مواد مختلف را از روی نقشه بردارید تا معجون‌‌ها و تله‌ ها را درست کنید.

حیوانات در بازی مانستر هانتر رایز

شخصیت شما همچنین با تعداد زیادی از حیوانات همراه است که در طول شکار به شما کمک می‌کنند.

Wirebug

وایرباگ

اول Wirebug است، یک حشره بزرگ که ابریشم آهنی تولید می کند. این موجود به شما اجازه می‌دهد در هوا تاب بخورید و به شما کمک می‌کند تا از کوه‌ها بالا بروید. مکانیک Wirebug عملکردهای زیادی را چه در داخل و چه در خارج از جنگ انجام می‌دهد. به عنوان یک ابزار کاوش، می‌توانید از Wirebugs برای دسترسی به مناطق غیرقابل دسترس استفاده کنید. این مکان ها اغلب حاوی موارد مفیدی هستند که برای ساخت وسایل و ابزار شکار استفاده می‌شوند. استفاده دقیق از Wirebug می‌ تواند شما را وادار کند که مانند یک ابرقهرمان در مراحل مختلف حرکت کنید. در طول نبرد، Wirebug به شما اجازه می‌‌دهد تا اگر هیولایی شما را از خود دور کرد، روی پاهای خود فرود بیایید. شما همچنین می‌توانید از قلاب برای رسیدن به موقعیت سودمندتری برای راه اندازی یک حمله بهره ببرید.

به دام انداختن هیولاها با Wirebug جالب است. بعد از اینکه یک هیولا را از پا درآورید، می‌توانید آن را به زمین ببندید. همچنین می‌‌توانید روی پشت جانورانی که به دام افتاده‌ اند بپرید و با سر، آن‌ها را به سازه‌های طبیعی و دست‌ساز برسانید تا صدمات زیادی وارد کنید. همچنین می‌توانید با هیولایی که در حال شکار آن هستید، به هیولاهایی دیگر ضربه بزنید. کنترل یک هیولا مانند یک عروسک، سرگرم‌کننده‌تر از آن چیزی است که باید باشد.

palamute

پالامونت

دومی، پالاموت، موجودی بزرگ شبیه سگ است که می‌توانید سوار آن شوید تا با سرعت زیاد به مقصد برسید. هنگام سوار شدن بر روی او می‌توانید محیط را طی کنید. رفیق پشمالوی شما مستقیماً شما را به مکان هیولا می‌برد (که به راحتی در نقشه کوچک رابط کاربری مشخص است)، و حتی در کنار شما می‌جنگد. هنگامی که یک هیولا فرار می‌کند، می‌توانید بر روی حیوان قابل اعتماد خود بپرید و هیولا را تعقیب کنید.

Palico

پالیکو

در نهایت، Palico، یک گربه انسان نما است که می تواند به شما در نبرد با تله‌ها و وسایل کمک کند.

وقتی هیولا را پیدا کردید، وقت آن است که آن‌ها را با سلاح انتخابی خود بکشید. Monster Hunter Rise دارای 14 نوع سلاح است که می توانید از آن‌ها استفاده کنید. هر کدام از این سلاح ها دارای حرکات، نقاط قوت و ضعف خاص خود هستند. Wirebug همچنین می‌تواند به شما اجازه انجام حملات هوایی و استفاده از سوپرحرکات به نام “حملات Silkbind” را در طول مبارزه بدهد. هنگامی که به اندازه کافی با حملات Wirebug به هیولا آسیب رساندید، می‌توانید از مکانیک Wyvern Riding استفاده کنید تا برای مدت کوتاهی کنترل یک هیولا را با استفاده از ابریشم Wirebug به دست بگیرید.

پس از کشتن یا تصرف هیولا، اعضای بدن آن‎ها را به عنوان پاداشی برای تلاش خود جمع آوری می‌کنید. سپس اعضای بدن را به آهنگری محلی روستای کامورا برگردانید. آهنگر آن‌ها را برای ساخت سلاح‌‌ها و زره‌های قدرتمند به‌کار می‌برد تا بتوانید هیولاهای خطرناک‌‌تری را در زنجیره غذایی شکار کنید.

این حلقه اصلی گیم پلی Monster Hunter Rise را تشکیل می دهد. مطالعه الگوهای حمله هیولا و یادگیری زمان فرار و مقابله با حملات آن ها با حملات جدید Silkbind بسیار رضایت بخش است. طراحی‌های فوق‌العاده این ابزار، ما را به یاد سلاح ها و زره های خارق العاده تر Monster Hunter 4 و Monster Hunter Generations Ultimate می‌اندازد. شما می‌توانید چندین بار هیولاها را شکار کنید تا بتوانید از قطعات آن‌ها برای ساخت مجموعه کامل وسایل استفاده کنید.

دی ال سی های بازی مانستر هانتر رایز

یکی از بهترین موارد اضافه شده به بازی در رایانه‌های شخصی بسته‌های الحاقی است که این بسته‌ها شامل قسمت پایانی داستان ماموریت‌‌های با رتبه بالا، چندین هیولای جدید برای مبارزه و ماموریت‌های مختلف است که به سلاح‌ها، زره‌ها، ژست‌‌ها، شکلک‌‌ها، برچسب‌‌ها و موارد دیگر پاداش می‌ دهد. این بدان معناست که بازیکنان رایانه شخصی مجبور نخواهند بود چندین ماه منتظر بمانند تا محتوای پورت رایانه شخصی به نسخه کنسول برسد.

بخش Rampage در بازی مانستر هانتر رایز

بخش Rampage در بازی مانستر هانتر رایز

در بین ماموریت‌ های شکار استاندارد، زمانی فرا می‌ رسد که باید در قالب ماموریت‌های Rampage از دهکده در برابر “Rampage” دفاع کنید. ماموریت‌‌های Rampage Quests ماموریت‌ هایی نیمه دفاعی هستند. در این ماموریت ها باید از موج‌های متوالی حملات هیولاهایی که برای ضربه به دروازه‌های کامورا می‌ آیند، جلوگیری کنید. علاوه بر مجموعه سلاح‌ها و تله های خود، می توانید از برجک های دفاعی (هم دستی و هم خودکار) استفاده کنید. از تله‌های محیطی استفاده کنید و NPC ها را فرا بخوانید تا به شما در توقف پیشروی گروه هیولاها کمک کنند.

برای تکمیل Rampage Quests، باید دروازه‌‌های دهکده کامورا را تا زمانی که تایمر تمام شود در امان نگه دارید یا رهبر یک گروه گروهی را شکست دهید. رهبر یک گروه Rampage می‌تواند یک تهدید بزرگ (نسخه بزرگ یک هیولای معمولی) یا یک هیولای Apex باشد. هیولاهای Apex گونه های جهش یافته‌ای هستند که کاملاً در برابر تله‌ها و Wyvern Riding مصون هستند. این هیولاها دارای حملات جدیدی هستند که مانند یک بمب عظیم برخورد می‌کنند.

ممکن است در ابتدا دفاع برای شما سخت باشد و از هیولاها شکست بخورید. با این حال، زمانی که پیچیدگی‌ های هر مکانیزم دفاعی را بفهمید و یک برنامه دفاعی خوب تنظیم کنید، شروع به لذت بردن از بخش هیجان انگیز Rampage Quests خواهید کرد.

بخش Rampage خارج از داستان

شما همچنین می‌توانید خارج از داستان در Rampages شرکت کنید و از آیتم‌های آن برای ارتقاء سیستم دفاعی خود و خرید سلاح‌های قدرتمند استفاده کنید. اگرچه برخی از Rampage ها بیشتر از آنچه باید طول می‌کشند، به عنوان یک انحراف دلپذیر از شکار هیولاهای استاندارد عمل می‌کنند.

هنگامی که این بخش را به صورت چند نفره بازی می‌کنید، Rampage Quests واقعا لذت بخش می‌شود. حضور چندین بازیکن و مجموعه‌ای از هیولاها، در کنار یک هیولای Apex، تجربه‌ای شگفت انگیز خواهد بود. ناگفته نماند که پاداش‌هایی که برای برد در بخش Rampage دریافت می‌کنید ارزش برنامه‌ریزی و تلاش را دارد.

محدودیت در ساخت شخصیت

محدودیت در ساخت شخصیت

Melding Pot سیستمی است که به شما امکان می‌دهد از قطعات هیولاها برای ایجاد لوازم برای شخصیت خود به نام Talismans استفاده کنید. طلسم ها به توانایی های شخصیت شما (که در این بازی “مهارت‌های زرهی” معروف است) می‌افزایند یا آن‌هایی را که قبلاً توسط سلاح‌ها یا زره‌های شما اعطا شده است، افزایش می دهند. با این حال، تلیسمان‌های تولیدی از Melding Pot آمار تصادفی دارند، یعنی می‌توانند هر مهارت زرهی را تغییر دهند. این بدان معناست که شما می توانید هفته ها را در Melding Pot بگذرانید و هرگز طلسم‌هایی را که نیاز دارید تا شخصیت خود را دقیقاً آنطور که می خواهید بسازید، دریافت نکنید.

با این حال، این بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید هیولاها را بدون طلسم‌های بهینه شکست دهید. هر مجموعه سلاح و زرهی که می‌توانید از طریق ابزارهای معمولی بسازید، کاربردی است و به شما کمک می‌کند تا هر هیولایی را بکشید. با این وجود، بهتر بود که بتوانیم طلسم‌‌ها را با توانایی‌ های دقیقی که می‌خواهیم بسازیم.

گرافیک بازی مانستر هانتر رایز

گرافیک بازی مانستر هانتر رایز

نمی‌توان گفت که Monster Hunter Rise یکی از زیباترین بازی‌های موجود است، اما بد هم نیست. واضح است که در زیر بافت‌‌های 4K و جلوه‌ های پس از پردازش، بازی‌ای را بازی می‌کنید که در ابتدا برای اجرا بر روی یک پلتفرم کم‌ قدرت (در این مورد سوئیچ) طراحی شد. محیط‌ ها اگرچه وسیع هستند، اما عمدتاً خالی هستند و در روستای اصلی انسان‌‌ها کوچک و محدود به نظر می‌‌رسند. در یک دهکده کوچک بازدید از فروشندگان مختلف آسان است، اما به کمبود کلی Rise دامن می‌زند. در کل بازی به اندازه Monster Hunter World بزرگ به نظر نمی‌رسد.

با این اوصاف، Monter Hunter Rise در رایانه شخصی از نظر گرافیکی نسبت به همتای سوییچ خود برتری دارد. در حالی که Rise برای یک بازی سوییچ خوب به نظر می رسید، نسخه PC با ویژگی‌هایی از جمله پشتیبانی از HDR، نرخ فریم باز و همچنین گزینه‌های قابل تنظیم مانند anti-aliasing و موارد دیگر، نمایش کلی بصری را بهبود می‌بخشد.

صدا در بازی مانستر هانتر رایز

زیبایی موسیقی بازی در تم ژاپنی آن است. موسیقی متن از سازهای کلاسیک ژاپنی برای زنده کردن موسیقی استفاده می کند. مضامینی که در حین شکار هیولا به گوش می رسد، صداهای کلاسیک فوق الذکر را با موسیقی وسترن سینمایی تر متعادل می کنند و حالت صوتی جالبی ایجاد می کنند. اگرچه موسیقی متن این بازی به اندازه Monster Hunter World قوی نیست، اما همچنان در نوع خود جذاب است.

سخن پایانی

سخن پایانی

اگر در این سری تازه کار هستید، Monster Hunter Rise یک نقطه شروع خوب است که به طرز ماهرانه‌ای مکانیک‌های پیچیده بازی را به شما آموزش می‌دهد. طرفداران Monster Hunter World ممکن است این عنوان را جاه طلبانه ندانند، اما ویژگی‌هایی مانند Wirebug و سرعت در شکار را دوست خواهند داشت.

گذشته از کاستی ها، Monster Hunter Rise به لطف گرافیک به روز شده و نرخ فریم بالاتر بر روی رایانه شخصی می‌درخشد. این بازی یک عنوان اعتیاد آور است که دارای تعداد زیادی شخصی ‌سازی و مبارزات گوناگون در یک بازی ویدیویی است.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *