0

بازی جوانمردی 2 (Chivalry 2)

بازی جوانمردی 2

بازی جوانمردی 2 یک بازی اکشن چند نفره اسلشر است که توسط استودیو Torn Banner توسعه یافت و توسط استودیو Tripwire منتشر شد.

به گزارش خوبو، این بازی در 9 ژوئن 2021 برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن و ایکس باکس منتشر شد و دنباله‌ای بر Chivalry: Medieval Warefare در سال 2012 است. در حالی که توسعه دهندگان، بازی را به عنوان یک اسلش اول شخص توصیف می‌کنند، اما با توجه به اینکه اکثر مبارزات در بازی با سلاح‌های سرد انجام می‌شود، می‌توان آن را در نمای سوم شخص نیز بازی کرد.

گیم پلی بازی جوانمردی 2

گیم پلی بازی جوانمردی 2

حالت اصلی بازی Chivalry 2 دارای حداکثر 64 بازیکن است که به دو تیم تقسیم می‌شوند. شوالیه‌های آبی و طلایی Agatha و Mason Order قرمز و سیاه. در حالت‌های مختلف بازی باید سعی کنید در برابر شمشیرها، تیرهای شعله‌ور و محاصره‌های گسترده قلعه زنده بمانید. در هشت نقشه موجود، تنوع زیادی وجود دارد که در سه نقشه مرگ، مسابقه حدود 8 تا 10 دقیقه طول می‌کشد تا تکمیل شود و در مقابل، پنج نقشه هدف تیمی بزرگ وجود دارد که 30 تا 40 دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد تا در مراحل مختلف نقشه مبارزه انجام شود.

توسعه دهندگان برای Chivlary 2 از نبردهای فیلم‌های حماسی قرون وسطایی الهام گرفتند. شما با استفاده از ضربات افقی و عمودی با سلاح هایی از جمله شمشیر، تبر و گرز تا نیزه ها و چکش‌های بزرگ دو دستی، به سمت دشمن حمله می‌کنید. در عین حال، باید از آنچه پشت سر شماست آگاه باشید و به صدای یک سلاح سنگین یا صدای تیری که از کنار گوش شما می‌گذرد گوش دهید. طراحی صدای سلاح‌‌های سنگین با انواع کوچک‌ تر یک دست متفاوت است.

فرندلی فایر

در بازی جوانمردی 2 فرندلی فایر نیز وجود دارد. یعنی شما به اشتباه می‌توانید به یار خودی آسیب برسانید. با چرخاندن اسلحه در جهت اشتباه، در مرگ هم تیمی‌‌هایتان نقش خواهید داشت. به همین دلیل تاب دادن دقیق و ضربه زدن با اسلحه زمانی که در نزدیکی یار خود هستید بسیار دشوار است.

کلاس های بازی جوانمردی 2

کلاس های بازی جوانمردی 2

بازیکنان می توانند یکی از چهار کلاس را در Chivalry 2 برای بازی انتخاب کنند. شوالیه، پیاده یا پیشتاز برای مبارزه تن به تن و کلاس چهارم تیرانداز است. هر کلاس دارای سه کلاس فرعی است که می‌توانید با بازی کردن و بالا بردن سطح آن کلاس، قفل آن‌ها را باز کنید. برای مثال، اگر با شوالیه‌ها شروع کنید می‌توانید قفل نگهبان (سپر + 1 دست) و صلیبی (تانک) را باز کنید.

کمانداران از راه دور می‌توانند ویرانگر باشند. همچنین سلاح‌های پرتابی نیز وجود دارد. شما حتی می‌توانید سلاح اصلی خود را به سمت دشمن پرتاب کنید و آن‌ها را در حالی که سعی می‌کنند به سرعت فرار کنند، شکست دهید. همچنین آیتم‌های مختلفی در بازی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را برداشت و به سمت دشمن پرتاب کرد، از جمله ماهی از چاه، مرغ، بشکه و حتی اعضای بدن. هیچ چیز شرم آورتر از کشته شدن با سر بریده یک هم تیمی، یا پرتاب یک بشکه سرگردان به شوخی نیست.

آسیب دیدن

گاهی اوقات شما ضربه می خورید و در حالی که روی زمین می خزید، به هم‌تیمی‌هایتان فرصتی می‌دهد تا شما را احیا کنند. اغلب اوقات شما به سرعت توسط کسی که شما را زمین گیر می‌کند شکست می‌خورید، اما گاهی اوقات به شما فرصتی دوباره اعطا می‌شود و برای ادامه مبارزه بر می‌خیزید. همچنین این احتمال وجود دارد که یک پا یا بازوی خود را از دست بدهید و خونریزی شروع شود. در موارد نادری می‌‌توانید با وجود تکه تکه شدن به مبارزه ادامه دهید و کلمات Monthy Python و جام مقدس روی صفحه چشمک بزنند.

بازی جوانمردی 2 با وجود گرافیک شگفت‌ انگیز، مقیاس میدان‌‌های جنگ بزرگ و 64 بازیکن که در نبردهای نزدیک با یکدیگر می‌‌جنگند، بسیار روان اجرا می‌‌شود. با این حال، گاهی در نبرد بزرگ یعنی 64 بازیکن، به نظر می‌‌رسد که تعداد بازیکنان زیادی وجود دارد. شما گاهی یا خود را در مقابل 5-6 نفر تنها می‌بینید یا شما و دوستانتان با یک دشمن تنها مواجه می‌شوید. ازدحام بازیکنان به راحتی تقریباً بر هر دفاعی غلبه می‌کند.

آسیب دیدن و دفع ضربه

دفع ضربه

شما می‌توانید در برابر تیرها و ضربات مقاومت کنید زیرا برخی از کلاس‌ها چیزی به مانند گارد محافظ دارند. آن‌ها سپر عظیمی دارند و تیرهای زیادی را منحرف می‌کنند. اگر بتوانید زمان‌بندی مناسبی برا دفع حمله داشته باشید، می‌توانید ضربه را دفع کنید و دشمن را از تعادل خارج کنید. مبارزه بسیار رضایت بخش است، به خصوص پس از اینکه چندین ساعت بازی کردید و احساس کلاس مورد علاقه خود را به دست آوردید.

شخصی سازی شخصیت ها در بازی جوانمردی 2

شخصی سازی شخصیت ها در بازی جوانمردی 2

هنگامی که هر مسابقه تمام شود، سکه‌ های طلا به دست خواهید آورد که می‌ توانید برای شخصی‌ سازی ظاهر شخصیت خود خرج کنید. سطح بسیار زیاد جزئیات در اینجا تنوع زیادی را برای نوع سر، رنگ پوست، موهای سر و صورت، عیوب صورت و … اضافه می‌‌کند. وقتی مقدار زیادی طلا به دست آوردید، می توانید شخصیت های واقعاً خوبی بسازید. شما می توانید پول واقعی برای خرید آن ها بپردازید، اما می توانید سریع طلا به دست آورید که بتوانید چیزهایی را که می خواهید باز کنید. متأسفانه برخی از پوسته های سطح بالا وجود دارند که به اندازه کافی گران قیمت هستند تا خرید درون بازی را تشویق کنند.

خرید

نقشه های بازی جوانمردی 2

هشت نقشه فوق‌العاده با جزئیات هستند و با توجه به پویایی نقاط مختلف هدف، هر بازی کمی متفاوت از بازی دیگر است. شرکت سازنده نیز به دنبال اضافه کردن به نقشه‌های داخل بازی است. اهداف و مکان ها همه آنقدر متفاوت هستند که به طور کلی با یکدیگر تفاوت دارند. حتی در داخل مسابقات، هر نبرد بسته به اینکه در کدام سمت از جنگ هستید، می تواند احساس متفاوتی داشته باشد. به عنوان ماسون‌ها بازی کنید و سعی کنید مواد منفجره را به دروازه اصلی بیاورید تا آن را منفجر کنید. در حالی که در سمت آگاتا هستید، می‌توانید روی دیوار باشید و به سمت دشمنان نزدیک، سنگ پرتاب کنید. هر مبارزه و هدف هر بار احساس متفاوتی دارند. با این حال، مقدار نقشه‌ها کمی کم است، بنابراین خستگی از بازی به بازیکن بستگی دارد.

تفاوت بازی جوانمردی 2 با نسخه قبل

مبارزات

تفاوت قابل توجهی در نحوه مبارزه در Chivalry 2 نسبت به نسخه اول وجود دارد. اولین چیز این است که سلاح‌ها وزن دارند. بازی قبلی زمانی که با دشمن مبارزه می‌ کردید، احساس سبکی در اسلحه را حس می کردید. اما خوشبختانه این موضوع مورد توجه قرار گرفت.

مبارزه در چیوارلی 2

کلاس ها و شخصی سازی

این بار کلاس ها کمی تغییر کرده است. هنوز چهار کلاس اصلی وجود دارد، اما هر کدام اکنون دارای کلاس‌های فرعی هستند. درست مانند بازی اول، هر کلاس دارای نکات مثبت، منفی، سلامت، استامینا، سلاح های شروع و آیتم های مختص به خود است. با این حال، با بالا رفتن سطح کلاس‌ های خاص، زیر کلاس‌ های دیگری را باز خواهید کرد. به عنوان مثال، اولین طبقه فرعی شوالیه، نگهبان است. گاردین با یک سپر شروع می شود و قدرت ویژه آن، بنری است که متحدان نزدیک را شفا می‌دهد. سومین طبقه فرعی The Crusader است، که اساساً یک تانک است که او را حتی مرگبارتر می‌کند.

نه تنها با باز کردن قفل کلاس‌های فرعی با ارتقاء سطح، بلکه با ارائه انبوهی از لوازم شخصی سازی این بازی متمایز از نسخه قبلی خود می‌شود. همانطور که سطح کلاس و سطح اصلی خود را بالا می‌برید، می‌توانید پوسته‌ها و لوازم شخصی سازی اضافی را تقریبا برای همه چیز باز کنید.

گرافیک و صدا در بازی جوانمردی 2

گرافیک بازی جوانمردی 2

گرافیک بازی جوانمردی 2

از نظر بصری، به طور کلی از سطح جزئیات تحت تاثیر قرار می گیرید. نقشه‌ها بسیار دقیق هستند و به نظر می‌‌رسد جنگ‌زده باشند و در آن زندگی جریان داشته است. بافت‌ ها از آجرهای بتنی در قلعه‌ ها گرفته تا گودال‌های گل‌آلود مناطق مزرعه با کیفیت بالا هستند. مدل‌‌های کاراکترها به خوبی ارائه می‌‌شوند و در صورت امکان، فیزیک پارچه و مدل‌‌های با کیفیت بالا برای سلاح‌ها ارائه می‌‌شوند. نورپردازی نیز به خوبی انجام می‌شود و کنتراست خوبی را در قسمت‌های داخلی و خارجی نشان می‌دهد.

صدای بازی جوانمردی 2

طراحی صدا مینیمال، اما موثر است. همه چیز در مورد صداها هنگام نبرد درست است. در حالی که دو طرف جنگ به سوی یکدیگر هجوم می‌‌آورند، صدای چکمه‌ ها در گل و لای شنیده می‌شود و فریادهای جنگی از جانب رزمندگانی که به جلو می‌روند، سطحی از واقع‌گرایی را ارائه می‌دهد؛ مانند برخورد بی‌وقفه شمشیرها و فریادهایی به دلیل ضربه خوردن. از موسیقی به صورت حداقلی استفاده می‌شود که یکی از نکات منفی در بخش صدا است. گریه‌ها و فریادهای جنگی، زمانی که با یک گروه در حال دویدن هستید بسیار سرگرم کننده است؛ تا زمانی که با آن بازیکنی شریک شوید که صدایی شبیه به جیغ را انتخاب می‌کند.

سخن پایانی

سخن پایانی

به طور کلی، بازی جوانمردی 2 یک بازی جنگی برجسته قرون وسطایی چند نفره است. نبرد تا حد زیادی بهترین ویژگی این بازی است. گرافیک خوب و شنیده شدن صداهای مختلف به جذابیت این بازی اضافه می‌کنند. همچنین وجود نقشه‌های مختلف و حالات مختلف بازی به عمر این بازی می‌افزاید. اگر با دوستان خود به دنبال یک بازی چند نفره آنلاین می‌گردید این بازی به شما توصیه می‌شود.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *