0

بازی هیلو اینفینیت (Halo Infinite)

بازی هیلو اینفینیت

بازی هیلو اینفینیت یک بازی تیراندازی اول شخص است که توسط 343 Industries توسعه یافت و توسط استودیوی Xbox در سال 2021 منتشر شد است.

به گزارش خوبو، هیلو اینفینیت ششمین قسمت از مجموعه هیلو است. در این بازی برخلاف قسمت‌‌های قبلی این سری، بخش چند نفره بازی رایگان است.

داستان بازی هیلو اینفینیت

داستان بازی هیلو اینفینیت

هیلو اینفینیت داستان Master Chief را ادامه می‌‌دهد. کورتانا در عمل غایب است. شایعات حاکی از آن است که او ممکن است دستگیر و حذف شده باشد. با این وجود، او همچنان نقش مهمی را در Infinite بازی می‌ کند. زیرا ما رابطه او با مستر چیف را بررسی می‌‌کنیم و این که سال‌ های قبل چه تأثیری بر اسپارتان داشت.

Banished  یک گونه بیگانه وحشی که در سری Halo Wars 2 معرفی شد به عنوان یک تهدید بزرگ جدید برای Master Chief و نژاد بشر ظاهر می‌‌شود. این بازی همچنین از تصمیم خود برای ارائه یک نقشه جهان باز خوب عقب مانده است. زیرا Master Chief اکثریت قریب به اتفاق وقت خود را در همان سیاره می گذراند. به نظر می‌رسد که آخرین نسخه Halo به جز ماموریت افتتاحیه فوق‌العاده، واقعاً دارای اوج‌‌های شگفت‌ انگیز زیادی در داستان نیست. به همین دلیل آن را نسبت به مجموعه‌هایی مانند Uncharted یا God of War کمتر سینمایی می‌‌سازد.

شخصیت ها

با گفتگوی فوق‌العاده و جذاب بین مستر چیف و همراهان جدیدش بازی بهتر می‌شود. یک خلبان ناشناس و هوش مصنوعی به نام «سلاح». خلبان آشکارا از جنگ خسته شده است، همراه با حس ناامیدی برای بازگشت به خانه.

The Weapon تنها با هدف مهار و از بین بردن کورتانا طراحی شده است. اما مستر چیف او را به دست می‌آورد تا در مبارزه خود با Banished از او کمک بگیرد. علیرغم دلیل تاریک او برای به وجود آمدن، اما بسیار خوش بین و کنجکاو است و ثابت می‌کند که تضاد بزرگی با یاران خسته از جنگ دارد.

مستر چیف به عنوان قهرمان اصلی باز می گردد. انگیزه های او به وضوح با اعمال و حرف‌هایش مشخص می‌شود. او می‌خواهد بشریت را با شکست دادن تبعیدیان، نجات دهد.

او همچنین در حال حاضر کمتر به اتفاقات Halo 5 اعتماد می‌کند. رفتارهای او در آن زمان اغلب باعث ایجاد فشار در روابط با شخصیت‌های جدید می‌شد. 343 Industries کار خارق‌‌العاده‌ای انجام داد و باعث شد که مستر چیف به جای اینکه فقط یک زره در حال راه رفتن باشد، احساس کند یک شخصیت انسانی کامل است. این به همه ما یادآوری می‌‌کند که چرا او یکی از نمادین‌‌ترین شخصیت‌‌های تاریخ بازی‌‌های ویدیویی است.

گیم پلی بازی هیلو اینفینیت

گیم پلی بازی هیلو اینفینیت

در یک حرکت بزرگ برای این سری، 343 Industries یک منطقه جهان باز را معرفی کرده است که به بازیکن اجازه آزادی بیشتری می‌دهد. نقشه جهان باز که در دنیای حلقه ای Zeta Halo قرار دارد، مملو از اهداف ماموریتی است، از کنترل پایگاه‌های دشمن تا ترور اهداف خاص. انجام چنین فعالیت‌ هایی باعث می‌‌شود به سلاح‌ های جدید دسترسی پیدا کنید و همچنین قدرت سپرهای خود را افزایش دهید.

خوشبختانه، هیچ ماموریت فرعی متمرکز بر داستان در این  بازی وجود ندارد که با وضعیت مستر چیف به عنوان یک سرباز فوق العاده در تضاد باشد. بیشتر محتوای اینجا نیز اختیاری است و به بازیکنان این امکان را می‌‌دهد که اگر در طول بازی شکست خورده‌اند، Master Chief را تقویت کنند.

جهان باز

قالب جهان باز در این بازی ممکن است مورد پسند همه نباشد. زیرا بسیار عمومی و تکراری به نظر می رسد، با انگیزه بسیار کمی برای کاوش. اگر بدون Warthog یا هر وسیله نقلیه دیگری در این بازی باشید، حرکت از نقطه A به B می تواند تجربه بسیار خسته کننده ای باشد.

343Industries احتمالاً این نقشه جهان باز را برای ارائه تنوع بیشتر به گیم‌ پلی Infinite معرفی کرده است.

خوشبختانه، بخش‌ های جهان باز با بخش سنتی‌ تر که Halo به آن مشهور است، تداخل پیدا نمی‌ کنند. هنگام شروع یک مأموریت داستانی جدید، اغلب وارد منطقه ای می شوید که قبلاً غیرقابل دسترسی بود. این تجربه آشناتری از Halo را فراهم می کند، زیرا مستر چیف راه خود را از طریق راهروها پیدا می کند و در نهایت به رویارویی با یک باس می رسد.

گیم پلی اصلی در اینجا تکراری است و از همان سبک بازی های قبلی Halo استفاده می کند. این گیم پلی زیباست و تکراری نمی شود. زیرا تیراندازی با انواع سلاح‌ ها مانند تفنگ ساچمه‌ ای Mangler تا Pulse Carbine که می‌تواند پیچ‌های پلاسما را در سراسر میدان نبرد شلیک کند، احساس خوبی دارد.

قابلیت Grappleshot

قابلیت Grappleshot

 این بازی همچنین حالت Grappleshot را معرفی می کند. اگرچه این مکانیک در ژانر تیراندازی اول شخص جدید است، اما 343 Industries توانست آن را به طور یکپارچه در مبارزات Halo با نتایج فوق العاده ادغام کند. گرچه جذابیت اصلی Grappleshot رسیدن به مکان‌ های مرتفع یا فرار از تیراندازی است، اما می‌ توان از آن برای بیهوش کردن دشمنان، کنار زدن سپرها یا حتی برداشتن سلاحی که دور از دسترس است استفاده کرد.

همچنین ابزارهای دیگری را در طول مسیر بازی باز خواهید کرد. از جمله یک Thruster که به شما امکان می‌دهد از حمله دشمن دور شوید و یک Drop Wall که می تواند شلیک را جذب کند.

Halo Infinite دارای قابلیت بازسازی خودکار سلامتی است. بنابراین لازم نیست نگران پیدا کردن کیت یا موارد مشابه باشید. این امر مسلماً مبارزه را نسبتاً آسان می کند. زیرا می توانید به سادگی پشت یک ستون پنهان شوید تا نوار سلامتی و سپرهای خود را دوباره پر کنید.

مبارزه در بازی هیلو اینفینیت

مبارزه در بازی هیلو اینفینیت

مبارزه در Halo Infinite نسبتا ساده است. سایر شوترهای اول شخص مدرن مانند Doom و Titanfall 2 به استراتژی بیشتری نیاز دارند، زیرا باید مراقب سلامتی و مهمات باشید. اما اگر هوس یک شوتر دارید که بازی کردن آن سرگرم کننده باشد و به درگیری ذهنی زیادی نیاز نداشته باشد، Halo Infinite بسیار مناسب است.

مبارزه با باس های بازی به طرز ناامیدکننده ای ناعادلانه احساس می شود. بعضی از باس های بزرگ می توانند نوار سلامتی شما را با یک حرکت چکش خالی کنند. از آنجایی که بیشتر قسمت های مبارزه با باس در Halo Infinite کوچک هستند، اجتناب از آسیب دیدن بسیار دشوار است. حتی زمانی که از Grappleshot استفاده می‌‌کنید.

حالت چند نفره در بازی هیلو اینفینیت

حالت چند نفره در بازی هیلواینفینیت

بازی چند نفره Halo Infinite رایگان است. بنابراین می‌ توانید بدون پرداخت هزینه برای کمپین تک نفره آن را تجربه کنید.

دو حالت چند نفره اصلی وجود دارد که بین Arena و Big Team Battle تقسیم می شوند. در حالت اولی دو تیم 4 نفره مقابل یکدیگر قرار می گیرند. اما به جای اینکه فقط مسابقه تیمی (در اینجا Slayer نام دارد) تکرار شود، 343 Industries آن را با Capture The Flag، Strongholds و Oddball کمی تغییر داد. دومی نیاز به یک تیم دارد که با داشتن یک هم تیمی تا زمانی که ممکن است توپ را بدون مردن نگه دارد.

سپس شما Big Team Battles را خواهید داشت. در این حالت در نقشه های بزرگتر بازی می کنید تا تعداد 24 بازیکن را در خود جای دهد. این درگیری‌ های مقیاس بزرگ‌ تر دارای حالت‌ های بازی مشابهی مانند Slayer، Capture the Flag و Total Control هستند، اما همچنین وسایل نقلیه را نیز برای کشتار بیشتر به داخل بازی می فرستد. مسلماً هیچ چیز نوآورانه‌ای در این بازی وجود ندارد که بازی چند نفره آنلاین را دوباره تعریف کند، اما Halo Infinite به لطف تیراندازی فوق‌العاده‌اش همچنان برتر است.

پیشرفت

در این بخش هیچ قابلیت پرداختی برای ارتقای اسلحه وجود ندارد. اما با پرداخت پول به ارتقای لوازم شخصی سازی اضافی دسترسی خواهید داشت تا Spartan شما کمی بیشتر متمایز شود. روشی که امتیاز کسب می‌ کنید کمی مصنوعی به نظر می‌ رسد، زیرا برای ارتقای رتبه‌ ها باید چالش‌ های روزانه و هفتگی خاصی را تکمیل کنید. این در واقع به این معنی است که شما می‌ توانید در یک راند بازی بسیار خوب باشید، دشمنان بیشتری را از هر کس دیگری در مسابقه از بین ببرید، اما همچنان تعداد کمی امتیاز تجربه به شما تعلق ‌گیرد.

این موضوع به این معنی است که گاهی اوقات هم تیمی‌ ها بیشتر بر روی انجام چالش‌ های روزانه تمرکز می‌ کنند تا اینکه واقعاً به عنوان یک تیم برای برنده شدن در مسابقه کار کنند. این امر می‌ تواند بسیار ناامیدکننده باشد.

خوشبختانه، 343 Industries از این مشکل آگاه است و قبلاً بهبودهایی مانند افزایش تعداد امتیازات تجربه ای که در شش مسابقه اول هر روز دریافت می کنید، ارائه کرده است. این مسئله به طور کامل حل نشده است، اما این شرکت اعلام کرده است که “تغییرات بزرگتر” در آینده خواهد آمد.

گرافیک و صدا در بازی هیلو اینفینیت

گرافیک

کیفیت تصویر در بازی هیلو بسیار خوب است. انعکاس کلاه مستر چیف فوق‌العاده به نظر می‌ رسد. شخصیت‌‌ها سطح جزئیات قابل‌ توجهی دارند. چه تارهای موی روی صورت فرد تبعیدی باشد و چه برق‌ هایی از احساسات در چشمان خلبان.

شما همچنین گزینه 120 هرتز را برای حالت چند نفره در Xbox Series X دارید. بنابراین اگر یک صفحه نمایش سازگار با اتصال HDMI 2.1 دارید، می‌ توانید این تنظیم را انجام دهید.

گرافیک بازی هیلو اینفینیت

صدا

کیفیت صدا در این بازی بسیار خوب است. صدای شخصیت‌ها به خوبی ضبط شده است. همچنین افکت‌های صوتی زمان شلیک با اسلحه‌های مختلف حس خوبی به شما منتقل می‌کند.

سخن پایانی

سخن پایانی

بازی هیلو اینفینیت دارای گیم پلی زیبایی است به خصوص زمانی که با Grappleshot جدید همراه شود. داستان این بازی به خوبی نوشته شده و جذاب است. هیلو دارای یک داستان گیرا است که شخصیت‌های قوی جدید را معرفی می‌‌کند.

با این حال، این بخش چند نفره است که برجسته ترین ویژگی Halo Infinite است. این بازی واقعاً چیز جدیدی برای مجموعه ی هیلو به ارمغان نمی آورد. اما بازی اسلحه و سادگی فوق‌العاده آن، هیلو اینفینیت را بسیار لذت بخش می‌کند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *