0

دانلود آلبوم نغمه های جانسوز از علی اصغر بهاری

آلبوم نغمه های جانسوز از علی اصغر بهاری

آلبوم نغمه های جانسوز اثری است بی کلام از علی اصغر بهاری که با همراهی جهانگیر ملک به صورت رسمی منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی نغمه های جانسوز اثری از علی اصغر بهاری است. این آلبوم، شامل ۱۳ قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۲۵,۰۰۰ تومان است.

آهنگ های آلبوم نغمه های جانسوز

نغمه های جانسوز نام اثری که توسط علی اصغر بهاری منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۱۳ عدد قطعه موسیقی است در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است. این آلبوم، توسط شرکت فرهنگی هنری چهارباغ بانگ منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱درآمد و ضربی شور
۲همایون، بیداد، منصوری
۳درآمد و ضربی افشاری
۴حاجیانی، ضربی و جامه دران
۵عراق و چهار مضراب، حزین، رهاب
۶شوشتری و درآمد
۷دوضربی شوشتری
۸شوشتری و بیداد
۹فرود و رنگ
۱۰مقدمه و پیش درآمد چهارگاه
۱۱درآمد و چهار مضراب
۱۲چهارگاه، مویه، ضربی و کرشمه
۱۳چهار مضراب
آلبوم نغمه های جانسوز از علی اصغر بهاری

بیوگرافی علی اصغر بهاری

علی‌اصغر بهاری متولد سال ۱۲۸۴ در شهر تهران و متوفی در ۲۰ خرداد ۱۳۷۴، از استادان موسیقی ایرانی و نوازنده برجسته کمانچه بود. پدرش «نایب محمدتقی‌خان» تا سن ۱۳ سالگی تربیت او را بر عهده داشت. پس از آنکه پدرش ورشکسته شد، مادرش گوهر خانم فرزند میرزا علی خان نوازنده ماهر کمانچه، ناگزیر به همراه خانواده به خانه پدری پناه برد. در این زمان بود که با موسیقی انس گرفت و به کمانچه‌نوازی پدربزرگش علاقه‌مند شد.

به درخواست مادرش از میرزا علی خان به مدت ۲ سال نواختن کمانچه را آموخت و سپس به مدت ۴ سال در مکتب سه دایی خود به نام‌های رضاخان، اکبرخان و حسن‌خان که در یک قرن پیش جزو هنرمندان نامی ایران به حساب می‌آمدند، دست به تکمیل تجربیات خود در کمانچه نوازی زد. علی‌اصغر بهاری، از دایی‌های خود چیزهایی را که باید بیاموزد آموخت تا اینکه در هجده سالگی، همراه با ارکستر ابراهیم‌خان منصوری در کنسرتی که در یک سالن بر پا شده بود شرکت می‌کند و از همین‌جا آوازه شهرت بهاری به گوش موسیقی‌دانان می‌رسد و او را به نام نوازنده خوب و آگاه به نواختن گوشه‌هایی ایرانی می‌پذیرند.

وی در دهه ۱۳۶۰ با فرامرز پایور، شهرام ناظری، جلیل شهناز، محمد اسماعیلی و سید محمد موسوی، در «گروه اساتید موسیقی ایران»، همکاری داشت.

آلبوم نغمه های جانسوز از علی اصغر بهاری

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *