0

معرفی ارز دیجیتال اکسلار Axelar (AXL)

ارز دیجیتال آکسلار Axelar

ارز دیجیتال اکسلار Axelar ادعا می‌کند که “ارتباطات زنجیره ای امن برای Web3” را ارائه می‌دهد. این پروژه یک شبکه و ابزارهای غیرمتمرکز را برای کمک به سازندگان برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز (dApps) با ارتباطات زنجیره‌ای بدون درز از طریق مجموعه پروتکل، ابزارها و APIهای خود فرآهم می‌کند.

Axelar دارای سه جزء اصلی است: یک شبکه غیرمتمرکز، یک کیت توسعه نرم‌افزار از پروتکل‌ها و APIها، و مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند دروازه برای اتصال زنجیره‌ای متقابل. با پشتیبانی از یک شبکه غیرمتمرکز اعتبارسنجی، هرکسی می‌تواند به شبکه بپیوندد، بر روی آن بسازد یا از آن استفاده کند.

سازندگان برنامه‌ها می‌توانند با یک API ساده در بالای یک شبکه بدون مجوز که پیام‌ها را مسیریابی می‌کند و امنیت شبکه را از طریق مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) تضمین می‌کند، تعامل داشته باشند. AXL توکن اصلی شبکه Axelar است.

این پروتکل همچنین از انتقال زنجیره‌ای متقابل چندین توکن بومی از طریق نسخه‌های پیچیده‌شده ERC-20 آنها، از جمله AVAX (آوالانچ)، ETH (اتریوم)، FTM (فانتوم)، GLMR و MATIC (Polygon) پشتیبانی می‌کند. در همین حال، Axelar از سرمایه‌گذاران سطح بالا، از جمله Binance ،Coinbase Ventures ،Dragonfly Capital ،Polychain Capital و … سرمایه جذب کرده است.

بنیانگذاران Axelar چه کسانی هستند؟

پلتفرم بلاکچین در سال 2020 توسط جورجیوس ولاچوس و سرگئی گوربونوف که هر دو بخشی از تیم موسس در Algorand هستند راه اندازی شد. در حالی که جورجیوس پروتکل اجماع Algorand را طراحی کرد، سرگئی تلاش برای استانداردسازی امضاهای BLS را رهبری کرد، استانداردی که اکنون به عنوان یک پیش نویس در CFRG پذیرفته شده است و توسط اتریوم 2.0 و سایر پیاده‌سازی‌ها دنبال می‌شود. سرگئی استادیار دانشگاه واترلو در کانادا است.

چه چیزی Axelar را منحصر به فرد می‌کند؟

یکی از مواردی که Axelar را متمایز می‌کند، ارتباط زنجیره‌ای ایمن آن بر روی یک اعتبارسنجی پویا است. در حالی که تعداد انگشت شماری از پروژه‌ها از تنظیمات خوش بینانه و چند علامت فدرال استفاده می‌کنند، Axelar ادعا می‌کند که تنها شبکه‌ای است که این قابلیت ها را بر روی Proof-of-Stake ایجاد می‌کند.

علاوه بر این، پروژه بلاکچین دارای پروتکل‌ها، APIها و ابزارهای توسعه‌دهنده است که ساخت زنجیره‌های متقاطع را برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن آسان می‌کند، بدون نیاز به یادگیری زبان برنامه‌نویسی جدید. جورجیوس ولاچوس، یکی از بنیانگذاران، گفت: «پیشنهاد ارزش ما برای توسعه‌دهنده این است که آنها بتوانند زنجیره‌ای را ایجاد کنند که به بهترین وجه مناسب مورد استفاده و پس‌زمینه آنها باشد، درحالی که به کاربرانشان اجازه می‌دهند با یک کلیک به هر چیزی در وب غیرمتمرکز دسترسی داشته باشند».

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *