0

چگونه لانچ پدهای رمزنگاری صنعت DeFi را متحول می کنند؟

لانچ پدهای رمزنگاری، اکوسیستم‌های غیرمتمرکز و توانایی آن جامعه برای سرمایه‌گذاری‌های غیرقابل اعتماد را گرد هم می‌آورد. صنعت کریپتوکارنسی و Web3 کانون نوآوری بوده که جامعه را در خط مقدم قرار داده است.

عصر بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) راه را برای آلت کوین‌های جدید هموار کرد. با این حال، تا پایان سال 2022، بیش از 16000 ارز دیجیتال وجود داشت. چگونه یک سرمایه‌گذار مشتاق می‌تواند پروژه‌های خوب را از بین بسیاری از پروژه‌ها انتخاب کند؟ یکی از شگفت‌انگیزترین نوآوری‌هایی که سرمایه‌گذاران، پروژه‌ها، نوآوران و مخاطبان خرده‌فروشی را گرد هم می‌آورد، یک لانچ‌پد ارز دیجیتال است. این لانچرها چه کار می‌کنند؟

سکوهای پرتاب کریپتو سرمایه‌گذاری را تسهیل می‌کند و سرمایه گذاران را قادر می‌سازد تا از طریق بررسی دقیق، تصمیمات آگاهانه بگیرند. آنها زحمت مدیریت فرصت‌های سرمایه‌گذاری را از سرمایه‌گذاران خرد می‌کشند و به آن‌ها توانایی سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ارزهای دیجیتال را با شرایط ترجیحی براساس ارزش‌گذاری ارائه می‌دهند.

سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی که می‌خواهند در این دورهای سرمایه‌گذاری شرکت کنند، توکن‌های لان‌پدهای کریپتو را خریداری خواهند کرد. بسته به میزان نگهداری توکن، سرمایه‌گذاران معمولاً در زیر ردیف‌هایی قرار می‌گیرند که دسترسی و ارزش‌گذاری آنها را با فرصت‌های سرمایه‌گذاری تعیین می‌کند.

شرایطی که سرمایه‌گذاران از این لان‌پدها دریافت می‌کنند، از ترجیحی تا انحصاری متفاوت است. شرایط سرمایه گذاری ترجیحی معمولاً با آنچه سرمایه گذاران دیگر دریافت می کنند مطابقت دارد. با این حال، دارندگان رمز راه اندازی اولین اولویت را برای سرمایه گذاری در آن فرصت ها دارند. شرایط انحصاری آنهایی هستند که فقط به دارندگان توکن پد لانچ پد ارائه می شوند. در هر صورت، شرکت‌کنندگان لان‌پد از این ساختار سود می‌برند.

چرا یک لانچ پد رمزنگاری مورد نیاز است؟

Crypto launchpads دسترسی جوامع را به معاملات با کیفیت بالا که توسط سرمایه گذاران با تجربه از خود جامعه تنظیم شده است، ارائه می‌دهد.

یکی از دلایل اصلی وجود لانچ پدهای رمزنگاری، دسترسی سرمایه گذاران به اطلاعاتی است که به تصمیم گیری آنها برای سرمایه گذاری در پروژه های ارزهای دیجیتال کمک می‌کند. این می‌تواند یک تمایز مهم در یک بازار صعودی باشد، زمانی که حتی برای سرمایه گذار باتجربه هم سخت است که سر و صدا را کاهش دهد و فرصت های سرمایه گذاری خوبی را با اصول بنیادی سالم انتخاب کند.

دومین دلیلی که چرا لانچ پدهای کریپتو برای Web3 حیاتی هستند، ارائه دسترسی سرمایه گذاران خرده به معاملات با کیفیت بالا است. در دنیای Web2، سرمایه‌گذاران خرد معمولاً قبل از فهرست شدن در بورس به پروژه‌های با کیفیت بالا دسترسی ندارند. آنها همچنین کارشناسانی ندارند که وضعیت مالی شرکت‌ها را بررسی کنند و گزارش‌های دقیق بررسی دقیق ارائه دهند.

دسترسی به معاملات با کیفیت بالا و سهولت تصمیم گیری براساس اطلاعات به خوبی تحقیق شده در مورد سرمایه گذاری‌های بالقوه امتیازاتی هستند که تنها تعداد کمی در Web2 از آن برخوردار هستند. با یک مدل غیرمتمرکز، لان‌پدها – که شتاب‌دهنده‌های رمزنگاری نامیده می‌شوند – دسترسی مخاطبان خرده‌فروشی را به فرصت‌های سرمایه‌گذاری با کیفیت بالا باز کرده‌اند.

لان‌پدهای کریپتو چه مزایایی برای ذینفعان اکوسیستم فراهم می‌کنند؟

یک پویایی سه جانبه در اکوسیستم Web3 وجود دارد که سرمایه گذار، پروژه و جامعه را در بر می‌گیرد. اما هر بازیکن برای قرار گرفتن در لان‌پد چه چیزی دریافت می‌کند؟ مهمترین مزیت برای فهرست استارتاپ‌ها در لانپد، سرمایه‌ای است که از سرمایه گذاران و اعضای جامعه لان پد دریافت می‌کند. سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی که از لان‌پد بازدید می‌کنند، می‌توانند به پروژه‌های Web3 فهرست‌شده نگاه کنند، تیم پشت پروژه‌ها و نوع جامعه‌ای که پروژه پرورش داده است را درک کنند و می‌توانند سرمایه‌شان را در فرصت‌های انتخاب شده سرمایه‌گذاری کنند.

پروژه‌های Web3 پس از فهرست شدن در لان‌پد، که در اکوسیستم حیاتی است، اعتبار پیدا می‌کنند. لان‌پدهای کریپتو همچنین خدمات زیادی را به کارآفرینان ارزهای دیجیتال در مراحل اولیه ارائه می‌کنند، مانند مشاوره توکنومیک، ورودی‌های بازاریابی، معرفی سرمایه‌گذاران و سایر خدمات جانبی تجاری. سکوهای پرتاب کریپتو معادل Web3 انکوباتورها و شتاب دهنده ها در فضای Web2 هستند.

علی‌رغم این مزایا، لان‌پدها فقط می‌توانند به اندازه کیفیت اعضای جامعه و افراد کلیدی جامعه که فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسب را به ارمغان می‌آورند، خوب باشند. Web2 با سازمان‌هایی مانند Y Combinator، Startupbootcamp و چندین شرکت دیگر که در مدل شتاب‌دهنده پیشگام هستند، به درستی کار کرده است. Web3 هنوز شاهد توسعه چنین میراثی نبوده است.

در نهایت، برای اکوسیستم Web3، لانچ پدهای رمزنگاری با موفقیت چارچوبی را برای کاهش نویز و شناسایی پروژه هایی که شایستگی توجه سرمایه گذاران را دارند ایجاد کرده اند. در نتیجه، با بلوغ مدل، تعداد کلاهبرداری‌ها و کلاهبرداری‌ها بر روی سرمایه‌گذاران کاهش می‌یابد، که به نوبه خود به اکوسیستم Web3 از نظر احساسات و چشم‌انداز شهرت کمک خواهد کرد.

پروژه‌های DeFi چگونه می‌توانند از لانچ پدها بهره‌مند شوند؟

چندین لانچ پد کریپتو مانند DAO Maker و BSCpad وجود دارد که در چرخه رمزارز قبلی با موفقیت کار می کردند. با شروع چرخه بعدی رمزارزها، لانچ پدهای ارزهای دیجیتال می توانند یک چرخ دنده کلیدی در اکوسیستم باشند.

برای اینکه یک پروژه توسط یک لانچ پد انکوبه شود، باید جزئیات گسترده ای را ارائه کند تا بررسی شود. برخی از جزئیات عملیاتی کلیدی مورد نیاز عبارتند از: اجازه انجام بررسی «مشتری خود را بشناسید» در مورد سهامداران، اطلاعات مربوط به شرکا، سرمایه گذاران و مشاوران موجود، وضعیت ممیزی قرارداد هوشمند، کیفیت پایگاه کاربر و اقتصاد واحد.

سطح دقت لازم که لانچ پدهای رمزنگاری انجام می دهند به ویژه در فضای غیرمتمرکز مالی (DeFi) ضروری است. DeFi با آسیب‌پذیری‌های قرارداد هوشمند، نقض‌های اوراکل و هک‌های پل زنجیره‌ای متقابل مواجه شده است. حسابرسی قرارداد هوشمند کامل از یک شرکت حسابرسی معتبر می تواند به آرامش ذهن سرمایه گذاران کمک کند.

بنابراین، برای شکوفایی دنیای وب 3، عملکرد مؤثر لانچ‌پدهای رمزنگاری بسیار مهم است – به‌ویژه زمانی که پروژه‌های مناسب با محصولات با کیفیت و چشم‌انداز باید شناسایی شوند. این مدل هنوز در مراحل ابتدایی خود است و باید بر روی جوامع لانچ‌پد با کیفیت بهتر با سابقه‌ای که چندین چرخه رمزنگاری را در بر می‌گیرد، تمرکز کند. این عمل سکوهای پرتاب را به یک بلوک اساسی برای اکوسیستم Web3 تبدیل می کند.

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *