0

بازی بتلفیلد 5 (Battlefield V)

بازی بتلفیلد 5

بازی بتلفیلد 5 یک بازی ویدئویی از سری محبوب بتلفیلد در سبک تیراندازی اول شخص است. این بازی توسط استودیوی دایس وابسته به الکترونیک آرتز تولید شده است.

به گزارش خوبو، EA & Dice  این بار با بتلفیلد 5 به جنگ جهانی دوم بر می‌گردند. در حال حاضر این بازی برای PC، PS4 و Xbox در دسترس است.

انتشار بازی بتلفیلد 5

بتلفیلد 5 در ابتدا قرار بود اوایل اکتبر 2018 منتشر شود، اما پس از بازخوردهای دریافتی از نسخه‌های آزمایشی، یک ماه به تعویق افتاد تا برخی تغییرات در بازی اعمال شود. این تغییرات نتیجه داده است زیرا می‌توانید مواردی را مشاهده کنید که برای بهتر شدن ایجاد شده‌اند.

یکی از بزرگ‌‌ترین جنجال‌‌ها قبل از انتشار بازی‌، خشم طرفداران EA برای معرفی سربازان زن به بازی بود. این مورد یکی از ویژگی‌‌های برجسته در تریلر رسمی بازی بود. با این حال، EA دوست دارد تا جایی که ممکن است از نظر تاریخی دقیق باشد. زیرا در واقع سربازان زن نیز در جنگ جهانی دوم حضور داشتند.

گیم پلی بازی بتلفیلد 5

گیم پلی بازی بتلفیلد 5

استدیوی دایس پس از پیشرفت‌ های خارق‌ العاده در Battlefield 1، در Battlefield V  تجربه جنگ را بهبود بخشید و در حرکت از جنگ جهانی اول به جنگ جهانی دوم، به خوبی فاصله بین این دو بازی را پر می‌‌کند.

حالت تک نفره

در حالت تک ‌نفره، داستان‌‌های جنگی که در Battlefield 1 با استقبال خوبی روبه‌رو شد باز می‌‌گردند. در این حالت شما در موقعیت‌‌های مختلف با شخصیت‌‌های خاص در طول جنگ جهانی دوم بازی می‌‌کنید. هنگام شروع بازی برای اولین بار، با داستان مقدماتی بازی آشنا می‌‌شوید که به شما بازی را آموزش می‌‌دهد. قبل از شروع سفر، بازی کنترل‌های مختلف اسلحه‌ها و وسایل نقلیه را در اختیار شما قرار می‌دهد. این ویژگی بسیار مفید است. مخصوصاً اگر شما تازه وارد دنیای Battlefield می‌شوید. حتی اگر سری‌های قبل هم بازی کرده‌اید این قابلیت برای شما مهم است. زیرا ترفندهای جدیدی وجود دارد که دانستن آن‌ها قبل از شروع بازی مفید است.

حالت تک ‌نفره بتلفیلد

4 داستان جنگی دیگر به نام‌های Nordlys، Tirailleur، Under No Flag و Last Tiger برای بازی وجود دارد. اما به عنوان یک بازیکن قدیمی، Battlefield در ذهن شما یک تجربه چند نفره بوده و خواهد بود. با این حال، پس از پخش مقدمه، احساس می‌‌کنم باید این داستان‌‌های قدیمی جنگ را دوباره مرور کنید و ببیند بازی چه چیز دیگری برای ارائه دارد.

حالت چند نفره

چند نفره بتلفیلد

این حالت را Battlefield به خوبی انجام می دهد. در این بخش تجربه خوبی خواهید داشت.

اما در حالی که این بازی، خارج از چارچوب قبلی به نظر نمی‌ رسد و ممکن است در نظر اول تغییرات زیادی را شاهد نباشید، اما پیشرفت‌ ها از Battlefield 1 به این نسخه رسیده و بهبود یافته است.

در ادامه عملیات ها در بتلفیلد 1، بازی بتلفیلد 5 عملیات های بزرگ تری را معرفی می کند. این بازی حالت های مختلفی مانند نبرد هوایی، پیشروی در خط مقدم و … را به همراه یک روایت عالی از عملیات‌ها ترکیب می‌کند تا در هنگام دفاع یا حمله، احساس هدفمندی داشته باشید. حالت Grand Operations، رویدادهای تاریخی را که در جنگ جهانی دوم رخ داد را بازسازی می‌‌کند و شما می‌‌توانید در این اتفاقات شرکت کنید.

اگر Grand Operations مورد علاقه شما نیست، می‌توانید Breakthrough و Frontlines را بازی کنید. این دو بخش دارای حالت‌هایی‌اند که بخشی از عملیات Grand هستند. شما همچنین می‌توانید Conquest Assault را که از Battlefield 1 و حالت کلاسیک Conquest به این بازی آمده است را بازی کنید.

اضافات و تغییرات جدید بازی بتلفیلد 5

کمپانی در بازی بتلفیلد 5

کمپانی یک ویژگی جدید است که در این بازی مشاهده می کنید. کل ایده این است که ظاهر تمام تیم خود را به همراه یونیفرم ها و اسلحه ها و غیره تغییر دهید. در این بخش به شما شخصیت یک کلاس اعطا می‌شود و سپس در گیم پلی، می‌دانید که کار هر کسی چیست. جالب است که با طراحی شخصیتی که می‌‌خواهید توسط آن معرفی شوید، احساس اشتیاق بیشتری برای بازی در شما ایجاد می‌‌کند.

ویژگی جدید دیگری که در این بازی وجود دارد، تقویت پایگاه است. این استحکامات سریع‌ تر ساخته می‌ شوند، اگر کلاس انتخابی شما پشتیبانی باشد. اما پزشکان نیز می‌‌توانند این کار را انجام دهند. کاری که به بازیکنان اجازه می‌دهد انجام دهند این است که دیوارهای کیسه شن و برجک و غیره بسازند تا به تیم کمک کنند در هنگام حمله از خود دفاع کنند و یا در مقابل حمله قرار بگیرند و پوشش اضافی و کمک به جلوگیری از گلوله ها را فراهم کنند.

یکی دیگر از موارد فوق‌العاده این است که در حالی که در یک تیم، چه پزشک و چه غیر پزشک هستید، می‌توانید همتایان خود را احیا کنید، البته با سرعت کمتر. این خوب است زیرا نیازی نیست منتظر پزشک باشید و به بازی اجازه می‌دهد تا راحت‌تر جریان پیدا کند.

گرافیک بازی بتلفیلد 5

گرافیک بازی بتلفیلد 5

اگر یک کامپیوتر رده بالا ندارید، از گرافیک بازی ناامید نخواهید شد. در ادامه Battlefield 1، این بازی حس ظاهری واقعی‌تری از  جنگ جهانی دوم، در ذهن شما ایجاد می‌کند. مزارع کثیف و بمباران شده و ساختمان‌‌های نیمه منفجر شده، همراه با حالت بازی Grand Operations، همه این حس را به شما می‌‌دهد که واقعاً آنجا هستید.

مجموعه بتلفیلد یکی از بهترین محیط های تخریب پذیر را دارد و این بازی نیز از این قاعده مستثنی نیست. فروریختن ساختمان‌ ها پس از بمباران توسط هواپیما می‌تواند این موضوع را به شما اثبات کند.

فریم ریت

هنگامی که بازی منتشر شد با مشکل بزرگ فریم ریت مواجه شد. با این حال از زمان انتشار نهایی به بعد، چند آپدیت منتشر شد. با این آپدیت به نظر می‌رسد بسیاری از مشکلات فریم ریت را برای اکثر افراد حل شد. خوب است که ببینیم دایس، باگ‌ها و مشکلات را جدی می‌‌گیرد و برای رفع آن‌ها تلاش می‌‌کند.

نقشه های بازی بتلفیلد 5

نقشه های بازی بتلفیلد 5

طراحی نقشه هوشمندانه یکی از دلایل اصلی رضایت بخش بودن حالت چند نفره بازی بتلفیلد 5 است. از کوه‌ های پر برف اسکاندیناوی تا بیابان‌ های خشک شمال آفریقا، این بازی شما را به محیط‌های مختلفی می‌فرستد. هر کدام از این نقشه ها با دقت طراحی شدند تا هر سبکی از گیمرها، از تک‌تیراندازها تا تیراندازان نزدیک را راضی کنند.

بخش صوتی بازی

بازی های دایس همیشه از صدای خوبی برخوردار هستند. صدای فوق‌‌العاده Battlefield 5 این اصل را نشان می‌‌دهد که چگونه به طور معناداری بر روی تمام قسمت های صوتی کار شد. صداهای مختلفی که به گوش می‌رسد از جمله در خیابان فرعی سنگفرش شده در مسیر رسیدن به یک هدف، قدم‌هایی که از ساختمان‌ های مرتفع به طرف بالا می‌‌آیند و فریادهای سربازان در میان شلیک گلوله، به جذابیت این بازی می‌افزاید.

به طور کلی، این بازی یک بازی تیراندازی رضایت‌ بخش با حس حضور واقعی است. شما می‌توانید وزن بدن خود را در حالی که به در می‌کوبید، هنگام شیرجه زدن به زمین و برخورد با زمین حس کنید یا زمانی که آلونکی که در آن هستید شروع به خرد شدن در اطراف شما می‌کند.

مدت زمان بازی بتلفیلد 5

بازی بتلفیلد 5 یک بازی است که می‌توانید بارها و بارها به آن بازگردید و به راحتی صدها ساعت در آن غرق شوید. با یک سیستم به روز، گزینه‌‌های سرگرم‌کننده مانند Grand Operations و همچنین افزونه‌های مختلف آن، همیشه چیزی برای کسی در این بازی وجود دارد.

نتیجه گیری کلی

نتیجه گیری در مورد بازی بتلفیلد 5

بازی بتلفیلد 5 یک بازی عالی برای بازی کردن به تنهایی یا حتی با دوستان است. سیستم آنلاین به قدری خوب است که شما را درگیر بازی کند. همچنین با تماشای گرافیک میدان جنگ و صدای عالی در گوش شما، این بازی با گذشت زمان بهتر می شود.

چیزی که این میدان جنگ را به تجربه خوبی تبدیل می‌کند این است که می‌‌توانید ساعت‌‌های زیادی را نه تنها در حالت چند نفره بلکه در حالت تک‌نفره نیز در این بازی بگذرانید.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *