0

دانلود آلبوم ۱۸۶ تصنیف قدیمی به روایت استاد عبدالله دوامی از محسن کرامتی

۱۸۶ تصنیف قدیمی

آلبوم ۱۸۶ تصنیف قدیمی به روایت استاد عبدالله دوامی اثری است با خوانندگی محسن کرامتی و کمانچه پریسا کاشفی که به صورت رسمی در سال ۱۳۸۵ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی ۱۸۶ تصنیف قدیمی به روایت استاد عبدالله دوامی از آثار منتشره توسط محسن کرامتی است که با همکاری پریسا کاشفی منتشر کرده است. این آلبوم شامل پنج سی‌دی و ۱۸۶ قطعه موسیقی است که در سبک کلاسیک ایرانی عرضه شده است. قیمت هر یک از پنج سی‌دی این آلبوم، ۴۸,۰۰۰ تومان است.

آهنگ های آلبوم ۱۸۶ تصنیف قدیمی به روایت استاد عبدالله دوامی

سی‌دی اول شامل ۴۰ عدد قطعه موسیقی در آواز بیات اصفهان، شوشتری و همایون، سی‌دی دوم شامل ۳۹ عدد قطعه موسیقی در آواز افشاری و دشتی، سی‌دی سوم شامل ۴۲ عدد قطعه موسیقی در دستگاه ماهور و آواز ابوعطا، سی‌دی چهارم شامل ۳۹ عدد قطعه موسیقی در دستگاه سه گاه و شور و سی‌دی پنجم شامل ۲۷ عدد قطعه موسیقی در دستگاه چهارگاه و آواز بیات ترک و نوا توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

اجرای تمام تصانیف روایت‌شده توسط استاد عبدالله دوامی و آوانگاری شده توسط استاد فرامرز پایور (در ردیف آوازی و تصنیف‌های قدیمی به روایت استاد عبدالله دوامی. تهران: ماهور، ۱۳۷۵) با صدای محسن کرامتی و به همراه کمانچه‌ی پریسا کاشفی. این مجموعه همه‌ تصانیف قدیمی را که مهم‌ترین راوی تصانیف قاجار به نسل‌های بعدی منتقل کرده به صورتی حتی الامکان وفادارانه ارائه می‌دهد.

موارد معدود انحراف از متن و تغییراتی که ضروری تشخیص داده شده‌اند در دفترچه‌ سی‌دی آمده‌اند. محسن کرامتی در این اجراها از «میان قطعه‌های سازی» صرف نظر کرده است تا هم به متن آوانگاری شده وفادار باشد و هم از اطناب کلام دوری گزیند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *