0

معرفی شرکت بلک راک BlackRock

بلک راک BlackRock یکی از پیشروترین ارائه دهندگان راه حل‌های سرمایه‌گذاری، مشاوره و مدیریت ریسک در جهان است. ما امانتدار مشتریان خود هستیم. بلک راک از طرف مشتریان خود برای آینده سرمایه گذاری می‌کند، کارمندان خود را الهام می‌دهد و از جوامع محلی خود حمایت می‌کند.

BlackRock, Inc. (با نام تجاری BLK ) یک شرکت سرمایه گذاری چندملیتی آمریکایی است که در شهر نیویورک مستقر است. BlackRock که در سال 1988 تأسیس شد، در ابتدا به عنوان یک مدیریت ریسک سازمانی و مدیر دارایی‌های نهادی با درآمد ثابت، با 9.42 تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت تا 30 ژوئن 2023 بزرگترین مدیر دارایی جهان است. بلک راک در سطح جهانی با 70 دفتر در 30 کشور و مشتریان در 100 کشور فعالیت می کند. بلک راک مدیر گروه iShares از صندوق‌های قابل معامله در بورس است و همراه با The Vanguard Group و State Street، یکی از مدیران صندوق‌های شاخص محسوب می‌شود . نرم افزار علاءالدین آن پورتفولیوهای سرمایه گذاری بسیاری از مؤسسات مالی بزرگ را پیگیری می‌کند و بخش BlackRock Solutions خدمات مدیریت ریسک مالی را ارائه می دهد. بلک راک در فهرست Fortune 500 از بزرگترین شرکت‌های ایالات متحده از نظر درآمد در رتبه 184 قرار دارد.

بلک راک به دنبال این بوده است که خود را به عنوان یک پیشرو در صنعت در زمینه حاکمیت محیطی، اجتماعی و شرکتی (ESG) معرفی کند. برخی به دلیل سرمایه گذاری در شرکت‌هایی که در زمینه سوخت‌های فسیلی، صنعت تسلیحات، ارتش آزادی‌بخش خلق و نقض حقوق بشر در چین فعالیت دارند، مورد انتقاد قرار گرفته است. دیگران به دلیل تلاش‌های بلک راک برای کاهش سرمایه گذاری‌هایش در شرکت‌هایی که متهم به کمک به تغییرات آب و هوایی و خشونت با سلاح گرم و ترویج تنوع جنسیتی هستند، موشکافی کرده‌اند.

ایالت‌های ویرجینیای غربی، فلوریدا و لوئیزیانا به دلیل سیاست‌های ESG این شرکت، پول خود را از این شرکت خارج کرده‌اند یا از انجام تجارت با آن خودداری کرده‌اند. این شرکت همچنین به دلیل روابط نزدیک خود با فدرال رزرو در طول همه‌گیری COVID-19 و اقدامات ضدرقابتی به دلیل سهام مالکیت قابل توجهی که در بسیاری از شرکت‌ها دارد، با انتقاداتی مواجه شده است.

امور مالی

در سال 2020، پروژه غیرانتفاعی آزادی‌های اقتصادی آمریکا گزارشی منتشر کرد که در آن بر این واقعیت تأکید کرد که «سه شرکت بزرگ مدیریت دارایی – بلک راک، ونگارد و استیت استریت – بیش از 15 تریلیون دلار از دارایی‌های جهانی تحت مدیریت را مدیریت می‌کنند، مبلغی معادل بیش از سه چهارم تولید ناخالص داخلی آمریکا». این گزارش خواستار اصلاحات ساختاری و تنظیم بهتر بازارهای مالی شد. در سال 2021، بلک راک بیش از 10 تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت را مدیریت کرد که حدود 40 درصد از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (25.347 تریلیون دلار اسمی در سال 2022) است.

استراتژی جسورانه بیت کوین بلک راک

به نظر می رسد که بزرگترین مدیر دارایی جهان، بلک راک، در حال استفاده از بیت کوین است. علاوه بر برنامه ETF که اخیراً ثبت شده است، این شرکت همچنین تخصیص بهینه پورتفولیو را برای بزرگترین دارایی دیجیتال جهان توصیه کرده است.

تحلیلگران اقتصادی به بررسی گزارش‌های قبلی بلک راک در مورد پرتفوی بهینه از نظر ریسک در مقابل پاداش پرداخته‌اند. یافته‌های آنها به شدت به بیت‌کوین مربوط می‌شود، که در صورت عمل به توصیه‌ها، می‌تواند ارزش آن را به بالاترین حد خود برساند.

چشم انداز ETF Spot بیت کوین 

در ۲۵ ژوئیه، جیمز سیفارت، کارشناس صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله بلومبرگ، فهرست به‌روزرسانی‌شده‌ای از تاریخ‌ها برای تماشای مسابقه فعلی ETF بیت‌کوین را به اشتراک گذاشت. BlackRock در اواسط ژوئن برای ETF خود ثبت نام کرد. بنظر می‌رسد دیدگاه بلک راک در مورد بیت کوین و ETF بیت کوین در سال ۲۰۲۳ تاثیر فراوانی در تعیین قیمت بیت کوین دارد.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *