0

آشنایی با نحوه خرید بیت کوین به صورت ناشناس (بدون شناسه)

نحوه خرید بیت کوین به صورت ناشناس

صرافی‌های رمزنگاری متمرکز از کاربران می‌خواهند تا قبل از استفاده از حساب‌های خود، فرآیند تأیید را طی کنند. همه پلتفرم‌هایی که به شما امکان خرید ارز دیجیتال از طریق کارت نقدی یا اعتباری را می‌دهند، به دلیل سیاست‌های ضد پول‌شویی‌شان، درخواست تأیید هویت می‌کنند.

اما این حریم خصوصی ما کجاست؟ چه اتفاقی برای اطلاعات شخصی ما می‌افتد که در سرورهای متمرکز ذخیره می‌شوند و فقط منتظرند هکرها آن‌ها را بدزدند؟ اگر به دنبال راه‌هایی برای خرید بیت کوین به صورت ناشناس، بدون نیاز به گذراندن مراحل تایید هویت هستید، این راهنما تمام آنچه را که باید بدانید را به شما می‌گوید.

آیا ناشناس بودن و حریم خصوصی یکسان است؟

ناشناس بودن و حریم خصوصی یکسان نیستند. بیت کوین براساس یک پایگاه داده منبع باز و قابل بازرسی عمومی از تراکنش‌ها ساخته شده است. هر تراکنش ثبت شده در این پایگاه داده می‌تواند توسط هرکسی که به اینترنت متصل است بازرسی شود. این بلاکچین بیت کوین یک پایگاه داده است که به عنوان دفتر کل عمومی نیز شناخته می‌شود. این شامل تمام تراکنش‌های انجام شده است و آدرس فرستنده و آدرس گیرنده و همچنین مقدار بیت کوین را ثبت می‌کند. این بدان معنی است که هر کسی می‌تواند ببیند که در هر آدرس چقدر بیت کوین وجود دارد. آدرس‌ها لزوماً به اطلاعات دیگری مانند نام، شماره تلفن یا آدرس فیزیکی مرتبط نیستند. بنابراین، آدرس‌های بلاکچین و بیت کوین به جای ناشناس، مستعار هستند. نام مستعار به فردی اطلاق می‌شود که از نام یا هویت جعلی برای پنهان کردن اعمال خود استفاده می‌کند. این به کاربران بیت کوین اجازه می‌دهد تا هویت خود را خصوصی نگه دارند و در عین حال می‌توانند کل عرضه ارز دیجیتال را ردیابی کنند.

اگر بیت کوین کاملاً ناشناس بود، تأیید اینکه هیچ بیت کوین اضافی ایجاد نمی‌شود، اگر غیرممکن نباشد، غیرممکن خواهد بود. حریم خصوصی به ما این امکان را می‌دهد که تصمیم بگیریم چه کسی هستیم و چگونه با دنیای اطرافمان تعامل کنیم. ما را قادر می‌سازد آزادانه و بدون تبعیض فکر کنیم. بیت کوین با چنین ایده آل‌هایی در ذهن ایجاد شده است و چیزهای زیادی در مورد آن دارد که آن را برای حفظ حریم خصوصی مناسب می‌کند. با این حال، همانطور که خواهیم دید، آنقدر ساده نیست.

آیا بیت کوین ناشناس است؟

بیت کوین ناشناس است، با توجه به اینکه آدرس کیف پول به هویت یک فرد مرتبط نیست. به عنوان مثال، پرداخت با کارت اعتباری ناشناس نیست، زیرا تمام تراکنش‌های کارت به هویت شما مرتبط است. اما پرداخت با پول نقد کاملاً ناشناس است زیرا هیچ کس نمی‌تواند آن پول نقد را به شما ردیابی کند. اگرچه بیت کوین خصوصی‌تر از کارت‌های اعتباری است، اما همچنان کمتر از پول نقد ناشناس است.

تراکنش‌های بیت کوین در بلاکچین ذخیره می‌شوند. هر تراکنش حاوی داده‌هایی مانند مبلغ پرداخت، آدرس فرستنده و گیرنده است. هر تراکنش از بیت کوین تراکنش قبلی استفاده می‌کند. این بدان معنی است که هر پرداخت بیت کوین از کیف به کیف پول قابل ردیابی است.

اگرچه آدرس‌ها را می توان 100% ردیابی کرد، اما نمی‌توان آنها را به هیچ شخص یا نهادی پیوند داد. به همین دلیل است که ما بیت کوین را شبه ناشناس می‌نامیم. هویت یک فرد ممکن است لزوماً به آدرس بیت کوین مرتبط نباشد، اما برخی از افراد ممکن است آدرس کیف پول خود را به صورت عمومی به اشتراک بگذارند و آنها را به آن آدرس خاص متصل کنند. پس از ایجاد ارتباط، هرکسی که زمان و اراده کافی داشته باشد می‌تواند دفتر کل را بررسی کند و آنها می‌توانند تعیین کنند که یک نفر چند بیت کوین دارد، چگونه آنها را دریافت کرده و چگونه آنها را خرج کرده است. برای اینکه بتوان گفت بیت کوین ناشناس است، باید اقدامات احتیاطی لازم را انجام داد تا اطمینان حاصل شود که هویت آنها با تراکنش‌ها یا آدرس‌ها مرتبط نیست.

نحوه خرید بیت کوین به صورت ناشناس (بدون شناسه)

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، آدرس بیت کوین شما لزوماً به هویت شما مرتبط نیست، مگر اینکه بخواهید آدرس کیف پول رمزنگاری خود را به دیگران بگویید. اما اگر تازه شروع کرده‌اید و می‌خواهید ارز دیجیتال بخرید، به زودی متوجه خواهید شد که خرید بیت کوین بدون شناسه کار آسانی نیست.

وقتی در وهله اول به دلیل اختراع ارز دیجیتال فکر می‌کنیم، منطقی است که افرادی با این ذهنیت قدیمی می‌خواهند ناشناس بودن و حریم خصوصی خود را هنگام فعالیت آنلاین حفظ کنند. زیرا حریم خصوصی حقی است که همه ما داریم. خوشبختانه هنوز راه‌هایی برای خرید بیت کوین به صورت ناشناس وجود دارد. این روش‌ها کمی پیچیده‌تر از خرید مستقیم آن با کارت اعتباری خود از یک صرافی متمرکز هستند. اما تلاش شما با حفظ حریم خصوصی شما پاداش خواهد گرفت.

راه‌های اصلی خرید بیت کوین به صورت ناشناس (بدون شناسه) استفاده از موارد زیر است:

  • پلتفرم‌های همتا به همتا (P2P)
  • دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین
  • مبادلات غیرمتمرکز (صرافی‌های غیرمتمرکز)

نحوه خرید بیت کوین به صورت ناشناس در پلتفرم P2P

از آنجایی که صرافی‌های متمرکز از شما می‌خواهند قبل از خرید ارز دیجیتال با فیات هویت خود را تأیید کنید، بهترین شانس شما برای مخدوش کردن حریم خصوصی شما استفاده از یک پلتفرم P2P (نظیر به همتا) است. در اینجا یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه خرید بیت کوین به صورت ناشناس با استفاده از یک پلتفرم P2P آورده شده است.

مرحله 1. از VPN استفاده کنید

اگر می‌خواهید یک لایه اضافی برای محافظت از حریم خصوصی خود داشته باشید، یک سرویس VPN (شبکه خصوصی مجازی) ارزش هزینه اضافی را دارد. اتصال شما مستقیم به اینترنت نخواهد بود. اما در عوض، از طریق سرورهای VPN هدایت می‌شود. یک سرویس VPN آدرس IP شما را پنهان می‌کند، که یکی از راه‌های موثر برای محافظت از حریم خصوصی شما است، به خصوص هنگام دسترسی به خدمات اینترنتی خاص. علاوه بر این، VPNها از طریق فایروال‌ها و سرورهای پروکسی از رایانه شما در برابر بدافزار محافظت می‌کنند. اگر می‌خواهید به صورت ناشناس بیت کوین بخرید، بهترین خدمات VPN را بررسی کنید.

مرحله 2. یک ایمیل جدید ایجاد کنید

بعد از اینکه اتصال اینترنتی خود را ایمن کردید، زمان آن رسیده است که روی طرف ناشناس بودن این تراکنش بیت کوین کار کنید. حتی اگر قصد دارید از یک پلتفرم همتا به همتا برای خرید بیت کوین استفاده کنید، برای ثبت نام در هر یک از این خدمات به ایمیل نیاز دارید. احتمالاً ایمیل شما قبلاً به خطر افتاده است، زیرا از آن برای انواع خدمات استفاده کرده‌اید. برای اطمینان از اینکه هیچ کس نمی‌تواند بیت کوین شما را به هویت شما متصل کند، ممکن است در هنگام استفاده از VPN، یک ایمیل کاملاً جدید دریافت کنید.

اکثر سرویس‌های ایمیل برای تأیید اینکه شما انسان هستید و نه رباتی که از سرویس آنها استفاده می‌کند، درخواست تأیید پیامک می‌کنند. از آنجایی که نمی‌خواهید شماره تلفن شخصی خود را به آن ایمیل گره بزنید، از سیم کارت یکبار مصرف استفاده کنید. برخی از سرویس‌های ایمیل حریم خصوصی مانند ProtonMail و Tutanota وجود دارند.

مرحله 3. یک حساب کاربری در یک پلتفرم همتا به همتا ایجاد کنید

اکنون که VPN و ایمیل خود را آماده کرده‌اید، می‌توانید شروع به مرور پلتفرم‌های P2P کنید که به شما امکان می‌دهد بیت کوین را به صورت ناشناس (بدون شناسه) خریداری کنید. برخی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های P2P عبارتنداز:

می‌توانید از این پلتفرم‌ها برای ثبت‌نام با ایمیل جدید خود و استفاده از سیم‌کارت یکبار مصرف برای تأیید پیامک استفاده کنید. توجه داشته باشید که پلتفرم‌های مالی معمولاً سیاست‌های خود را تغییر می‌دهند، و زمانی که این مقاله را می‌خوانید، ممکن است نیازهای خود را تغییر دهند.

پلتفرم‌های محبوب P2P دیگری نیز وجود دارند که قبلاً برای هر کسی که به‌دنبال خرید ناشناس بیت‌کوین بود مناسب‌تر بود، اما اکنون، اکثر آنها به تأیید هویت نیاز دارند. برخی از آنها شامل سرویس‌های Paxful، LocalBitcoins و CoinCorner هستند. با استفاده از این پلتفرم‌های P2P، می‌توانید به‌صورت ناشناس بیت‌کوین بخرید، پیشنهادات را پست کنید، یا پیشنهادی را از لیست پیشنهادات ارسال شده توسط دیگران انتخاب کنید. شما می‌توانید نوع معامله مورد نظر را با انتخاب بین انواع مختلف روش‌های پرداخت و قیمت بیت کوین مرتب کنید.

پلتفرم‌های P2P هیچ وجهی را در خود جای نمی‌دهند، اما از یک escrow multisig برای کاهش احتمال سرقت استفاده می‌کنند. خریدار پیشنهاد را انتخاب می‌کند، وجوه مورد نیاز را ارسال می‌کند (وجوه فیات مستقیماً برای فروشنده ارسال می‌شود) و سپس فروشنده بیت کوین را به صورت سپرده آزاد می‌کند. از آنجایی که پلتفرم‌ها هیچ فیات ندارند، از کاربران نمی‌خواهند فرآیند KYC را طی کنند.

مرحله 4. از یک bitcoin tumbler استفاده کنید

اگر نگران این هستید که بیت کوین از کجا می‌آید یا می‌خواهید حریم خصوصی خود را حفظ کنید، می‌توانید از bitcoin tumbler بیت کوین استفاده کنید. این سرویسی است که بیت کوین جدید شما را ترکیب می‌کند و یک لایه اضافی از حفاظت از حریم خصوصی اضافه می‌کند. سکه‌هایی که پس می‌گیرید از یک استخر بزرگ گرفته می‌شود که توسط میکسر یا tumbler نگهداری می‌شود و نباید به سکه‌های اصلی شما مرتبط باشد.

با این حال، باید بدانید که tumblerهای بیت کوین خدمات متمرکزی هستند. به همین دلیل است که باید از یک سرویس میکس مورد اعتماد استفاده کنید تا مطمئن شوید که بیت کوین خود را پس خواهید گرفت. اطمینان حاصل کنید که از سرویسی استفاده کنید که هیچ گونه سابقه‌ای از تراکنش‌های اختلاط را حفظ نمی‌کند.

با استفاده از دستگاه خودپرداز بیت کوین به صورت ناشناس بیت کوین بخرید

خرید بیت کوین از طریق دستگاه خودپرداز احتمالا بهترین راه برای خرید رمزارز و دور زدن فرآیند تأیید است. آنها نیازی به شناسه ندارند و می‌توانند به صورت نقدی پرداخت کنند – شما حتی به یک کیف پول رمزنگاری نیاز ندارید. دستگاه یک کیف پول کاغذی جدید تولید خواهد کرد. بعداً، می‌توانید کلید خصوصی را از آن کیف پول کاغذی وارد کنید و آن بیت کوین‌ها را به هر کجا که دوست دارید ارسال کنید.

آنچه مهم است توجه داشته باشید این است که دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین از نظر تعداد بیت کوین‌هایی که می‌توانید خریداری کنید محدود است. علاوه بر این، بیشتر دستگاه‌های خودپرداز هزینه‌ای (تا 10٪) دریافت می‌کنند. اگر کارمزد به صراحت بیان نشده باشد، در نرخ ارز «پنهان» است.

با استفاده از DEX به صورت ناشناس بیت کوین بخرید

راه دیگر برای خرید بیت کوین بدون به خطر انداختن هویت شما، استفاده از DEX (صرافی غیرمتمرکز) است. اینها برنامه‌های غیرمتمرکز هستند که بر روی بلاکچین‌های قابل برنامه‌ریزی کار می‌کنند. برخلاف صرافی‌های متمرکز – مانند Binance ،Kraken یا Crypto.com – که به KYC برای پردازش تراکنش‌های همه نوع نیاز دارند، صرافی‌های غیرمتمرکز این کار را نمی‌کنند. آنها فقط به آدرس کیف پول نیاز دارند. با این حال، DEXها از ارزهای فیات استفاده نمی‌کنند. برای استفاده از آنها، به یک کیف پول رمزنگاری نیاز دارید که از قبل با مقداری ارز دیجیتال تامین شده است. اگر هیچ رمزنگاری ندارید، باید با استفاده از پلتفرم همتا به همتا (P2P) یا یک دستگاه خودپرداز بیت کوین، به خرید برخی از آنها بپردازید.

خرید بیت کوین به صورت ناشناس ارزان نیست

مانند هر چیزی که مربوط به پول است، وقتی به دنبال خرید آنلاین ارزهای دیجیتال هستید، ناشناس بودن بسیار کاهش می‌یابد. اما هنوز راه‌هایی برای قطع ارتباط بین هویت و آدرس کیف پول شما وجود دارد و یکی از محبوب‌ترین راه‌ها استفاده از پلتفرم همتا به همتا است. با این حال، این با یک هزینه حق بیمه همراه است. از آنجایی که شما با یک پلتفرم خودکار معامله نمی‌کنید، بلکه با کاربران واقعی معامله می‌کنید، هر فردی ممکن است قیمت متفاوتی برای بیت‌کوین برای فروش تعیین کند. پول نقد بهترین راه برای خرید ناشناس بیت کوین است، زیرا ردیابی آن تقریبا غیرممکن است.

آیا می توان بیت کوین را به صورت ناشناس خریداری کرد؟

بله، می‌توانید با استفاده از یک پلتفرم همتا به همتا که درخواست تأیید هویت نمی‌کند، به‌طور ناشناس بیت‌کوین بخرید. بسته به پیشنهادات، می‌توانید بیت کوین را با استفاده از کیف پول آنلاین، کارت‌های هدیه، فیات از طریق حواله بانکی یا حتی سایر ارزهای دیجیتال خریداری کنید.

آیا خرید بیت کوین به صورت ناشناس بهتر است؟

اگر حفظ حریم خصوصی را جنبه مهمی در نظر می‌گیرید، از روش‌های مختلف خرید بیت کوین به صورت ناشناس قدردانی خواهید کرد. در حالی که اغلب اوقات، تأیید هویت ظاهراً به منظور حذف فعالیت‌های مجرمانه از پلتفرم است، همچنین کاربران را از حق قانونی آنها برای حفظ حریم خصوصی محروم می‌کند.

چگونه می توانم بیت کوین را بدون شناسه بفروشم؟

شما می‌توانید بیت کوین را بدون شناسه در یکی از پلتفرم‌های همتا به همتا (Bisq یا Hodl Hodl) بفروشید.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *