0

تقویت مژه‌ در خانه؛ مژه‌های بلند و طبیعی

تقویت مژه در خانه

مژه نقش مهمی در زیبایی چهرۀ شما دارد. در واقع مژه‌ها نه تنها تاثیر مهمی در حفظ سلامتی بدن انسان دارند، بلکه در زیباتر نشان دادن چشم و صورت نقش انکارناپذیری نیز دارند. مژه‌های بلند و پرپشت می‌توانند جلوه‌ای فراموش‌نشدنی به چهره شما ببخشند. عوامل ژنتیکی مختلف مانند شرایط خاص پزشکی، کمبود مواد مغذی، عفونت چشم و تغییرات هورمونی در بدن می تواند باعث ایجاد مژه هایی کم پشت و نازک در افراد شود اما همیشه راه‌حلهای طبیعی و خانگی برای تقویت مژه‌ وجود دارد.

سلامت مژه‌های شما باعث می‌شود که آنها به خوبی رشد کنند، ریزش نکنند و از چشمانتان در برابر گرد و غبار یا موادی که می توانند به داخل چشمان شما بیایند محافظت کنند. برای داشتن مژه‌های بلند و شاداب آماده‌اید؟با سایت خوبو همراه باشید.

تقویت مژه با روغن کرچک
تقویت مژه با روغن کرچک

تقویت مژه با روغن کرچک

روغن کرچک باعث تحریک رشد مو، مرطوب‌کردن، تغذیه و جلوگیری از ریزش مو و مژه می‌شود. این روغن می‌تواند عوامل بیماری‌زا را که مانع رشد مطلوب مژه‌ها می‌شوند را نیز از بین ببرد. شما می‌توانید مقداری روغن کرچک را با چند قطره روغن ویتامین E ترکیب کنید و پیش از رفتن به رختخواب با استفاده از یک برس تمیز آن را بر روی مژه ها بمالید و اجازه دهید تا به مدت یک شب بر روی آنها بماند و سپس صبح روز بعد با آب گرم بشویید.

برای نتیجه‌گیری بهتر و تقویت مژه‌، این کار را به مدت سه ماه تکرار نمایید. روغن کرچک همچنین حاوی اسیدهای چرب امگا ۹ و اسید ریسینولئیک نیز می باشد که ترکیب آنها با ویتامین E مژه‌های بلندتر و قوی‌تری به شما می‌دهد. همچنین روش دیگری برای استفاده از روغن کرچک برای داشتن مژه‌های پرپشت و طبیعی وجود دارد:

مواد مورد نیاز

 • روغن کرچک، ۵ قطره
 • وازلین، ۵ قطره
 • ویتامین E، یک کپسول
 • ۵ قطره از این روغن ها: بادام، رزماری، آووکادو.
 • یک کاسه
پرپشت کردن مژه با روغن کرچک
پرپشت کردن مژه با روغن کرچک

آماده‌سازی ترکیب برای تقویت مژه‌

 • روغن کرچک، کپسول ویتامین E و بقیه مواد را با هم مخلوط کرده، هم بزنید تا روغن یکدستی حاصل شود.
 • مخلوط بدست‌آمده را در یک ظرف دربسته قرار دهید و مطمئن شوید که به خوبی بسته شده است. ظرف را در جای خنک نگهداری کنید و اجازه بدهید که مخلوط یک یا دو هفته به حال خود بماند.

روش کار

 • صورت خود را به خوبی بشویید تا گرد و غبار، آرایش یا آلودگی از روی مژه‌ها پاک شود.
 • یک برس ریمل تمیز را به مخلوط آغشته کرده و روغن اضافی آن را بگیرید، سپس مواد را از ریشه تا نوک مژه‌ها با دقت بمالید.
 • مطمئن شوید که مژه‌ها به خوبی به مواد آغشته شده‌اند تا از این طریق به اثر دلخواه برسید. اگر از مواد بیشتری استفاده کردید، از پنبه برای پاک‌کردن مواد اضافی استفاده کنید.
 •    اجازه دهید که این مواد یک شب بر روی مژه‌ها باقی بماند و وقتی از خواب بیدار شدید، آن را با آب گرم بشویید تا باقیمانده آن از بین برود.
 • این برنامه را حداقل سه بار در هفته تکرار کنید.

نکته اضافی

این ترکیب از روغن‌ها نه تنها برای تقویت مژه‌ بلکه برای تقویت ابروهای شما نیز بسیار عالی است. بله، در واقع این یک درمان دوگانه است که برای حفظ زیبایی و سلامت صورت شما ایده‌آل است.

با استفاده از همان برس ریملی که برای مژه‌ها استفاده کردید یا ا طریق نوک انگشتان خود می‌توانید ترکیب‌ مورد نظر را بر روی ابروهای خود مالیده و پخش کنید. سعی کنید که مواد را به آرامی بر روی ابروهای خود ماساژ دهید تا رشد ابروها را تحریک کند.

استفاده از روغن کرچک برای تقویت مژه و ابرو
استفاده از روغن کرچک برای تقویت مژه و ابرو

منابع

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *