0

با ارز دیجیتال سلو celo آشنا شوید

ارز دیجیتال سلو

سلو (Celo) یک اکوسیستم بلاکچین است که بر افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال در میان کاربران گوشی‌های هوشمند متمرکز است.

با استفاده از شماره تلفن‌ها به عنوان کلیدهای عمومی، Celo امیدوار است که میلیاردها دارنده گوشی‌های هوشمند در جهان، از جمله کسانی که دسترسی بانکی ندارند را به معاملات ارز دیجیتال معرفی کند.

این شبکه همچنین امکان ایجاد قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) به عنوان بخشی از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) را فراهم می‌کند. شبکه اصلی آن در آوریل 2020 راه اندازی شده است.

این پلتفرم دارای دو توکن بومی است. سلو توکنی است که با استفاده از الگوریتم اثبات سهام یا PoS کار میکند و برای کارمزد، حاکمیت در شبکه از آن استفاده میکند. در آینده، این پلتفرم می‌خواهد میزبان انواع مختلف استیبل کوین‌ها باشد، از جمله دلار سلو (CUSD) که پیش از این استفاده می‌شده است.

بنیانگذاران سلو چه کسانی هستند؟

سلو در ابتدا توسط تیمی متشکل از افرادی از موسسه فناوری ماساچوست، دانشگاه استنفورد، گوگل، اسکوئر، سیرکل، ویزا، گوددی، بانک جهانی، بانک فدرال رزرو، دانشگاه هاروارد، دانشکده حقوق دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه کمبریج، وزارت دادگستری ایالات متحده و بانک آمریکا، کپیتال وان، Give Directly و بنیاد گیتس تاسیس شد.

نهادهای جداگانه برای ارتقا و حفظ سلو در نظر گرفته شده اند. بنیاد اختصاصی سلو یک موسسه غیرانتفاعی است که همراه با شبکه اصلی راه اندازی می‌شود، در حالی که اتحاد سلو برای موفقیت، همان چیزی است که این شرکت به عنوان “اکوسیستم سازمان‌های همسو با ماموریت” توصیف می‌کند.

چه چیزی سلو را منحصر به فرد کرده است؟

نقطه اصلی فروش منحصر به فرد سلو در تمرکز آن بر کاربران گوشی‌های هوشمند نهفته است. این شرکت استدلال می‌کند که تعداد دارندگان تلفن‌های هوشمند به طور تصاعدی در حال افزایش است، اما تعداد افرادی که از ارز رمزپایه استفاده می‌کنند با سرعت بسیار کندتری در حال افزایش است.

ارز رمزپایه بیشتر برای مناطقی مناسب است که بخش بزرگی از مردم به بخش بانکی دسترسی ندارند، اما هنوز یک تلفن هوشمند دارند. از بین بردن شکاف بین این دو فناوری، همراه با استفاده از مزایای DeFi با حمایت از ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) و قراردادهای هوشمند، همان کاری است که سلو انجام می‌دهد.

بلاکچین سلو که برای موبایل بهینه شده است، به طور خودکار هزینه تراکنش را محاسبه می‌کند و همچنین به کاربران امکان می‌دهد تا هزینه کارمزد معاملات را با هر ارزی پرداخت کنند.

چه تعداد توکن CELO در گردش وجود دارد؟

CELO و CUSD عملکردهای مکمل را در بستر سلو انجام می‌دهند. CELO دارای محدودیت 1 میلیارد (1.000.000.000) توکن است که 600 میلیون آن در هنگام راه اندازی شبکه اصلی در آوریل 2020 موجود بود. 40٪ آخرین عرضه به تدریج از طریق کارمزد و پاداش آزاد می‌شود و بسته به نحوه دریافت توکن‌های سرمایه گذاران اولیه، برنامه‌های مختلف اعطای اعتبار وجود دارد.

علاوه بر این، تا 120 میلیون CELO برای حفظ اعتبار و ثبات قیمت CUSD طراحی شده است. استیبل کوین CUSD به عنوان یک روش پرداخت مناسب برای کاربران سلو پیش بینی شده است تا نگرانی از بابت نوسان ارزش سهام خود نداشته باشند.

امنیت شبکه سلو چگونه است؟

سلو برای حفظ امنیت خود از الگوریتم اثبات سهام (PoS) که از اگوریتم های اجماع است، استفاده می‌کند و برای تعیین اعتبارسنجان بلاکچین خود یک فرایند پیچیده انتخاباتی دارد. دارندگان CELO می‌توانند با رأی دادن به گروه‌های اعتبارسنج، از دارایی خود به عنوان وسیله‌ای برای شرکت در انتخابات استفاده کنند.

قیمت توکن CELO

قیمت توکن Celo در زمان نگارش این مقاله 5.77 دلار آمریکا با حجم معاملات 24 ساعته 119،882،697 دلار است. سلو در 24 ساعت گذشته 0.74٪ افت قیمت داشته است و در حال حاضر در رتبه‌ی 79 در سایت کوین مارکت کپ قرار دارد.

صرافی‌های مناسب برای خرید توکن CELO

CELO یک ارز رمزنگاری شده با استاندارد ERC-20 است که در صرافی‌های بزرگ مختلف موجود است. در حال حاضر صرافی‌های برتر برای معاملات در سلو Binance ، OKEx ، Upbit ، CoinBene و Coinbase Pro هستند.

کیف پول‌های مناسب برای نگهداری توکن CELO

برخی از کیف پول‌های مناسب برای نگهداری توکن CELO عبارتند از:

  • ledger Nano S
  • کیف پول ترزور
  • کیف پول مای اترولت
  • کیف پول متاماسک
  • کیف پول اتمیک
  • کیف پول کوینومی (Coinomi)
  • کیف پول تراست Trust wallet
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *