0

معرفی پروتکل Chain و توکن بومی آن XCN

پروتکل چین Chain is a cloud blockchain

پروتکل Chain یک زیرساخت بلاکچین ابری است که سازمان‌ها را قادر می‌سازد خدمات مالی بهتری را از پایه ایجاد کنند. پروتکل Chain، هسته Chain Core را راه‌اندازی کرده است که یک بلاکچین و Sequence مجاز و منبع باز است، دفتر کل آن به عنوان یک محصول خدماتی عمل می‌کند. مشتریان می‌توانند تخفیف‌ها را دریافت کنند و هزینه‌های معامله‌ها را با توکن‌های زنجیره‌ای (CHN) بپردازند و همچنین در مدیریت پروتکل جامعه و دسترسی به ویژگی‌های برتر شرکت کنند. امنیت پروتکل Chain توسط تیم سرتیک Certik بازبینی شده است.

بازار ارزهای دیجیتال بسیار پر ریسک است. توصیه ما خرید با تحقیق در مورد ارزهای مختلف است.

با استفاده از Chain Core موسسات می‌توانند یک بلاکچین را راه‌اندازی کنند، یا به فهرست رو به رشدی از شبکه‌های دیگر متصل شوند که نحوه حرکت دارایی‌ها را در سراسر جهان تغییر می‌دهند. پروتکل Chain نحوه صدور، انتقال و کنترل دارایی‌ها در شبکه بلاکچین را تعریف می‌کند.

این به یک نهاد واحد یا گروهی از سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا یک شبکه را راه اندازی کنند، از همزیستی چندین نوع دارایی پشتیبانی می‌کند و با شبکه‌های مستقل دیگر قابل همکاری است. هسته زنجیره‌ای برای عملکرد مورد نیاز سیستم‌های مالی مدرن مهندسی شده است. زمان ایجاد، امضا و تایید یک تراکنش بر حسب میلی ثانیه اندازه‌گیری می‌شود.

Sequence یک دفتر کل به عنوان یک سرویس است که سازمان‌ها را قادر می‌سازد به طور ایمن موجودی‌ها را در قالب توکن ردیابی و انتقال دهند. با استفاده از Sequence، سازمان‌ها می‌توانند دارایی‌های مالی خود را به صورت رمزی در دفتر کل خصوصی به‌طور ایمن مدیریت کنند و به زودی آن‌ها را به‌طور یکپارچه در شبکه‌های عمومی انتقال دهند.

بنیانگذاران زنجیره چه کسانی هستند؟

Chain که در سال 2014 تأسیس شد، بیش از 40 میلیون دلار سرمایه از Khosla Ventures ،RRE Ventures و شرکای استراتژیک از جمله Capital One ،Citigroup ،Fiserv ،Nasdaq ،Orange و Visa جمع‌آوری کرده است. Chain قبلاً برای ایجاد شبکه‌های بلاکچین برای Visa ،Nasdaq ،State Street ،Citibank و غیره شریک بوده و کار کرده است.

دیپاک تاپلیال مدیر اجرایی فعلی و رئیس هیئت مدیره زنجیره است. قبل از Chain ،Thapliyal یک سرمایه‌گذار در بخش کار خصوصی بوده و روی سیستم‌های معاملاتی آربیتراژ کار می‌کرد.

آدام لودوین بنیانگذار اصلی Chain بود. قبل از Chain، لودوین در UC Berkeley تحصیل کرد. او کار خود را به عنوان مشاور با گروه مشاوره بوستون و IDEO آغاز کرد. او سپس مدرک MBA را از مدرسه بازرگانی هاروارد دریافت کرد و سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز اولیه را با تمرکز بر فین‌تک در RRE Ventures انجام داد و در شرکت‌هایی از جمله Vine ،Slack ،Kik و Paperless Post سرمایه‌گذاری کرد.

در سال 2018، Chain توسط Lightyear Corp، بازوی تجاری بنیاد توسعه استلار، سازمانی که در پشت ارز دیجیتال Lumens قرار دارد، خریداری شد. قیمت این خرید فاش نشد، فوربس ادعا کرد که این مبلغ معادل 500 میلیون دلار در Lumens پرداخت شده است. در سال 2021، Chain اکنون به عنوان یک شرکت خصوصی با هیئت مدیره، افسران و سهامداران تازه تاسیس فعالیت می کند.

در سال 2018، استلار Chain را خریداری کرد تا Interstellar، بازوی تجاری بنیاد Stellar را تشکیل دهد. در سال 2020، Chain دوباره خریداری شد تا ماموریت خود را برای ایجاد یک سیستم مالی جهانی قوی‌تر از طریق بلاکچین و فناوری ابر ادامه دهد.

چه چیزی زنجیره را منحصر به فرد می‌کند؟

پروتکل زنجیره‌ای به عنوان یک دفتر کل رمزنگاری مشترک، چند دارایی طراحی شده است. از همزیستی و قابلیت همکاری چندین شبکه مستقل، با اپراتورهای مختلف، با فرمت و قابلیت‌های مشترک پشتیبانی می‌کند. با استفاده از اصل حداقل اختیار، کنترل بر دارایی‌ها از کنترل همگام سازی دفتر کل جدا می‌شود. پروتکل زنجیره‌ای به هر شرکت کننده شبکه اجازه می‌دهد تا با نوشتن “برنامه‌های صدور” سفارشی، دارایی ها را تعریف و صادر کند. پس از صدور، واحدهای یک دارایی توسط “برنامه های کنترلی” کنترل می‌شوند.

این برنامه‌ها در یک زبان برنامه نویسی انعطاف پذیر و کامل تورینگ بیان شده‌اند که می‌تواند برای ساخت قراردادهای هوشمند پیچیده استفاده شود. هر شبکه توسط فدراسیونی از “امضاکنندگان بلوک” ایمن می‌شود. تا زمانی که تعداد امضاکنندگان بلوک از پروتکل پیروی کنند، سیستم در برابر فورک‌ها ایمن است. برای بهره‌وری، ایجاد بلوک به یک “تولید کننده بلوک” واگذار می‌شود. هر گره در شبکه می‌تواند بلوک‌ها را اعتبارسنجی کند و تراکنش‌ها را به شبکه ارسال کند.

Chain Core یک محصول نرم افزاری سازمانی است که پروتکل زنجیره‌ای را پیاده‌سازی می‌کند. یک نسخه توسعه‌دهنده منبع باز به‌طور رایگان در دسترس است و Chain یک شبکه بلاکچین را به عنوان یک شبکه آزمایشی با دسترسی آزاد راه‌اندازی می‌کند.

XCN Bridge

این محصول پروتکل Chain به تازگی و با حمایت شبکه ورم‌هول (Wormhole Network) ایجاد شده است. این پل غیرمتمرکز به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن بومی پروتکل CHAIN یعنی XCN را از شبکه اتریوم به سایر بلاکچین‌های تحت پشتیبانی از جمله BNB Chain منتقل کنند.

پل‌های میان زنجیره‌ای، مبادله یک ارز دیجیتال به ارز دیگر را ساده‌تر و هزینه و زمان مورد نیاز را کمتر می‌کند. XCN Bridge یک پروتکل غیرمتمرکز است که به یک رابط کاربری بصری و پورتال مناسب مجهز شده است. کاربران با هر پیشینه فنی می‌توانند کیف پول خود را به این بریج متصل کرده و توکن‌های خود را انتقال دهند.

برخلاف بسیاری از پل‌های استاندارد، Wormhole مجموعه‌ای منحصر به فرد از ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد. ورم‌هول از طیف گسترده‌ای از بلاک چین‌ها پشتیبانی می کند و به کاربران اجازه می‌دهد به انواع پروتکل‌های مختلف DeFi دسترسی داشته باشند. Wormhole تبادل اطلاعات، ارزهای دیجیتال و NFTها را در شبکه‌های مختلف از طریق پروتکل غیرمتمرکز خود امکان‌پذیر می‌کند. برای دسترسی به XCN Bridge روی این لینک بزنید.

شناسنامه توکن XCN

نامChain
اختصارXCN
آدرس سایتchain.com
تعداد توکن53,474,611,831
حجم بازار۵ میلیارد دلار
قراردادمشاهده
وایت پیپرمشاهده
تلگرامChain
توییترchain

کیف پول‌های XCN

توکن XCN را می‌توانید در کیف پول‌های مطرح نگهداری کنید:

نحوه خرید XCN

توکن XCN را می‌توانید از بهترین صرافی ارزهای دیجیتال به شرح زیر خریداری کنید:

  • صرافی Gate.io
  • صرافی کوکوین
  • صرافی بیترکس
  • و …

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *