0

انتخاب عطر و ادکلن زنانه

انتخاب عطر و ادکلن زنانه

انتخاب عطر و ادکلن زنانه، کاری کاملاً پیچیده و ظریف است. این عطر به دور از اینکه یک اکسسوری سطحی ساده باشد، به عنوان آینه‌ای از شخصیت فردی که با دقت انتخاب می‌شود عمل می‌کند. بنابراین برای یک زن مهم است که سبک عطر خود را پیدا کند.

 جهت انتخاب و خرید یک عطر خوب و با کیفیت و ویزگی های یک عطر خوب زنانه با ما همراه باشید 

به پیشنهاد خوبو، ابتدا برای اینکه بوی طبیعی بدن خود را متوجه شوید بعد از حمام موهای خود را آبکشی نکنید یا اسپری بدن خود را استفاده نکنید. حداقل دو ساعت به خود فرصت دهید و آنچه را که در مورد بوی خود احساس کردید، بنویسید، بعد از آنکه عطر یا اسپری خود را زدید، بو را احساس کنید و تفاوت را ببینید.

ممکن است دوست داشته باشید رایحه خود را با توجه به فصل، استایل یا خلق و خوی خود تغییر دهید. با این حال، دانستن خانواده بویایی که به آن تعلق دارید می‌تواند جالب باشد تا مطمئن شوید که خود را به سمت رایحه‌هایی که مطابق با شما هستند هدایت می‌کنید. 

انتخاب یک عطر خاص برای زنان

ممکن است به دنبال عطر و بوی خاص خود باشید، عطری که با هویت شما مطابقت داشته باشد و هر روز شما را همراهی کند و اثری بویایی از حضور شما در یاد عزیزانتان به جا بگذارد.

در این صورت، باید چندین عطر مختلف را آزمایش کنید تا زمانی که عطری را پیدا کنید که بیشتر شما را تحت تاثیر قرار دهد و احساسات قدرتمند صادقانه‌ای را به شما منتقل کند. انتخاب عطر و ادکلن زنانه مناسب، عموماً آن‌هایی هستند که میراث بویایی ما را بازتاب می‌دهند، که مجموع همه رایحه‌ها و طعم‌های ثبت شده در زندگی ما است. یک عطر با دقت انتخاب شده اعتمادبه‌نفس را تقویت می‌کند.

عطرهای زنانه اسپرت و پویا

اگر عموماً لباس‌های اسپرت و ساده انتخاب می‌کنید و به دنبال عطرهای بی تکلف هستید که در عین سادگی و پیچیده نبودن رایحه‌هایی پویا، نسبتاً تازه و سرزنده را به شما هدیه کند، انتخاب عطر و ادکلن زنانه‌ای که دارای نت‌های چوبی و مرکباتی آروماتیک دریایی یا سبز، محبوب‌ترین نت‌ها برای شما بوده و از داشتن چنین عطر و ادکلنی لذت خواهید برد. 

عطرهایی از جمله: 

 • آکوا الگوریا از برند گرلن
 • گریس کلیر از برند سرج لوتنس
 • واک آن ایر از برند کیت اسپید 

ترکیب نت‌های مرکباتی با اسطوخودوس و ادویه‌های شیرین با چوب‌های شرقی و همچنین رایحه‌های سدر، نعناع هندی،‌ کاج، چوب صندل و خس‌خس از ترکیبات مورد علاقه این گروه از افراد محسوب می‌شوند.

عطرهای زنانه با سبک کلاسیک

اگر سبک نسبتاً کلاسیکی دارید و به‌دنبال رایحه‌ای مطمئن با نت‌های اطمینان‌بخش و ظریفی هستید که برای اطرافیانتان خوشایند نباشد اما همچنان بتواند حضور شما را نشان دهد، نت‌های چوبی و مرکباتی آروماتیک دریایی یا سبز، محبوب‌ترین نت‌ها برای شما بوده و از داشتن چنین عطر و ادکلنی لذت خواهید برد. این عطرهای کلاسیک عالی ممکن است برای شما مناسب باشند:

 • کانال کوکو
 • شانس شانل
 • شماره 5 شانل
 • جادور دیور
 • کلوئه کلوئه

عطرهای زنانه جسور

آیا شخصیت جسورانه‌ای دارید و به دنبال عطری هستید که به سختی فرسوده شود و از مسیر شکسته خارج شود؟ در این صورت به سراغ انتخاب عطر و ادکلن زنانه ای بروید، که کمتر توسط عطرسازی‌های کلاسیک توزیع می‌شوند. اگر به دنبال چیزی نوآورانه و کمی آوانگارد هستید، ممکن است از استفاده از عطرهای تک جنسیتی، حتی عطرهای مردانه لذت ببرید. در واقع، عطر فراتر از ژانر است و نکته اصلی این است که عطر احساسات قدرتمندی را به شما القا می‌کند. علاوه بر این، عطر با توجه به هر فردی متفاوت است، بعید نیست که یک عطر مردانه روی پوست شما زنانه‌تر شود.

در نهایت، اگر به دنبال عطری قدرتمند هستید، ممکن است عطرهای بر پایه چوب عود که توسط بسیاری از برندها ارائه می‌شوند، جذب شما شوند.

نمونه‌های معروف انتخاب عطر و ادکلن زنانه:

 • تازه و شیرین: دوانا
 • تازگی مرکبات: Oranzo، Smeraldo
 • گل: Olyssia، Florentina، Lilylang، Vahina، Oscarine
 • تند تازه: هلی کریس
 • وانیل تازه: والکری

عطرهای زنانه با استایلی جذاب

اگر سبکی گرم و جذاب دارید،  احتمالاً به عطرهای تاثیرگذار، هوس‌برانگیز و غلیظ علاقه‌مند باشید. این سبک از عطر و ادکلن خیلی سریع توجه همه را به خودشان جلب می‌کنند. اگر شما از نوع جذاب و ماجراجو باشید خانواده شرقی یا جنگلی بیشتر به شما می‌آید. علاوه بر این، نت‌های وانیل و بالزامیک شما را ناراضی نمی‌کنند و قطعاً می‌توانید طعم‌های شرقی یا کهربایی، حتی چوبی مناسب روحیه شما باشد. عطرهای انتخابی قرار است نشانگر روحیه و شخصیت ماجراجوی شما باشد.

عطرهای نمونه:

 • اپیوم از برند ایو سن لورن
 • کارنال فلاور از برند فردریک مال
 • هبیت رژ از برند گرلن
 • فلاوربمب نکتار از برند ویکتور اند رولف

اگر شما هم در همین گروه از افراد قرار می‌گیرید، می‌توانید پیش از مصرف عطر از لوسیون بدن یا روغن بچه استفاده کنید تا مدت‌ زمان ماندگاری عطر را افزایش دهید.

انتخاب عطر همواره نکاتی را درمورد استایل و شخصیت شما بیان می‌کند عطر و ادکلن انتخابی شما نوعی زیور نامرئی به حساب می‌آید، با انتخاب استایل و لباس مناسب باعث جذابیت بیشتر شما شده همچنین بیانگر حس و حال درونی شما نیز می‌گردد.

به همین دلیل عطرها به راحتی انتخاب نمی‌شود و نوعی سفیر پنهانی و نامرئی است که شخصیت افراد را به نمایش می‌گذارد.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *