0

انتخاب نام کودک

انتخاب نام کودک

چگونگی انتخاب نام کودک؟ برای انتخاب نام مناسب به چه ویژگی‌هایی باید توجه کرد؟ برای انتخاب نام فرزند خود به کمک احتیاج دارید؟

اگر نمی‌توانید یک نام مناسب انتخاب کنید پیشنهاد می‌شود این مطلب را بخوانید.

به گزارش خوبو، انتخاب نام مناسب برای فرزند می‌تواند چالش برانگیز باشد. همه کسانی که به نوعی با کودک در ارتباط هستند می‌خواهند در انتخاب نام سهیم باشند و این امر ممکن است باعث اختلاف بین پدر و مادر، مادربزرگ، پدربزگ و حتی دوستان شود.

در این مقاله راهکارهایی جهت آسان نمودن این امر مهم داده می شود، تا شما عزیزان یک انتخاب شیرین و دلچسب داشته باشید و فقط این دوران مهم را جهت خرید سیسمونی یا دیزاین سرویس اتاق خواب دلبندتان صرف گردد، مشتاقانه منتظر به دنیا امدن غنچه زندگیتان باشید.

نام انتخابی را چندین بار تکرار کنید

آهنگ را در نظر بگیرید و مراقب ترکیب‌هایی باشید که می‌توانند نام فرزندتان را به شوخی تبدیل کنند.

نام مستعار را در نظر بگیرید

مطمئن شوید که از هر دو نسخه بلند و کوتاه نام فرزندتان راضی هستید زیرا او ممکن است خواه ناخواه این نام مستعار را انتخاب کند.

به حروف اول اسم خود نگاه کنید

یکی از روشهای انتخاب نام مناسب این است نام فرزند با اول اسم والدین یکی باشد.

اصیل و منحصر به فرد باشید

انتخاب نام های اصیل فارسی یا اصیل قوم خود می‌تواند راهکار خوبی باشد.

خلاق باشید

برای انتخاب نام کودک خود می‌توانید از ترکیب اسم‌های مختلف به یک نام زیبا برسید، در این باره عجله نکنید و ترکیب‌های متفاوتی را امتحان کنید.

آنچه را که محبوب است در نظر بگیرید

اغلب، والدین نامی را می‌شنوند که دوست دارند. شخصیت اصلی یک برنامه تلویزیونی یا قهرمان یک رمان، فقط برای اینکه متوجه شود که بقیه هم آن نام را دوست دارند. اگر اصالت برای شما مهم است، نام‌های برتر دخترانه و نام‌های برتر پسر را بررسی کنید تا ببینید آیا همان انتخاب شما است.

معنی را تجزیه و تحلیل کنید

والدین اغلب با انتخاب نام کودک با معنی یا ارتباط خاص، نام نوزاد را انتخاب می‌کنند. به عنوان مثال، ممکن است در مورد ” آرشام” احساس خوبی داشته باشید که به معنای نیرومند، پدر ویشتاسب از خاندان ‏هخامنشی است.

توجه به آینده

برخی از اسم‌ها در دوره کودکی بسیار زیبا، جذاب و بامزه هستند اما زمانی که فرد بزرگ می‌شود جذابیت خود را از دست می‌دهند و مناسب یک فرد بزرگسال نیستند. پس به دنبال اسمی باشید که به قدر کافی جدی بوده و علاوه بر کودکی در تمام عمر مناسب فرزندتان باشد.

اسم دیگر فرزندان

بسیاری از والدین دوست دارند که اسم فرزندان‌شان به هم شبیه باشد. اما برخی دیگر معتقدند که این کار لزومی ندارد و اسم‌های متفاوتی انتخاب می‌کنند. اگر اسم برخی از فرزندان‌تان به هم شباهت دارد بهتر است که نام فرزند جدید را نیز متناسب با نام آن‌ها در نظر بگیرید تا احساس تفاوت با خواهر و برادرهای خود نداشته باشد.

قرعه کشی

اگر با تمامی این تفسیر به نتیجه نرسیدید می‌توانید چند نام که اشتراک نظر دارید را روی کاغذ بنویسید داخل یک ظرف ریخته، از یک نفر بی طرف بخواهید که یک کاغذ را بردارد.

برخی از والدین قبل از باردار شدن نام نوزاد خود را انتخاب می کنند، در حالی که برخی دیگر تا زمان تولد نوزادشان (و در آستانه مرخص شدن از بیمارستان) منتظر می‌مانند. اگر هنوز نام نوزادتان را انتخاب نکرده‌اید و به کمک نیاز دارید، تنها نیستید. در این مطلب نکاتی در مورد انتخاب نام کودک برای فرزند عزیزتان گفته شد. امید است مورد توجه قرار گیرد.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *