0

معرفی و دانلود سریال «کابوی کپنهاگ» / Copenhagen Cowboy

معرفی و دانلود سریال «کابوی کپنهاگ» / Copenhagen Cowboy

به گزارش سایت خوبو، «کابوی کپنهاگ» سریالی تلویزیونی در ژانر نوآر و هیجان‌انگیز و در سبک ماوراءالطبیعه محصول کشور دانمارک در سال ۲۰۲۳ و ساختۀ «نیکلاس ویندینگ رفن» است. این مجموعه تلویزیونی که برای شبکه نتفلیکس ساخته شده است، داستان زندگی فردی است که دارای توانایی‌های مختلف ذهنی می‌باشد و در جستجوی ناشناخته‌ها در دنیای مردگان جنایتکار کپنهاگ است.

تهیه این سریال دارای حواشی مختلفی از جمله طرح اتهامات حیوان آزاری در طی ساخت آن است. بنیاد پیتا (بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران) در ۹ دسامبر ۲۰۲۱ شکایتی را علیه عوامل سازندۀ سریال «کابوی کپنهاگ» تنظیم کرد و آنها را به کشتن خوک‌ها در طول مراحل فیلمبرداری متهم نمود. طی تحقیقات بعدی مشخص شد که سازندگان این مجموعه تلویزیونی، یک کشاورز را برای کشتن خوک‌هایی که قرار بود در صحنه‌های سریال استفاده شود استخدام کرده‌اند.

یکی از خبرنگاران اهل کپنهاگ نیز با تایید این خبر اعلام کرد که شاهد کشتن حیوانات برای یک صحنۀ خاص در فیلم بوده است. سرانجام پلیس دانمارک از عوامل فیلم تحقیق به عمل آورد و در نهایت صحنۀ مزبور از سریال حذف گردید.

دانلود رایگان سریال «کابوی کپنهاگ» / Copenhagen Cowboy

قسمت/کیفیت۴۸۰۷۲۰۱۰۸۰Blu-ray
اولدانلوددانلوددانلوددانلود
دومدانلوددانلوددانلوددانلود
سومدانلوددانلوددانلوددانلود
چهارمدانلوددانلوددانلوددانلود
پنجمدانلوددانلوددانلوددانلود
ششمدانلوددانلوددانلوددانلود

دربارۀ «کابوی کپنهاگ»؛ تازه‌ترین سریال «نیکلاس ویندینگ رفن» از نتفلیکس

«کابوی کپنهاگ» به نویسندگی و کارگردانی این سینماگر دانمارکی، سریالی شش‌ قسمتی از شبکه نتفلیکس است که در ۵ ژانویه ۲۰۲۳ برای اولین بار پخش گردید.

مضامین نبردهای شهری، داستانهای قهرمانی، انتقام‌جویی و ماوراء‌طبیعه در فیلم وجود دارند. تمام اینها با یک روایت ساختگی و تصاویر زیبا، ترکیبی جذاب برای دوست‌داران سینما است. «نیکلاس ویندینگ رفن» از موتیف‌های تکرارشونده‌ای مانند تصویر زن در آینه، خطوط نئونی، گل‌های شکوفه‌ده و دیالوگ‌های مینیمال در سرتاسر مجموعه استفاده می‌کند.

جنبه های بصری و استعاری «کابوی کپنهاگ»

«کابوی کپنهاگ» اصطلاحی است که مترادف با سبکی منحصر‌به‌فرد در دنیای فشن و مُد است که ریشۀ این عبارت به کپنهاگ، پایتخت دانمارک برمی‌گردد. این سبک در واقع تلفیقی از فرهنگ گاوچران آمریکایی و مد شهری اروپایی است که ظاهری متمایز به وجود می‌آورد.

یکی از جنبه‌های بصری تعیین‌کنندۀ مُد کابوی کپنهاگ، ترکیب عناصر به ظاهر متضاد با هم است. این سبک شامل لباس‌های سنتی غربی، مانند چکمه‌های کابویی، ژاکت‌های جین و کلاه‌های استتسون، با عناصر شهری مدرن، مانند کفش‌های کتانی و تی‌شرت‌ است. ترکیب به دست آمده ترکیبی جالب از عناصر قدیمی و جدید است.

«کابوی کپنهاگ» همچنین جنبه‌ای استعاری نیز دارد. این اصطلاح شمایلی از فردگراییِ سفت و سخت، ماجراجویی و آزادی را تداعی می کند. در واقع بیانگر داشتن استقلال و تمایل به ریسک کردن در زندگی است و اشاره به فردی است که به نوعی علیه هنجارها و قراردادهای اجتماعی دست به شورش می‌زند.

این جنبه استعاری همچنین در عرصۀ موسیقی شهر کپنهاگ نیز وجود دارد، جایی که خُرده‌فرهنگ هنرمندان و موسیقیدانان حول زیبایی‌شناسی «کابوی کپنهاگ» ظهور کرده است. این نوازندگان از طیفی از انواع ژانر موسیقی از سنتی کانتری و غربی گرفته تا موسیقی هیپ هاپ و الکترونیک استفاده می کنند تا آثاری نوآورانه خلق کنند.

ادای عین به سایر آثار سینما

«کابوی کپنهاگ» به فیلمهای ارزشمندی همچون «درخشش» اثر استنلی کوبریک، «هانیبال» از ریدلی اسکات و «تویین پیکس: بازگشت» از دیوید لینچ نیز اشاره دارد. «نیکلاس ویندینگ رفن» هیچگاه علاقۀ خود به آثار سایر کارگردانان مشهور سینما مخصوصا استنلی کوبریک را پنهان نکرده است.  

جمع‌بندی

اگر به دنبال سریال جدیدی هستید که شما را تکان دهد، سری به «کابوی کپنهاگ»، آخرین اثر فیلمساز دانمارکی «نیکلاس ویندینگ رفن» بزنید. این مجموعه تلویزیونی، اثری غیر‌قابل پیش‌بینی، تکان‌دهنده و گیج‌کننده است و بینندگان را با خود به سفری می‌برد که به این زودی فراموش نخواهند کرد. در نتیجه، تجربۀ تماشای این سریال خوش‌ساخت را از دست ندهید و همین امروز به تماشای «نیکلاس ویندینگ رفن» بنشینید!

جدول اطلاعات

عنوانکابوی کپنهاگ / Copenhagen Cowboy
خالق داستاننیکلاس ویندینگ رفن
بازیگرانآنجلا بوندالویچ
فلور فریلوند
لولا کورفیکسن
زلاتکو بوریچ
آندریاس لیکه
ژانردرام
نوآر ـ مهیج
ماوراء‌طبیعی
کشوردانمارک
سال۲۰۲۳
زباندانمارکی
صربستانی
انگلیسی
ژاپنی
مدت۶ قسمت(در مجموع ۵ ساعت ۱۲ دقیقه)
امتیازIMDb ۶.۸/۱۰
Rotten Tomatoes ۶۷/۱۰۰
جدول اطلاعات فیلم کابوی کپنهاگ / Copenhagen Cowboy

منابع

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *