0

معرفی سایت کریپتوکامپر (cryptocompare.com)

معرفی سایت cryptocompare.com

کریپتوکامپر (به انگلیسی: Cryptocryptocompare) مکان مناسبی برای یادگیری ارزهای رمزنگاری شده و درک برخی از مفاهیم اساسی پشت بلاکچین است. این سایت یک مرجع اصلی برای اطلاعات واضح و دقیق است.

کریپتوکامپر در سال 2014 توسط چارلز هیتر (Charles Hayter) و ولاد کالیکو (Vlad Cealicu) در لندن تأسیس شد تا به سرمایه گذاران نهادی و خرده فروشی امکان دسترسی به داده‌های واقعی با قیمت واقعی بازار و قابل اعتماد در 5300+ سکه و 240،000+ جفت ارز را بدهد. این سایت با جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده‌های تیک (tick data) از صرافی‌های شناخته شده جهانی و ادغام یکپارچه مجموعه داده‌های مختلف در قیمت ارز رمزنگاری شده، یک نمای کلی و جامع از بازار را ارائه می‌دهد.

مدل تجاری کریپتوکامپر بسیار هوشمندانه است، زیرا درآمد خود را از سازمان‌ها کسب می‌کند، اما به سرمایه‌گذاران خُرد سرویس‌های رایگان ارائه می‌دهد.

نامکریپتوکامپر (به انگلیسی: Cryptocryptocompare)
آدرسcryptocompare.com
دسته بندیابزار تحلیل ارزهای دیجیتال
توییترCryptoCompare
فیسبوکcryptocompare

بخش‌های مختلف سایت کریپتوکامپر (cryptocompare.com)

در نوار بالایی وب‌سایت کریپتو کامپر، چهار بخش اصلی بازارها (Markets)، داده‌ها (Data)، API و رویدادها (Events) وجود دارد. در ادامه به معرفی هر کدام از این بخش‌ها خواهیم پرداخت.

بازارها (Markets)

بخش بازارها را می‌توان اصلی‌ترین بخش‌ پلتفرم کریپتوکامپر دانست که خود به بخش‌های زیر تقسیم می‌شود:

 • فهرست کوین‌ها (Coin List): این بخش اطلاعات جامع و کامل در خصوص قیمت فعلی، حجم معاملات، ارزش کل بازار و عملکرد اخیر کوین ارائه می‌کند.
 • فهرست برترین‌ها (Top Lists): فهرست برترین‌ها جزئیات پروژه‌های مطرح و موفق ارزهای دیجیتال را بررسی می‌کند و داده‌های سودمندی با کاربران خود به اشتراک می‌گذارد. این بخش شامل فهرست کوین‌ها و پروژه‌های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، عرضه‌های اولیه (Offerings)، صرافی‌ها (Exchanges)، استخراج (Mining)، فهرستی از کیف پول‌های برتر (Best Wallets)، سبد سهام یا پورتفوی عمومی (Public Portfolios) و ماشین‌حساب ماینینگ (Mining Calculator) است.
 • تحقیق و بررسی‌ (Research): در این بخش بررسی‌ها، گزارش‌ها و راهنماهای جامع و کاملی در خصوص کوین‌ها، صرافی‌ها، کیف پول‌ها و استخراج به دست می‌آورید. علاوه بر این، مطالب مفیدی نیز در خصوص چگونگی خرید، سرمایه‌گذاری و ایجاد سبد سهام ارزهای دیجیتال در این بخش ارائه شده‌اند.
 • اخبار (News): اگر با تمام وب‌سایت‌های خبری حوزه ارزهای دیجیتال آشنایی ندارید یا زمان شما برای بررسی تمام آن‌ها کافی نیست، در این بخش از پلتفرم کریپتوکامپر می‌توانید جدیدترین اخبار حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را دریافت کنید.

ای‌پی‌آی (API)

یکی از اصلی‌ترین بخش‌های پلتفرم‌ کریپتوکامپر ویژگی API است که دسترسی فوری به داده‌های بازار ارزهای دیجیتال را ممکن می‌کند. API به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد داده‌های بازار را از سرور شرکت دریافت و در پلتفرم آنلاینی دیگر بازیابی کنند.

سرویس اولیه API این پلتفرم رایگان است، اما بسته‌هایی مربوط به API حرفه‌ای (professional)، شرکتی (corporate) و ویژه (enterprise) نیز وجود دارند که با پرداخت هزینه در دسترس کاربران قرار می‌گیرند.

داده‌ها (Data)

یکی دیگر از بخش‌های وبسایت کریپتوکامپر، بخش داده‌ها (Data) است که خود به 6 بخش جداگانه تقسیم می‌شود:

 • داده (Data)
 • شاخص‌ها (Indices)
 • تحقیق (research)
 • مطبوعات (press)
 • خبرنامه (newsletter)
 • تماس (contact)

رویدادها (Events)

رویدادهای مجازی کریپتوکامپر باعث می‌شود تا شرکت کنندگان در این صنعت در مورد تکامل بازار دارایی‌های دیجیتال بحث کنند و مهمترین مسائل امروز صنعت را کشف کنند.

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *