0

بازی Crysis Remastered

بازی Crysis Remastered

بازی Crysis Remastered نسخه بازسازی شده Crysis اصلی است. این بازی اولین بازی از این سری است که توسط Crytek منتشر شد.

به گزارش خوبو، بازی Crysis Remastered شامل هر یک از کمپین های تک نفره از تیراندازی های اول شخص Crysis Crysis 2 و Crysis 3 است که برای سخت افزار امروزی بهینه شدند. نسخه Nintendo Switch در 23 ژوئیه 2020 منتشر شد. نسخه های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه های شخصی ابتدا قرار بود در همان تاریخ عرضه شوند، اما تا 18 سپتامبر 2020 به تعویق افتادند.

معرفی بازی Crysis

معرفی بازی crysis

سری Crysis در هسته اصلی خود، تیرانداز اول شخص استاندارد است، اما عناصر دیگر به آن هسته متصل شد تا آن را از بسیاری دیگر متمایز کند. اولین Crysis شما را به عنوان مردی می بیند که با لباس پیشرفته سایبرنتیک وارد یک منطقه جنگی می شود تا به دنبال یک تیم تحقیقاتی بگردد. هنگامی که با بیش از آنچه انتظار داشتید مواجه می شوید، داستان ادامه میابد.

بازی دوم مدت کوتاهی پس از پایان بازی اول با موجودات بیگانه که به یک شهر و همچنین شرکتی که از موقعیت استفاده می‌ کنند حمله می‌ کنند شروع می‌ شود. بازی سوم، به طور قابل پیش‌بینی، پس از بازی دوم شروع می‌ شود، جایی که بیگانگان به عقب رانده شده‌اند، اما شرکت در حال به بردگی گرفتن جهان است. به‌علاوه می‌ دانید که بیگانگان هنوز با تعداد کمتری در اطراف هستند و باید پاکسازی شوند. موضوع مشترک همه بازی ها مردی به نام prophet و نوعی لباس فوق سرباز است.

بیایید به طور خلاصه کمی در مورد هر یک از عناوین قبلی صحبت کنیم .

Crysis 1

Crysis 1

ابتدایی ترین بازی از نظر گیم پلی، Crysis 1 است که زمینه را برای دو بازی بعدی فراهم می کند. فکر می‌ کنم اگر این عنوان را نادیده می‌ گیرید به داستان ظلم می‌ کنید. مطمئناً، سرگردانی در برخی از قسمت‌ های بازی کمی گیج‌کننده می‌ شود، به‌ویژه زمانی که کارهای خود را به جای انتخاب مسیر درست بازی انجام می‌ دهید.

Crysis 2

Crysis 2

با تکیه بر بازی اول، Crysis 2 واقعاً به موفقیت رسید. پیشرفت‌ ها و ترفندهایی را نسبت به بازی اولیه ارائه می‌ دهد، اگرچه فقط یک صدا برای لباس ارائه می‌ دهد که کمی ناامیدکننده است. اگرچه قابل قبول است اما وجود چند صدا در بازی اول باعث می شود عدم وجود آن در بازی دوم و سوم بیشتر به چشم بیاید. این بار بازی بیشتر در یک شهر اتفاق می‌ افتد .

Crysis 3

Crysis 3

پس از بازی دوم، بیگانگان عمدتاً به غیر از بقایای کم در اطراف، ناپدید شدند. در این قسمت cell تبدیل به یک شرکت بزرگ قدرتمند شد که جهان را از طریق قدرت بیگانه کنترل می کند. برخلاف دو بازی قبلی، به نظر می‌ رسد مناظر این بازی کمی بیشتر تغییر می‌ کند. یکی از تغییرات عمده در کنار برخی اصلاحات در مکانیک لباس، وجود انواع بیشتری از مهمات است.

در بازی‌ های قبلی، اصلاً مهم نبود که چه تفنگ‌ هایی با خود دارید. زیرا اگر یک جعبه مهمات پیدا می‌ کردید، دقیقاً همان نوع گلوله‌ های مورد نیازتان را داشت. حالا ممکن است اینطور نباشد. یک جعبه مهمات استاندارد دارای مهمات برای همه سلاح‌ های استاندارد است، اما سلاح‌ هایی مانند کمان جدید دستی، به یک جعبه مهمات کمان نیاز دارند. همچنین جعبه مهمات ویژه ای برای گزینه های مهمات جایگزین برای اسلحه های شما وجود دارد. با در نظر گیری کمان به عنوان مثال، شما تیرهای استاندارد خود را دارید، که اگر به سمت دشمنی که کشتید بروید، می توانید آن ها را بازیابی کنید.

داستان بازی Crysis Remastered

داستان بازی Crysis Remastered

داستان این مجموعه به خوبی برای یک تیراندازی اول شخص ارائه شد. با ترکیبی از تعاملات شخصیت‌ ها، پیام‌ های رادیویی و کات سین ها، داستان در حین پیشرفت بازی برای شما روایت می‌ شود. این بازی نسبتاً داستان خوبی دارد، اما کوتاه مدت است. بنابراین شما را برای مدت طولانی از جریان خارج نمی کند. در حالی که داستان بازی یک طرح خطی است و شما واقعاً حرف زیادی در مورد چگونگی گسترش داستان ندارید، احساس می کنید بخشی از ماجرا هستید. باید بازی های مجموعه را به ترتیب بازی کنید در غیر این صورت داستان برای شما خراب می شود.

اگر می‌ خواهید با بازی سوم شروع کنید، یک خلاصه بسیار خوب در دسترس است. این خلاصه به شما نشان دهد که قبلاً چه اتفاقی روی داد و همچنین یک آموزش بسیار خوب در دسترس شما خواهد بود. چند دقیقه اول بازی دوم نیز، یک قسمت از پایان بازی اول را دارد. در بازی اول، جیک “نومد” دان را بازی کردید.

داستان بازی Crysis Remastered2

در بازی دوم، شما در نقش جیمز آلکاتراز رودریگز بازی می کنید که پس از حمله ای که نزدیک بود شما را بکشد، با prophet روبرو می شوید. او لباس مخصوص خود را به شما می دهد و می میرد. اما قبل از مرگ برای شما پیام هایی در لباس می گذارد.

بازی سوم، که حداقل دو دهه پس از بازی دوم رخ می دهد، شما را در نقش لارنس بارنز قرار می دهد. حال سؤال این است که اگر لارنس بارنز بیش از 20 سال قبل از دنیا رفت چگونه می تواند زنده باشد؟ مطمئناً، بازی از طریق داستان‌ گویی خود بینش بهتری به شما خواهد داد.

گیم پلی بازی Crysis Remastered

گیم پلی بازی Crysis Remastered

در حالی که هر سه بازی کمی خطی هستند، اما عرض جغرافیایی مناسبی را در مورد نحوه رسیدن شما از نقطه A به B ارائه می‌ دهند. برای مثال، می‌ توانید با اسلحه‌ های قوی بروید و هرکسی را که سر راهتان قرار می‌ گیرد، بکشید. همچنین می‌ توانید یواشکی بروید و سعی کنید بدون جلب توجه مسیر را طی کنید. شما می‌ توانید کمی کار ترکیبی انجام دهید، اشیاء را پرتاب کنید تا حواس دشمنان را پرت کنید و عملیات حذف بی‌ صدا را انجام دهید.

در برخی از بازی‌ ها، مکانیک مخفی کاری یک شوخی است که در آن هوش مصنوعی NPC را نابینا کرده است. در حالی که این می تواند در اینجا نیز صادق باشد، اما معمولاً اینطور نخواهد بود. هوش مصنوعی در این بازی تقریباً بیش از حد خوب است. زیرا آن ها در تشخیص شما بسیار خوب هستند، حتی زمانی که از ابتدا نمی‌ دانستند شما آنجا هستید.

یک متر بر روی صفحه نمایش وجود دارد که به شما می گوید چقدر مخفی هستید و دشمنان چقدر از حضور شما آگاه هستند. اگر این نشانگر زرد یا بالاتر باشد (ممکن است فقط قرمز باشد) آن ها می دانند که شما آنجا هستید. این بازی را چالش برانگیزتر می کند. در تنظیمات سخت‌ تر، اگر سعی می‌ کنید مخفیانه وارد شوید و یک کشتار مخفیانه انجام دهید، هوش مصنوعی قبل از اینکه در محدوده قرار بگیرید، هشدار می‌ دهد. پس از هشدار به دشمنان، پنهان شدن تقریباً بیهوده است. آن ها شما را دوره خواهند کرد حتی اگر شنل پوشیده باشید و به طور کامل به جای دیگری رفته باشید.

مبارزه در بازی Crysis Remastered

مبارزه در بازی Crysis Remastered

علیرغم این واقعیت که شما یک لباس به ظاهر قدرتمند بر تن دارید، اما شما فنا ناپذیر نیستید. با این حال، حالت زره تا حدودی کمک می کند. اگر به یاد داشته باشید که وقتی یک نارنجک در کنار شما فرود می آید آن را روشن کنید، احتمالاً با فرض اینکه انرژی کافی در لباس برای مقاومت در برابر انفجار داشته باشید، خوب خواهید بود. اما از حمله دیگری جان سالم به در نخواهید برد، مگر اینکه چند لحظه به شما فرصت دهند تا انرژی شما دوباره شارژ شود.

اسلحه

اسلحه

وقتی صحبت از سلاح به میان می آید، معمولاً می توانید دو اسلحه و مقداری مواد منفجره حمل کنید. اگر می خواهید یک اسلحه جدید داشته باشید، باید یکی از اسلحه هایی را که از قبل دارید دور بیندازید. همچنین شما فقط می توانید مقدار نسبتاً محدودی مهمات حمل کنید. اسلحه‌ ها تقریباً در همه جا در فضای باز پیدا می‌ شوند. شما همچنین می توانید تغییراتی را به سلاح های خود اضافه کنید، مانند تغییر ظاهر، اضافه کردن صدا خفه کن یا تغییر حالت شلیک.

شلیک های بدن معمولاً بیش از یک ضربه می گیرند، اما یک ضربه سر تمیز اغلب می تواند هدف را در یک ضربه از بین ببرد. مواد منفجره در هنگام اصابت آسیب کمی وارد می کنند. شما نارنجک را پرتاب می کنید و بین چندین دشمن فرود می آید، اما آن ها به راحتی از چیزی که به نظر می‌ رسد ضربه بدی باشد جان سالم به در می‌ برند برمی‌ گردند و شروع به تیراندازی به سمت شما می‌ کنند. استفاده از کمان در بازی سوم نیز بسیار لذت بخش خواهد بودزیرا می‌توانید قدرت کشش را تنظیم کنید و با حداکثر کشش دشمنان را به دیوارها و اشیا سنجاق کنید.

لباس

لباس

لباس مخصوص توانایی های شما را افزایش می دهد و با کاربر مرتبط است. این لباس با قدرت مافوق بشری، توانایی پرش بلندتر، داده های تاکتیکی و محافظت از کاربر خود را با استتار و زره های پیشرفته فراهم می کند. این لباس همچنین می تواند برای افزایش بیشتر توانایی های آن ارتقا یابد. اما دارای مقدار محدودی انرژی است که در صورت عدم استفاده از توانایی های آن، بازسازی می شود. این بدان معناست که در یک آتش‌ بازی طولانی ممکن است با مشکل جدی مواجه شوید، اما اگر از نظر تاکتیکی خوب بازی کنید، می‌ توانید در گوشه‌ ها مخفی شوید تا این انرژی به لباس برگردد.

گرافیک بازی Crysis Remastered

گرافیک بازی Crysis Remastered

با توجه به اینکه Crysis اصلی عالی به نظر می رسید و سال ها پس از انتشارش برای سیستم های رده بالا شناخته می شد و سعی می کرد آن را با شکوه کامل ارائه کند، ریمستر تقریباً به طور کامل بهتر است. با روشن شدن ray tracing، این بازی فوق‌العاده به نظر می‌ رسد، اما حتی بدون روشن بودن آن، بازی کاملاً دیدنی است. مدل های شخصیت همه کاملاً دقیق و گویا هستند. جلوه های ویژه عمدتاً به خوبی انجام می شود. تماشای خرد شدن درخت در حین سقوط نیز هرگز قدیمی نمی شود. کار زیادی برای تغییر مناظر بازی های اول و دوم انجام نمی شود و به خوبی نیز کار می کند. بازی سوم واقعاً اینجا می درخشد و بسیار متنوع تر به نظر می رسد.

صدا در بازی Crysis Remastered

صدا در بازی Crysis Remastered

تقریباً همه چیز در بازی به طور کامل صداگذاری شد، از جمله لباس مخصوص شما. بازی اول به شما امکان می‌ دهد بین صداهای لباس مخصوص انتخاب کنید، اگرچه در نهایت تنها یکی از دو صدای باقی مانده را دارید. جلوه های صوتی کاملاً خوب کار می کنند و کاملاً به جو بازی کمک می کنند. شما می توانید گام های خود را طوری تنظیم کنید که مخفیانه تر باشند و می توانید این تفاوت را بشنوید. راه رفتن روی انواع سطوح مختلف صداهای پا را نیز تغییر می دهد. اسلحه ها اکثراً شبیه هم هستند، با اینحال اگر از صدا خفه کن استفاده کنید می توانید تفاوت را حس کنید. صداپیشه‌ های این بازی کار فوق‌ العاده‌ ای انجام دادند و واقعاً توانستند به جای روایت یک فیلمنامه، شخصیت‌ هایشان را زنده و رسا کنند.

کنترل ها و رابط کاربری

استفاده از کنترل ها همه آسان است و در بیشتر موارد به خوبی چیده شده اند، اما با وجود تعداد زیادی دکمه مختلف برای فشار دادن، یک گیم پد احتمالاً برای کمک مفید خواهد بود. بازی با کیبورد و ماوس، در PC، دارای هدف گیری و حرکت دقیق است. بازی به طور کلی به شما می‌ گوید که در صورت نیاز در هر جایی، کدام دکمه را فشار دهید. با پیشرفت سری، رابط کاربری به تدریج بهتر می شود، اما حتی در بازی اول نمایشگر هدآپ به خوبی کار می کند.

سخن پایانی

سخن پایانی

سه عنوان اصلی چیزهای زیادی برای لذت ازین مجموعه ارائه می دهند. اگر به طور کلی از طرفداران بازی های FPS هستید، احتمالاً از سه گانه Crysis Remastered لذت خواهید برد. این سه گانه تقریباً همه چیز را دارد که یک بازی FPS عالی را ایجاد می کند. به علاوه چیزهای کافی برای متمایز کردن آن از سایرین و ایجاد حس تازگی و بدیع بودن را دارد. مطمئناً به اندازه یک JRPG داستانی عمیق ندارد، اما برای یک تیرانداز اول شخص، به طرز قابل توجهی خوب انجام شده است و با هر بازی که به هم مرتبط است و تمام موضوعات داستانی در هم تنیده شده است، واقعاً احساس می‌شود که تیم توسعه دهنده همه تلاش خود را کردند تا مطمئن شوند که ترکیب خوبی از گیم‌ پلی و داستان ارائه می شود. به طور کلی، این قطعا یک بازی سرگرم کننده برای شما است.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *