0

معرفی توکن کرو دائو Curve DAO Token

توکن کرو

توکن کرو دائو Curve یک صرافی غیرمتمرکز برای استیبل کوین است که از یک بازارساز خودکار (AMM) برای مدیریت نقدینگی استفاده می‌کند. توکن کرو دائو Curve در ژانویه سال 2020 مترادف با پدیده امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای (DeFi) ایجاد گردید و در نیمه دوم سال 2020 با رشد حوزه دیفای و ارزهای آن، رشد چشمگیری داشته است. توکن کرو دائو Curve براساس استاندارد ERC20 پلتفرم اتریوم است.

در ماه آگوست، Curve یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز Decentralized autonomous organization (DAO) را راه اندازی کرد که توکن CRV به عنوان توکن داخلی آن مورد استفاده قرار میگرفت. DAO از ابزار ایجاد مبتنی بر اتریوم برای ایجاد ارتباط بین چندین قرارداد هوشمند استفاده شده برای نقدینگی واریز شده کاربران استفاده می کند. موضوعاتی مانند حاکمیت، از نظر وزن و سایر موارد با آراگون متفاوت است.

ازآنجایی‌که پلتفرم کرو یک صرافی غیرمتمرکز بوده و محلی برای تبدیل و خرید و فروش رمزارزها است، ازاین‌رو ویژگی‌های یک صرافی غیرمتمرکز را نیز دارد. راه‌اندازی این ارز دیجیتال با توجه به حاکمیت این رمزارز در شبکه، سودآوری بیشتری را برای صرافی به همراه داشت. افزایش حجم معاملات دیفای، دوام کرو را تضمین کرده است و پلتفرم بازارساز خودکار (AMM) می‌تواند مقدار زیادی از سودهای مرتبط کاربران و نقدینگی شبکه را تحویل دهد.

معرفی تیم مدیریت کرو دائو

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Curve مایکل اگروف، دانشمند روسی است که تجربه های مختلفی در زمینه شرکت های مرتبط با ارزهای دیجیتال دارد. در سال 2015، وی بنیانگذار و مدیر CT NuCypher شد ،که در زمینه همکاری با زیرساخت ها و پروتکل های حفظ حریم خصوصی و ایجاد حریم خصوصی فعالیت دارد. Egorov همچنین بنیانگذار شبکه بانکی و وام های غیرمتمرکز LoanCoin است.

تیم منظم Curve بخشی از ساختار تخصیص توکن CRV است و طبق برنامه واگذاری دو ساله، توکن ها را به عنوان بخشی از برنامه اولیه راه اندازی می کند.

در آگوست سال 2020، Egorov گفت که “در واکنش به قدرت رأی دادن yearn.finance، مقدار زیادی از توکن های CRV را قفل کرد” و در این مرحله 71٪ حکمرانی بر روی شبکه را به خود اختصاص داد.

چه چیزی کرو دائو را منحصر به فرد می‌کند؟

کرو با دنبال کردن وظایف خود به عنوان یک بازارساز خودکار AMM به طور خاص برای تجارت با ثبات با بیت کوین Bitcoin مورد توجه قرار گرفته است. راه اندازی رمز DAO و CRV با توجه به استفاده توکن CRV برای حاکمیت، سودآوری بیشتری به همراه دارد زیرا براساس تعهد نقدینگی و مالکیت به کاربران تعلق می گیرد.

انفجار در معاملات DeFi، ماندگاری توکن کرو را تضمین کرده است، AMM ها مقدار زیادی از نقدینگی و سودهای مرتبط کاربران را برمی گردانند.

به همین ترتیب، توکن کرو دائو Curve برای هرکسی که در حوزه DeFi فعالیت میکند مانند تامین نقدینگی برای استخرها و همچنین افرادی که به دنبال به حداکثر رساندن بازده بدون ریسک هستند، این توکن را نگهداری می کند میتواند سود خوبی را به ارمغان آورد.

این پلتفرم با گرفتن هزینه ای ناچیز که به تأمین کنندگان نقدینگی پرداخت می شود، درآمد کسب می کند.

امنیت پلتفرم دائو چگونه است؟

توکن کرو خطرات استاندارد مرتبط با واریز وجوه در قراردادهای هوشمند و معامله با AMM ها، یعنی ضرر ناگهانی را به همراه دارد. از آنجا که Curve فقط از استیبل کوین ها پشتیبانی می کند، خطر نوسانات بازارها کاهش می یابد.

توکن کرو حسابرسی شده است، اما این هیچ کاری برای مقابله با خطرات ناشی از قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال خاص ندارد.

کیف پول توکن کرو

توکن کرو براساس استاندارد ERC20 پلتفرم اتریوم است بنابراین تمام کیف پول های مطرح از این توکن پشیبانی میکنند. در ادامه لیستی از این کیف پول ها را مشاهده میکنید:

قیمت توکن کرو

کل زنجیره توکن کرو 3,303,030,299 می‌باشد که از این تعداد 372,147,275.08 CRV معادل 11 درصد از کل توکن‌ها استخراج شده‌اند. حجم بازار توکن کرو حدود 812 میلیون دلار است و این ارز دیجیتال را در رتبه 99 بازار ارزهای دیجیتال قرار داده است. قیمت توکن کرو در یکسال گذشته از 0.33 دلار تا 60.50 دلار نوسان داشته است و در زمان نگارش این مقاله به 2.18 دلار رسیده است. می‌توانید اطلاعات کامل این ارز دیجیتال را در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

نحوه خرید توکن کرو

توکن کرو را میتوانید از تمامی صرافی های معتبر خریداری کنید. در ادامه لیست بهترین صرافی های خرید و فروش توکن کرو را مشاهده میکنید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *