0

بازی شیطان هم می گرید 5 (Devi May Cry 5)

بازی شیطان هم می گرید 5

بازی شیطان هم می گرید 5 در ادامه سری های موفق قبلی خود معرفی شد. این بازی در سبک اکشن-ماجراجویی است و توسط شرکت کپ کام تولید شده است.

به گزارش خوبو، این بازی در سال 2018 رو نمایی و در سال 2019 برای ویندوز، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌ باکس وان منتشر شد. ما در این پست به معرفی این بازی می‌پردازیم.

داستان بازی شیطان هم می گرید 5

داستان بازی شیطان هم می گرید 5

شیطان هم می گرید 5 از داستان بازی‌ های قبلی پیروی می‌ کند. اما بدون بازی کردن سری های قبل نیز داستان آن را متوجه می شوید. به همین دلیل می توانید با دیدن یک ویدیو خلاصه که منشا شخصیت‌ها و اتفاقات چهار بازی قبلی را توضیح می دهد از داستان آگاه شوید.

با شروع شدن بازی، دانته، نرو و وی را می‌ بینید که به سمت شیطانی که بازوی نرو را گرفته است، می‌روند. همانطور که دانته نگرش بی خیال اما مطمئن خود را حفظ می کند، خود را در نبرد بازنده می بیند و فقط می‌تواند شیطان را به مدت کافی نگه دارد تا Nero و V قبل از شکست، فرار کنند.

مدتی بعد می‌گذرد. با شکست دانته و عقب نشینی دیگران، شیاطین شهر را تسخیر می‌کنند. این تا جایی است که سربازان با تلاش برای مبارزه از بین می روند. این وضعیت نا امید کننده به نظر می‌رسد، تا زمانی که نرو خود را دوباره وارد عمل کند.

آنچه در ادامه می‌ آید، روایتی لذت‌ بخش است که بر شکست دادن شیاطین و خلاص شدن از شر یک گیاه اهریمنی تمرکز دارد. تعدادی از شگفتی‌ها و پیچش‌ها در خود داستان وجود داشت، اما چیزی که بیش از همه از آن لذت می‌برید شخصیت ها و عملکرد آن ها است.

شخصیت های بازی شیطان هم می گرید 5

شخصیت های بازی شیطان هم می گرید 5

شما داستان را به عنوان Nero شروع می کنید. او از برخی جهات بسیار شبیه یک قهرمان انیمه-اکشن معمولی است. شاید از نظر ظاهری اخموتر، اما همیشه مایل است که ابتدا خود را وارد میدان مبارزه کند. این امر با صحنه‌‌هایی ترکیب می‌ شود که در آن او بر روی یک شیطان می‌ پرد و به زور سوار او می‌ شود.

بعداً به V می رسیم. او یک تیپ تاریک و مرموز است که پیشینه و انگیزه هایش تنها با پیشروی در داستان آشکارتر می‌شود. این امر احساس می‌شود که وقتی سازندگان بازی، شعرخوانی را راهی برای شارژ مجدد توانایی‌ های او کردند، به سمت کلیشه‌‌ها متمایل شدند.

دانته ستاره اصلی بازی است. جای تعجب نیست که دوباره او را ببینیم، اما مدت زیادی از بازی گذشته است. نگرش او در بازی های قبلی دوست داشتنی بود و مطمئناً اینجا تغییری نکرده است.

شخصیت NERO

شخصیت نرو

توانایی منحصر به فردی دارد که شامل تغییر بازوها می شود و هر بازو توانایی خاصی دارد. این توانایی‌ها تنوع زیادی را فراهم می کند. علاوه بر گزینه‌ های جدی، گزینه‌های تقلید هم وجود دارد که به نظر سرگرم‌کننده می‌رسند. به عنوان نمونه می توانید او را به یک بازوی مگا من و یک بازوی ساخته شده برای خوردن پاستا مجهز کنید. او همچنین از شمشیر و تفنگ هم استفاده می‌کند.

شمشیر Nero این توانایی را دارد که شما آن را مانند یک موتور بچرخانید تا شارژ شود. این در واقع باعث می‌شود تا تریگرهای تطبیقی ​​پلی استیشن 5 وارد بازی شوند. به گونه‌ای که مقاومت را طوری ارائه می‌دهد که باعث می‌شود واقعاً شبیه به چرخش موتور باشد.

شخصیت V

شخصیت V

کاملا منحصربه‌فرد است زیرا از سه حیوان احضار شده برای حمله استفاده می کند و دو مورد از آن‌ها شامل زدن دکمه‌ها برای حمله و دیگری حمله خودکار است. حداقل تا زمانی که مهارت‌ها وارد عمل شوند. نکته جالب این است که حیوانات قادر به کشتن نیستند، بنابراین V باید از دور بیاید و با یک ضربه عصا کار را تمام کند.

سبک بازی او در مقایسه با بقیه بسیار کند است. این منطقی است زیرا او به عنوان فردی ضعیف و با توانایی های جالب شناخته می‌شود.

شخصیت Dante

شخصیت Dante

دانته پیچیده است. واضح است که او مدت زیادی در اطراف حضور داشته است. زیرا به نظر می‌رسد می‌تواند از مهارت‌ها و سلاح‌های مختلف استفاده کند. او همچنین دارای چهار مجموعه مهارتی است که می تواند آزادانه بین آن‌ها تغییر کند. این مهارت ها شامل حرکت سریع، دفاع محکم، حمله شدید و اسلحه هستند. ممکن  است مدت زیادی طول بکشد تا به بازی در نقش دانته عادت کنید. البته فقط به این دلیل که کارهای زیادی می‌ توانید انجام دهید، حتی قبل از باز کردن توانایی‌های بیشتر.

شخصیت Vergil

شخصیت Vergil

دوباره متفاوت بازی می کند. توانایی او تغییر بین سه سلاح و همچنین توانایی های دیگر است. با این حال، بخشی که بیشتر احساس می شود این است که او چقدر سریعتر از سایر شخصیت ها است. جاخالی دادن از میان جمعیت با Vergil بسیار سرگرم کننده است.

داشتن چنین شخصیت های متنوعی که احساس متفاوتی دارند واقعاً تأثیرگذار است. بسیاری از بازی‌‌های این سبک دارای شخصیت‌‌های متعددی هستند، اما به ندرت پیش می‌ آید که آن ها تا این حد با یکدیگر تفاوت داشته باشند.

یکی از چالش های سرگرم کننده این است که شخصیت‌ها را به اندازه کافی خوب یاد بگیرید تا حرکات را زنجیره وار به هم متصل کنید و فقط به چند مورد تکیه نکنید. بخشی از کسب رتبه‌های بالاتر شامل ترکیب‌ هایی است که در آن حرکات باید متنوع باشند.

گیم پلی بازی شیطان هم می گرید 5

گیم پلی بازی شیطان هم می گرید 5

یک بازی اکشن سوم شخص هک اند اسلش است. شما به عنوان یکی از شخصیت‌ ها بازی می‌ کنید، راه خود را از طریق سطوح باز می‌کنید و در حین انجام این کار، شیاطین را به قطعات کوچک تبدیل می‌کنید.

اگرچه اگر روی درجه سختی کمتربازی کنید، ممکن است آن‌ قدرها مورد توجه قرار نگیرد، اما مهارت در اینجا بسیار مورد تأکید است. جاخالی دادن بین دشمنان، پریدن بر روی سر آن ها برای جلوگیری از ضربه و زنجیر کردن از جمله مهارت ها است. حالت‌های سخت‌ تر واقعاً نیاز دارد که مهارت‌ های متنوعی را بیاموزید که می‌ توانید در طول بازی قفل آن را باز کنید و به خوبی از آن ها استفاده کنید.

برخی مهارت ها شباهت های مشترک دارند، اما در نهایت مهارت ها برای هر شخصیت منحصر به فرد است. مهمتر از آن، هر شخصیت متفاوت از دیگران بازی می کند. این امر می تواند یکی از جنبه های علاقه شما به بازی شود.

خارج از خود مبارزه، یک سیستم ارتقاء برای افزایش مهارت‌ ها و خرید تجهیزات با گوی‌ های قرمز وجود دارد که می‌ توانید در اطراف یا با کشتن دشمنان پیدا کنید. در حین انجام  بازی و در حالی که مجموعه گوی های قرمز و ارتقاهای خاص مشترک هستند، چیزهای بیشتری باز می شوند.

قابلیت بازی مجدد

آخرین چیزی که باید در مورد گیم پلی بازی به آن اشاره کرد، قابلیت بازی مجدد است. علاوه بر این که می‌ توانید از طریق سطح سختی های مختلف با دشمنان بیشتر و متفاوت در حالت‌ های سخت‌‌تر بازی کنید، طراحی عالی بازی طوری است که چیزهای پنهانی در سرتاسر آن وجود داشته باشد. چیزهای زیادی برای دیدن در هنگام بازی وجود دارد و ممکن است بار اول آن را نبینید. برخی از ماموریت‌های مخفی نیز چالش برانگیز هستند.

گرافیک بازی شیطان هم می گرید 5

گرافیک بازی شیطان هم می گرید 5

به بیان ساده، Devil May Cry 5 شگفت انگیز به نظر می‌رسد. در این نسخه واقعاً سطح جزئیات نسبت به نسخه‌های قبل افزایش پیدا کرده است. حالت فریم بالا بسیار چشمگیر به نظر می‌رسد و برخی ممکن است آن را ترجیح دهند تا مطمئن شوند که بهترین گیم پلی ممکن را تجربه می‌کنند.

خلاصه

در حال حاضر در میان تمام بازی های این سری، Devil May Cry 5 تاکنون بهترین بوده است. تنوع گیم پلی، اکشن زیاد، میزان سفارشی سازی و لذت کامل از نحوه بازی آن این بازی را منحصر به فرد کرده است. به این موارد پیشرفت گرافیکی را نیز باید افزود. پس می‌توان این بازی را جزو بازی های زیبا در سبک خود معرفی کرد که بهتر است آن را تجربه کنید.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *