0

معرفی ارز دیجیتال دایمنشن Dymension (DYM)

دایمنشن Dymension شبکه‌ای است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا به راحتی اپ‌چین‌های خود را که با نام RollApps شناخته می‌شوند، مستقر کنند. در واقع دایمنشن یک بلاکچین لایه 1 است که با استفاده از فناوری Cosmos و پروتکل ارتباط بین بلاکچینی (IBC) برای اتصال به زنجیره‌های مختلف دیگر ساخته شده است. سازندگان می‌توانند برای توسعه برنامه‌های خود از بین ماشین‌های مجازی و توکن‌های مختلف در RollAppها انتخاب کنند.

Dymension جمع‌آوری‌ها را با IBC (پروتکل ارتباطات بین بلاکچین)، مشابه نحوه استانداردسازی توکن‌ها با ERC در شبکه اتریوم، استاندارد می‌کند.

RollApps بلاکچین‌های مدولار هستند، به جای حفظ اعتبارسنجی‌های پرهزینه، RollApps از Dymension Hub (لایه 1) برای ایمن‌سازی وجوه خود و شبکه‌های Data Availability (DA) برای انتشار داده‌های تراکنش خود استفاده می‌کند.

بلوک‌های Dymension

امنیت IBC یک جنبه مهم Dymension است. IBC یک پروتکل پل زدن آزمایش شده است که امکان ارتباط امن بین زنجیره‌های مختلف را فراهم می‌کند. RollApps از طریق Dymension Hub به اقتصاد IBC متصل می‌شود، مشابه نحوه اتصال سرور از طریق ارائه دهنده خدمات اینترنتی به اینترنت.

Dymension پل‌های چند علامت متمرکز و مخاطره‌آمیز رایج در اکوسیستم‌های اتریوم و L2 را با مجموعه‌های متصل به IBC جایگزین می‌کند. با ساخت IBC برای جمع‌آوری‌ها، Dymension تأیید می‌کند که همه وجوه سپرده‌شده در RollApp به اندازه خود Dymension Hub ایمن هستند.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *