0

معرفی ارز دیجیتال توکن انرژی وب Energy Web Token

Energy Web Token

توکن انرژی وب Energy Web Token، ارز دیجیتال بومی زنجیره وب انرژی است، یک پلتفرم منبع باز که برای پشتیبانی از توسعه برنامه‌های کاربردی بخش انرژی با ایجاد یک سیستم انرژی قابل ردیابی، دموکراتیک‌تر و کربن‌زدایی‌تر طراحی شده است. از لحاظ تاریخی، اپراتورهای شبکه زیرساخت فیزیکی را برای افزایش مصرف برق و کاهش اتکا به مصرف انرژی کربن فراهم کرده‌اند.

هدف زنجیره وب انرژی (EW Chain) ارائه زیرساخت دیجیتالی است که اپراتورهای شبکه، مشتریان و دارایی‌های فیزیکی (مانند پنل‌های خورشیدی، ترموستات‌ها و وسایل نقلیه الکتریکی) را به هم متصل می‌کند. مرکز اجرای زنجیره EW، سیستم عامل غیرمتمرکز وب انرژی (EW-DOS) است، مجموعه‌ای از فناوری‌هایی که برای اتصال شرکت‌کنندگان در بازار انرژی برای افزایش انعطاف‌پذیری شبکه طراحی شده‌اند. کلید عملیات شبکه انرژی وب توکن (EWT) است که برای جبران خسارت اپراتورهای کلیدی شبکه استفاده می‌شود و به کسانی که آن را نگه می‌دارند اجازه می‌دهد تا برای خدمات برنامه غیرمتمرکز ساخته شده بر روی پلتفرم پرداخت کنند.

بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان و پر ریسک است. قبل از ورود به این بازار خوب بررسی و تحقیق کنید.

زنجیره انرژی وب چگونه کار می‌کند؟

زنجیره وب انرژی با استفاده از ویژگی‌های مشترک در بسیاری از ارزهای دیجیتال، مانند زیرساخت مشترک، طرح تشویقی و گزارش اطلاعات قابل ردیابی ساخته شده است. در واقع، زنجیره EW کد بلاکچین خود را از کد اتریوم استخراج کرده است تا به جای بازسازی یک زیرساخت کامل، بر عملکردهای مؤثر بر بخش انرژی تمرکز کند. با توجه به اینکه زنجیره وب انرژی به شدت به داده‌های دنیای واقعی متکی است، شایان ذکر است که این پلتفرم فناوری میان‌افزار را در معماری خود ادغام می‌کند، مانند اوراکل‌ها، که داده‌های دنیای واقعی را به برنامه‌های کاربردی EW، پل‌ها ارائه می‌دهند و امکان استفاده از سکه‌های EWT را در سایر موارد فراهم می‌کنند.

بلاکچین و یک سیستم هویت دیجیتال، برای اینکه کاربران بتوانند شناسایی دائمی در سراسر برنامه‌های انرژی وب داشته باشند. اثبات صلاحیت برای همگام نگه داشتن شبکه خود، Energy Web از نوعی مکانیزم توافق اثبات کار PoW، به نام اثبات اقتدار (PoA) استفاده می‌کند تا شبکه توزیع شده EW Chain را همگام نگه دارد. اگرچه از نظر ساختاری با PoW تفاوتی ندارد، مکانیسم PoA تنها به تعداد معینی از گره‌ها اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را اعتبارسنجی کنند و بلوک‌هایی ایجاد کنند که گره‌های اعتبارسنجی نامیده می‌شوند، که باید معیارهای واجد شرایط بودن خاصی را داشته باشند، مانند یک سازمان ثبت شده قانونی و عضویت رسمی در سازمان. بنیاد وب انرژی برای تشویق اعتباردهندگان به انجام صادقانه، با گنجاندن بلوک آنها در زنجیره وب انرژی با توکن‌های وب انرژی (EWT) جبران می‌شود.

مکانیسم اجماع شبکه انرژی وب چیست؟

شبکه انرژی وب از نوعی مکانیسم گواه اثبات اعتبار یا Proof of Authority (به‌اختصار PoA) استفاده می‌کند که میزگرد اعتبار یا Authority Roundtable (به‌اختصار AuRa) نامیده می‌شود. در این مکانیسم اجماع تنها به تعداد معینی از نودها امکان تایید تراکنش‌ها و ایجاد بلاک‌های جدید داده می‌شود. به آن‌ها نودهای تاییدکننده یا ولیدیتور (Validator) گفته می‌شود. این نودها باید واجد شرایط معیارهای خاصی مانند یک سازمان ثبت‌شده قانونی یا عضویت رسمی در بنیاد انرژی وب باشند. بنابراین اعتبارسنج‌های این شبکه نباید ناشناس باشند؛ بلکه باید فرآیند احراز هویت یا KYC را طی کنند. گره‌های تاییدکننده Energy Web Chain از اعضای شناخته‌شده کامیونیتی صنعت انرژی هستند.

با توجه به این‌که بلاکچین انرژی وب از کدهای شبکه اتریوم ساخته شده، نودهای این شبکه از نرم‌افزار OpenEthereum Client استفاده می‌کنند. هر کسی می‌تواند در شبکه وب چین یک نود کامل باشد؛ اما تنها آدرس‌های که در قرارداد هوشمند Validator-Set قرار دارند، می‌توانند تراکنش‌ها را تایید کرده و بلاک‌های جدید بسازند. در واقع این اسمارت کانترکت قابلیت افزودن یا حذف اعتبارسنج‌ها را ایجاد می‌کند.

مکانیزم اجماع شبکه انرژی وب، قابلیت پردازش صدها تا هزاران تراکنش در ثانیه را داشته و هدررفت انرژی را کاهش می‌دهد. توسعه‌دهندگان این شبکه ادعا می‌کنند که گواه اجماع انرژی وب، 54000 برابر کمتر از گواه اثبات کار (PoW) انرژی مصرف کرده و هزینه‌های شبکه را تا 350 برابر کاهش می‌دهد.

شناسنامه توکن انرژی وب

نامانرژی وب، Energy Web Token
اختصارEWT
آدرس سایتenergyweb.org
تعداد کل توکن‌ها100,000,000
رتبه183
حجم بازار278 میلیون دلار
قراردادمشاهده
استانداردERC20
توییترenergywebx
تلگرامenergyweb

کیف پول‌های توکن انرژی وب

توکن انرژی وب را می‌توانید در کیف پول‌های مطرح ارزهای دیجیتال به شرح زیر نگهداری کنید:

قیمت توکن انرژی وب

توکن انرژی وب در زمان نگارش این مقاله حدود 278 میلیون دلار و در رتبه 183 ارزهای دیجیتال است. اطلاعات کامل این ارز دیجیتال را می‌توانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

نحوه خرید توکن انرژی وب

توکن انرژی وب را می‌توانید از بهترین صرافی ارزهای دیجیتال به شرح زیر خریداری کنید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *