0

اتریوم ارتقاء (Bellatrix) را قبل از The Merge تکمیل می‌کند؛معنی آن چیست؟

بلاتریکس ارتقا اتریوم

ادغام اتریوم در حال اجرا است و در تاریخ ۷ سپتامبر یک ارتقاء مهم به نام Bellatrix را تکمیل کرده است. ارتقای ETH 2.0 یا «ادغام – the merge» بر ارائه استانداردهای جدید توکن ایمن‌تر تمرکز دارد. ادغام فرآیندی است که در آن شبکه اتریوم از الگوریتم Proof of Work (PoW) به Proof of Stake (PoS) تغییر می‌کند. همه چیز برای تغییر عملکرد بلاکچین، با هدف کاهش انرژی بلاکچین اتریوم آماده شده است.

ما قبلاً به طور مفصل بحث کرده ایم که به روز رسانی ETH 2.0 در مورد چیست. با این حال، اکنون که همه چیز به نتیجه می‌رسد، بیایید به بروزرسانی Bellatrix و اینکه چرا روز مهمی برای سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان اتریوم است، بپردازیم. Bellatrix به‌روزرسانی ماشین مجازی اتریوم است، بخشی از شبکه که میزبان برنامه‌های غیرمتمرکز است. طبق گفته بنیاد اتریوم، این به روز رسانی امنیت بهبود یافته، عملکرد بهتر و مقیاس‌پذیری بالاتر را برای شبکه فراهم می‌کند. راه را برای پیاده‌سازی شبکه اتریوم 2.0 هموار می‌کند. در نتیجه، کل اکوسیستم برای پذیرش گسترده بهتر آماده خواهد شد. این به روز رسانی همچنین راه را برای ارتقاء Serenity هموار می‌کند که اولین مرحله از به روز رسانی ETH 2.0 را نشان می‌دهد. مرحله دوم ارتقاء Serenity شامل انتشار ارتقاء پروتکل توافقی Casper و سپس مکانیزم اثبات سهام خواهد بود. انتظار می‌رود که ادغام تا 15 سپتامبر تکمیل شود.

این یک نقطه عطف بزرگ برای اتریوم است، زیرا مدتی است که به‌روزرسانی انجام شده و چندین بار به تعویق افتاده است. این به شبکه اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های بیشتری را در هر ثانیه پردازش کند. نرخ پذیرش اتریوم در چند سال گذشته به طور پیوسته در حال رشد بوده است. این شبکه ثابت کرده است که برای طیف وسیعی از صنایع بسیار مفید است. با این حال، از زمانی که میلیون‌ها نفر شروع به استفاده از آن کرده‌اند، در مقیاس‌بندی با مشکل مواجه شده است. ورود به روز رسانی ETH 2.0 پایان مشکلات مقیاس‌پذیری و شروع یک دوره جدید برای شبکه است.

در نهایت، هدف این به روز رسانی ارائه تراکنش‌های سریع‌تر و مکانیزم جدیدی برای ارتقاء کد است. همچنین ساختار حاکمیتی دموکراتیک‌تر را به ارمغان می‌آورد و اتریوم را به شبکه‌ای قوی‌تر و جذاب‌تر تبدیل می‌کند.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *