0

دانلود آلبوم روز واقعه از مجید انتظامی

آلبوم روز واقعه از مجید انتظامی

آلبوم روز واقعه اثری از مجید انتظامی است که در قالب یک مجموعه توسط این آهنگساز مطرح ایرانی منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفته است.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی متن فیلم روز واقعه اثری از مجید انتظامی آهنگساز مطرح کشورمان است که در سال ۱۳۷۳ برای فیلم روز واقعه تولید شد. این آلبوم، شامل ۲۱ قطعه موسیقی در سبک ساوند ترک را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۳۳,۰۰۰ تومان است.

روز واقعه در خصوص یک جوان مسیحی است که با شنیدن ندایی در روز عروسی‌اش به سمت بیابان رهسپار می‌شود و روز عاشورا را به چشمان خود می‌بیند. شهرام اسدی این فیلم را کارگردانی کرده است.

روز واقعه در کنار موسیقی فیلم اعتراض، فیلم از کرخه تا راین، فیلم بوی پیراهن یوسف، فیلم دیوانه ای از قفس پرید، محاکمه، کربلا جغرافیای یک تاریخ، زم هریر و دیگر موسیقی فیلم‌های موفق از آثار مهم این آهنگساز و رهبر ارکستر محسوب می‌شود.

ساخت موسیقی متن فیلم روز واقعه از نگاه مجید انتظامی

مجید انتظامی درباره ساخت موسیقی این اثر می‌گوید:

روز واقعه یک فیلم کم دیالوگ بود و موسیقی جای مانور بیشتری داشت. اگر با شعور کنونی ام، سفارش ساخت موسیقی چنین فیلمی به من داده می‌شد، به این راحتی آن را قبول نمی‌کردم. بعضی مقوله‌ها، مقوله‌های سختی است. اگر عمیق نگاه کنید، هر کس در این مملکت در ذهن خودش یک برداشت از عاشورا دارد. حالا شما می‌خواهید یک اثر عاشورایی بسازید که در ضمن عاشورای ذهنی هر فرد عاشورای شما را هم باور کند. خب آن زمان جوان‌تر بودم و به این چیزها فکر نمی‌کردم.

در آهنگ سازی، بعضی وقت‌ها مجبورید روی تم‌هایی کار کنید که خودتان دوست ندارید اما چون به فیلم می‌خورد، مجبورید روی آن مانور دهید. اما در «روز واقعه»، من بالاخره به چند تم متفاوت موسیقی رسیدم، آن‌ها را ضبط کردم و با شهرام اسدی، کارگردان فیلم، آن را شنیدیم و به چیزی رسیدیم که اکنون، هست؛ یعنی تم‌های نهایی انتخاب هر دوی ما بود.

آهنگ های آلبوم روز واقعه

روز واقعه نام اثری است که توسط مجید انتظامی منتشر شده است. این آلبوم شامل ۲۱ عدد قطعه موسیقی است.

#نام آهنگ
۱عروسی
۲ندا
۳به سوی یار
۴شیون
۵آواز
۶راز و نیاز
۷یاد یار
۸روز واقعه
۹سراب
۱۰وداع
۱۱تعقیب و گریز
۱۲در راه
۱۳رویا
۱۴عروج
۱۵مناجات
۱۶درد و دل
۱۷راحله و عبدالله
۱۸بازگشت
۱۹مظلوم
۲۰عاشورا
۲۱پایان

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *