0

دانلود آلبوم آهنگ وفا از محمدرضا شجریان و همایون شجریان

آلبوم آهنگ وفا از محمدرضا شجریان و همایون شجریان

آلبوم آهنگ وفا اثری است مشترک از محمدرضا شجریان و همایون شجریان که به صورت رسمی در سال ۱۳۷۸ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی آهنگ وفا از جمله آثار منتشره توسط محمدرضا شجریان خسروی آواز ایران است که با همکاری همایون شجریان منتشر کرده است. این آلبوم در سبک کلاسیک ایرانی ساخته شده است. قیمت این آلبوم، ۳۹,۰۰۰ تومان است.

استاد شجریان و پسرش، همایون می‌خوانند و گروه آوا می‌نوازد و همه زبان گویای ملک الشعرای بهار می‌شوند در آلبوم آهنگ وفا. آهنگ وفا، اثر مشترک پدر و پسر هنرمند ۱۴ قطعه دارد و در دستگاه ماهور اجرا شده است. آهنگسازان این آلبوم سعید هرمزی و غلامحسین درویش معروف به درویش خان هستند.

همایون شجریان به جز خوانندگی، نوازندگی تنبک و کمانچه آلتو را نیز بر عهده دارد. محمد فیروزی، سعید فرج پوری، بهزاد فروهری، بهروز همتی و جواد بطحایی هم با بربت، کمانچه، نی، تار و سنتور در آهنگ وفا حضور دارند.

چهار قطعه از قطعات این آلبوم به تک نوازی تار، تنبک و بربت اختصاص دارد. به جز ملک الشعرا، سعدی و حافظ نیز با دو غزل «هشیار کسی باید کز عشق بپرهیزد» و «خوشا دلی که مدام از پی نظر نرود» از ترانه‌سرایان «آهنگ وفا» به شمار می‌روند.

تصنیف «ز دست محبوب» که در این آلبوم خوانده شده، یکی از به‌یادماندنی‌ترین آثار استاد است و هر شنونده‌ای با او همنوا می‌شود وقتی می خواند “یارم چو شمع محفل است، دیدن رویش مشکل است”. تصنیف «ز من نگارم» را نیز ملک الشعرا در اواخر دوره قاجار برای اوضاع و احوال آن زمان سروده و حال و هوای انقلابی آن مشهود است «جز انتظار و جز استقامت، وطن علاج دگر ندارد».

آهنگ های آلبوم آهنگ وفا (+ متن ترانه ها)

آهنگ وفا نام آلبوم موسیقی سنتی ایرانی است با صدای محمدرضا شجریان و تمبک و آواز همایون شجریان که در سال ۱۳۷۸ توسط شرکت دل آواز به بازار عرضه شد. این آلبوم شامل ۱۴ عدد قطعه موسیقی است که در دستگاه ماهور ساخته شده است.

#نام آهنگ
۱پیش درآمد
۲سلو تار
۳تصنیف شب وصل
۴ساز و آواز (گشایش، ماهور، …)
۵ساز و آواز (بیات لر، گوشه دشتی، …)
۶سلو تنبک
۷تصنیف ز دست محبوب (قدیمی)
۸سلو بربط
۹ساز و آواز (دلکش، قرچه، …)
۱۰تصنیف آهنگ وفا (قدیمی)
۱۱سلو تار
۱۲ساز و آواز (راک، کرشمه راک، …)
۱۳تصنیف ز من نگارم
۱۴رنگ شهرآشوب
آلبوم آهنگ وفا از محمدرضا شجریان و همایون شجریان
آلبوم آهنگ وفا از محمدرضا شجریان و همایون شجریان
آلبوم آهنگ وفا از محمدرضا شجریان و همایون شجریان

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *