0

معرفی ارز دیجیتال اثبات کار اتریوم (EthereumPoW)

اثبات کار اتریوم EthereumPoW

ارز دیجیتال اثبات کار اتریوم EthereumPoW (ETHW) یک هارد فورک بالقوه از بلاکچین اتریوم Ethereum است. ادغام شاهد انتقال اتریوم به اثبات سهام PoS خواهد بود، در حالی که نسخه فورک شده در حالت اثبات کار PoW باقی خواهد ماند.

EthereumPoW خود را به عنوان “اثبات اصلی کار اتریوم که توسط انجمن توسعه یافته و اجرا می‌شود” قرار می‌دهد. با این حال، اتریوم “اصلی” اتریوم کلاسیک، که بلاکچین اولیه اتریوم است که پس از هک “DAO” به حالت اولیه زنجیره ادامه داد.

شناسنامه توکن ETHPoW

ناماثبات کار اتریوم، EthereumPoW
اختصارETHPoW
آدرس سایتethereumpow.org
تعداد توکن122,444,717
حجم بازار1,302,987,844 دلار
رتبه2655
توییترEthereumPoW
گیت هابethereumpow

بنیانگذاران ETHPoW چه کسانی هستند؟

EthereumPoW توسط یک گروه ناشناخته از استخراج کنندگان ETH پشتیبانی می‌شود که از تغییر به PoS ضرر می‌کنند. به گفته مساری، صنعت استخراج اتریوم حدود 19 میلیارد دلار ارزش دارد که با تغییر به PoS منسوخ خواهد شد. از آنجایی که اتریوم با پردازنده‌های گرافیکی اختصاصی استخراج می‌شود، ماینرها نمی‌توانند فقط به بیت‌کوین که با ASIC استخراج می‌شود، سوئیچ کنند.

ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، ETC را به عنوان یک جایگزین پیشنهاد کرد و از آن به عنوان «زنجیره‌ای کاملاً خوب» برای استخراج کنندگان فعلی اتریوم یاد کرد. با این حال، به نظر می‌رسد ماینرها متعهد به فورک ETHW هستند. نام‌های برجسته‌ای که از فورک حمایت می‌کنند عبارتند از جاستین سان، موسس Tron، و چندلر گوئو، یک استخراج‌کننده برجسته ETH. صرافی پولونیکس Poloniex با حمایت جاستین سان، اولین صرافی است که ETHW را فهرست می‌کند و اعلام کرد که قصد دارد توکن‌های ETH فورک شده بالقوه را فهرست کند.

چه چیزی ETHPoW را منحصر به فرد می‌کند؟

EthereumPoW قرار است وضعیت اتریوم را روی هارد فورک PoW خود کپی کند. در زمان نگارش این مقاله، مشخص نبود که آیا این فقط به معنای کپی کردن حالت زنجیره‌ای است – که به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز DApp و صادرکنندگان استیبل کوین اجازه می‌دهد انتخاب کنند که از کدام زنجیره اتریوم پشتیبانی می‌کنند – یا کپی کردن وضعیت‌های برنامه نیز که باعث دو برابر شدن DApps و نقدینگی می‌شود. در اتریوم به EthereumPoW.

جامعه اتریوم می‌ترسد که جدا کردن کل زنجیره، از جمله تمام DAppها و نقدینگی موجود در آن، جای خود را به پیشتازان و MEV بدهد که از ارزش اندک باقی مانده در ETHPoW در زمان ادغام سوء استفاده می‌کنند. در عمل، این به معنای تخلیه تمام استخرهای نقدینگی از “نقدینگی PoW” بی‌ارزش و بازخرید آن برای ETHW است، که انتظار می‌رود در ابتدا مقداری ارزش حفظ شود. چندین مشارکت‌کننده اتریوم راه‌اندازی ETHPoW را استثمارگرانه و تمرینی برای «ریختن خرده‌فروشی» خوانده‌اند.

چگونه شبکه ETHPoW ایمن است؟

ETHPoW به همان مکانیزم اثبات کار پایبند خواهد بود که شبکه اصلی اتریوم از زمان آغاز به کار از آن استفاده کرده است. با این حال، در زمان نگارش این مقاله مشخص نبود که آیا ETHPoW در واقع به استخراج ادامه خواهد داد، با توجه به این واقعیت که درجه سختی برنامه ریزی شده به گونه‌ای طراحی شده است که استخراج آن در زنجیره PoW غیرممکن باشد.

نحوه خرید توکن ETHPoW

توکن ETHPoW را می‌توانید از صرافی‌های زیر خریداری کنید:

  • صرافی پولونیکس
  • صرافی FTX
  • صرافی Gate.io
  • صرافی کراکن
  • صرافی کوکوین

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *