0

دانلود آلبوم ضرب اصول از حسین تهرانی و فرامرز پایور

آلبوم ضرب اصول از حسین تهرانی و فرامرز پایور
بازدید 373

آلبوم ضرب اصول اثری است بی کلام حاصل تکنوازی سنتور توسط فرامرز پایور با همراهی ضرب توسط حسین تهرانی که به صورت رسمی منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی ضرب اصول از آثار منتشره توسط فرامرز پایور و حسین تهرانی دو موسیقیدان مطرح کشورمان است. این آلبوم شامل ۶ قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۲۵,۰۰۰ تومان است.

آهنگ های آلبوم ضرب اصول

ضرب اصول نام اثری است که توسط فرامرز پایور و حسین تهرانی منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۶ عدد قطعه موسیقی است در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری چهارباغ بانگ منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱شور ضرب اصول
۲چهار مضراب شور از استاد ابوالحسن صبا
۳ماهور و دلکش و چهار مضراب
۴آواز ابوعطا
۵قطعه فردوس (مقدمه بیات ترک)
۶رنگ ترک از درویش خان
آلبوم ضرب اصول از حسین تهرانی و فرامرز پایور

بیوگرافی حسین تهرانی

حسین تهرانی در سال ۱۲۹۱ در شهر تهران متولد شد. از کودکی علاقه زیادی به ساز تمبک داشت و از سال ۱۳۰۴ شروع به نواختن آن نمود. حسین تهرانی از سال ۱۳۰۷ کار جدی نوازندگی تمبک را نزد نوازنده کمانچه و استاد موسیقی ایران، حسین خان اسماعیل زاده آغاز کرد و چون در آن زمان خط موسیقی به شکل امروزی در ایران رایج نبود، تمرین‌های ساز تمبک را به کمک اصطلاحاتی مانند: “بله و بله و بعله دیگه” و “یکصد و بیست و پنج” و غیره به حافظه می‌سپرد. چندی بعد تهرانی به محضر استادانی چون رضا روانبخش، کنگرلو و دیگرانی که آن روزها هر یک نوازنده مشهوری در ساز تمبک بودند، راه یافت.

در سال ۱۳۱۷ با ابوالحسین صبا آشنا و به مرور دوست شد و این دوستی تا آخرین لحظه حیات صبا ادامه یافت.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *