0

معرفی استیبل کوین و پروتکل فِی یو‌اس‌دی Fei USD

پروتکل فِی Fei یک استیبل کوین الگوریتمی بومی در حوزه DeFi است. هدف Fei پیشنهاد یک راه‌حل بین استیبل‌کوین غیرمتمرکز وثیقه‌ای و استیبل کوین‌های متمرکز است. پروتکل Fei بر روی دو دارایی رمزنگاری اجرا می‌شود: استیبل کوین FEI و توکن حاکمیتی ترایب TRIBE.

هدف FEI این است که یک استیبل کوین کارآمدتر و کاملاً غیرمتمرکز باشد. پروتکل از ارزشی که کنترل می‌کند برای حفظ بازارهای ثانویه و کسب بازدهی برای پروتکل استفاده می‌کند. این پروژه در دسامبر 2020 تاسیس شد و بلافاصله علاقه قابل توجهی را در جامعه ارزهای دیجیتال به خود جلب کرد. در اوایل مارس 2021 منجر به سرمایه گذاری 19 میلیون دلاری VC شد. از جمله نام‌هایی که وارد این پروژه شده‌اند می‌توان به Andreessen Horowitz (a16z) ،Coinbase Ventures ،Nascent و Framework Ventures اشاره کرد.

برخی از مشکلات مربوط به میخ در مکانیزم اصلی وجود داشت، اما از طریق یک سری ارتقاء حاکمیتی، پروتکل در ماه‌های پس از راه‌اندازی بهبود یافت. Fei v2 قصد دارد به‌روزرسانی بزرگی برای سیستم باشد و در اواخر سال 2021 راه‌اندازی خواهد شد. قابلیت بازخرید 1:1 برای FEI در برابر ذخیره‌های پروتکل، بازخرید TRIBE و backstop و مدیریت ارزش کنترل‌شده با پروتکل الگوریتمی دارد.

شناسنامه توکن Fei

نامفی یو اس دی، Fei USD
آدرس سایتfei.money
اختصارFEI
تعداد توکن426,116,733
حجم بازار۴۲۴ میلیون دلار
وایت پیپرمشاهده
قراردادمشاهده
توییترfeiprotocol

بنیانگذاران پروتکل فِی Fei چه کسانی هستند؟

پروتکل فی توسط جوی سانتورو، برایانا مونتگومری و سباستین دلگادو تأسیس شد. پلتفرم غیرمتمرکز استیبل کوین Fei در 31 مارس 2021 راه اندازی شد. سانتورو موسس پروتکل Fei و مدیر عامل شرکت Fei Labs است. سابقه او در مهندسی نرم افزار و رمزنگاری است. قبل از فی، او یک مهندس نرم‌افزار در شرکت نرم‌افزاری Okta Inc بوده و به کسب‌وکارها در مدیریت هویت‌های دیجیتال کمک می‌کند. او در سال 2019 از دانشگاه دوک در رشته علوم کامپیوتر فارغ التحصیل شد، جایی که او همچنین به عنوان دستیار پژوهشی و رئیس مشترک آزمایشگاه محلی بلاکچین خدمت کرده است.

برایانا مونتگومری رهبر تجاری این پروژه است. قبل از پیوستن به تیم Fei، او به عنوان یک رهبر تجاری در ConsenSys که یک استودیوی بلاکچین، کار کرده است که پروژه‌هایی بر روی اتریوم می‌سازد. او با ایفای نقش‌های مشابه در چند شرکت فناوری دیگر، از جمله Coriant ،DefenceStorm و nCino حرفه‌ای موفق داشت. او دارای مدرک عالی در مدیریت بازرگانی، بازاریابی و اقتصاد از دانشگاه کارولینای شمالی در ویلمینگتون است.

دلگادو سومین بنیانگذار پروتکل Fei است. تجربه او شامل خدمت بیش از دو سال در پروژه DeFi Dharma Labs به عنوان مهندس نرم افزار و حتی طولانی‌تر در اوبر در همان سمت است. او از دانشگاه برکلی با مدرک علوم شناختی و علوم کامپیوتر فارغ التحصیل شد. این پروژه توسط چندین وجوه معتبر VC از جمله Nascent Capital ،Andreessen Horowitz و Coinbase Ventures و گورو مشهور اینترنتی Naval Ravikant پشتیبانی شد.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *