0

انواع مدل موی پسرانه

انواع مدل موی پسرانه به باور بسیاری فقط می‌تواند از سه سبک برخوردار باشد اما بلندی یا کوتاهی مو فقط قسمتی از استایل مو به شمار می‌رود.

به گزارش خوبو، امروزه مدل موهای پسرانه مختلفی به وجود آمده‌اند که هر یک از سبک و سیاق منحصر به فرد خود برخوردارند. مدل‌های ماهوتی، باز، پیچی، سیخی، هاوکی و … فقط چند مدل از انواع مدل موهای مردانه هستند. بسیاری از این مدل‌ها از سبک کلاسیک برخوردارند و برخی دیگر از سبک‌های مدرن و امروزی بهره می‌برند. البته راه‌هایی هم برای امروزی کردن سبک‌های کلاسیک وجود دارد.

همچنین شما می‌توانید با ایجاد تغییراتی جزیی در هر یک از این مدل‌ها، به مدل موی مورد نظر خود برسید. در واقع با ایجاد تغییراتی جزیی در بغل موها، خط پشت موها، خط ریش یا خلاصه هر نوع تغییرات دیگری مدل موی منحصر به فرد خود را درست کنید. همچنین صرف نظر از کوتاه یا بلند بودن موها، هر مدل را هم می‌توان به انواع مختلفی استایل کرد.

باید بدانید هر نوع مدل مویی ممکن است در جنس موهای مختلف متفاوت جلوه کند. بنابراین حتی مدل موهای یکسان بسته به نوع موهای شما از ضخیم گرفته تا صاف یا مجعد هر کدام ممکن است متفاوت به نظر برسند.

در مورد اصطلاحات رایج در خصوص اصلاح مو هم لازم نیست نگران باشید. همه افراد از یک اصطلاح واحد برای مدل موها استفاده نمی‌کنند. بهترین راه این است که مدل موی مورد نظرتان را همراه خود داشته باشد و به آرایشگر خود نشان دهید.

در ادامه چند مدل از انواع مدل موی پسرانه را معرفی خواهیم کرد.

مدل موی موهاک؛ پرطرفدار میان سلبریتی ها و ورزشکاران

موهاک مدل مويی است که در متداول ترين نوع آن موهای هر دو طرف سر تراشيده و يا کوتاه می‌شوند و بقيه موها به شکل يک نوار دراز از پيشانی تا پشت سر باقی می‌مانند.

موهاک نام قبيله‌ای از سرخ‌پوستان آمريکای شمالی بوده که در دره‌ی موهاک در شمال نيويورک کنونی سکونت داشتند؛ اما امروزه رواج مدل موی موهاکی به ‌ويژه در فيلمی با نام Drums Along the Mohawk با بازی «هنری فوندا» ريشه دارد.

مدل موی نواری؛ شیک و کلاسیک

یکی از انواع مدل موی پسرانه که کوتاه کردن آن راحت بوده و فرم دهی آن به خوبی انجام می گیرد موهای نواری هستند. کوتاهی این مدل مو برای آرایشگر هم بسیار ساده است و احتمال خراب شدن آن به شدت پایین است.

معمولا این مدل موی مردانه در قسمت جلوی سر بلندتر بوده و پشت آن هم متوسط است و نباید خیلی کوتاه باشد.

عموما موهای نواری به سمت بالا شکل داده می‌شوند. بعضی وقت‌ها قسمت بالایی موها را یک دم اسبی کوچک هم می‌کنند که خود باعث جذابیت می‌شود.

مدل موی فرق کج (یک طرفه)؛ پرطرفدار میان جوانان

مدل فرق کج، همان گونه که از نامش پیداست مدلی با فرق کج است. در این مدل، موها را به یک طرف فرق باز می‌کنند. یک سوی فرق، موهای بلندتری دارد و سوی دیگر کوتاه‌تر است.

البته اگر فرق کج را به این شکل استایل کنید دیگر نمی‌توانید آن را به هر طرف که می‌خواهید آرایش کنید و فقط همان مدل می‌ماند. اما اگر اندازه موها در دو سوی فرق به یک اندازه باشد می‌توان آن را به مدل‌های دیگری هم استایل کرد.

انواع مدل موی پسرانه

در واقع فرقی ندارد از چه مدل مویی برخوردار باشید. کوتاه یا بلند، ژولیده یا یکدست، تکه تکه، ماهوتی یا پیچی. خلاصه اگر اندازه موها اجازه بدهد، همه مدل‌ها می‌توانند به صورت فرق کج هم استایل شوند.

مدل موی حلقه ای (کوفی)؛ محبوب میان نوجوانان و جوانان

یکی دیگر از محبوب ترین مدل موی مردانه که بین جوانان و نوجوانان خیلی ترند است مدل موهای حلقه‌ای است.

برای این مدل از مو نباید موهایتان خیلی کوتاه باشد، چرا که لازم است تا موی بلندی داشته باشید که بتوانید آن را به حالت حلقه ای درآورید.

یکی از مزیت‌های این مدل مو این است که به هر نوع صورت با هر حالت هندسی می‌آید و افراد مختلف می‌توانند از آن استفاده کرده و به صورت خود جذابیت ببخشند.

مدل موی پوش داده شده؛ برای دوستداران موی پف کرده

یکی دیگر از انواع مدل موی مردانه که خیلی هم بین مردها معمول است مدل موهای پوش داده شده است که نمای نهایی آنها پف کرده است. بنابراین اگر موهای کم پشتی دارید و مایل هستید آنها بیشتر به چشم بیایند می توانید از این مدل مو استفاده کنید.

مدل موی پوش به راحتی هم بر روی موهای کوتاه، هم بر روی موهای بلند و هم بر روی موهایی که کوتاه و بلند هستند قابل پیاده سازی است.

این نوع از مدل مو برای آقایان بین کلاسیک و مدرن قرار می گیرد و شما با استایلی که انتخاب می کنید می‌توانید تصمیم بگیرید که قصد دارید جلوه کلاسیک آن را مورد استفاده قرار دهید یا مدرن. اگر اهل روغن مو، واکس مو و … هستید می توانید از آنها برای ایست بهتر موها و جذاب تر شدن آنها بهره ببرید.

مدل موی فرق وسط؛ به یاد جانی دپ!

این نوع از مدل موی مردانه برای موهایی است که کمی از نظر طولی بلند باشند. شما با هر جنس مویی از موهای نازک گرفته تا ضخیم و معمولی می توانید این مدل موی کلاسیک را پیاده سازی کنید.

مدل موی فرق وسط را معمولا به نام جانی دپی و همچنین امو هم می‌شناسند.

یکی از مزیت‌های این مدل این است که هر زمان که از باز بودن موهایتان خسته شدید به راحتی می‌توانید موهایتان را ببندید و یک استایل جدید برای خودتان و موهایتان داشته باشید.

مدل موی میخی؛ مناسب موهای ضخیم

مدل موی میخی جزء مدل موهای پرطرفدار در دنیای مدرن می باشد. این نوع مو را می توانید به هر مدلی در بیاورید و از زیبایی های آن لذت ببرید.

اگر موهای ضخیمی دارید، حتما از این مدل مو استفاده کنید. معمولاً جلوی این نوع مدل، جلوتر از سطح پیشانی می‌آید.

مدل موی خوشه ای (بافت گندمی)؛ برای موهای کوتاه

مدل موی مردانه خوشه ‌ای یا بافت گندمی در دسته مدل موهای کوتاه پسرانه قرار می‌گیرد. در مدل خوشه ای باید موهای قسمت جلو سر، کمی بلند باشد تا کراپ های مو جذاب‌تر دیده شود.

این مدل که جلوی بلند و بغل‌ های کوتاهی دارد، بیشتر برای موهای کم حجم، روشن استفاده می شود. مدل خوشه ای برای فرم صورت کشیده مناسب بوده و از گذشته تا به امروز همچنان طرفدار دارد.

مدل موی سزار؛ مناسب موهای نازک

این مدل یکی از انواع مدل‌موهای کوتاه است که از مدل موهای جولیو سزار الهام گرفته شده است.

این مدل موی کوتاه مردانه از چتری کوتاهی برخوردار است و برای انواع مختلف موها چه ضخیم و چه نازک قابل اجرا است.

انواع مدل موی پسرانه

از آن‌جا که مدل سزار ظاهر موها را به نظر ضخیم‌تر می‌کند، برای موهای نازک انتخاب ایده‌آلی است.

سزار هم مانند مدل ماهوتی یا آیوی لیگ مدل کوتاهی است و برای تنوع بخشیدن به حالت و استایل مو انتخاب مناسبی به شمار می‌رود.

مدل موی آیوی لیگ

مدل پسرانه آیوی لیگ از زیر شاخه های مدل موی ماهوتی محسوب می شود با این تفاوت که در این نوع از انواع موی مردانه اندازه مو ها کمی بلند تر است.

به طور معمول این مدل مو به سمت بالا شانه می شود اما این مدل مو انعطاف پذیری بالایی نسبت به سلیقه و فرم صورت دارد و شما می توانید آن را به یک طرف نیز فرق باز کنید؛ به صورت طره بریزید و یا به یک طرف شانه کنید.

مدل موی مردانه آیوی لیگ به دو صورت مدرن و کلاسیک وجود دارد. در مدل کلاسیک آن، موها اصولا کوتاه تر هستند و در مدل مدرن آن، می توان اندازه مو را کمی بلند تر گرفت که البته بسته به سلیقه هر کی متفاوت است.

مدل موی ماهوتی؛ از بهترین انواع مدل موی پسرانه

مدل موی ماهوتی که به مدل موی خلبانی هم معروف است، بسیار طرفدار دارد.

این مدل موی مردانه که در پسران کم سن و سال نیز رایج است؛ در قسمت جلویی بلندتر و به تدریج که به عقب می‌‌رسد؛ کاملا از مو خالی می ‌شود.

انواع مدل موی پسرانه

با ایجاد تغییراتی جزئی مدل ماهوتی را می‌توان به استایل‌های مختلفی آرایش کرد که البته در این صورت باید سایز مو کمی بلندتر باشد. در آن صورت می‌توانید جلوی آن را کمی به بالا پوش دهید.

مدل موی باز (BUZZ)

مدل موی باز نام خود را از صدای ماشین تراش مو گرفته است. این مدل در واقع کوتاه‌ترین مدل موی مردانه است.

مدل باز صرف نظر از آن خط‌هایی که در عکس بالا در کناره سر و ابرو انداخته شده، در واقع مدل موی نظامی است که برای افرادی با سبک زندگی پرمشغله و یا کسانی که وقت مو درست کردن ندارند بسیار مناسب است.

کافی است موهای خود را به این سبک کوتاه کنید و بدون نیاز به آرایش مو همیشه مرتب باشید.

مدل موی آندرکات (Undercut)

آقایان می توانند حالت سر خو در را به شکل محو با موهای کوتاه، متوسط و یا بلند با مدل آندرکات (undercut) کوتاه کنند.

به علاوه میتوان در این مدل موهای سر را به یک طرف و یا عقب هل داد و یا آنها را در بالای سر رها نمود. اطراف فرم مدل موی مردانه آندرکات، عقب دادن موها را به بالا خیلی شیک تر نشان میدهد.

این سبک موی آقایان چندین سال است که ترند و پرطرفدار شده است. اگر دچار ریزش مو هستید، این سبک از کوتاهی برای شما مناسب نخواهد بود.

مدل موی پیچی (Quiff)

پیچی یا کویف بین مدل‌های دیگر از اندازه بلندتری برخوردار است و به همین علت در قسمت جلویی می‌تواند به بالا استایل شود.

کویف یکی دیگر از مدل‌های کلاسیک است که با ترکیب چهره بسیاری از افراد هماهنگ است. به همین سبب هنوز هم از رواج اولیه آن کم نشده‌است.

مدل موی پیچی برای موهای کوتاه تا متوسط قابل اجرا است. کافی است جلوی موها کمی بلندتر باشد تا بتوانید آن را به هر مدلی که دوست دارید، استایل کنید.

مدل موی مردانه ماهی (Mullet)

پشت موی مدل مالت در سال 1970 به وجود آمد و به شدت مورد استقبال قرار گرفت. از آن زمان تاکنون هم این مدل همچنان رواج دارد و هرگز به صورت کامل از رده خارج نشده است.

شاید این مدل مو مناسب همه آقایان نباشد. اما به نظر می‌رسد پشت موی بلند یا کوتاه ظاهر جالبی به استایل موها می‌بخشد.

انواع مدل موی پسرانه

البته این مدل پشت مو را می‌توان در مدل‌های دیگر از جمله موهاک،‌پوش دار یا مدل‌های پشت صاف دیگر هم اضافه کرد.

مدل موی خیلی بلند مردانه (Long Men’s Hair)

با وجود اینکه امروزه مشاهده میکنید که بسیاری از آقایان روبه بلند کردن موهای خود کرده اند، اما هنوز هم برخی از افراد آن را به دور از فرهنگ عامیانه میبینند. در حالی که اینطور نیست و اخیرا مدل موهای خیلی بلند (Long Men’s Hair) محبوب و شیک است.

فقط آقایان توجه داشته باشند که به موی بلند خود برسند و از تقویت کننده ها و شامپوهای نرم کننده بهره بگیرند. چرا که عدم رسیدگی به آنها باعث آسیب به انتهای مو و نازیبایی آنها میگردد.

این موهای تا طول شانه را میتوان به صورت صاف و یا خورد ( لایه بندی شده) کوتاه نمود تا پرتر دیده شود.

مدل موی پمپادور (Pompadour)

یکی از سبک و استایل های کلاسیک برای مدل مو پسرانه، مدل موی پمپادور (Pompadour) است.

این مدل مو؛ به صورت بغل کوتاه و یا بلند را میتوان با موهای محو یا مخروطی در بالای سر، همپوشانی داد. این مدل کوتاهی موی مردانه کلاسیک و مدرن را حتما یک بار تجریه کنید.

انواع مدل موی پسرانه

البته ست کردن این مدل مو با تیپ و استایل مناسب کمی دشوار است.

در مدل موی مردانه پمپادور (Pompadour)؛ باید این نکته را بدانید که بهتر است، نوع مدل موی خود را با مدل ریش خود ست و هماهنگ کنید.

مدل موی فرنچ یا حاشیه ای (Fringe)

اخیرا مدل موی پسرانه فرنچ یا همان حاشیه ای (Fringe Haircuts) مجددا مد روز شده است.

شما می‌توانید مدل موی پسرانه چتری خود را به شکل کوتاه، بلند، صاف، زاویه دار، آشفته، ضخیم و یا دندانه دار درست کنید تا ظاهری متفاوت داشته باشید.

مدل موی پسرانه چتری؛ بیشتر برای نوجوانان و استایل های مانند هیپ هاپ مناسب‌تر است.

مدل موی سیخ دار یا شاهین مصنوعی (faux hawk spiky haircut)

امروزه این سبک مو در میان پسران و مردان جوان ترند و محبوب شده است زیرا ظاهر بسیار شیکی دارد.

مدل موی مردانه سیخ دار یا شاهین مصنوعی (faux hawk spiky haircut)، کاملا از وسط به صورت پوش داده شده و با طولی تقریبا بلند به سمت بالا سیخ میشوند. همچنین از اطراف گوش موها خواهند شد.

از این مدل موی آقایان میتوانید در استایل کژوال و مد های شلخته و آزاد بیشترین استفاده را ببرید.

مدل موی برش بافتی (Textured Crop Haircut)

در مدل موی پسرانه برش بافتی (Textured Crop Haircut) موی سر آقایان، بلندتر از سبک سزار است.

مدل موی پسرانه برش بافتی؛ یکی از جدیدترین و ترند مدل موی آقایان است که میتوان آن را به روش های زیادی و مناسب با انواع مو تطبیق داد.

این سبک برای مردانی با موهای پرپشت و مجعد، انتخاب مناسبی خواهد بود زیرا ظاهری صاف ایجاد می‌کند.

مدل موی کاسه ای مدرن (Bowl Cut)

یکی از کوتاهی های دهه 90 که اخیرا دوباره ترند و مد شده است، مدل مو مردانه کاسه ای (Bowl Cut) است.

در این روش، بغل‌ها و پشت موهای سر آقایان را به یک اندازه کوتاه میکنند. امروزه، مدل کاسه ای مدرن، بریدگی کمتری دارد و بلندتر و زیباتر از گذشته است.

این سبک از کوتاهی مو در ایران قدمت زیادی دارد و محبوب‌ترین مدل موی آقایان در فرهنگ قدیمی ایرانی بود.

بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *