0

محبوب ترین نژادهای همستر

نژاد همستر

انتخاب نژاد همستر برای نگهداری کار دشواری نیست. همستر های خانگی نژادهای محدودی دارند و شما با توجه به اجتماعی بودن و اندازه می‌توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. این موجودات کوچک می‌توانند به عنوان حیوانات خانگی شما را سرگرم کنند.

به گزارش خوبو برخی از نژاد همسترها حیوانات انفرادی هستند، در حالی که بعضی دیگر از آن ها زندگی در یک گروه را ترجیح می‌دهند. بنابراین اگر به دنبال همستری برای نگهداری و تعامل هستید، برخی نژادها برای این کار مناسب‌تر هستند. درحالیکه برخی دیگر از نژاد همسترها ترجیح می‌دهند به تنهایی بازی کنند.

در زیر 5 نژاد محبوب و رایج همستر معرفی شده است:

همستر کوتوله روبرووسکی (Dwarf Roborovski)

همستر کوتوله روبرووسکی

کوچک‌ترین نژاد همستر، کوتوله روبرووسکی نام دارد. آن ها دارای خز قهوه‎ای شنی با شکم سفید و علامت‌های سفید در اطراف چشم های خود هستند. از آن‌جا که این نژاد همستر بسیار ریز است، برای نگهداری آن ها بهتر است از یک آکواریوم با پوشش مشبک استفاده کنید. اما قفس‌های با دهانه‌های باز برای نگهداری از آن‌ها خیلی بزرگ است.

به سبب اندازه کوچک، کوتوله روبرووسکی بسیار چابک و عاشق فعالیت است. پس شما باید اسباب بازی‌های متعدد برای فعالیت آن ها تهیه کنید. این همسترها قابل اداره هستند، اما وقتی تنها می مانند و با آن ها بازی نمی‌کنید خوشحال‌ترند. اندازه کوچک و چابک بودن آن‌ها به این معنی است که آن‌ها می‌توانند به راحتی از دست شما خارج و گم شوند.

این نژاد همستر می‌تواند اجتماعی باشد و با گروه های همجنس سازگار شود؛ به شرطی که آن ها را درست با همدیگر نگهداری کنید. اگر دوست دارید چندین همستر داشته باشید، این کوتوله یک انتخاب عالی است. فقط مطمئن باشید که به اندازه کافی اسباب بازی برای همه آن ها تهیه می کنید زیرا دوست ندارند اسباب بازی خود را با دیگران به اشتراک بگذارند!

اندازه5 سانتی متر
طول عمر3 سال

همستر کوتوله کمپل (Campbell’s Dwarf Russian)

همستر کوتوله کمپل

این نژاد دارای خزهای قهوه ای مایل به خاکستری همراه با یک نوار تیره در پشت و خزهای سفید در قسمت شکم هستند. آن‌ها همچنین به خاطر پاهای خزدارشان معروف هستند.

این نژاد هم اجتماعی است و می تواند در گروه‌های همجنس نگهداری شود به شرط آنکه همسترها به درستی در کنار همدیگر نگهداری شوند. همستر کمپل یک حیوان کوچک و سریع است و در صورت احساس خطر یا ترس ممکن است مستعد پریدن باشد. اجازه ندهید این باعث ترس شما شود. هر چند فعالیت این همستر ها شبانه است، ممکن است در طول روز هم بیدار باشند.

اندازه10 سانتی متر
طول عمر2 سال

همستر سوری(طلایی)

همستر سوری

همستر سوری که با نام همستر طلایی نیز شناخته می شود، محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین نژاد همستر است. این همستر ها را می‌توانید در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و اندازه موها پیدا کنید، اگرچه به طور معمول قهوه ای-طلایی و سفید هستند.

همستر سوری بهترین نژاد همستر برای رام شدن است و کمترین میزان گاز گرفتن را دارد. با اینکه مطیع انسان هستند، اما نسبت به سایر همسترها بسیار حساس هستند و باید همیشه جدا نگهداری شوند. در صورت نگهداری گروهی ، درگیری شدیدی رخ خواهد داد و برخی از همسترها حتی تا سرحد مرگ مبارزه خواهند کرد.

این همستر به طبیعت شبانه خود وفادار است و به ندرت در طول روز فعال است. صبح زود یا اواخر شب بهترین زمان برای تعامل و بازی با این حیوان است.

اندازه7-12 سانتی متر
طول عمر3 سال

همستر کوتوله سفید زمستانی (Dwarf Winter White Russian)

همستر کوتوله سفید زمستانی

گرچه این نژاد شبیه به نژاد همستر کمپل هستند، اما دارای بدن گردتر و صورت کوتاه تر می باشند. آن‌ها دارای خز خاکستری تیره و نوار مشکی در پشت و شکم های سفید هستند. همانطور که از نام آن‌ها پیداست این همستر از ویژگی منحصربه‌فردی برخوردار است به این دلیل که خز آن ها توانایی سفید شدن در زمستان را دارد!

کوتوله سفید زمستانی بسیار مطیع است و احتمال گاز گرفتن آن نسبت به بسیاری از نژادهای دیگر همستر کمتر است. با این حال، این بدان معنا نیست که کند و آرام هستند. آن‌ها سریع و چابک هستند که می تواند بازی با آن ها را برای کودکان دشوار کند.

این نژاد همستر را می توان در جفت ها یا گروه‌های همجنس نگه داشت به شرط این که در سنین کم به همدیگر معرفی شود. با این حال، حتی همسترهایی که با هم پرورش یافته اند می توانند نزاع کنند و ممکن است لازم باشد در سنین بالاتر جدا شوند.

از آنجا که این نژاد بسیار کوچک است، یک آکواریوم با روکش مشبک بهترین مکان برای نگهداری آن ها است. زیرا میله های قفس همسترها اغلب بیش از حد بزرگند، و این به معنی فرار حیوان شما است.

اندازه9-10 سانتی متر
طول عمر2 سال

همستر چینی (Chinese Hamster)

همستر چینی

همستر چینی به طور معمول با خز قهوه ای یا خاکستری و یک نوار سیاه در پشت خود و در زیر آن‌ها، خز رنگ روشن تری دیده می‌شود. همچنین دم آن ها بلندتر از نژاد همسترهای دیگر است.

این همستر به دلیل رفتار دوستانه و راحت شناخته شده است. با این حال، این فقط در صورتی درست است که آن‌ها از سنین جوانی مرتبا رام و کنترل شوند. زیرا می‌توانند ترسو و عصبی شوند که منجر به گاز گرفتنتان می شود.

اندازه کوچک و حرکات سریع آن ها به این معنی است که این همستر می تواند به راحتی از دست شما خارج شود. همیشه هنگام دست زدن به یک همستر محتاط باشید و میزان ارتفاعی که آن ها را نگاه می‌دارید نزدیک به زمین باشد تا از سقوط حیوان خانگی خود جلوگیری کنید. همستر چینی به دلیل ماهیت دوستانه‌اش، نژاد دیگری است که می توان آن را در گروه ها یا جفت های همجنس نگه داشت.

اندازه8-13 سانتی متر
طول عمر3 سال

نکته مهم

صرف نظر از نژاد همستری که در ذهن دارید، مهم این است که آیا مکان و زمان مناسبی را برای اختصاص دادن به یکی از این حیوانات خانگی کوچک خزدار دارید یا خیر. اگر گربه یا سگی نگهداری می کنید که با حیوانات کوچک سازگاری ندارند و یا یک خانواده پر سر و صدا با کودکان خردسال دارید که ممکن است آرامش این حیوانات را به هم بزند، بهتر است در تصمیم خود برای نگهداری همستر تجدید نظر کنید.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *